Моето бяло-синьо Climber-че

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Пон Фев 25, 2013 5:17 pm

Благодаря :) Не съм много активен напоследък, че наскоро изкарах книжка, вече се оглеждам за нещо четириколесно :D Все пак колелото ще се кара редовно, не планирам продажби, просто самият проект е в лек застой. Ако попадат оферти за някое синьо Argyle-че или пък рамчица Drag Junk, може и да има прогрес по колелото. ;) Цветовата схема мисля да се запази, най-много да направя някой малък детайл електриков, не съм решил. :dontknow:
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот biker9812 » Пон Фев 25, 2013 5:59 pm

Колега нямам думи просто уникално е.Дори да ми трябват пари не бих го продал!!! :smash: :smash:
Изображение
biker9812
 
Мнения: 221
Рейтинг: 1032
Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 10:46 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот damadzhana » Пон Фев 25, 2013 9:00 pm

По назад си писал, че рамката е печена за да изпада боята - на каква температура? и не повлиява ли закалката (техническия термин е ''изкуствено стареене''...)?
Аватар
damadzhana
 
Мнения: 121
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Яну 09, 2013 6:00 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Вто Фев 26, 2013 4:40 pm

@biker9812, прав си, и аз съм на това мнение. Може да не е с някви кой знае колко специални части, но си е мое творение и е коствало доста труд и нерви (абе и откъм парички си излезе солено :lol: ) Още повече, че не бих си представил някой друг да ми кара колелото ;d
@damadzhana aз само съм свалил боята на рамката, дадох я после на сервиза, където си оправям колелото, а човекът от там я е занесъл на бояджия, който дори не познавам. :dontknow:
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот ___DARK***RACER___ » Сря Апр 03, 2013 8:39 pm

здравей аз карам c1 с сингьл спийд без сингълатор и мога да ти кажа че не e много добре понеже при рамките с ухо няма какво да опьва веригата и тя се разтяга при мен в началото беше идеално изпъната а сега е пред изпадане и затова ще си купувам сингълатор а шумът който каза че чуваш откъм средното в сервиза като попитах ми казаха че е допълнителен ефект към разтягането на веригата и те съветвам да караш с сингълатор освен ако не ти се дават 15-20лв за верига на всеки 25-30км каране.
а по темата клаймбъра е уникален пожелавам ти да го направиш още по хубав
___DARK***RACER___
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 06, 2012 5:39 pm
Местоположение: София

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Нед Апр 21, 2013 8:36 pm

Изображение Изображение Изображение
Айде малко да го поотупам от прахта, че покрай колата съвсем го забравих... :lol:
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Пет Юли 19, 2013 2:55 pm

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Колелото се събра със своя по-голям четириколесен брат. :eyebrow:
ЕДИТ: Изображение Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот niki4040 » Съб Юли 20, 2013 11:18 am

Най ме кефи до синия голф как седи :evil:
Продавам обтегач Shimano SLX за 9 скорости: viewtopic.php?f=19&t=161923
niki4040
 
Мнения: 425
Рейтинг: 1139
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 5:26 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот animal_ » Съб Юли 20, 2013 3:04 pm

На мен ми мяза на играчка от зрънчо но иначе честито
Black Hawk Rider
Skype: animal__1
GSM:0899244978 Търсете ме по всяко време.
animal_
 
Мнения: 193
Рейтинг: 910
Регистриран на: Сря Фев 01, 2012 1:20 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот sasho_bmx » Съб Юли 20, 2013 9:50 pm

Много е яко особено до голфа да си го караш с кеф! :beer:
sasho_bmx
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Окт 13, 2011 8:13 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот sonscp » Нед Юли 21, 2013 12:26 am

Много красиво колело, и аз по рано тайно си мечтаех за такъв проект, но не се осъществи :D . Наистина до "синия Голф" изглежда невероятно, представям си го закачен отзад на багажника.. :eyebrow:
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Вто Юли 23, 2013 5:28 am

Мерси за отзивите и честно казано аз нямам проблем с който не го харесва, все пак за мен съм си го правил. :) В моите очи стана много стилно колело, кефи си ме, а и цветовата схема, която съм целял, съм я издържал отвсякъде. :) На никого не мога да наложа да го харесва, пък и няма как нещо да се отличава от масата, а едновременно с това и да се харесва на всички. :) Иначе голфчето не е мое, но със собственика му се оказа че отдавна и двамата се "дебнем" за да съберем двете машини заедно. :D Сега плановете са да се намери един ретро багажник за покрива, след което да ги нащракаме наново. :eyebrow: За промени по колелото или нови фотосесии ще ви държа в течение на нещата. :beer: Към момента Клаймъра не го бутам, но се заех с малко странично проектче, а именно възстановяването на Cross Dragon-a ми, който вече стана на около 10 години и отдавна беше загубил блясъка си. :D Този път заложих на същия нюанс синьо, но в комбинация с електриково жълто. :) В техническо отношение единствената по-хубава част ще са броните Jagwire и курбелите Truvativ X-flow, но както казах, целта в случая е единствено леко освежаване. След това ще има и освежаване на Freeborn-a, но при него цветове няма да се сменят...
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Вто Юли 23, 2013 10:48 pm

Изображение Изображение
Cross-a за освежаване очевидно се нуждае от още поне 2 ръце електриково, но просто нямах търпение да видя цялата рамка :lol: Тъй като колелото е наистина само страничен проект, ще пускам тук по някоя снимка, няма смисъл от отделна тема. :)
ПП: Моля за мнение относно Climber-a вече: така и така ще ми остане електриково жълто, да се придържам ли към изпитаната схема синьо-бяло, или да има и нещо електриково? :confused:
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот RAM_HTONE » Сря Юли 24, 2013 7:37 am

може да си боядисаш вилката и шините в електриково жълто според мен ще стане много хубаво!!!
Карам един грозен коч :D :D :D
Аватар
RAM_HTONE
 
Мнения: 150
Рейтинг: 946
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 7:37 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Сря Юли 24, 2013 10:39 am

Шините са анодизирани сини, оригинални са си на Octane One, тях в никакъв случай не бих бутнал. :lol: По-скоро обмислям електриковото за короната на вилката, плочата или педалите... :dontknow:
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот RAM_HTONE » Сря Юли 24, 2013 1:33 pm

добра идея боядисай си короната и плочата във жълто и е 6+
Карам един грозен коч :D :D :D
Аватар
RAM_HTONE
 
Мнения: 150
Рейтинг: 946
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 7:37 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот sonscp » Сря Юли 24, 2013 9:56 pm

RAM_HTONE написа:добра идея боядисай си короната и плочата във жълто и е 6+


:eek3: :crazy:

Остави цветовете както са си сега, за мен това е идеалната комбинация. :dontknow:
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Вто Авг 06, 2013 5:55 pm

След множество ръце електрикова боя, просто стигнах до извода, че тая боя, на колкото и ръце да е, няма да стои плътно... :dontknow: Досега такава боя, толкова гадно да се наняся и неплътно, не бях виждал. В крайна сметка след още размисли, реших да използвам електриковата боя като основа (така и така е матова), след което да нанеса отгоре сходен цвят с малко гланц този път. Впоследствие се спрях на Poison Green, който по-скоро бих нарекъл жълт, но както и да е. :lol: Нанесох първата ръка, цвета сам по себе си ми се стори малко убит, но с електриковото за основа, всъщност се получи доста ефектен, тъй като на слънчева светлина направо грее, а иначе стои кремав. Въпреки това нещо ми се губеше и съвсем случайно попаднах на снимчица на някой от минионите от Despicable Me, което ме наведе на идеята, че предвид размера на колелото (24') и жълто-синята цветова гама, точно името Minion би му паснало перфектно. :D Следващата стъпка беше направата на стикерчетата с фотошоп... Таа вмомента колелото е все още на части, но сглобяването му напредва, а седалката-комикс, която е от мой бивш подвиг като тапицер, намери много добре мястото си на колело, вдъхновено от анимацията. ;)
Изображение Изображение Изображение Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот vvbike » Вто Авг 06, 2013 9:30 pm

Climber-a е уникат ! :hbang2: :thumb:
Идеята за Cross-а е супер,вече няма да е '' Cross Dragon'',а '' Cross Minion '' ! ;)
Аватар
vvbike
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 1:36 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Сря Авг 07, 2013 12:38 pm

Изображение Изображение
Миниончето ще крие някои приятни изненади, сред които кормило на Funn, курбели Truvativ и седалка от Climber '09 :)
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Вто Авг 13, 2013 10:39 pm

Изображение
Излязох за пробно кръгче преди 2-3 дни, пък веднага почнаха да го заглеждат. :lol:
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот niki4040 » Сря Авг 14, 2013 5:10 pm

Доста е оригинално миниончето ! :beer:
Продавам обтегач Shimano SLX за 9 скорости: viewtopic.php?f=19&t=161923
niki4040
 
Мнения: 425
Рейтинг: 1139
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 5:26 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Пон Авг 19, 2013 2:24 pm

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Да се придържам към оригиналната тема, ето няколко снимки и на Climber-a :)
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот Bozhilov » Вто Авг 27, 2013 5:29 pm

Супер яко е, да си го караш с кеф!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Bozhilov
 
Мнения: 61
Рейтинг: 991
Регистриран на: Нед Май 12, 2013 7:44 pm
Местоположение: София,кв.Крива река в близост до Военна болница и Пирогов

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот VeNk( )_vD » Пет Сеп 06, 2013 10:57 am

Много ме кефи тоз Drag Climber уникален е и малко се замислям дали ще бъде яко бяло с ярко оранжево или електриково зелено?Оранжево май ще е по-добре от електриково зелено.НЕ искам да го правя в същите цветове, защото искам да си остане уникален :clap: :nuts: :nuts: :bigeyes: :bigeyes: !!Иииии.....моля те пиши ми на ЛС за тапицирането на седалката как става тва или даи някакъв линк :nuts: :bigeyes:
Drag Climber Rider
Аватар
VeNk( )_vD
 
Мнения: 89
Рейтинг: 925
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 12:11 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Пет Сеп 06, 2013 9:08 pm

Мерси за положителните коментари и ще продължа да поствам актуални снимки на колелото :) За седалките няма нищо по-специално, облепяш седалката с двустранно тиксо/монтажна лента, залепяш плата от някой от краищата или пък откъм средата и бавно-бавно изпъваш към краищата. За конкретната седалка отдолу сложих и ръбче около 1см, което да се подгъне, а когато завих и пластмасичките отдолу, вече година и половина седалката не е мръднала. :) Все пак препоръчвам ако седалката ти няма такива пластмаси, да не се захващаш, че тогава работата е по-сложна. Аз имах една такава седалка и отдолу мазах с Ц200 за да стане плата твърд, а после отгоре с лак за дърво (такъв имах просто :D) за да стане гладка повърхност и да няма откъде да се разлепи. :)
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Нед Сеп 15, 2013 7:35 pm

Днес срещу скромните 7лв, Миниона се сдоби с почти нова капла Specialized! :D Ето и няколко снимки от сбирка на четириколесен форум, която все пак реших да посетя с Миниона :)
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Пет Сеп 20, 2013 9:48 pm

Изображение Изображение Изображение Изображение
Двете говеда заедно :)
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот stallion » Сря Май 21, 2014 10:26 pm

Новата година не ми е донесла особено много промени, you know, матури, повечко внимание към колата, други хобита, но пък днес за пореден път ми се обади страстта към колелото, затова не се бавих много и го облагородих със сини анодизирани скоба за седалка, както и спейсъри и тапа за детелинката на XLC (не гледайте цвета от снимките, 1:1 е с шините). :beer: Ако не друго, снимки не липсват :lol: Следва претапициране на седалката, нова плоча и болтове, а надявам се не след дълго и да измисля нещо по-така за спиците ;)
Изображение Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Моето бяло-синьо Climber-че

Мнениеот Retard » Нед Май 25, 2014 12:10 pm

В hoodride bg не се шегуват :nono: :D :D
''Ако от височината на егото си паднете на нивото на интелекта си ще се потрошите бе''
Retard
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Ное 11, 2013 3:49 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 159 госта