Ето го и моето конче...

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот ivan4o_sv » Съб Яну 21, 2012 1:54 am

Това лято и аз смятам да си купувам новата рамка на ram ht1/ht2 а пък за твоето колело е станало отлично. :beer:
viewtopic.php?f=19&t=113661 СПЕШНО
RAM-a вадя от гараж,
после ......
Аватар
ivan4o_sv
 
Мнения: 296
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 7:46 pm

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот vlekov » Чет Яну 26, 2012 1:36 am

stendec написа:Разбирам те напълно - преди бях с Truvative isoflow five D ... минах на shimano с външни лагери .. незнам дали си внушавам ама се върти по леко и мазно, да не говориме за теглото ... ос-касетата която извадих тежеше като кюлче злато а средното с външните лагери като ги хванеш в ръка все едно са от картон, не съм ги мерил ама ... а и самите курбели са по леки най вероятно....
чувал съм че защото външните лагери са и по раздалечени в сравнение с касетата и оста се огъва по малко когато педалираш и така загубите са по малки на енергия ама ... :beer:

Честно казано аз съм чел, че външните лагери имат по-голямо триене от затворена ос касета, иначе за физическата издръжливост няма спор, системата е доста яка и се усеща такава. Относно теглата, Shimano курбелите заедно с венците и оста тежат на хартия нещо от сорта на 900гр. На Truvativ Xflow само двете рамена с трите венеца тежат 950+ гр., а ос касетата е между 350 и 400гр. на хартия. Нямам кантарче да премеря с точност частите, затова малко така наизуст (което не е съвсем вярно, виждал съм снимки на компонентите върху теглилки, но аз не съм теглил моите).
Венците на Shimano-то също нямат нищо общо с трувативските - по-добре изработени са, най-големия е алуминиев, имат и повече формования от вътрешната страна, повече "куки" за веригата (сигурен съм, че това не е правилния израз на български, но действието им е точно това, поемат веригата, избутана от декланшора и помагат за по-лесното ѝ качване на по-големия венец), та общо цялата система работи много по-плавно и веригата се качва по-лесно.
В общи линии въпреки, че курбела се води нисък клас, дефакто няма нищо общо с хипер ниския клас Truvativ Xflow, ъпгрейда не е скъп, но се отразява много положително на работата на предавателната система и горещо го препоръчвам на всеки, който в момента търкаля нещо от сорта на Truvativ Xflow.
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот vlekov » Чет Юли 19, 2012 4:00 pm

Кончето ми скоро имаше рожден ден! Да му е честит, леко на патерица :D А ето и снимка, откъде тръгна и докъде стигна за тази една година.

koncheto-chrd.jpg
(383.68 KiB) 800 пъти

Ще обобщя:
- Нова вилка - SR Suntour Epicon LOD 2011
- Нов курбел - Shimano Deore FC-M532 с външни лагери и проходна ос
- Нови шини и спици - Mach1 MX/Mach1 спици от неръждавейка
- Нови гуми - Отпред Schwalbe Nobby Nic 2.25, отзад Schwalbe Smart Sam 2.25, подарък от моя добър приятел Емо (Stanev)
- Нови хидравлични спирачки - Quad Dime XC, отпред 180мм, отзад 160мм дискове
- Най-накрая, но не на последно място по важност - педалчета Exustar E-PB531
Тези дни смених и първата си верига - старата беше "пораснала" с почти половин сантиметър!
Заедно с него се надявам, че и аз съм пораснал, както от техническа, така и от технична гледна точка :D Една година пълен кеф!
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот ngtodorov » Вто Юли 24, 2012 4:13 pm

Разхубавил се е :clap: Новата верига не стърже ли в момента докато не улегне по венците ? :erm:
ngtodorov
 
Мнения: 220
Рейтинг: 1108
Регистриран на: Пон Юни 13, 2011 5:45 pm

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот uBaH » Вто Юли 24, 2012 6:34 pm

off:

Стандартно средно на квадрат: 320-360 грама. Такова с външни лагери ~100 грама :D

/off

Пфу, пак не писах където трябва. А честито за придобивките тогава :D
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот mukter » Вто Юли 24, 2012 6:49 pm

Честит "Овен"
:eyebrow:
Аватар
mukter
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1139
Регистриран на: Пет Юли 20, 2012 7:37 am

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот vlekov » Чет Юли 26, 2012 12:08 am

ngtodorov написа:Разхубавил се е :clap: Новата верига не стърже ли в момента докато не улегне по венците ? :erm:

Чак толкова не ми се е износила касетата, че да стърже, просто смених веригата навреме :beer:

uBaH написа:off:

Стандартно средно на квадрат: 320-360 грама. Такова с външни лагери ~100 грама :D

/off

Пфу, пак не писах където трябва. А честито за придобивките тогава :D

По снимки мойта ос касета съм я виждал сложена на кантар, който показва 380гр., може би защото беше ISIS, не квадрат :peace:
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот vlekov » Чет Май 16, 2013 10:46 pm

Ами така малко holy thread resurrection ще се получи, ама ето какво произтече от Рамчето :D
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 2ace014156
Рамката е модел Nonius CC. Води се ХС/АМ рамка, 130мм ход. Колелата са наплетени от Марио във Веломания при Нина с чудесните главини на Куад - QDH-03F/R и двойно теглени спици Mach1 Pro. Шините, въпреки евтиния си характер, засега показват добра здравина, но имайки предвид и малкото тегло на ездача ( :D ), не ги чака кой знае какво натоварване. Станаха много хубави и леки капли - предната е ~790гр, задната ~950гр. Вилката (Epicon LOD, модната на 140мм ход), венец касетата (SRAM PG-990, 270гр :eyebrow: ), лапата, кормилото, командите и курбела с педалите, както и седалката, са от Рамчето. Голям фен съм на предния дерайльор, Shimano SLX FD-M667 Compact. За него съм писал тук.
Малко след като бяха направени тези снимки, смених спирачките с Еликсир петици. Ако трябва да бъда честен, разликата с предните (Quad Dime XC) е много малка, ако въобще я има. Малко съм разочарован и от изработката на самите спирачки, боята е същата евтина, лесно повреждаща се като на Куадовете, а роторите бяха фабрично криви... въобще :xx(: Хубавото им е, че са доста по-леки от Куада, с малко над 100гр. на спирачка, включително роторите. Само роторите са със 100гр. по-леки от старите, взети заедно. Външния вид също е доста по-приятен :blush:
Теглото на целия велосипед е малко под 13кг, трябва да се възползвам някой път от кантара в местния офис на Еконт :D
Ами това е. Мекицата си е друга бира :)
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот uBaH » Пет Май 17, 2013 8:49 am

Eee, браво бе. И на мен да ми хареса нещо в този раздел. Много приятно се е получило :clap:
Да си го юркаш с кеф.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот ngtodorov » Вто Юли 30, 2013 12:03 am

Много ми допада браво :agree: можеше още да го олекотиш без усилия
ngtodorov
 
Мнения: 220
Рейтинг: 1108
Регистриран на: Пон Юни 13, 2011 5:45 pm

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот vlekov » Вто Авг 20, 2013 11:05 pm

ngtodorov написа:Много ми допада браво :agree: можеше още да го олекотиш без усилия

Радвам се, че ти допада, обаче за олекотяването без усилия не съм съгласен. Олекотяването напоследък ми прави впечатление, че е свързано със значителни усилия, предимно финансови :D Велосипедът беше претеглен миналия месец след като му сложих 35мм лапа, която тежи (и изглежда) като тухла, но за толкова пари - толкоз. Кантарът показа 13,4кг. В момента съм с по-лек курбел (на теория :D ) и по-леко кормило, та поне едно 200гр трябва да съм свалил. Следващото място за олекотяване е лапата, защото тази освен, че е грозна, тежи твърде много за това, което представлява, но честно казано с тази тежка рамка (2900гр по кантар без шока) мисля, че тегло под 13кг е непостижимо без неоправдани финансови инвестиции.
ПП: В сайта на Nicolai моята рамка по каталог се води 2600гр. Откъде идат тия 300гр отгоре - не знам. Най-вероятно 2600гр тежи рамката в разглобено състояние, без лагери и без нито един винт. Изобщо не ми допада тази практика да се дават тегла без половината компоненти, нужни за функционирането на даденото устройство.
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот penmark » Сря Авг 21, 2013 1:18 pm

Колелата са по-тежки от това което си писал.
Предна
Главина 210 + капла 490 + спици 190=890
Задна
Главина 380 + капла 490 + спици 190=1060
Честито и със здраве. :beer:
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот vlekov » Съб Авг 24, 2013 5:39 pm

Абе човек :lol: Теглил съм цялата наплетена капла, толкова тежи, колкото съм написал :)
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот xcrider » Съб Авг 24, 2013 7:03 pm

да не си теглил без QR?
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот vlekov » Чет Авг 29, 2013 10:01 pm

xcrider написа:да не си теглил без QR?

Разбира се, както се посочват теглата на абсолютно всички уийлсетове. QR-a e 60гр задния, дето е по-голям, предния е 55 :D
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот vlekov » Съб Ное 02, 2013 2:03 am

"Абе то си е същото!"
Е, не баш. Вече е с такава лапа (45мм дължина, 6° издигане), такова кормило, такъв курбел, такива спирачки и такава верига.
Теглото падна със зашеметяващите 400гр :eyebrow: и сега се върти около и под 13кг, което е супер, особено имайки предвид какво прасе е рамката (2,9кг без шок!)
Много съм радостен, защото най-сетне намерих точната дължина и издигане на лапата и кормилото за себе си. Велосипедът ми никога не е бил толкова удобен. С кеф разкарах старата (и подтискащо грозна) 35мм лапа. Управлението с 45-те милиметра е доста по-спокойно и целия велосипед се усеща по-стабилен. Особено стабилен става като му сложа двата Ханса :D
Изчоплих лепенките на шините, защото едната се беше повредила вече, пък аз харесвам симетрията :D
Препоръчвам и тези бар-ендове, или тапи за кормило, както повече ви харесва. От твърда гума са и така не се притеснявам като подпирам велосипеда, че ще си издраскам хубавите алуминиеви капачки на ръкохватките :D
Миналата седмица почистих и смазах иглените лагери на шока и със задоволство установих, че няма проникнала нито влага, нито мръсотия под уплътненията. Задницата работи супер отзивчиво въпреки скромните си 130мм ход. Препоръчвам го като ъпгрейд за всеки, особено пък за хората с по-дългоходови велосипеди, много силно се усещало. Купувал съм ги от тук. Пича, който ги прави, е много точен и английския му е добър, въпреки, че е испанец :lol:
Венец-касетата ми вече е за смяна, но ще я оставя за следващия сезон.
Тва е :D
Прикачени файлове
IMG_4335-minus-bw.jpg
IMG_4335-minus-bw.jpg (385.01 KiB) Прегледано 4255 пъти
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот gilb » Съб Ное 02, 2013 8:02 am

На черното няма как да кажеш бяло! :D
Много красив велосипед! Личи си,че е плод на много труд и търпение.
Хиляди безаварийни километри да ти носи много щастие и успех в бъдещите подобрения.

Поздрави! :beer:
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот vlekov » Пон Ное 04, 2013 9:23 pm

gilb написа:Личи си,че е плод на много труд и търпение.

И повече пари, отколкото трябваше... :xx(:
Благодаря за оценката ;) :beer:
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот ngtodorov » Чет Авг 27, 2015 7:54 pm

дай снимка да го видим ама цветна. Нещо ново има ли :D
ngtodorov
 
Мнения: 220
Рейтинг: 1108
Регистриран на: Пон Юни 13, 2011 5:45 pm

Re: Ето го и моето конче...

Мнениеот vlekov » Съб Юни 18, 2016 11:59 pm

ngtodorov написа:дай снимка да го видим ама цветна. Нещо ново има ли :D

Ей го свинчо :) http://postimg.org/gallery/gq6u66ma/
Новото тук е чинията за салата под формата на касета Sunrace CSMS3 11-40, дерайльор със заключване SLX (най-накрая минах на 10-скоростна система) и команда Zee. Всъщност, спрямо последния пост има доста разлики - махнах двата венеца на курбела и оставих само един, 30 зъба, което и наложи слагането на горната касета (преди нея бях с 11-34 и бутах доста повече, отколкото ми се иска). Спирачките също са други - DB5. А, също и шокът, и вилката. Шокът пак е Monarch RT3, ама е от новите и работи страхотно, дори го карам на повече саг от преди. Вилката обаче избива рибата - Revelation Team Dual Air. Няма такава мазня, честно!
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта