Избор между две колелета!

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор между две колелета!

Мнениеот Bolverk » Пон Яну 12, 2009 12:27 am

Здравейте,

Това е навярно последната тема, в която ще ви тормозя за колелета. Става въпрос за следните две колелета с много близки цени, но различни харектеристики.

GT Avalanche 2.0
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=29070

BeOne Aspire 1.0
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=25443

Ето мойте размисли. Рамката на GT повече ми харесва. Не мога да отговоря защо е така, но е факт. Освен това за GT и конкретната серия модели има много и доста добри отзиви в интернет. От друга страна BeOne има по-добра окомплектовка която направо е обир на тази цена :)

Сега за мен. Аз съм 1,72 и 73 кг. а колелото ще се ползва за Градско и ХС карания. Друго което мога да ви дам като информация, е че ако искате да ми предлагате други модели, нека те не са на Драг и Рам - тези колела съм ги огледал и преценил отдавна.

Поздрави.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот azsa-bachinito » Пон Яну 12, 2009 8:08 am

Глас за BeOne Aspire 1.0 без да се замислям.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Мнениеот PowerSlide » Пон Яну 12, 2009 10:48 am

Сякаш [url=http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=27867]Saracen Mantra 2 2008 From
£264.00[/url] изглежда обещаващо :agree:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Яну 12, 2009 10:58 am

PowerSlide написа:Сякаш [url=http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=27867]Saracen Mantra 2 2008 From
£264.00[/url] изглежда обещаващо :agree:


Това колело няма да е удобно за ХС и градско каквото Bolverk е написал, че ще го кара.

Което и да избереш от горните два модела посочени от теб няма да сгрешиш - единствената по-съществана разлика е във вилките в полза на Тората.

На мен ми допада повече GT-то :)
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот Reactor » Пон Яну 12, 2009 12:33 pm

BeOne Aspire .Добра окомплектовка.Някак си изглежда по надеждно. :agree:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот hamak » Пон Яну 12, 2009 1:22 pm

И от мен глас за BeOne-а ! По-добра и по-надежна окомплектовка и на мен лично рамката на BeOne ми допада повече.

Успех в избора :)
Аватар
hamak
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 2:03 pm

Мнениеот Dimchovsky » Пон Яну 12, 2009 3:31 pm

Би Уан...Много по-надеждна окомплектовка подходяща за твоите претенции. ;)
Lube....
Аватар
Dimchovsky
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Дек 13, 2008 11:27 am
Местоположение: гр.Горна Оряховица

Мнениеот Bolverk » Вто Яну 13, 2009 1:50 am

4 на 1 в полза на BeOne да си призная съм доста раздвоен. Предпочитам GT, но BeOne е по-голяма оферта. А сега и смъкнаха от продажба харесаният от мен цвят на GT в размер medium (кадето се пласирам аз като харектеристики) и съвсем ме унищожиха.

Незнам какво да мисля а утре съм си дал срок да поръчвам (разбира се ако утре дадат заплата). Хора това си е зов за помощ убедете ме в нещо, че се разкъсвам направо. Ни сън ме хваща, ни нищо.

Поздрави.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот hitar_potter » Вто Яну 13, 2009 11:22 am

Взимай Би Уан-а по-добрият избор е ;) Тоя XCR на GT-то, най-много да се разлуфти... Докато тората си има и ю-търн.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот pyle » Вто Яну 13, 2009 11:29 am

еми при положение,че е 4 на 1 за Бе Уан няма смисъл да се чудиш според мене поръчваш и си караш :) иначе и аз давам глас за Бе Уан
:beer:
Аватар
pyle
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 9:28 pm
Местоположение: марс

Мнениеот Bolverk » Вто Яну 13, 2009 11:54 am

Сега да си призная какво ми харесва в GT и понеже и точно то не ми харесва BeOne. А моля вие да ми кажете на прав път ли съм в мисленето :)

И в двата случая това е рамката. Рамката на GT e различна (не чак уникална) но с една по-интересна геометрия и иновативен подход (така да се каже то това не е особенно нов дизайн на GT ама си е само техен) поради това тази рамка много ме привлича. От друга страна като гледам BeOne виждам един подобрен Drag One (знам че по геометрия имат разлики). Стар дизайн изпитан да, но на стандартните места има кривини и заварки някак е скучен (амии да да си призная дизайнер съм по професия и не мога да не гледам и тази страна). Абе като цяло ако можех да взема окомплектовката на BeOne, да я сложа на GT-то и да го има в матовият черно-червен вариант :) ехх ехх и разбира се на тази цена.

Чуденето ми премина през много стадии и в момента се върти и в това кое по-лесно се сменя окомплектовка или рамка, че имам избор да си взема BeOne и ако не ми хареса да си взема Avalanche рамка или да взема Avalanache и да му променям постепенно окомплектовката.

Абе нямам управия аз и много искам :) ама до утре има малко време и до тогава събирам мнения, а утре ще ви пиша и кое е било поръчаното.

А после снимки разбира се.

Поздрави и Благодаря на всички, които са ми писали и които ще ми пишат.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот azsa-bachinito » Вто Яну 13, 2009 1:29 pm

Ако ще сменяш части по добре земи една кредитна карта за 500 лв и си земи скота, който си харесваше.
Много манги ще излезе сменянето на частите, според мен. Зз така бих направил.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Мнениеот PowerSlide » Вто Яну 13, 2009 9:11 pm

:rofl: Хубаво си про дизайнер ама как мислиш, дали визуалната красота е за предпочитане пред удобството и лекотата на каране :dunno: Аз като човек с минимален опит все пак имам следните впечатления: карам НТ2 и ZX5, пробвал съм (немалко) следните: онтарио, уан, гризли, и малко Scott Scale 50. Хакера изобщо няма да го споменавам. Та от всичко изредено най-удобното и доброто за МЕН е НТ2 след това скота, зх5, онтарио, гризли, и уан. Може да им видиш формите и да си направиш сметка. Почти никога най-якото на вид колело е и най-удобно и лесно за каране. Бях ти предложил сарацен (между другото вече го няма в наличност и затова ще го споменавам нататък в минало време) понеже изглеждаше най близо на вид до НТ2 а и комплектацията не беше лоша за цената.
Освен това според мен като за ново колело не малко значение имат гаранцията и сервизната поддръжка каквато предлагат българските производители. Не знам как седят нещата в това отношение с chainreactioncycles.
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Мнениеот Bolverk » Сря Яну 14, 2009 12:39 pm

Благодаря Powerslide.

Само да кажа, че не се възприемам като про дизайнер (нищо, че това съм учил това и това работя). Всъщност визуално и двете колелета изглеждат добре. Сега като комфортно каране от това, което четох из нета (предимно за GT модела за BeOne няма много) Аvalanche го определят, като много комфортно колело с удобна геометрия.

Има още нещо. Принципно погледнато геометрията на Avalanche е ориентирана към AM стил на каране (малко по-къса ефективна горна тръба, леко по-ниска рамка). За сметка на това 19 инчовата рамка на BeOne е повече ХС ориентирана.

Впрочем разглеждал съм Сараценът, който ми споменаваш. Той само изглежда като НТ-тата на RAM далеч обаче не беше с подобна геометрия.

Поздрави на всички утре ще ви пиша кое е колелото. И разбира се няма само за колела да си говорим тук, а ще ги и караме :)
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот PowerSlide » Сря Яну 14, 2009 4:21 pm

Хайде успех, важното е на тебе да ти хареса :agree: :beer:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Мнениеот Dimchovsky » Сря Яну 14, 2009 5:34 pm

Bolverk като си си намислил защо питаш...И това че си дизайнер не значи че имаш страхотен вкус...Но виж после да не си биеш главата и да викаш "защо не ги послушах"
Lube....
Аватар
Dimchovsky
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Дек 13, 2008 11:27 am
Местоположение: гр.Горна Оряховица

Мнениеот Bolverk » Сря Яну 14, 2009 6:52 pm

Dimchovsky - питам по няколко съществени причини:

1. Не съм специалист по колелетата. Това че съм запален не значи нищо. Тоест искаше ми се няколко глави мислят заедно с моята. Не че ви експлотирам, но просто специалистът с едно мярване може да види нещо нередно а ентусиастът да се кокори и пак да не види нищо.

2. Дизайнер съм, но не на колелета. Може да имам понятие за някой неща, но използването на една логика за всичко не е правилно, защото няма универсална логика въпреки, че дай боже след няколко години математиците ще докажат обратното. С други думи нещо, което за едни обекти да е вярно да е грешно за други обекти.

3. Смятам, че повечето хора от тук знаят повече от мен за колелетата. А моята логика казва винаги да се допитваш до знаещите.

Иначе колеги колоездачи знам поговорката "човек каквото прави на себе си го прави" така, че може и да си бия главата :) евентуално, но не бих посмял да обвиня никого тук.

Поздрави.

П.П. Впрочем все още не съм решил. Още проучвам :) ужасен съм жена ми не ме търпи :)
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот Bolverk » Чет Яну 15, 2009 6:48 pm

Поръчах GT Avalanche 2.0 в крайна сметка.

После ще си бия главата - евентуално. :) за сега само тръпна в очакване да го видя.


Поздрави.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот Dimchovsky » Чет Яну 15, 2009 7:00 pm

Да ти е честито,да си го караш със здраве и много щастие :beer:
Lube....
Аватар
Dimchovsky
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Дек 13, 2008 11:27 am
Местоположение: гр.Горна Оряховица

Мнениеот PowerSlide » Чет Яну 15, 2009 9:10 pm

:agree: БРАВО и честито! Да не забравиш снимки! Сигурен съм че много ще се изкефиш, виличката е неподозирано приятна особено след няколко месечна разработка и смазване със спрейче :)
Хм, сега забелязвам че е 100мм, на моя зх5 е 120ка и съм много доволен за цената си е супер :dunno:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Мнениеот Bolverk » Чет Яну 15, 2009 9:52 pm

Благодаря момчета :beer:

За вилката и аз забелязах преди време. Предполагам. че има общо с оптималната геометрия на колелото.

Отправям едно предложение към всички, с който си писъх с най-голямо удоволствие, да се срещнем наживо и да покараме. Тъкмо аз ще се изфукам :) а вие, ще ме скъсате зареди лошата ми форма :D

Поздрави.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

a

Мнениеот IvAnCHo » Пон Яну 19, 2009 9:12 pm

глас за второто колело :agree: :agree: :agree:
Аватар
IvAnCHo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 995
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 9:54 pm
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bolverk » Пон Яну 26, 2009 11:35 pm

Колелото пристигна :^:

Първото ми впечатление беше "Уааууу"

След сядането на колелото впечатлението беше " Уаааууу"

Това накратко :)

Сега малко по-информативно. Колелото пристигна за 10 дни. Има снимки на кашона, в който пристигна. Като цяло бяха се грижили добре за него, но както ми обясниха пристига с камион (или по скоро камиони). Сглобено е на 90 %. Това което има да му се закача е кормилото, педалите, предното колело, и седалката. За мен неприятната изненада беше, че спирачките като цяло не бяха добре монтирани. Жилата и на двете трябваше да ги разкачвам и пренареждам. Иначе сголебяването е отвратително лесно и отнема около 30 минути. За целата са ви необходими шестограми 5 и 6 (петицата е за почети всичко пои колелото а шестицата поне при мен бе за лапата) и 17 или 18 гаечен ключ (ключа за педалите като според модела е номерът). В кутията на снимката се намират указания гаранции, светлоотразители и QR-а на предното колело. На самото кормило всичко м е прикрепено.

Разбира се трябва ви и помпа :) понеже гумите идват спихнати.

Ами това е направих му и няколко снимки на вече сгобеното колело. Усещането от карането му е невероятно макар и да съм го яздил не повече от половин час.

Ето и снимките: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=334849

Поздрави
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот Анелия » Вто Яну 27, 2009 6:57 am

Честито колело!
Ние заедно с теб го очаквахме :)
Най-важното е да си го харесваш, обичаш и караш :)
Къса е рамката наистина, но пък по баирите нагоре ще се стегнеш и влезеш бързо във форма. Давай и на жената да го кара. Резултатът ще е приятен на пипане ;)
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Мнениеот PowerSlide » Вто Яну 27, 2009 7:51 am

Честитооо :agree: :beer:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Мнениеот outfaced » Вто Яну 27, 2009 9:37 am

ий феишън бе :D ... честито

междодругото GT си имат вносител за BG - http://www.topbikes-bg.com/
ама липсват цени :dunno:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Bolverk » Вто Яну 27, 2009 10:34 am

Outfaced:

Благодаря,
Наистина GT имат представител за България, но там цената на модел 2007 е 1070 лв. А моето с доставката излезе 670 лв (модел 2008). В крайна сметка хубаво е да има представител. Поне ако счупя нещо специфично като ухо, знам каде да търся :) .

За фешънът :) мога да кажа, че на живо изглежда много по-добре отколкото на снимки (отделно, че тези снимки са с GSM) просто е трепач.

PowerSlide:

Благодаря :beer:

Анелия:

Благодаря и на теб :) обичам си го направо се чудя дали да не спя с него :) . Рамката не е къса впрочем. Така изглежда зареди геометрията, обаче всъщност като го възседнеш е прекрасно. Иначе замислям му все пак една малко по-дълга лапа и с по-малък градус. И може би право кормило и ще стане убиец. Но ще видим първо да си го покарам. Иначе плановете включващи жени ги осъществявах. За нещастие на вече бившата приятелка (нещастен съм, че е бивша не друго) и купих колело и задно карахме лятото. Сега не кара (зареди сезона), обаче се виждат резултатите ама за пипане вече не мога да си помисля :( .

Поздрави и успех. Чакам ви за някое събиране :)
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот edinmilion » Вто Яну 27, 2009 11:40 am

еха красиво си е! Честито!
направо се чудя дали да не спя с него

Метай го в леглото и почвай докато е ново :)
Айде пък на някое каране ще видим върви ли толкова добре, колкото изглежда :beer:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот azsa-bachinito » Вто Яну 27, 2009 1:00 pm

Честито зановия самолет да има мноиоого даго караш.

Момчета дайте на 29-ти да рзцъкаме и да видим наБиолжерк ниовата маина. Кой е навит?
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Мнениеот codename47 » Вто Яну 27, 2009 3:06 pm

честито, ето ти едно ревю: http://www.bikeradar.com/mtb/gear/categ ... 0-08-24827
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта