? за цените и намаленията

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

? за цените и намаленията

Мнениеот Чоко и Боко » Нед Дек 28, 2008 5:42 pm

Весела коледа!

Въпрро са ми е каква бе старата цена на Drag Ontario Team Edition.
Видях в интернет магазин намаление от 699.00 лв. на 615.12 лв.

Сякаш са вдигнали цените преди намалението.
Каква е цената, на която се предлага от производителя.
и още едно въпросче има ли нещо изгодно в в този клас което си заслужава да се купи сега макар да се кара напролет или съм изпуснал момента .
Наздраве и добро настроение !
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Нед Дек 28, 2008 6:06 pm

Не помня конкретни цени, но преди да ги увеличат, бяха някъде около 50лв. по-ниски от намалените в момента. В този ценови клас, това е най-доброто, което можеш да получиш. Алтернатива може би е sprint apolon (не му знам цената) и Ram HT1, ама той е по-скъп - 800лв...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот Чоко и Боко » Нед Дек 28, 2008 6:11 pm

имам някакъв спомен за цена малко под 600 лв но не бях сигурен.
може ли да се очаква намаление на моделите от 2008 през новата 2009. има ли такава практика.
сигурно много е изписано по въпроса , но има ли съществени разлики му двата модела за тези 100 лв.
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот Stanev » Нед Дек 28, 2008 6:18 pm

Много добре си забелязал ;) Вдигнаха цените преди месец и сега ги намаляват, но реално погледнато са с около 10% по високи отколкото преди увеличението. Увеличението беше в рамките на 25-35 %, нпр. Drag One - стара цена - 289лв. , нова цена - 349лв., цена след намалението - 305-310 лв. При RAM, единицата (базова) беше 650 сега е 800 лв. :crazy: .

Чест им прави, че предупреждаваха за това от доста време. :agree:

Точно поради тази причина сега си взех едно Онтарио втора ръка, много запазено от един съфорумец. Има какво да се пипне, но като цяло е много запазено, така че ти препоръчвам такъв тип покупки :agree:
Аватар
Stanev
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 9:36 pm

Мнениеот hitar_potter » Нед Дек 28, 2008 6:28 pm

Да, бяха малко под 600лв. Ама бяха... Намаленията са по Коледа, през сезона няма такава практика. Пропуснах да спомена и моделът ZX5 - много приличен ХС байк, във форума има статия за него... Разбира се на подобаващата се цена... Хубаво ще е да споменеш за какво мислиш да ползваш велосипеда, ръст, тегло... За жалост, не мога да правя точна съпоставка между компонентите, защото нещо не мога да им вярвам на screambikes (току-що прочетох, че Zx5 disk бил с vbrake спирачки :crazy: ) , но Ram-ът със сигурност е с по-добри компоненти от онтариото. Може би със Zx5-чката са подобни класове компонентите.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот Чоко и Боко » Нед Дек 28, 2008 6:42 pm

Смятах да го ползвам за разходка в планината или парка.
Да го карам с щерката след като купя и на нея някакво ще да може да кара а не само да бута :). Да купя багажник за кола за да стигна до изходната точка когато става дума за преход в планината. А защо не и да карам с група от форума. възможности много когато човек се размечтае.
За мен 188см 75кг стила трябва да е ХС ако не се лъжа.
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот pyle » Нед Дек 28, 2008 7:54 pm

там влиза и АМ малко по-агресивно каране
Аватар
pyle
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 9:28 pm
Местоположение: марс

Мнениеот psixopat » Нед Дек 28, 2008 8:05 pm

Аз съм с Ontario Te взех го за 700 лева и съм доволен.За тези пари можеш да си вземеш RAM HT1 с вилка DART3.Но от следващата година и RAM и DRAG си вдигат цените.В screambikes Ontario-то е по-евтино защото е тазгодишен модел.

P.S вземи онтариото. ;)
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Чоко и Боко » Нед Дек 28, 2008 8:06 pm

това какво променя?
20" ли ми трябва или зависи от производителя и модела?
и тази вилка е по добра и това е основният плюс на RAM така ли да разбирам ?
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Нед Дек 28, 2008 8:33 pm

Дарт 3то не е кой знае какво повече... Препоръчвам ти да направиш избора си между Drag Ontario и Drag Zx5. Вторият е с по-добри части, по-лекичък е, но мисля че не получаваш кой знае каква здравина повече. Трябва да те предупредя, че е доста вероятно да се получат проблеми с вилката - луфт, понеже тия модели вилки имат такава лоша слава... Можеш да пробваш да навиеш хората да смените вилката с някоя по-читава(Suntour Epicon), но не съм сигурен, че ще се навият
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот pyle » Нед Дек 28, 2008 8:35 pm

в форума съм чел отзиви че дарта след 1 месец и по-малко ставал като камък така че според мене не му е тва плюса
Аватар
pyle
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 9:28 pm
Местоположение: марс

Мнениеот psixopat » Нед Дек 28, 2008 8:42 pm

Кви са тия цени на ZX5 аз го гледах за 750 лева с предна дискова спирачка.И все пак м/ду ZX5 и ONTARIO TE ще взема второто защото е по-здраво и по-евтино.(с 50 лева :D но това беше тук в Габрово прeди около месец)
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот hitar_potter » Нед Дек 28, 2008 9:13 pm

Вече не е така... За жалост... (за цените)

Тест на драг Zx5
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот PowerSlide » Нед Дек 28, 2008 9:29 pm

Ако имаш бюджет достатъчен за ZX5, вземай евтиния вариант с V-brakes. Доколкото разбрах как ще караш, дискова спирачка не ти трябва. Ако искаш по евтино - онтариото (пак без дискови спирачки). Аз лично карам ZX5 с tektro v-brakes и да ти кажа вършат доста добра работа и много малко отстъпват на механичните тектро дискови спирачки. Онтариото също е добър избор ако не ти достигат средства, но спрямо ZX5 комплектацията е доста по кофти. А ако наистина ти се дават повечко пари - RAM (жена ми кара НТ2 - страхотно удобно колело). За ръста си избери средните размери рамки.

П.п. - статията в сайта mtb-bg.com е абсолютно изчерпателна, единствената разлика с мойто колело ZX5 е че съм с вилка SR XCR-LO която предполагам е по-добра от тази на теста.
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Мнениеот Чоко и Боко » Нед Дек 28, 2008 9:45 pm

не е ли възможно да се постави след време дискова спирачка с задоволително качество.
Останал съм с впечатление че дилърите на драг не приемат да подменят части от стандартната окомплектовка.
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Нед Дек 28, 2008 9:50 pm

Чоко и Боко написа:не е ли възможно да се постави след време дискова спирачка с задоволително качество.
Останал съм с впечатление че дилърите на драг не приемат да подменят части от стандартната окомплектовка.
За жалост си прав, не щат да правят промени... Ако си купиш v-brake вариант, най-вероятно главините ти няма да са съвместими с дискови спирачки. Това означава, че ако в даден момент решиш да сменяш спирачката с дискова - ще има допълнителни разходи по смяна на главината (най-вероятно и спиците). Ако си купиш колело с дискова, после по-лесно ще преминеш към по-читава спирачка. Моето колело е без дискови спирачки и не изпитвам нужда от тях. Качествени v-brake-ове с качествени накладки спират доста добре. Проблем би било ако каплата ти се изкриви - тук дисковете имат преимущество. Та, все пак ти препоръчвам v-brake, не мисля, че ти е нужно повече.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот PowerSlide » Нед Дек 28, 2008 10:05 pm

Ами как да ти кажа, за след време смяната е възможна, обаче има куп други промени - освен закупуване на механичната дискова спирачка + ротор трябва да смениш и главина щото тази от комплектацията за V-brakes не става за дискова. Мисля и жило също се сменя заради дължината. Поне лостчето ще продължи да върши работа. НО пак ти казвам - разликата не е голяма, V-brake с калотки от 8+ лева вършат доста добра работа. На мойте са още оригиналните калотки тектро - коват "на смърт" ;) Не е за подценяване - системата V-brake е доста по-лека от дискова такава.

П.п - Истинските дискови спирачки са хидравличните. При по-височка скорост и ниска позиция на тялото с опънати ръце (здраво стиснали кормилото) ефекта на екстремното спиране е близък като при удар в стена - предната част на мозъка почти опира в задната част на очите :) Туй при V-brakes го няма
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Мнениеот Чоко и Боко » Нед Дек 28, 2008 10:25 pm

hitar_potter написа:Можеш да пробваш да навиеш хората да смените вилката с някоя по-читава(Suntour Epicon), но не съм сигурен, че ще се навият


тази вилка не е ли с по голям ход от препоръчвания за Онтариото.
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Нед Дек 28, 2008 10:30 pm

мм, да, прав си - с 10 мм. Друг вариант е Raidon - ама не знам до колко не се разлуфтва, сравнително нов модел е... Хубави неща се чуват за ная, ама все още имам резерви...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот azsa-bachinito » Нед Дек 28, 2008 10:45 pm

َАбе за цените на велосипедите не ги ли вигнаха вече навсякъде, колко два пъти ли ще ги дигат?
За велотата, според мен и "Райли" имат три прилични модела, които биха ти свършили работа и са под цените на "Драг" и "Рам", а за качесвто на компонентите може да се поспори. (Стига с тия капли, нали леко ще бъде карането. Аз съм 100 точни и ме издържат).
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Мнениеот Чоко и Боко » Пон Дек 29, 2008 10:31 am

и тук идва въпроса може би е по добре да се купи Н1 и да се подменят компонентите с лоша слава. Освен вилката кое друго е повече от желателно да се смени.
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Пон Дек 29, 2008 10:33 am

Винаги го има и този вариант, но според мен HT1-то не е по-здрава рамка от онтарио. Т.е. цялата операция се обезсмисля ;)[/list]
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот pyle » Пон Дек 29, 2008 12:26 pm

аз гласувам за онтарио едната причина е че за парите на НТ1 може да се земе по поръчка с по-добри компоненти и в рамката влиза гума
2.7 :D
Аватар
pyle
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 9:28 pm
Местоположение: марс

Мнениеот Чоко и Боко » Пон Дек 29, 2008 5:44 pm

предложете ми по висок клас вилка от стандартната на Онтариото (без да се изхвърляме) нещо, което ще върши добра работа според вас.
увериха ме че е възможен ъпгрейт с изкупуване на по ниска цена.
никой не коментира размера на рамката 22" или 20"
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Пон Дек 29, 2008 6:26 pm

От наличните в скриймбайкс вилки (а изборът не е осовено голям), мога да ти препоръчам следното:

http://screambikes.eu/product_info.php? ... ts_id=1717

За жалост няма на къде да се мърда много-много, защото вилките в този ценови клас са учудващо малко... До колкото виждам по другите сайтове, вилката, закаченана онтариото струва над м/у 100 и 150 лева (за съжаение, не мога да съм сигурен каква точно е цената :( ). Така че райдъна няма да оскъпи много велосипеда (надявам се)... Отново казвам, че това е модел, излязъл миналата година и не са много хората в бг, които имат опит с нея -> трудно е да се даде оценка на качествата й...

Извън рамките на скриймбайкс, мога да ти препоръчам нещо от сорта на:

http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... cts_id=187

Тя е по-евтина от ХСМ-а и няма заключване, но според впечатленията на хора, които я карат, го няма този проблем с разлуфтвването, типичен за най-евтините сънтури...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот pyle » Пон Дек 29, 2008 6:51 pm

идеята на @hitar_potter е добра и съм чел отзиви,че вилката е по-мека и по-чувствителна от ХСМ :)
Успех и лека вечер
Аватар
pyle
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 9:28 pm
Местоположение: марс

Мнениеот Чоко и Боко » Пон Дек 29, 2008 8:16 pm

pyle написа:идеята на @hitar_potter е добра и съм чел отзиви,че вилката е по-мека и по-чувствителна от ХСМ :)
Успех и лека вечер



не разбрах за коя от двете отзивите добри.
а за тази какви са Suntour XCТ LO май бе монтирана на ZX5.
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Пон Дек 29, 2008 8:28 pm

В описанието е XCR-lo, а пък на картинката - ХСМ-ло...По принцип XCR-а е по-добре и ако го караш крос кънтри, не би трябвало да се разлуфти толкова лесно... Когато аз си купувах вилка, това беше един от вариантите, но тогава (май и сега е така) го нямаше вариантът с в-брейк спирачки... и се отказах, като си взех Rock Shox tora втора ръка. Не съм карал конкретната вилка и не мога да кажа дали райдъна е по-издръжлив от нея или не... Цената им е що-годе близка - 160лв за XCR и 190 за райдън. Не мога да ти кажа коя е по-добрият избор - не съм имал нито една от двете.. Надявам се някой, който е карал някоя от тях да се включи в дискусията. Също така можеш да пробваш с търсачката на форума - имаше 2-3 места, където се кментираше райдъна и повечко, където се коментираше XCR-lo, може да намериш полезна информация :agree:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот Чоко и Боко » Пон Дек 29, 2008 10:25 pm

въпроса е в страни от първоначално зададената тема, но какъв трябва да бъде размера на рамката за моя ръст 188см.
имайки предвид че липсва компромисен вариант от 21" за Драг Онтарио

казаха ми че намалението на Драг е до 10.01 :)
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Пон Дек 29, 2008 10:49 pm

http://mtb-bg.com/articles/ar067.htm Според статията тук, 20 инча ти вършат работа :agree:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 105 госта