Предложения?!?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Предложения?!?

Мнениеот shocka » Пон Сеп 22, 2008 1:24 pm

Здравейте на всички..Ще карам по същество без много много да овъртам..
С наближаването на рождения ми ден съм решил да си земам колело Ram HT 2.2:Вилка:Rock Shox Dart 2
-Эаден амортисьор:N/A
-Обтегач:Sram SX4
-Декланшор:Sram 3.0
-Команди:Sram SX5
-Лостчета:Avid FR5
-Спирачки:Avid BB5 160mm F/R
-Курбели:Truvativ Isoflow
-Кормило:Truvativ XR
-Лапа:Truvativ XR
-Педали:VP-565
-Колче седалка:Truvativ XR
-Седалка:Velo
-Предна главина:Formula
-Эадна главина:Formula
-Верига:Sram PC38
-Венец:Sram PG-830
-Шини:Alex Rims TD17
-Гуми:Maxxis High Roller 26x2.10

Та въпроса ми е дали да сменям нещо по окомплектовката в рамките на 100 лева.(Без Рамка и Вилка,защото съм решил като напредна повечко да си зема Рам АМ-рамка и Rock Shox Pike 426-вилка).Колелото ще се ползва главно за ХЦ..Решил съм да го зема в размер 17"(висок съм 176).Та ако виждате някакви нередности или имате някакви предложения пишете.Надявам се запитването ми да бъде оправдано от мненията на безпристрастни и компетентни хора :) :popcorn: ;) Благодаря
Аватар
shocka
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 1:13 pm

Мнениеот Pirate » Пон Сеп 22, 2008 1:41 pm

В рамките на 100лв най-смисленото, което може да смениш още при покупката, за да си улесниш бъдещото каране е да го вземеш със следващия клас оптегач, т.е. SRAM SX5 /~80лв, т.е. ще оскъпи с 40 цялото колело/. Другото нещо е спирачките да са ББ7 със 185мм ротори и отпред и отзад. Така и така ще те е яд, че не са хидравлични поне да се успокояваш, че са най-добрите сред механиките!

Не пише кой точно модел е колчето за седалката, но те съветвам предив малката разлика в цената /не повече от 15лв./ да си вземеш това с двуболтовата скоба!

За размера може да се замислиш между 17 и 19 в зависимост от това дали повече ще въртиш или повече ще караш надолу.
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sutura » Пон Сеп 22, 2008 1:49 pm

Привет. Ти вече си решил да си вземеш Рам ХТ2. Колелото е идеално. А като гледам какво си посочил за следващо "като напреднеш" явно, че финансовият ресурс не те притеснява. Лично моят съвет е да си вземеш базовата окомплектовка (не вярвам, че за твоите 176 см. си много тежък нито, че ще правиш експерименти с байка- малко вероятно да я пукнеш рамката), а тези 100 лв да си ги вложиш в неща като, верига за заключване, протектори за крака или лакти или по-добра каска и т.н. 17" за 176 см височина е добре, въпреки, че според мен и 19" няма да са проблем. Ако си прочел поне малко от форума знаеш, че едно от най-важните неща е да караш според възможностите си и да НЕ СЕ надценяваш, ако спазваш това правило, не мисля, че ще "потрошиш" нещо от колелото поне за няколко месеца напред. Айде пиши като го вземеш та да честитим. :)
Спокойно, без излишни усилия.
Sutura
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 10:11 pm
Местоположение: Bulgaria - Burgas/Ruse/Herning

Мнениеот shocka » Вто Сеп 23, 2008 6:17 am

Sutura написа:Привет. Ти вече си решил да си вземеш Рам ХТ2. Колелото е идеално. А като гледам какво си посочил за следващо "като напреднеш" явно, че финансовият ресурс не те притеснява. Лично моят съвет е да си вземеш базовата окомплектовка (не вярвам, че за твоите 176 см. си много тежък нито, че ще правиш експерименти с байка- малко вероятно да я пукнеш рамката), а тези 100 лв да си ги вложиш в неща като, верига за заключване, протектори за крака или лакти или по-добра каска и т.н. 17" за 176 см височина е добре, въпреки, че според мен и 19" няма да са проблем. Ако си прочел поне малко от форума знаеш, че едно от най-важните неща е да караш според възможностите си и да НЕ СЕ надценяваш, ако спазваш това правило, не мисля, че ще "потрошиш" нещо от колелото поне за няколко месеца напред. Айде пиши като го вземеш та да честитим. :)


Sutura обмислях го този вариант с протекторите.Да си зема протектори за колело,и протектори крака ръце.И в крайна сметка май ще е този.Но продължавайте да пишете хептем отнякъде излезе някой умник с уникално решение :popcorn: :) А колкото до мнението на Pirate за спирачките му благодаря,но ако смятам да инвестирам в спирачки за тея пари няма смисъл.За сега ше карам с тея с малкия ротор :rofl: :bowdown: Пък хората са казали времето ше покаже :)
Аватар
shocka
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 1:13 pm

Мнениеот Pirate » Вто Сеп 23, 2008 10:20 am

А колкото до мнението на Pirate за спирачките му благодаря,но ако смятам да инвестирам в спирачки за тея пари няма смисъл.
- Разликата между малкия и средния ротор в цената е 10лв и това винаги са най-смислено изхарчените пари в случая със спирачката! Отделно разликата от 30лв между ББ5 и ББ7 също си струва всяка стотинка. Разликата в двата дерайлъора също е огромна и си струва!

Както съм казвал и преди по подобни теми протектори, каски и ръкавици винаги може да си вземеш от следващата заплата и т.н., но като купуваш колело насочи целия ресурс в по-добрите му части, за да не те е яд после. Защото след това излизат много по-солени ъпгрейдите.
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот shocka » Сря Сеп 24, 2008 10:01 am

Pirate написа:
А колкото до мнението на Pirate за спирачките му благодаря,но ако смятам да инвестирам в спирачки за тея пари няма смисъл.
- Разликата между малкия и средния ротор в цената е 10лв и това винаги са най-смислено изхарчените пари в случая със спирачката! Отделно разликата от 30лв между ББ5 и ББ7 също си струва всяка стотинка. Разликата в двата дерайлъора също е огромна и си струва!

Както съм казвал и преди по подобни теми протектори, каски и ръкавици винаги може да си вземеш от следващата заплата и т.н., но като купуваш колело насочи целия ресурс в по-добрите му части, за да не те е яд после. Защото след това излизат много по-солени ъпгрейдите.


Ами имаш грешка разликата между ББ5 и ББ7 със 185мм ротор е общо 30 лв :) ;) Така че може и да сменя само спирачката.Обтегача мисля че е достатъчно здрав за да издържи :)
Аватар
shocka
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 1:13 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 95 госта


cron