Хвърлете око и бърз съвет.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Хвърлете око и бърз съвет.

Мнениеот Sutura » Нед Сеп 21, 2008 11:16 pm

Привет. Ще взимам байк нисък клас за града, но продавача ми препоръча Драг Хакер, но не ми харесва, защото и на мен ми се кара Железения кон ;) . Спрял съм се на Драг Гризли и повече финансов ресурс в момента нямам възможност да отделя-колелото е около 350лв (+/-5 лв)-както Админа бе6е написал в една от статиите -"по-добре някакво колело с което да си вдигаме адреналина от колкото никакво за неопределен период от време".
Един приятел си взе Кросс Спринер и имах възможност да го разцъкам, и като изключим скоростите изглежда доста добре. Въпросът ми е гризлито да го взимам ли или да изчакам някоя оферта в пазара тук за същите пари? - при Гризлито доста компоненти са от алуминии (и без седалка карам,и като се махне степенката и литвам :D ). А ако някой има алтерантивна идея също ще ми е полезно. Със здраве.
Спокойно, без излишни усилия.
Sutura
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 10:11 pm
Местоположение: Bulgaria - Burgas/Ruse/Herning

Мнениеот hitar_potter » Нед Сеп 21, 2008 11:48 pm

За в града гризлито е чудесен вариант. Само не казвай как по-точно караш без седалка ;)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sutura » Пон Сеп 22, 2008 12:11 am

Ахаха, прав как да карам като няма седалка-хихихи.
Въпроса вярно, че изглежда леко безмислен, но видях един Спринтер Ексел да се мъдри в пазара (той нов е горе долу 350 лв, а пък втора ръка дори по-малко) за това пуснах тема, иначе нямаше да спамвам въобще. Само да попитам последно, на сайта на драг, рамката на Гризлито е предлагат в 4 размера - 17,19, 21, 22.5", в случай, че имам право на избор в магазина -мисля да взема 19" - висок съм 185 см.
Спокойно, без излишни усилия.
Sutura
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 10:11 pm
Местоположение: Bulgaria - Burgas/Ruse/Herning

Мнениеот Pirate » Пон Сеп 22, 2008 12:17 am

Добре си се ориентирал за размера и за колелото като цяло. Щом не можеш да отделиш повече пари като за Онтарио примерно и това става като за начало.

Няма да е лошо да попиташ с колко ще ти се ускъпи ако ти сменят още при покупката курбелите с такива със сменяеми плочи примерно Shimano Alivio както и да си вземеш алуминиеви педали за 15на лв.

Друго неудобно нещо на фабричната окомплектовка на Гризлито е доста късото кормило - може би е добра идея да се смени още при покупката с поне малко по-широко.

Вилката на колелото става само колокото да имаш някаква вилка докато събереш пари за по-хубава!

За задната главина и венци няма да споменавам, защото там става вече по-сериозната цифрата.

И въпрке всичко дори и с оригиналната окомплектовка пак за тия пари не мисля, че може да се вземе по смислено колело на друга марка, така че няма много място за чудене.
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот Spartan » Пон Сеп 22, 2008 7:40 am

Pirate написа:Добре си се ориентирал за размера и за колелото като цяло. Щом не можеш да отделиш повече пари като за Онтарио примерно и това става като за начало.

Няма да е лошо да попиташ с колко ще ти се ускъпи ако ти сменят още при покупката курбелите с такива със сменяеми плочи примерно Shimano Alivio както и да си вземеш алуминиеви педали за 15на лв.

Друго неудобно нещо на фабричната окомплектовка на Гризлито е доста късото кормило - може би е добра идея да се смени още при покупката с поне малко по-широко.

Вилката на колелото става само колокото да имаш някаква вилка докато събереш пари за по-хубава!

За задната главина и венци няма да споменавам, защото там става вече по-сериозната цифрата.

И въпрке всичко дори и с оригиналната окомплектовка пак за тия пари не мисля, че може да се вземе по смислено колело на друга марка, така че няма много място за чудене


Много си прав :) . Аз например 3 месеца след като взех колелото му смених вилката . Като преди това бях сменил ( калодки озад и накладките на диска отпред ) , гумите ( тези с които го купих ми се изтъркаха за 1 месец има няма ) . Сега преди месец му смених задната главина и спиците . Кормилото наистина е късо , но като свикнеш не е проблем . А за курбелите нищо не мога да кажа не съм имал проблеми с тях , да чукнем на дърво дано и да няма де :) . Аз съм висок някъде 180 см и също съм с размер 19" на рамката.
Колелото се и продава ,но с оглед че го продавам за 370 - 400 лева хората май решават че не си струва щом могат да го вземат ново в магазина . Ами това е от мен дано да съм помогнал .
Аватар
Spartan
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Сря Юли 23, 2008 9:26 pm

Мнениеот Sutura » Пон Сеп 22, 2008 9:07 am

Привет. Момчета, направо ми счупихте хатъра, това смених, онова смених :D . От мненията по-горе по съществено е, че кормилото е късо и, че задната главина и спиците могат да направят проблем. От сайта на Скрийм байкс, имаше един коментар и за скоростите- но може би е единичен случай. Все пак е колело за 350 лв, но в магазина видях изложен до него една ХТ3-ка....някой ден. :) Ами това е за сега, остава само да ми дойде времето да отскоча до там и после....кръводарители по алеите в морската на Варна :D .
Спокойно, без излишни усилия.
Sutura
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 10:11 pm
Местоположение: Bulgaria - Burgas/Ruse/Herning

Мнениеот SavageBS » Вто Сеп 23, 2008 8:16 am

лошото е че купуване на по евтино колело с тенденцията за постепенен ъпгрейт илиза колкото още едно колело или едно хубаво, ами после гадните части я се продадат я не и пак си вътре с парите, мисля че е по добре да се реши какви части ще се купят и да се сглоби един сносен байк, повечето евтини са с кофти части
SavageBS
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1094
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 7:30 am

Мнениеот hitar_potter » Вто Сеп 23, 2008 9:10 am

ъъъъ все още ли помните, че човекът си търси колело за в града :confused: :confused:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот Antares » Вто Сеп 23, 2008 12:49 pm

Евтино колело с възможни надграждания... по-добре се насочи към по-сносна рамка - тя е може би най-важния компонент от колелото. Примерно Sprint Apolon, Drag Ontario... Аполона го има и в по-евтини окомплектовки, докато рамката не е лоша.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот PARJ0 » Вто Сеп 23, 2008 2:13 pm

а къде е драг 1 в тази схема? мисля че тои има доста прилична лека,удобна за надграждане рамка и според мен има голям + с това че е с фиксирани уши ;)
обещавам да не пиша глупости само не ми даваите ''-''
Аватар
PARJ0
 
Мнения: 78
Рейтинг: 991
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:42 pm

Мнениеот Sutura » Вто Сеп 23, 2008 5:47 pm

Здр. Ами Спринта вярно, че го има: http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... cts_id=614 и за 335 лв. , но нещо не ме печели. Колкото до рамката, аз съм много лек за височината си, освен това не си правя никакви екперименти, пък и като гледам пазара във форума Рам ХТ2 19' -ова е 130 лв-без пазарлъка.
Савидж Би Ес, какво да решавам в рамките на 350 лв :)
Спокойно, без излишни усилия.
Sutura
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 10:11 pm
Местоположение: Bulgaria - Burgas/Ruse/Herning

Мнениеот hitar_potter » Вто Сеп 23, 2008 9:46 pm

Аз не знам какво не му харесвате на гризлито... Рамката му е доста прилична, би трябвало да е по-добра от драг 1

Ще взимам байк нисък клас за града
Да напомня, че почнахме оттук.. Според мен с гризлито, евентуален проблем може да се получи със задната главина, но не е ясно. Ако се кара спокойно и без особени аграрщини не би трябвало да имаш проблем. Не си хвърляй всички пари по байка, купи си каска и ръкавици. Те ще ти послужат много по-добре от по-хубава рамка, главина или дерайльор...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sutura » Вто Сеп 23, 2008 9:56 pm

Дам добре е, за крака поне да има нещо, имам си обеца на ухото. :) Едно лято, карах бос един Балкан и на едно завойче се подхлъзнах та паднах- ръце, колена нищо и тогава изненада, на лявия крак между големия пръст и втория се разпрала цялата мека част....след като ме зашиха kато прасе дълго време мина преди да стъпя на него, а лекарите казаха, че съм загубил 50% чувствителност на големия пръст. Сравнително прясно- преди две год. Тъй че имам топли спомени. :D. Този път едни протектори за крака няма да е лошо.
Спокойно, без излишни усилия.
Sutura
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 10:11 pm
Местоположение: Bulgaria - Burgas/Ruse/Herning


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 102 госта