байк до 230 лв.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

байк до 230 лв.

Мнениеот Sprint » Съб Авг 30, 2008 10:02 pm

Значи стария байк (24"MTB FALCONY ?????) сдаде багажа сега си търся нов но нищо не разбирам висок съм 174см и тежа 54кг.Новия байк ще се ползва първо за състезание на даскалото дълго 4 км и после ще го карам по леко-планински пътища.Нямам претенци да ли ще е с амонтисъор или не.Благодаря предварително. :) :) :)
Sprint
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 8:34 pm

Мнениеот колело » Нед Авг 31, 2008 3:16 pm

Drag Hacker :agree:
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... ts_id=1702

лек е , в бюджета ти е :agree:
НАЧИНАЕЩ
колело
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:22 pm
Местоположение: Златна Панега

Мнениеот Sprint » Нед Авг 31, 2008 3:46 pm

Други предложения?
Sprint
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 8:34 pm

Мнениеот Alpina » Нед Авг 31, 2008 3:59 pm

Няма да има
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот LooneyToon » Нед Авг 31, 2008 4:45 pm

Има и Drag Hacker SF, който е с амортисьорна вилка на зуум, но не очаквай много от нея. ;)
LooneyToon
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 11:10 pm

Мнениеот Bolverk » Нед Авг 31, 2008 5:49 pm

Все съм се чудел на това защо хората смятат, че друга фирма освен Драг в България не съществува.

Ето няколко предложения не са кой знае какво, но и бюджета ти не е кой знае какво :)

Sprint Leopard:
http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 278&lang=2
Aко ще подстачаш по чукарите може лекоатата да не те спаси, стоманата е здрава и добра - винаги добра с хората.

Sprint Coguar:
http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 278&lang=2
Ето отново стомана но този път подкрепена с предно окачване и пък дори дискова спирачка - е точно тази спирачка не е особен бонус ехх.

И последно ако искаш нещо меко, но за тази пари единственото ставащо за нещо наистина е Драг:
http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 207&lang=2

Забавлявай се в сайтовете разглеждай форума тук и задавай по-дълги и смислени въпреси тук :) Ще те очакваме с нетърпение.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот Sprint » Нед Авг 31, 2008 7:28 pm

Значи за сега Sprint Cougar ще съжелявам ли?
Sprint
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 8:34 pm

Мнениеот pibsi » Нед Авг 31, 2008 8:52 pm

Ами ако можеш да отделиш 60 лева отгоре те съветвам http://screambikes.eu/product_info.php? ... ts_id=1729
Да вземеш това :) По-добро е от хакер-а и има възможност за надграждане
п.п. Поискай да ти го монтират с Сънтур ,а не да ти слагат ония преебан ЗУУМ .
п.п.2. Не ,че Сънтур-а много работи ама е 1 класа над Золум-а.
п.п.3.http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=41990
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот Alpina » Нед Авг 31, 2008 10:35 pm

Bolverk написа:И последно ако искаш нещо меко, но за тази пари единственото ставащо за нещо наистина е Драг:
http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 207&lang=2


Така: за другите ти два съвета не знам дали са добри... общо взето не ми изглеждат лоши, но!!!
Как може да кажеш, че Virus е "за тази пари единственото ставащо за нещо наистина е Драг" :dunno:
Карал ли си Hacker?
Да, нямам забележки по Virus като за цена и окомплектовка още повече като за "меко колело"... но все пак...

Bolverk написа:Все съм се чудел на това защо хората смятат, че друга фирма освен Драг в България не съществува.


Оу, има един момент който изпускаш, но ще го видиш някой ден...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Bolverk » Нед Авг 31, 2008 11:18 pm

Bolverk написа:
И последно ако искаш нещо меко, но за тази пари единственото ставащо за нещо наистина е Драг:
http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 207&lang=2


Така: за другите ти два съвета не знам дали са добри... общо взето не ми изглеждат лоши, но!!!
Как може да кажеш, че Virus е "за тази пари единственото ставащо за нещо наистина е Драг" icon_dontknow.gif
Карал ли си Hacker?
Да, нямам забележки по Virus като за цена и окомплектовка още повече като за "меко колело"... но все пак...


Alpina - длъжен съм да се намеся в лекият оф-топик на тази тема за кратко пояснение

Това което съм казал а ти така си засилила да обориш :) е:
Меко колело никога в този ценови клас но ако много (наистина много) държиш на меко то вирусът е 1-ви в списъка на най-малко зле. А не че е единственият ставащ Драг :) Понеже това не е лоша марка не бих и посмял да кажа подобно нещо. Аз препоръчвам драгове на хората виж колегата примерно който е предложил на човека One го подкрепян на 100 % , но е над бюджета му. За сведение карал съм Хакер. Не мисля че е достатъчно за да му давам някаква крайна оценка (2 кръкчета не след 2 месеца каране може би). Това което дадох на човека е избор - не 1 колело и 1 фабрика а възможност да види и други неща. Мога да извадя тук и колела от Ideal Bike и други странни фабрики от чуждестранен характер, но истината е че не са му необходими не са с нищо повече от българските.

По темата:
Докато писах това се сетих че гледах при Близнаците - а може и на много други места да има - плъзнани Evo варианти на разни колелета. Представляват по-слаба окомпектовка на Cross Sprinter, Sprint Apollon и други модели. Тях няма да можеш да ги видиш в нета. Само с разходки наживо.

Успех :)
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот Sprint » Пон Сеп 01, 2008 2:17 pm

Sprint Cougar или Drag Virus?А по-късно ще го ъптейтвам с по-скъпички
джунджурийки.
Sprint
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 8:34 pm

Мнениеот pibsi » Пон Сеп 01, 2008 2:36 pm

Ако ти е толкова зор зимай спринт-а . Драг-а не е меко колело ,а проблем с пружина + комплект железа ,които само ще ти пречат (та даже няма и да се сгъват) .Не очаквай нищо от тая велика "ДИСКОВА спирачка" на спринт-а ,т'фа ,че е диск не значи ,че спира ;)
На твое място взимам спринт-а .
п.п. Съветвам те да провериш дали го имат с Алуминиева рамка ,защото при Фирмата Спринт евтините колела ги има 2 вида стомана и алуминий . Алуминиевите им рамки освен ,че са по лекички ,са и Овър-сайз (повечето от тях) Което ти позволява по-късна смяна на тоя убит логан - овърсайз вилките имат по-богат избор .
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот hitar_potter » Пон Сеп 01, 2008 2:45 pm

Трябва да си наясно, че "по-скъпички джунджурийки" за такъв клас велосипед нямат смисъл :) По-малко проблеми би трябвало да имаш със Спринта. Не знам до колко ще спира тази дискова спирачка, аз лично бих се чувствал по-комфортно с V-brake. Със вируса, като идеш в планината ще се раздрънка за отрицателно време... Аз ти предлагам да си купиш спринта или гореспоменатия Drag Hacker SF , те поне по-дълго ще ти служат :) Ако се зарибиш по спорта, по-добре е да събереш пари за друго колело, а да не ги влагаш в части за това - според мен няма смисъл ;)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот t.kyosev » Пон Сеп 01, 2008 3:15 pm

По едно време Sprint предлагаха на промоция Аполон + каска и ръкавици за 250 лв. Сега като проверих в сайта им Аполона го няма. Явно са се изчерпали количествата. Ако успееш да намериш в някой магазин за 20 лв. отгоре това мисля че е най-добрият вариант.
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hitar_potter » Пон Сеп 01, 2008 3:43 pm

съгласен съм. Да провери в байк центровете :) В аполона вече ще има и основа върху коятода се надгражда :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта