DRAG Ontario TE или Raleigh ICEBERG

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

DRAG Ontario TE или Raleigh ICEBERG

Мнениеот dionysuss » Нед Авг 24, 2008 10:42 pm

Здравейте приятели. Дилемата е следната. Спрях се на тези две приятелчета и незная кой от тях да взема за другар. Не съм на навътре в нещата, така, че бих искал да ми кажете и плюсове и минуси за да направя избора. "Другаря" ще го използвам за града и за нещо от сорта на обиколката на Витоша. Разбира се когато има бордюр насреща ми няма да вземам колелото в ръце. Искрено благодаря за безценните ви съвети. И не на последно място да дам линкчета :

http://www.raleigh-bg.com/catalog/produ ... ucts_id=43


http://dragbicycles.com/modules/news/ar ... toryid=177
dionysuss
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 17, 2008 9:11 pm
Местоположение: Плевен/София

Мнениеот pibsi » Нед Авг 24, 2008 11:15 pm

Аз бих предпочел Драг-а . По доказано е като качество . А и сякаш компонентите са по добри :popcorn: :)
@мерцедес що на право да не си поръча рама с дарт 2 :dunno:
Последна промяна pibsi на Нед Авг 24, 2008 11:49 pm, променена общо 1 път
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот Mercedes&Maniak » Нед Авг 24, 2008 11:43 pm

Драгът е доказан но все пак можеш да погледнеш
РАМ НТ1 (доказана рамка , прилична окомплектовка , лоша вилка)
ОНТАРИО ТЕ (докзана рамка , по-лоша окомплектовка от рама , лоша вилка )
http://www.raleigh-bg.com/catalog/produ ... ucts_id=46 (за рамката нз нищо , окомплектовката е АЛИВИО (прилична и една идея по-добра от на онтарио) , вилката е доста по-добра от на онтарио и една идея пред ДАРТ 1 на РАМа) показвам ти това колело защото видях че гледаш РАЛЕИГХ и е с по-добра окомплектовка от посоченото от теб

Аз бих избрал РАМа и после бих сменил вилката :P
skaype: emil_a626
Аватар
Mercedes&Maniak
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1047
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 10:00 pm
Местоположение: Praha ; CZ

Мнениеот Pirate » Пон Авг 25, 2008 12:29 am

По-добре си вземи Драг Онтарио. Въпросния Ралей незнамсикво се предлага само в размер на рамката 20инча, което значи, че ако не си над 180см няма да ти е подходящ. При Онтариото имаш 3 размера и все някой трябва да ти пасва, въпреки че от 16 инча следващия е чак 20, което си е цял един размер да липсва между тези два.

Хубаво е да избягваш велосипеди с капли с по-малко от 36 спици при тези евтини варианти, защото в случая малкото спици не са предимство, а на против - по-лесно се кривят шините и по-трудно се изправят. Примерно както си споменал за обиколката на Витоша - съмнявам са да издържат каплите на Ралея тази обиколка.
Друг минус на Ралея са спирачките - по-зле са от на Онтариото в пъти.

Единствените два плюса, които виждам при Ралея са: вилката е една идея по-добра; рамката е с чело за полуинтегрирани чашки, което има известни предмиства, които обаче не е сигурно, че ще те ползват.

Ако можеш да отделиш повече пари найстина може да погледнеш и RAM HT1.
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот edinmilion » Пон Авг 25, 2008 10:04 am

В твоя случай до 580 лв. Онтариото е с по добра окомплектовка.
Както горе са ти посочи Айсберга е с по добра вилка, но за сметка на това скоростите са по нисък клас (ТЕ е със Аливио - поне задния дерайльор...за предния така и не можах да намеря инфо от производителя), също и спирачките са по евтин вариант от ТЕ, който е с предна дискова ротор 180 mm (а може би е 185мм не съм сигурен, но е голяма) и отзад с V-брейк - с доста хвалени спирачни възможности!
Да добавя само че Айсберга е с кормило и лапа Зоом, докато ТЕ е с Ritchey, ако това има някакво значение за теб.
За рамката са ти казали, точно това ме дразни че от Драг не са пуснали 18" рамки, но в сравнение с този модел на Релей не е проблем.


И аз мислех за подобна тема само че моята дилема е следната:
модела на Релeй - NEPAL или Ontario TE. И единственото което не ми харесва в Непал-а са спирачките, защото варианта с по голям диск отпред и V брейк от зад по ми допада...

За RAM НТ1 както те съветват помисли само ако решиш наистина да вкараш поне 300лв. отгоре, иначе в сравнение с базовия модел разликите между тези велосипеди са незначителни.
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот bigbiker94 » Пон Авг 25, 2008 4:11 pm

pibsi написа:Аз бих предпочел Драг-а . По доказано е като качество . А и сякаш компонентите са по добри :popcorn: :):dunno:




:agree: :agree: :agree: :idea: :idea: :idea: :^: :^: :^:
Опасен и може би ЛУД :P
Аватар
bigbiker94
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1077
Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 10:49 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот axelmax » Пон Авг 25, 2008 9:03 pm

драга :agree:
заради рамката,каплите и спирачките ,но вилkата е по зле

а каква е ценат на драга?
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот EmZo » Пон Авг 25, 2008 9:20 pm

Един мисля съвсем не маловажен плюс на Drag-a е, че има гаранция и производителя "Веломания" разполага с богата мрежа от магазини със сервиз, където можеш да получиш гаранционно обсужване.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот jd » Вто Авг 26, 2008 7:57 am

Един глас за Драг Онтариото. Междудругото, ако ще го караш в града, мисля, че няма да имаш нужда от ТЕ версията - до колкото си спомням тя беше с диск, а за градско няма никакъв смисъл това.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот dionysuss » Вто Авг 26, 2008 9:20 am

В града ще го карам по-рядко, когато времето е хубаво събота или неделя обикаляме из Витоша, а с Кроса който карам е ужас. Спирачките все си мисля, че V-brake (тектро за 20лв) ще ми свършат работа. Искам да питам тези спици ме притесняват на Iceberg-a, проблем ли са? И това за скоростите (думата е много сложна за начинаещ :) ) ако реша да взема Iceberga, много по-лоши ли са. На картинка направо съм влюбен в този красавец. Цените са едни и същи +-20лв.И няколко въпросчета:

1) Ако реша да взема ТЕ, както каза JD защо да не мина на Ontario Pro?
2) Межу другото съм висок 172-176 някъде там, каква рамка е подходяща за мен?
3) В коментарите прочетох за плоски спици какви видове има разликата каква е?
dionysuss
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 17, 2008 9:11 pm
Местоположение: Плевен/София

Мнениеот jd » Вто Авг 26, 2008 12:08 pm

dionysuss написа:1) Ако реша да взема ТЕ, както каза JD защо да не мина на Ontario Pro?
2) Межу другото съм висок 172-176 някъде там, каква рамка е подходяща за мен?
3) В коментарите прочетох за плоски спици какви видове има разликата каква е?


1. разликата е в спирачките
2. по принцип с твоя ръст си за 17'', но до колкото си спомням при драг размерите бяха 16" и след това 18" - така че 18" (или иначе казано размер L)
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот edinmilion » Вто Авг 26, 2008 1:14 pm

dionysuss написа: картинка направо съм влюбен в този красавец.
ех и аз така в Raleight Polaris : ) Наистина много са красиви тези модели, но като започнеш да мислиш че за още малко пари може да си вземеш по добър и желанието отминава...За това ако наистина ти харесва, взимай го :)

dionysuss написа:
1) Ако реша да взема ТЕ, както каза JD защо да не мина на Ontario Pro?

Защото онтарио ПРО е с по евтина окомплектовка, като започнеш от вилка (тази сигурно е с 5см ход), заден дерайльор (Acera - 1 клас по нисък от на ТЕ), касета, курбел...все малки разлики, но за които човек може да си позволи да плати малко повече.
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот dionysuss » Сря Авг 27, 2008 10:15 am

Благодаря ви. Сега ще го обмислям около седмица, докато взема парички . Ще пратя снимка на избранника :)
dionysuss
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 17, 2008 9:11 pm
Местоположение: Плевен/София

Мнениеот SavageBS » Пет Авг 29, 2008 1:49 pm

кое колело е по добро за градско каране РАМ АМ или РАМ ХС за по комфорна возия по паветата и дупките :)
SavageBS
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1094
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 7:30 am

Мнениеот dionysuss » Сря Сеп 10, 2008 10:41 pm

Колелото ще е Drag Ontario Pro със вилка Suntour SCR LO. До седмица 2 ще го взема. Благодаря на всички :bowdown: .
dionysuss
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 17, 2008 9:11 pm
Местоположение: Плевен/София


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта