Избор на градски? велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на градски? велосипед

Мнениеот loxs » Съб Авг 16, 2008 8:53 pm

Аз, като съвсем начинаещ искам да ви попитам какво ще ми препоръчате. Доста четох в този форум, а и на други места (че и приятели питах), но все пак искам да попитам и вас... повече мнения = по-голям шанс да уцеля това което търся :).

Както вече писах, напълно начинаещ съм. За последно съм се качвал на колело като бях 12-13 годишен. Беше едно балканче от "малките"... от ония дето гумите им са с диаметър около половината на тези които карате вие :D. Но все пак мога да карам (мога да пазя равновесие), наскоро пробвах.

Ето малко данни за мен: 188см, 98 килограма.

Трябва ми колело с което да ходя на работа. Определено няма да карам заедно с колите. Маршрутът ми минава по улици с много широки тротоари и без паркирали коли по тях (не съм в София ;) ), през паркове и затворени за автомобили улици. Та смятам да карам по тротоарите, там където има движение.

Ето какви са ми изискванията за колелото:
1. Да не се разваля всеки ден
2. Да е възможно най-лесно и приятно за каране(да не съм вир вода като пристигна на работа)
3. Да е съвсем малко по-скъпо от "здравословната" граница за колело. Вероятно някъде към 300 лева съм навит да дам.

Та всяко колело, което няма да се строши от тротоарни плочки (искаше ми се да е шосейка, но ми казват, че не е добра идея да се кара по тротоар) в обши линии става.

Навит съм да взема и някакво колело на старо (вече имам една оферта която обсъждам), което да не иска много ремонти.

Евентуално в бъдеще планирам да преодолея страха си от асфалта (от колите по него) и да се отдам на шосейно каране за удоволствие. Но тогава сигурно ще си купя и шосеен бегач, но до тогава има време.

Та това е в общи линии, благодаря за вниманието :)
loxs
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 4:11 pm

Мнениеот Alpina » Съб Авг 16, 2008 9:10 pm

Drag Hacker
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот jd » Съб Авг 16, 2008 11:41 pm

Alpina написа:Drag Hacker


:agree:
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот loxs » Нед Авг 17, 2008 12:05 pm

А какво ще кажете за Drag Marathon?
http://www.dragbicycles.com/modules/new ... toryid=183

Цената му е към 250 лева. Напълно приемлива за мен. Ето тук оферта:
http://screambikes.eu/product_info.php? ... f11da5b8e4
loxs
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 4:11 pm

Мнениеот edinmilion » Нед Авг 17, 2008 2:10 pm

много добър вариант за градско с 28" капли е, калници...не съм сигурен дали и седалката не е с пружини...:agree:
виж също и Drag Hacker SF който пък е с предна вилка ако това те интересува.
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот loxs » Нед Авг 17, 2008 5:16 pm

Ами докато четях тук във форума, май си изградих мнение, че некачествена амортисьорна предна вилка е равносилно само на още една част която ще се разваля. Аз няма да карам екстремно, така че не ми дреме особено много за амортисьора... Дори ще ме е страх да се качвам с колелото на бордюра (вероятно ще слизам и ще го качвам на ръце). А не вярвам тротарните плочки да друсат толкова много че да има голям смисъл от тая вилка.

От друга страна наистина ми харесва да има калници, защото не искам гърба ми да става в кал (и косата в камъчета) докато карам. Все пак отивам на работа и се очаква там да съм в приличен вид ;).
И наистина ще се радвам на по-големи гуми.. някак си логиката ми подсказва, че по-големите гуми значат по-леко и приятно каране по равно. Градът ми е равен, така че това ми се струва добра идея.

Единствено ме притеснява дали тези велосипеди ще ми издържат теглото (както писах по-горе, 98 килограма съм) и дали няма да изкривявам често каплите.
loxs
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 4:11 pm

Мнениеот edinmilion » Нед Авг 17, 2008 6:28 pm

ще издържат каплите спокойно подсилени са, аз до скоро карах с неподсилени, а съм 84 кг. и нямаше проблем до като не минах така добре засилен през една шахта тип "кабрио" :)
А и ще го караш кротко не се съмнявай дали ще издържат.
Айде успех дано да имат в наличност от където ще го взимаш.
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 85 госта