Съвет за колело

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за колело

Мнениеот idon » Вто Юли 22, 2008 8:11 pm

Имам 500-600лв за колело,не разбирам и се чудя-слабо ново или средна хубост старо.Дайте съвет.
Смятам да карам много,но обикновено по шосе или черен път и по-рядко пресечена местност.
Ако това има значение(има,разбира се)съм 185см.
Ще обикалям България,а защо не и Европа...
Това засега е само мечта.
Благодаря предварително.
ПС Благодаря за съвета на TENDER
ПС2 Какво ще кажете за http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=40149
Май е добър варианта ,но е доста над лимита ми.
Кажете къде е слабостта му,да се подготвя за промени...
idon
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 4:14 pm
Местоположение: Sofia-Shumen-Copenhagen-Oslo

Мнениеот skiman » Вто Юли 22, 2008 8:46 pm

Отзад напред.
Това колело от линка си заслужава. Ако имаш възможност да събереш парите го отнасяй. Няма да ти се налага да сменяш нищо по него.
Ако ли пък са ти много тези пари погледни ТОВА
или ТОВА
И двете ще ти свършат работа.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот idon » Сря Юли 23, 2008 7:00 am

Благодаря на skiman за отговора.
Голям ми е мерака,ама кесията ми е тънка...
От двата варианта по-ми грабва неразбиращото око втория-RAM HT-1.Не знам защо,ама по-ми прилича на мое...Онтариото,въпреки,че е на по-добра цена,нещо не ме грабва от пръв поглед.Не ме разбирайте погрешно-нищичко не чаткам от велосипеди.
Опитах се да събера пари за RAM HT II,ама не успях.Здраве да е,не е било моето колело!
Отново благодаря на всеки който отговори със съвет!
idon
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 4:14 pm
Местоположение: Sofia-Shumen-Copenhagen-Oslo

Мнениеот skiman » Сря Юли 23, 2008 9:04 am

Аз лично също предпочитам RАМ-а. Причините са няколко. Първо, можеш да си го сглобиш с каквито части пожелаеш. Фирмата го предлага, като услуга. Второ, можеш да си избереш цвят, което не е хич за пренебрегване. Трето, когато си получаваш колелото го взимаш напълно центровано, проверено и тествано и готово да го яхаш и да го караш. Разбира се като всяко ново колело ще ти се наложи притягане на възлови детайли след няколко седмици каране, но там в магазина ще ти покажат и това, а и можеш напълно безплатно да го занесеш да извършат тази манипулация те, ако ти не се наемаш да я направиш.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот jd » Сря Юли 23, 2008 9:08 am

виж темите за разликите между ht1, ht2 и ht3 - честно казано, от трите, фаворит ми е ht2, но и останалите са си с много добри качества. За начина на каране, който си споменал, бих ти препоръчал ht3 в твоя случай, а и мисля, че ще влезеш в този бюджет, който си посочил. Хубавото на ht-тата е, че като решиш лесно можеш да ъпгрейдваш ако начина ти на каране го наложи на даден етап.

Успех!
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот ImprezaSTI » Сря Юли 23, 2008 9:13 am

Съгласен съм със skiman. Всички дистрибутори на RAM са ужасно коректни, докато от услугите на Веломания (не само там предлагат ДРАГ все пак) никога не съм бил доволен (разбира се това си е лично мнение).
А относно избора на самото колело: смятам че HT1-чката се е доказала не веднъж като много добра рамка за предназначението си.
'06 SCOTT VOLTAGE YZ1
...Защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!
Аватар
ImprezaSTI
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 8:36 am
Местоположение: София

Мнениеот idon » Сря Юли 23, 2008 10:05 am

Засега това е и моят избор--единицата,защото тройката нещо доста скъпа я намерих(към 900лв).
idon
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 4:14 pm
Местоположение: Sofia-Shumen-Copenhagen-Oslo


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 81 госта