Колело до 250 (+ още малко :)

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колело до 250 (+ още малко :)

Мнениеот Newcomer » Нед Юли 20, 2008 10:27 am

Така значи,от Варна съм,не особено запознат с велосипедите,желанието ми е колело за градско каране.Както вече казах таванът не е твърд,тъй като видях,че доста препоръчвано колело е Драг Уан (мисля че 270 лв споменахте) и особено след като друго с алуминиева рамка освен него не съм виждал.За градски условия не знам кой амортисьор е по нужен - преден или заден (и дали изобщо са нужни за града).Ако съм изпуснал някаква информация още,простете,наистина не съм особено навътре в материята,благодаря предварително.
Newcomer
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 10:17 am

Мнениеот ivailo91 » Нед Юли 20, 2008 10:45 am

Рядка гледка е колело само със задно окачване, като за начало.
После - сам си прецени дали ти е нужна амортисьорна вилка.
И трето - щом ти е само за града - погледни и офертите за Драг Хакер с/без амортичьорна вилка, мисля че ще ти пасне.
ivailo91
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1085
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 10:23 pm

Мнениеот HAMMER T » Нед Юли 20, 2008 11:40 am

Но ако все пак смята че може да му дойде музата да подмени нещо по него с по-хубаво по добре да вземе One - 1 1/8 стержен, сменяемо ухо за дерайльора (доколкото видях на Hackera се монтира на оста )
Аватар
HAMMER T
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 6:26 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот THEZOGGO » Нед Юли 20, 2008 11:43 am

ivailo91 написа:Рядка гледка е колело само със задно окачване, като за начало.
После - сам си прецени дали ти е нужна амортисьорна вилка.
И трето - щом ти е само за града - погледни и офертите за Драг Хакер с/без амортичьорна вилка, мисля че ще ти пасне.

:agree:
Драг Хакер е добър вариант. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Newcomer » Нед Юли 20, 2008 1:28 pm

А може ли малко разяснение за Драг Уан?Казаха ми,че рамката не е истински алуминий,а е стомана с лята пластмаса... :crap:
Хакерът изглежда добра оферта,но един приятел ми препоръчва преден амортисьор (и в никакъв случай заден за тези пари).
Newcomer
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 10:17 am

Мнениеот Kain » Нед Юли 20, 2008 2:20 pm

За тези пари наистина по-добре не си взимай колело със заден "амотресьор", освен да скърца и тежи, друго не умее :nono:
Имах Драг Гризли преди, незнам алуминиева ли беше рамката, но що годе става.
Аватар
Kain
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 2:46 pm

Мнениеот Ozzie » Нед Юли 20, 2008 2:48 pm

Newcomer написа:А може ли малко разяснение за Драг Уан? Казаха ми,че рамката не е истински алуминий,а е стомана с лята пластмаса... :crap:

Абсолютни глупости.

Newcomer написа:Хакерът изглежда добра оферта,но един приятел ми препоръчва преден амортисьор (и в никакъв случай заден за тези пари).

Добре ти го е казал приятеля, макар че за тези пари не можеш да очакваш кой знае какво от предния амортисьор (вилката).
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Bolverk » Пон Юли 21, 2008 8:35 am

За Алуминиевата рамка Ози го е казал достатъчно добре.

Сега за Едното конкретно. Първо трябва да видиш има ли подходящата рамка като височина. Понеже Едното е с 1 инч по-различна височина от стандартите в България рамки. По точно Едното е с 16, 18, 20 инчова рамка. Освен това едното може да се надгражда доста добре което е голямо предимство. Сега колелото си има и проблеми. Тоест въпреки алуминиевата рамка не можеш да очакваш да е много леко. Просто е направено с ниски компоненти който си тежат.

Меката вилка за мен е винаги предимство в града. И не на последно място има няколко хубави окраски за моделите Едно докато Хакера е доста стандартен.

П.П. Погледни и ако има някаде Крос Спринтер - моделчето също е добро за парите си.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот Newcomer » Чет Юли 31, 2008 12:03 am

Здравейте,съжалявам за забавянето на окончателния отговор,но бях извъна града.Както и да е вече съм горд собственик на Драг 1 (тъмно син)!Искам да благодаря на всички за мненията и помощта,представям си какво ви е всеки ден да отговаряте на едни и същи въпроси от ниско информирани ентусиасти като мен :baby:
Искам да благодаря и на kartofa,който все още не може да пише във форума,но също ме усведоми!
Поздрави и успех на всички!
Newcomer
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 10:17 am

Мнениеот PowerSlide » Пон Ное 10, 2008 1:35 pm

:stupid:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Мнениеот Gigo_97 » Пон Ное 10, 2008 8:33 pm

Aми и аз препоръчвам one рамката е алуминий AW 6026 а не пласмасова.Челото е оversize ако започнеш да караш сериозно по-нататак може да сложиш хубава вилка.Абе по-добре one от hackera
The DH for DRAGOMIR factory dh
Аватар
Gigo_97
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1097
Регистриран на: Чет Окт 23, 2008 11:16 pm

Мнениеот did » Пон Ное 10, 2008 8:57 pm

Gigo_97 написа:Aми и аз препоръчвам one рамката е алуминий AW 6026 а не пласмасова.Челото е оversize ако започнеш да караш сериозно по-нататак може да сложиш хубава вилка.Абе по-добре one от hackera


уффф....

аман от капацитети?

А хакера от пластмаса ли е и какъв му е размера на челото?

Някои хора са обречени да се смъкнат до нулев рейтинг, както смело са почнали да коментират неща, от които хабер си нямат.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 92 госта