Leader Bone

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Leader Bone

Мнениеот delqnbg » Съб Юли 05, 2008 1:34 pm

300 лева за това колело как ви се струва ???
http://www.leader96.com/bikes/1-mountain/bone.html

Отпред вилката там или стержените или както се викат :) за 1.1/8 (Oversize) което позволява надграждане :)

Отпред ако се вгледате челото е подсилено , компонентите са скапани ни след 3-4 месеца да речем може да се сменят :)

300 кинта ... далавера :) ... то е 320 ама аз го свалих на 300 :D
delqnbg
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 10, 2008 6:38 pm

Мнениеот hitar_potter » Съб Юли 05, 2008 2:06 pm

Ми, за 300 лева бива :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот marsa » Съб Юли 05, 2008 4:41 pm

Само на мен ли ми се струва, че челният ъгъл е сягаш са го гласили за ~20см ход, и е малко идиотски :D

То от окомплектовката кажи-речи нищо не пише, иначе изглежда симпатичен байк. И според мен е възможно да си заслужава 300лв, вече като седнеш трябва да се поогледаш какво имаш между ръцете и... краката :rofl:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот Bolverk » Съб Юли 05, 2008 10:14 pm

Ами сподели за какво ще изоползваш колелото. Понеже от думите ти разбирам, че не харесваш окомплектовата и смяташ да я подмениш след време. Което ме навежда на следващата идея. Вземи си само рамка. Има хубави рамки за около 200 лв (няма да ти предлагам в моемента понече незнам за какво ще правиш с колелото) с останалите 100 можеш да започнеш окомплектовката и после да я довършиш. Така няма да ти останат излишни (счупени или не) чаркове и освен това ще започнеш с една стабилна основа.

Просто нещо не съм впечатлен от тази рамка. Хубава е на първи оглед обаче не я гледам за първи път и освен челото за което споменаха по нагоре имам притеснения за задната тръба и по-точно заварките там. Има нещо неправилно в ъглите (изцяло мое мнение) освен това наживо когато го видях не ми харесаха заварките на това колело ама може да е била единична бройка на тази която ти гледаш да си е наред.

Също незнам как си с ръста като височина тази рамка е 17-ка, но размерът от кормилото до седалката е малък. Това вече зависи разбира се от стила в който ще го караш :) .

П.П. Мисля че това мнение с нищо няма да ти помогне ;) нали ?
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот paluk » Нед Юли 06, 2008 12:48 am

На мен пък ми грабна окото :dunno: Има хляб в нея?!
Според мен изборът ти зависи от парите, които ще отделиш до 3-4 месеца след това!
Ако за това време събереш повечко можеш направо да скочиш на някой по-стабилен избор-колело, което не трябва да му сменяш скоро частите!
Climber
Assault
4130
Принципно идеята да си вземеш колело и след малко време да смениш 75% от частите му ми се вижда глупава, но това е мое мнение!

Дано рамката е добра колкотозлия брат близнак

:)
Ако някой вече има такова искам да се изповяда в темата, ако обича! :D


Всичко което съм изписал е ако колелата ще се ползват по предназначение!
В противен случай Drag 1 е добър избор!

P.S.: Дали се продава само рамката??
Skype:vladimirpalukov
Аватар
paluk
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1133
Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 5:44 pm
Местоположение: България/София

Мнениеот Wizzard » Нед Юли 06, 2008 1:17 pm

paluk написа:Дано рамката е добра колкотозлия брат близнак

Ааа нееее, няма такова чудо.... Шиумръ от смях...
:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

Наистина ли вярваш, че между рамка на Спешълайзед и Лидер може да има нещо общо?
:popcorn:
Аватар
Wizzard
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1363
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 6:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот delqnbg » Нед Юли 06, 2008 7:44 pm

Радвам се че се развива темата и че няма мн отрицателни мнения :)
От колкото до колелото ами въпроса е малко по сложен и с колелото и с финансирането :) ... По принцип бюджета ми беше 200 лева :) ... и ... и ... и ... чрез мойте дипломатически способности :) изкрънках 300 лева ... та почвам да търся колело което да си взема ... и повечето са с гадна рамка хубава окомплектовка и обратното...

Та и аз след 1 месец пребиваване в форума и разгледах идеята да си взема Climber и да си го направа ама ако си взимам рамка на Climber взимам и вилка която е 120 мм ход рамка 170лева и вилка 130-140 лева и ето ги 300 .... :D 3-4 месеца ще седа и ще го гледам без партове :)

С лидера : Ами гледах им сайта видях какво имат и какво нямат и от всичко за тия пари това си харесах ... + това имам познат който бачка там и точно поправя велосипедите който са в гаранционен срок и нали ми сподели едно негово наблюдение и противно на мойте очаквания Leader Bone бил мн здрав от 10 бройка само 1 дошла и то с проблем на гумата ... Интересно найстина :) И вика и да я чупа отзад каза че ще я направа с по голям ъгъл и ще я подсили ... на мен ми звучи като далавера :)

След 3-4 месеца смятам да сменя вилката с някоя с по голям ход ... 120мм най - много :) повече не ми трябва ... И от там нататъка с времето ще му слагам допълнителни работи :)

От всичките велосипедни който проверих този най ми спича акъла като пари / качество ...

Drag one - може и да е по-здрав но отпред стержените са 1" (не ми трябва)
Climber - извън бюджета...
и всичко друго не ми харесва :)

П.С. моля да бъда извинен относно препинателните знаци в поста :)
delqnbg
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 10, 2008 6:38 pm

Мнениеот Pirate » Нед Юли 06, 2008 7:49 pm

Drag one - може и да е по-здрав но отпред стержените са 1" (не ми трябва)
- Нещо си се объркал. Последните две години поне рамката на Драг 1 е с чело овърсайз! И тазгодишния One e много хубав на външен вид като рамка - има доста по-класически и изчистен дизайн.

Май си пропуснал тази тема, малко под твойта. За бюджет от 300лв. по-добро колело от Драг One, не мисля, че може да си вземеш. Или ако имаш 340лв направо едно Гризли.

И вика и да я чупа отзад каза че ще я направа с по голям ъгъл и ще я подсили ... на мен ми звучи като далавера
- :crazy: :nono: :rofl:
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот paluk » Нед Юли 06, 2008 9:20 pm

the Wizzard написа:
paluk написа:Дано рамката е добра колкотозлия брат близнак

Ааа нееее, няма такова чудо.... Шиумръ от смях...
:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

Наистина ли вярваш, че между рамка на Спешълайзед и Лидер може да има нещо общо?
:popcorn:


Е познай де??? :crazy:

По темата: Наистина това Драг 1 /в червенко :)/ много ме грабна....
Това колело наистина много проходи в последно време и няма да сбъркаш ако го вземеш!
Ако не се лъжа не си ни казах за какво ще го ползваш Лидера???
Skype:vladimirpalukov
Аватар
paluk
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1133
Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 5:44 pm
Местоположение: България/София

Мнениеот Bolverk » Нед Юли 06, 2008 10:06 pm

Значи ако се търси ново колело до 300 лв не мога да кажа много повече от това, което съм казал в предната тема. Единствното, което мога да добавя - това с чупенето и посилването звучи като глупост. Сега ако човека е добър а той би трябвало да е такъв за да ти предлага такива изпъления по-добре е да го използваш (неговите умения) да ти направи някоя подсилка, но чупене на рамка е малко над приемливото а промяната на геометрията и съвсем. Сега наистина има нещо не съвсем наред в геометрията, но своеволното променяне е доста рисковано. Сега човека след като се занимава с такива колелета сигурно знае повечко за тях, но обикновенно промяната на един ъгъл води до натоварване на друго място по рамката от там нови проблеми.

П.П. Разгледай снимките, който са пуснати в другата такава тема - колелото е много добро и много красиво в този ценови деапоазон на живо изглежда още по-добре.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот delqnbg » Нед Юли 06, 2008 10:32 pm

Лидера ще се ползва за джъткане из града(Пловдив) и от време на време ще отида да речем до село и ще го покарам там ... нищо супер екстремно ...

По скалата за екстремно каране(:D) от 1 до 10 :
ами г/д 5 :)

А относно човека който познавам , не искам да му правя реклама :D но бачка този занаят от мн време и би трябвало нещо да разбира ... + това не би ме излъгал защото нищо няма да спечели от това ...
delqnbg
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 10, 2008 6:38 pm

Мнениеот Bolverk » Нед Юли 06, 2008 11:39 pm

A надявам се да не съм прозвучал грешно. Не смятам, че човека те е излъгал, както споменах преди няколко поста и аз отзад точно виждам нещо неправилно. Иначе предполагам, че каквото ти го е казал го може иначе не би го казал. Единствено изразих някой от рисковете на такава процедура.

Значи градско в града на тепетата. Да видим :) . До 300 лв. освен Коста (гледам в сайта на Лидер е с цена 305 лв - http://www.leader96.com/shop/productdetails.aspx?id=275 - пък и дава малко повече информация за окомплектовката ) има още един модел който ми допада (но е 400 лв - Аxle - http://www.leader96.com/shop/productdetails.aspx?id=271 ). Сега другите марки:
Cross - ако е колело от там нека е Parallax (малко над 300) или Sprinter (малко под 300) - в този диапазон
Sprint - Аполон ако го намериш с най-ниската окомплектова се върти около 300 лева
Драг - Като цяло Едно е избора или Гризли, но над 300 лв.
Raleigh - Freeride също под 300 и добро колелце.
Чуждестранни фирми няма смисъл да се гледат за тези пари.

Горе долу това са готовите нови колелета, който си заслужават на пазара.

Както се казва има избор, но и гони преоритети хубав сервиз, дълга гаранция. Тук с лидера имаш извесни предимства, така че може би лидера е твоето колело.

П.П. Питай твоят човек колко пъти го е правил този номер с тази рамка и какво, ще и коства счупването (на самата рамка). Защото новата заварка и подсилките са си тежест ако тя стане тежка отзад с като цяло по-ниският си център на тежеста може да се превърне в нещо по-малко конфортно. А тепетата са си тепета имаш да се изкачваш :)

Успех в избора :) надявам се поне малко да ти помагам.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот delqnbg » Пон Юли 07, 2008 3:35 am

Хъх .... тоя Pirate да не си е променил поста щото одеве като гледах не го видях ... странно .... все тая

А относно ... не знам какво зехте да се заяждате с тая подсилка от зад все едно че не може да се направи ... До колкото ми обясни човека се взима една извита траба разрязана на половина и се заварява с малко по дълга заварка от там кадето "всички" смятат че ще се счупи до предния дерайлиор ...

А относно драг 1 , ходих до магазина на драг в пловдив уви бяха затворили малко преди аз да отида обаче пък рамката беше мн близо до стъклото и на мен мн ми се стори че е 1" аз пак ще отида понеделник или вторник и ако найстина е 1,1/8 може да преусмисля избора си ...

10х @Bolverk за мн-то инфо за другите велосипеди и т.н.
На cross нищо не си харесах също на Спринт , а Freeride-a има го само в СпортДепо пловдив и то само голямата рамка която е ... голяма ...
10х все пак
delqnbg
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 10, 2008 6:38 pm

Мнениеот Bolverk » Пон Юли 07, 2008 7:24 am

100 % Едното е Oversize.

Иначе за нищо то ако е имало само големият Freeride е зле наистина 20 инчова е рамката.

Виж единствено съм изразил мнението, че за мен е рискована операция тази подсилка. Истината обаче, че се прави. И разбира се щях да ти кажа, че не е правилно ако приятеля ти беше примено автомеханик, който ти предлага това. Но човекът работи за Лидер така, че не съм възразил сериозно просто се надявам да го обмислиш добре.

Ако избора ти е сведен до Коста и Едното при почети едентичната окомплектовка и не лошите рамки което и да вземеш избора ти ще е сполучлив :)

Поздрави и успех.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот marsa » Пон Юли 07, 2008 8:49 am

Bone и One наистина изглеждат най- доброто на пазара за тази цена, май и аз скоро ще пазарувам един от двата модела, та се чудя и се мая и следя темата с интерес ;)

Иначе за тая легендарна подсилка - стига сте му се карали на момчето, той каза не че ще чупят рамката нарочно, за да променят геометрията, а че ще заваряват подсилка на нова рамка. Поне аз така разбрах :dunno:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот delqnbg » Пон Юли 07, 2008 10:18 am

@marsa правилно си разбрал :)

@bolverk ами аз днес ще отида до магазина на Drag да видим какво ще каже продавача до колкото знам за drag one има 3 размера 16"/18"/20" и ще питам дали е oversize и дали имат от 16" защото на мен ми се пада че трябва рамката да е 17" а аз повече няма да раста :D и затова ще питам за по малък размер :)

А по принцип пича дето бачка там ми се пада братовчед или чичо нз :D По принцип е първи братовчед на баща ми и на мен ми се пада май втори или някав чичо там :) аз му викам братовчеде пък все тая :D Ами завършил е в автото в пловдив в ЖП там паралелка с специалност заварки и дядо го е обучавал , който има 30-40 години стаж заварчик :D

Ае аз отивам да видя тоя магазин на Drag
delqnbg
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 10, 2008 6:38 pm

Мнениеот Pirate » Пон Юли 07, 2008 11:04 am

Хъх .... тоя Pirate да не си е променил поста щото одеве като гледах не го видях ... странно .... все тая
- Не съм си променял поста!

До колкото ми обясни човека се взима една извита траба разрязана на половина и се заварява с малко по дълга заварка от там кадето "всички" смятат че ще се счупи до предния дерайлиор ...
- "... и едни мармоти завиват шоколада..."

Не се занимавай с глупости - ходи и си купи един Драг 1 щом нямаш повече пари и това е.
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот ss_leo » Пон Юли 07, 2008 5:48 pm

ето това е добро
ал.рама е
за тези пари добра вилка
аз такова ще си взимам
магазина в Пловдив е на бул.Априлов- ул.Голямо Конарско шосе
http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/inde ... =5&lang=2&
ss_leo
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 3:29 pm

Мнениеот delqnbg » Сря Юли 09, 2008 8:54 pm

Съжалявам за отсъствието си но днес разговарях с братовчеда за велосипеда нали и ми вика да ида при него ... та води ме той и ми показва новата стока :
http://www.leader96.com/bikes/2007/dude.html

Направиха ми впечетление няколко работи:
1: рамката е по лека и по-здрава / има подсилка на задната тръба
2: на снимката тука е като за траял но в магазина идва с заден дерайлиор на шимано турней
3: цената е само 300 лева ... какво ще кажете ???
delqnbg
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 10, 2008 6:38 pm

Мнениеот marsa » Сря Юли 09, 2008 9:49 pm

delqnbg написа:http://www.leader96.com/bikes/2007/dude.html
Какво е това бря?!

За траял ли, за стрийт ли, за DH ли... :dunno:

Види ми се нещо изчанчено такова...

Бе най мяза на стрийт байк, ама вилката много "длъчка" нещо, пък иначе средното ще падне ниско.

Да не говорим, че мое да има подсилки, ама аз на кристалната си топка виждам горната тръба малко по- сгъната след време :crap:

П-с: Абе само на мен ли ми прави вЧепетление, че на сайта на Лидер логото е цепнато на две и половината сочи към
http://www.leader96.com/bikes/default.html
а другата към
http://www.leader96.com/bikes/test/default-old.html :dunno:
Последна промяна marsa на Сря Юли 09, 2008 9:52 pm, променена общо 1 път
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Юли 09, 2008 9:51 pm

marsa написа:
delqnbg написа:http://www.leader96.com/bikes/2007/dude.html
Какво е това бря?!

За траял ли, за стрийт ли, за DH ли... :dunno:


за хора, които имат 300 лева за харчене и не знаят какво искат.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот delqnbg » Сря Юли 09, 2008 10:02 pm

Значи не го харесвате ?
delqnbg
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 10, 2008 6:38 pm

Мнениеот Bolverk » Сря Юли 09, 2008 10:46 pm

Ъхъъ ми тази рамка хмм ако няма да скачаш с нея за газарията става

Тази рамка е интересна. Принципно има не лоши подсилки и интересна геометрия. Обаче може би е само интересно е по-правилната дума. Въпреки подсилките първо даунхил с това не е препоръчителен. Сега стриит и тн. градски дисциплини, скачане и радости абе стават амаааа... неудобно. Като цяло това е колело за газарене странен хибрид между дисциплини, който не са много съвместими. Иначе окомплектовката е стандартна за този ценови клас като прави впечатление вилката тя е по-интересна определено.

Сега понеже показваш няколко различни като предзначение велосипеда разбирам, че не си наясно как искаш да караш. Затова ти давам съвет помисли си реално за какво ще ползваш колелото.

Ако е за газария в квартала малко скокчета бяс и тн. това е колелото.
Ако е истински Стриит по-добре Кокъла (малко подобрен изглежда)
Ако е за градско предвижване - нещо с по-класическа рамка за здравина и конфорт.
Ако е дълги преходи между градовете може и някоя шосеика
Ако ще ходиш по планините да се спускаш ами малко по сложно за тези пари нооо се намират (ако това е варианта по нататъчни обяснения после)
Ако ще ходиш по селски пътища подчертано класическа рамка може да те спаси.
Ако не е някое от изброените или съчетание от тях ще продължим с размислите и страсти.

Надявам се поне малко да ти помогна.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот delqnbg » Чет Юли 10, 2008 9:01 am

Хъх , Хъх ... мноо дилеми тука :D
Ходих до магазина на Драг и се радвам че продавача си разбираше от работата и ми обясни всичко най учтиво :) уви не ми хареса Драг 1 ... става само за джъткане из града ...
Нз спрял съм се м/у Dude и Bone и като отида на място ще реша :) ще поствам снимки после
@Bolverk благодаря за помоща

БТВ продавача го определи като хибрид за Urban и DJ (нали под Urban каране в града с подскоци и злоупотреби с рамката)
delqnbg
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 10, 2008 6:38 pm

Мнениеот Bolverk » Чет Юли 10, 2008 9:29 am

Ами да горе долу това си е Urban стила обаче за такова е доста голяма вилката като ход. И вече с такава променена геометрия и по-голяма вилка върви и към DX. Така странен хибрид. По принцип бих заложил малко на по-класическият бих забърсал Кокъла. Другото ме притеснява че е неудобно за каране в градски условия. Ако можеш качи се и на двете за по едно кръгче. Но съвета ми е вземи отиваш на място вземаш и двете колелета и почваш да сравняваш. Накрая понеже ти го копуваш :) , което повече ти харесва. Иначе и двете са хубави а ми харесаха и някой колелета до 400 лв. Като цяло Лидер са извадили добри колелета в новият каталог обаче незнам каде се намират в София и изобщо някой ги подържа (като сервиз).

Успех :) И да ни снимаш колелото когато го вземеш да го видим и ние реално :P
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 82 госта