Сравнения между три велосипеда (Freeride, Sprinter и Apolon)

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Сравнения между три велосипеда (Freeride, Sprinter и Apolon)

Мнениеот Bolverk » Пон Юни 23, 2008 12:00 am

Не само да кажа това не е поредната тема, която е с цел да питам кое колело от ниско бюджетните е за мен и тн. Просто вече си взех колело но след дългите ми обиколки и изучаване на различни колелета (наистина в ниският клас до 300 лв.) установих нещо странно. Точно това искам да ви споделя.

Раглеждах тези колелета
Raleigh Freeride - http://www.raleigh-bg.com/catalog/images/Raleigh_FreeRide.jpg
Cross Sprinter - http://bike4it.co.uk/cross/tn_Sprinter%20SE%20fUK.jpg
Sprint Apolon - http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/index.php?step=module_action&modname=pricelist&modaction=details&product=434&product_cat=112&lang=2&

Извинете че колелата като снимки не са в една и съща окомплектовка но факт е че могат да се намерят в почети едентична в цената посочена по-горе. Сега интерестното което забелязах е че освен подобната окомплектовка успях да забележа абсолютно еднаквата рамка и при 3-те модела.

Сега идва и обмислянето и заключението ми: тук харесвате моделът Аполон (в ниският клас) макар и да не сте фенове на Спринт като цяло. От друга страна обаче Ралей и Крос за България са си едно и това означава че напрактика Freeride и Sprinter са си едно и също (имат малки разлики все пак като окомплектовка), но като и идентични на Аполон то те представляват Спринът под прикритие с други цветове. Тоест имаме 1 колело 3 производителя и различни мнения за него и всъщност голямо разнообразие от цветови решения.

След този кратък извод от моя страна ми е интересно да разбера дали вие виждате същото като мен ?
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот buckster » Пон Юни 23, 2008 8:36 am

рамката на аполона различна от другите две (примерно виж задните заварки)
buckster
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:41 am

Мнениеот Bolverk » Пон Юни 23, 2008 8:54 am

Всъщност като гледам снимките, които съм сложил да ако гледате само тях имат разлика рамките. Всъщност обаче не е точно така. Рамката с която е сниман Аполона е 17 инча като височина а другите две са 19 инчови. Обаче 17 инчовите им варианти са идентични ( имах възможност да го видя с очите си кололо до колело (Freeride и Apolon)) не съм виждал 19 инчовият Аполон и дали той е идентичен на другте две рамки. Иначе интересно и как са разпределени като височина моделите:
Аполонът е с 17 и 19 инчова рамка
Freeride е с 17 и 20 инчова рамка
Sprinter е с 17, 19 и 21 инчова рамка

Като цяло само тези разлики в размерите ме хвърлиха в замисъл дали Freeride-a е от тази категория обаче причтелката ми си купи такъв така че имах възможнста да го огледам и мога да ви приложа и снимки на 17 инчовата рамка да сравнявате с Аполона.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот Antares » Пон Юни 23, 2008 11:14 am

Apolon. Доказано здрава рамка.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Bolverk » Пон Юни 23, 2008 2:46 pm

Интересно ти май не четеш А? То верно че така се правят толкова постове.

По темата тези дни ще постна снимки на Freeride 17 за сравнение.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот skiman » Пон Юни 23, 2008 2:52 pm

Нищо общо нямат 3-те рамки.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Antares » Пон Юни 23, 2008 4:18 pm

Не си гледал достатъчно. Същото може да се каже и за мозъчната активност.
Cross - Sprint под прикритие!? Ще споделиш ли какво консумираш, че на един приятел гъбите и LSD-то му омръзнаха...

Да, не отричам. Не ти четох първия пост, понеже всекидневно се пускат десетки такива поста, искащи сравнение на този и онзи модел, искащи хубаво колело за DH до 200 лева и т.н.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот buckster » Пон Юни 23, 2008 4:40 pm

това не е причина да отговаряш механично и да объркваш не толкова компетентните като теб.
buckster
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:41 am

Мнениеот Bolverk » Пон Юни 23, 2008 4:52 pm

За доказването на връзката на колелата от марките Raleigh и Cross в България прилагам следващите два линка:

Raleigh:
http://www.raleigh-bg.com/catalog/produ ... ucts_id=45
Cross:
http://mailordercycles.co.uk/products.p ... 150&z=2957

Нарочно ги пускам с окомплектовката да и цената за да откривате разликите.

Това което забелязвам, е че успешните навън модели на Cross се намират в България под името на Raleigh. Същата е и ситуацията със Спринтер-а и Фрираид-а.

Колкото до Аполона там също ще говоря с доказателства когато снимам колелото на приятелката ми.

П.П. Нямам никакво намерение да влизам в чешене на езици със спамерски настроени индивиди.

П.П.П. Ако някой, който работи в магазин за колелета има път към такъв и случайно и там имат поне 2 от 3-те модела просто моля да погледне. Аз наистина не съм специалист и е възможно да има разлики (от някакви ъгли например незнам) който не съм отбелязал. Просто ме човърка отвътре такова странно съвпадение.

Последен П.П. Снимките от първият пост наистина не са особенно показателни така че по тях моля ви не съдете изцяло. Аз просто излгам една теория и се надявам да има някой от по-можещите в този бранш да я потвърди или отхвърли но си мисля че това става с гледане наживо не от нета.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот skiman » Пон Юни 23, 2008 6:08 pm

Совите не са това, което са :popcorn:
В същтност за какво се бориш :dunno:
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Bolverk » Пон Юни 23, 2008 7:03 pm

Ами баш за това - Да разбера очите ли ме лъжат или совите наистина не са това което са.

От друга страна маи като гледам накаде съм тръгнал :) да развенчая митът че Крос са само гадни колелета ( следва намигване и прокашляне)
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот Bolverk » Пон Юни 23, 2008 8:33 pm

Ето и снимките които обещах на Freeride 17 инча. Ще забележете голяма разлика спрямо снимката в първи пост (20 инчова рамка)

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1320/933254556.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1421/1223304264.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/990/1602785789.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/701/123207583.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/924/927198425.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/663/899719001.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1344/1535025649.JPG

Сега не съм перфектният фотограф така че ъгълът на снимане едва ли е перфектен. Сега ето ви пак снимките на големият Freeride и Apolon-a

http://www.raleigh-bg.com/catalog/image ... eeRide.jpg
http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/inde ... 12&lang=2&

Повече май не мога да покажа :( останалото наживо се сравнява.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот Antares » Вто Юни 24, 2008 7:42 am

Обади се на Господари на Ефира. Те обичат да разбулват подобни конспирации ;]
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот veno » Вто Юни 24, 2008 10:28 pm

Bolverk написа:Ами баш за това - Да разбера очите ли ме лъжат или совите наистина не са това което са.

От друга страна маи като гледам накаде съм тръгнал :) да развенчая митът че Крос са само гадни колелета ( следва намигване и прокашляне)


Ти да не си от маркетинг тима на Крос ? Дори от една фабрика да пазаруват едни и същи рамки Спринт ще са си Спринт, Крос ще са си колелетата за Метро, ако ще и 5 пъти да си сменят името. Въпреки, че и Спринта са далече от това което трябва да бъдат, да не излезе че ги хваля. А едно колело не е само рамката... елементарно сравнение Спринта е с лапа, другото е с криво колче което влиза във стержена който е изрязан толкова късо, че и да искаш после неможеш да сложиш лапа.
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Мнениеот Bolverk » Вто Юни 24, 2008 11:18 pm

A да не отричам и аз това забелязах и не одобрих след като видях колелото наживо но това е животът а това е Low-prise модел. Макар че и това не е оправдание.

Иначе не нямам никакви връзки с Крос та даже в Монтана не съм стъпвал :) ама кой знае.

Иначе косури бол в тези колелета аз и още няколко мога да посоча (все пак повече ми се върти пред погледа) ама за тези пари толкова просто гледаш по малкото проблеми да има.

П.П. Загледай се в вилката аз все за печално извстният зуум на Крос бях чувал ама тоя Ралеи е с някакво Браво което не бях чувал пък дори и с лошо.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот edinmilion » Чет Авг 07, 2008 7:47 pm

Bolverk написа:....
ама тоя Ралеи е с някакво Браво което не бях чувал пък дори и с лошо.

Интересно е че днес видях и показания от теб модел на крос sprinter - със вилка браво и преден диск за 300 лв. и въпреки че имам набелязано друго колело се замислям за този евтин вариант....Сигурно бързо ще се сплеска този рисьор ама за толкова пари толкоз :)
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Чет Авг 07, 2008 9:32 pm

рядко тъпа тема.

рамките на аполона и кроса нямат НИЩО общо, освен че са алуминиеви.

ако по снимки могат да се сравняват рамки и да се съди за качеството им, то всички фирми правят еднакви колела и само цената е различна.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Bolverk » Пет Авг 08, 2008 10:40 am

Дид - само един въпрос виждал ли си двете наживо (заедно) ? Ако да и мнението ти е такова го приемам. Най-малкото аз не съм особен разбирач. Сега ако и ти по снимки съдиш :)

edinmilion - успях да се зачета малко повече в надписчетата на тази вилка. Бравото се оказа Зуум. Сега мога вечерта да ти напиша кой модел на "известната" марка. Иначе Спринтера не е лош модел. Вече познавам двама човека с това колело, който нямат оплаквания от него. И на мен ми се вижда много прилична рамка. Иначе май точно това колело се засилва наличноста му на българския пазар защото до сега знаех за 2 негови модификации (като окомплектовка) а ти ми споменаваш трета :)

Поздрави и успех в избора.
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

рамки

Мнениеот go-one » Пет Авг 08, 2008 10:17 pm

всички рамки на велосипеди продавани в българиа се произвездат на едно и същто място : КИТАИ
go-one
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1091
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 2:56 pm

Re: рамки

Мнениеот did » Пет Авг 08, 2008 10:21 pm

go-one написа:всички рамки на велосипеди продавани в българиа се произвездат на едно и същто място : КИТАИ
китай не е само едно място.

@Bolverk: тези рамки, конкретно, една до друга не съм ги виждал на живо, но многократно съм виждал рамки, които ИЗГЛЕЖДАТ еднакво, но имат различни качества. дори и само завършващата обработка на тръбите може да промени много. ама... вие се оправяйте. като сте тръгнали да разбулвате световната конспирация, тва си е ваша работа.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Bolverk » Пет Авг 08, 2008 10:58 pm

did - това което казваш е много интересно. Я сподели малко повече. Просто ми е интересно за това какво отличава една рамка от друга при сходна геометрия ? В смисъл това доработване на тръбите и др. ?
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот did » Пет Авг 08, 2008 11:03 pm

Bolverk написа:did - това което казваш е много интересно. Я сподели малко повече. Просто ми е интересно за това какво отличава една рамка от друга при сходна геометрия ? В смисъл това доработване на тръбите и др. ?
не съм технолог на двете фирми, че да давам информация за технологията на изработка на тръбите и т.н.

просто ми е смешно по външен вид да се съди, че са еднакви.

може да са еднакви, може и да не са, но това не може да се разбере по снимки, нито по виждане "на живо". много неща са скрити под боята и се виждат, когато ги качиш на кантара или ги разлашкаш по камънаците.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Bolverk » Пет Авг 08, 2008 11:15 pm

Така де :)

Аз не говоря за конкретните колелета а по принцип :) То и аз не съм технолог та да те разбера ако почнеш да ми говориш в термини, но някакви поне общи неща. В смисъл това за кантара. Сега аз съм виждал и леко, но некачествено колело :) . Такова ми се случи просто, но някой трикове за познаване и тн. Общите неща предполагам, че ще са интересни не само на мен.

П.П. Както се казва това е начален клас велосипеди значи с начални карачи :) могат да научат нещо
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Icemann3016 и 6 госта