избор между 2 колелета (и двете са 500лв)

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

избор между 2 колелета (и двете са 500лв)

Мнениеот apatrahil » Сря Юни 06, 2018 3:17 pm

Здравейте, абсолютен новак съм.
Няма да карам колелото повече от 3х седмично (до работа и обратно по алеята на Борис III), само в града, няма да стъпвам извън тротоар или велоалея.
1.85, 92 кг.

Харесъл съм си:
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... black-red/ (продавача ми препоръча 29'' колела да взема). аз се чувствам комфортно на 27.5
или
https://dragzone.bg/velosipedi/planinsk ... -27-5-2017

думата е ваша.. И не няма да дам повече от 500лв

благодаря ви
apatrahil
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 05, 2018 3:52 pm

Re: избор между 2 колелета (и двете са 500лв)

Мнениеот victortrt » Сря Юни 06, 2018 3:43 pm

Да си вземеш евтин планински велосипед за посоченото от теб предназначение е малко неразумно, излишно и неправилно. Виж нещо хибридно или градско /ърбън/. Може и на старо нещо да си харесаш. Ако 9 лева отгоре не ти са проблем, на Солунска има стария Крос Сприя - бял гланц със сиви гуми и предпазител.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: избор между 2 колелета (и двете са 500лв)

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Юни 06, 2018 5:24 pm

Трябва ви този или подобен, не съм от София но често карам по въпросната велоалея дори със шосеен велосипед.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: избор между 2 колелета (и двете са 500лв)

Мнениеот toshkobg » Сря Юни 06, 2018 11:56 pm

На мен лично ми допада повече втория заради разцветката
toshkobg
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 27, 2017 10:41 pm

Re: избор между 2 колелета (и двете са 500лв)

Мнениеот apatrahil » Чет Юни 07, 2018 7:43 am

Благодаря за отговорите. :beer:
Послушах ви и се загледах в това:
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/gr ... grey-blue/

Много ми харесва на външен вид (взе едно си купувам кола по цвета), но и във форума на доста места го хвалят. Днес ще отида да се кача и вероятно ще е то.
Незнам какво ще загубя (или спечеля) спрямо вилката с пружина на MTB-то, и по-тънките гуми. Но наистина не планирам да излизам от асвалтираните пътища/ пътеки в града.
apatrahil
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 05, 2018 3:52 pm

Re: избор между 2 колелета (и двете са 500лв)

Мнениеот victortrt » Чет Юни 07, 2018 11:34 am

apatrahil написа:Послушах ви и се загледах в това:
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/gr ... grey-blue/

Много ми харесва на външен вид (взе едно си купувам кола по цвета), но и във форума на доста места го хвалят. Днес ще отида да се кача и вероятно ще е то.
Незнам какво ще загубя (или спечеля) спрямо вилката с пружина на MTB-то, и по-тънките гуми. Но наистина не планирам да излизам от асвалтираните пътища/ пътеки в града.

И това е достатъчно, но и другото става /Сприята/. Специално това е с доста широки, обемни и малко тежки гуми, които поемат неравностите по асфалта по-добре от пружинните вилки на първоначално посочените от теб мтб-та.
Ако сложиш на ареала малко по-тесни губи, ще е доста по-бърз, но и ще вози малко по-твърдо.
Аз карам по велоалеята по Борис ІІІ изцяло твърдо колело с тесни гуми и нямам проблеми освен в участъка до Пирогов, където самата тя е надигната от корени.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: избор между 2 колелета (и двете са 500лв)

Мнениеот Speedmaster™ » Пет Юни 08, 2018 11:53 am

Този е на промоция, за вашата цел ще бъде подходящ. Имам същата рамка но го направих като шосейка за леко черно с други компоненти да ми издържа килограмите.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта