Помогнете да намеря правилния велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помогнете да намеря правилния велосипед

Мнениеот lmarchev » Пон Юни 04, 2018 8:48 pm

Здравейте,

поздравления за добре поддържания форума и адмирации за разрастващото се велосипедистко общество. Взех решение и аз да се включа в него. Познанията ми в областта клонят към никакви и ми е нужна вашата помощ да намеря правилния велосипед. Идеята ми е август месец да пообикалям из Родопите с една раничка и спален чувал, като отделно от това бих искал да използвам велосипеда за ежедневни кросчета, както и за каране в не толкова трудно достъпни гористи местности. От това, което прочетох до сега във форума, оставам с впечатлението, че ще ми трябва т.нар. хибрид, но нямам представа кои точно велосипеди са хибриди. Ако можете да ме насочите някъде в ценовия диапазон от 500-800 лева. Прилагам линк с едно колело, което ми грабна окото в olx, ще се радвам някой да ми даде съвет дали да го взема или да търся ново (ако е ново, предпочитам да е български производител, да стимулираме малко тази икономика). Ако можете, ориентирайте ме и за размерите, които да търся, висок съм 1.90, 85 кг.

https://www.olx.bg/ad/cilo-swiss-made-2 ... 66LqV.html

Поздрави,
Любо
lmarchev
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 02, 2018 9:50 pm

Re: Помогнете да намеря правилния велосипед

Мнениеот carmo » Вто Юни 05, 2018 4:44 am

За същите пари може да се сдобиеш с този http://www.crosscycle.com/en/catalog/cr ... l-167.html хибрид. Ако под обиколка на Родопите имаш предвид асфалт, черни пътища и утъпкани горски пътеки с не-много стръмни изкачвания, този тип е чудесен, понеже по относително гладки повърхности върви бързо и леко, заради по-тесните гуми и бърза трансмисия (спрямо МТВ-тата). Като размер може да пробваш 56 см рамка. Ако вътрешната дължина на кракът ти е над 90см, ще ти е добре, ако е около и над 95см, може и 60см рамка да пробваш. Килограмите са нормални и байка има остатъчна товароносимост за багаж.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта