Избор на първи велосипед около 600-700лв

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на първи велосипед около 600-700лв

Мнениеот Fr0s7y » Нед Май 27, 2018 3:45 pm

Здравейте,

Имам доброто желание да си закупя велосипед, който основно ще ползвам за придвижване из града - най-често маршрути около 4-5км в едната посока, евентуално за разходка в парк/планина (разбирай леко „офроуд“ каране, не спускане, скокове и пр.)
Висок съм 183см, височина до чатала 88см, тегло - 83 кг.
Познанията ми в областта клонят към никакви.

Ориентировъчният ми бюджет е 600-700лв, като разбира се предпочитам да е в по-ниския край на спектъра, с възможност за евентуален ъпгрейд.
Доколкото успях да намеря информация, в този ценови клас добри решения са Sprint Apolon, Cross GRX. Намерих и предложения на Scott и Cube в рамките на този бюджет, но доколкото разбирам са с по-нисък клас окомплектовка и се плаща основно заради „марката“.

Според всевъзможните калкулатори търся размер L, а като цолаж предполагам 29“ е по-удачният вариант (или?).

Бих се радвал на мнения и предложения.

Поздрави! :wavey:
Fr0s7y
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 27, 2018 9:20 am

Re: Избор на първи велосипед около 600-700лв

Мнениеот carmo » Пон Май 28, 2018 7:10 am

Предимно за асфалт и понякога за черен път са по-подходящи хибридите. Нещо такова http://www.crosscycle.com/bg/catalog/cr ... l-167.html Спрямо МТВ ще се усеща и движи по-леко, а и е с по-бърза трансмисия. Височина 520мм ще ти е добре.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на първи велосипед около 600-700лв

Мнениеот victortrt » Пон Май 28, 2018 1:17 pm

Аз съм с хибрид за градски и около градски разходки за удоволствие /това в и около София, където пътищата не са идеални, трудно се излиза извън града без риск да те смачкат и караемите извънградски пътища са по един пусти места също с не много хубава настилка/ и определено ти препоръчвам този вариант.
Хибридът върви по-леко на асфалт и твърд черен път заради по-тесните и гладки, а също така и по-леки гуми, позволява по-бързо каране заради по-големите предни венци и те така.
Вече ако искаш да караш в кал за кеф си трябва друго колело.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта