Избор на нов XC велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на нов XC велосипед

Мнениеот jiwko94 » Пон Май 21, 2018 4:56 pm

Здравейте,

Предстои ми избор на велосипед и реших да се обърна към професионалистите :beer:
Бюджета ми беше 7-800 лева но получих примамливо предложение и затова реших да ви попитам за мнение.
Бях се спрял на RockRider 540 от декатлон, но след като почетох по този форум поохладих желанието си :D Цената му е 720 лева, но пък идва със звънче и XCR Suntour (май :dontknow: )
Последно обаче от един софийски магазин ми направиха оферта от 850 лева за Oryx NINE S9 29 inch като работата е там, че е размер S. Пробвах на място велосипеда и ми се стори точен, даже едвам стигах земята като се пусна на рамката без много да опира. Според момчето в магазина ми е една идея по-малък но аз не го чувствах така, честно казано.
Аз съм 176-177см, 73кг, като размера от земята до чатала ми е около 78-79 см(май ако го меря правилно но според това как се мери в нета).

Какво мислите, ако се чувствам добре и не го усещам малък велосипеда, заслужава ли си да си взема този модел? Реално ми се струва доста добра цена за частите които предлага а и на каране беше доста приятен.

Забравих да кажа за какво го търся - да ходя на работа от Дървеница до Сердика център и понякога уикенда да карам в планината (по асфалт или леки пътеки нищо екстермно).

Благодаря ви предварително и поздрави !

П.С. Пичът от магазина ми предложи ако след някакво време ми се струва малък все пак този размер като изкарат новата серия Орикс (след месец-два-три) може да ми изкупи рамката и да доплатя 100-тина, 150 лева и да взема който размер си реша, от новия модел рамки. Това като реално решение ли ви се вижда, ако все пак след малко каране реша, че ми е малък велосипеда?

Поздрави,
Живко
jiwko94
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 07, 2018 5:16 pm

Re: Избор на нов XC велосипед

Мнениеот victortrt » Пон Май 21, 2018 5:15 pm

Виж и при близнаците на Васил Левски между раковска и 6-ти септември нещо подходящо.
Те продават стари модели на крос на по-ниски цени и малко драгове. Един Фюжън 29 ка за същите пари като орикса, ще ти върши перфектна работа. То и един Ареал пак, но вече е друг тип велосипед.
Не рискувай с орикса, защото не сигурно дали новите модели няма да са с друг вид рамка и да не може току така да се смени тя или ако може, да става излишно скъпо. Иначе и той е повече от добре за предвиденото каране.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Teodor89 и 15 госта