Съвет за покупка на колело или да си сглобя такова.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за покупка на колело или да си сглобя такова.

Мнениеот Arkadietz » Пон Апр 30, 2018 6:59 pm

Здравейте,

Търся да си закупя нов велосипед. Веднага ще питате ама къде ще го караш? - Труден отговор, но да речем по-голямата част асфалт и по-малко из неравните терени. Не знам точно кой трябва да се води моят стил на каране.
Бих се радвал ако мога да скачам с него от стъпала и разни други подобни.
Бюджета, който мога да заделя е от 700 до 1500 лева. Изгубил съм нишката в момента кое е добро и кое си заслужава затова ще помоля хората с опит да си изкажат мнението.

Висок съм 177 см и размера на крака ми е 83см. От генераторите получих, че ми трябва рамка с размер - 18, 18.5 (47см) или 19 нямам идея това на M или L се равнява.
Размер на курбели - 175мм.

Също така докато карах по моето време нямаше нищо различно от 26 инч за джант. Виждам, че вече има и избор от 27.5 и 29

Най-много държа на рамката да бъде здрава и лека до колкото е възможно. Предполагам в този диапазон мога да си позволя добра алуминиева таква, защото карбонова ще е трудно.
Нямам никаква представа как стоят нещата с вилките, кои са добрите марки дали с масло дали на въздух..

Стои и дилемата с втора употреба нещо което да си заслужава, но както казах малко по-горе доста отдавна вече не съм в течение. Българските изпълнения не са ми от любимите.
Не знам дали се предлага нещо качествено отвън и дали си оправдава парите.
Като марки CUBE (явно са немски), Shockblaze (не съм сигурен какви са) или SCOTT.

Ако може да ми дадете списък с всички магазини които предлагат в София качествени mountain bikes ще ви бъда доста признателен. Говорим като официални дистрибутори.
- Shockblaze - https://www.shockblaze.com/bg/
- SCOTT - http://scott.bg/
- CUBE, Specialized - https://www.bikecenter.bg/

Ще се радвам, ако дадете списък и на вече изпробвани онлайн сайтове било то в UK или Germany където има голям избор и добри цени.
Grand Canyon 8 2022 Custom
Аватар
Arkadietz
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1080
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 9:41 am

Re: Съвет за покупка на колело или да си сглобя такова.

Мнениеот Lucky Loser » Пон Апр 30, 2018 7:12 pm

Arkadietz написа:Българските изпълнения не са ми от любимите.

Което ще рече и защо всъщност ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Съвет за покупка на колело или да си сглобя такова.

Мнениеот Stromkern » Пон Апр 30, 2018 9:37 pm

Arkadietz написа:...
Българските изпълнения не са ми от любимите.
...
Shockblaze (не съм сигурен какви са) - български.
SCOTT - има и български, макар че не са MTB.

Т.е. локацията на сглобяване няма никакво значение и не трябва да бъде водеща при избора.
Stromkern
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 7:26 pm

Re: Съвет за покупка на колело или да си сглобя такова.

Мнениеот evilzet » Пон Апр 30, 2018 11:39 pm

Важно е да става за асфалт, планинско и скачане от стълби :D
Много ми е интересно да видя такова колело.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на колело или да си сглобя такова.

Мнениеот Arkadietz » Вто Май 01, 2018 12:35 pm

evilzet написа:Важно е да става за асфалт, планинско и скачане от стълби :D
Много ми е интересно да видя такова колело.


Ще се опитам да поясня максимално.
Караш си и си засилен виждаш няколко на брой стълби, НО не се притесняваш от факта че може да ти се изкривят каплите и рамката да се пропука от някоя заварка.
Grand Canyon 8 2022 Custom
Аватар
Arkadietz
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1080
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 9:41 am

Re: Съвет за покупка на колело или да си сглобя такова.

Мнениеот carmo » Вто Май 01, 2018 10:07 pm

За стълбите е по-важна техниката на ездача, отколкото байка. Ти си прецени дали можеш, а също дали ще караш предимно по стълби или по асфалт. Докато усвоиш нещата ще го пренасяш, но пък по равно ще се кефиш че върви леко. Тогава търсиш 28" капли с нормални гуми за шосе. Примерно хибрид или като в клипа - гравел байк. Ако искаш да е по-яко, вземаш МТВ и въртиш по-трудно и бавно, но пък слизаш по стълбите с колелото.
Няма как да се возиш седнал по стълбите, щото гръбнакът отива "на ремонт", а като си "на крак" динамичните натоварвания ги поемат и омекотяват мускулите, а не чарковете.
https://www.youtube.com/watch?v=0GCzknmvuqA
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта