Избор на първи велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на първи велосипед

Мнениеот ludix » Пон Мар 26, 2018 7:36 pm

Здравейте сигурно ви е писнало от въпроси като моя,но имам намерение да се обзаведа с велосипед като съм се спрял на https://velosiped.bg/cross-grip-29-cheren-mat.html модел. Абсолютен новобранец съм със ръст 198 и 130кг с тенденция за понижаване :) Та въпроса ми е това удачен избор ли е? И в тоя бюджет нещо по-добро?
ludix
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 11:45 am

Re: Избор на първи велосипед

Мнениеот bb_king » Пон Мар 26, 2018 8:37 pm

Здравей.Въпроси като твоя за избор на велосипед сме задавали всички малко или много запалени по колоездене,нали все от балканче сме започнали повечето :D Конкретно по темата Кроса е добър избор в тази ценова категория за начален клас планински велосипед и в момента положението с алтернативите не е добро.Да кажем Shockblaze имат някой интересни модели,но пък и имат голям проблем с наличностите,демек нямат нищо :D ,така че отпадат.Спринт като част от същия концерн и те имат проблеми с наличност...размери,като от там модела който се препоръчва е Apolon,но размера на рамката е до 52,а за твоята височина може би ще е по-добре 56 размер рамка(добре е да се тества на място),който е наличен при Cross Grip.Друго интересно което да си струва в този бюджет като цяло няма.Промоцията на Cross Grip е до края на март,като тези дни трябва да обявят новата промоция за месец Април и може да се появи нещо друго,но дали ще е в тази ценова категория и колко ще си струва все още не е ясно.
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Избор на първи велосипед

Мнениеот ludix » Пон Мар 26, 2018 9:13 pm

А този https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kateg ... n-mat.html по-добър избор ли е? Или при този клас избор няма. Притеснява ме колко здрав ще е в предвид 130-ми килограма :)
ludix
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 11:45 am

Re: Избор на първи велосипед

Мнениеот bb_king » Пон Мар 26, 2018 9:31 pm

ludix написа:А този https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kateg ... n-mat.html по-добър избор ли е? Или при този клас избор няма. Притеснява ме колко здрав ще е в предвид 130-ми килограма :)


Може да се каже,че е по-добър GRX-a като има по-добра вилка XCM 30mm стеншъни срещу XCT с 28мм,малко по-висок клас скоростна система като плюса е,че курбелите на GRX са 175мм,което е по-добре за висок човек.Рамката на GRX е по-стар модел от Grip-a,но пък е по-масивна.Като цяло рамките на Крос се водят здрави и едва ли ще имаш проблем в това отношение.Проблем при тежки хора винаги са главините,най-вече тези с ос на резба които се чупят често,но ги поставят в много нисък клас велосипеди,така че този случай проблема го няма,защото главините са на шлиц. :agree:
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Избор на първи велосипед

Мнениеот carmo » Вто Мар 27, 2018 1:33 pm

Премери си вътрешната дължина на крака и ако е 92+ см, вземай 56см рамка. За твоя случай GRX-a е по-добър главно заради рамката. Относно компонентите това е ясно.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта