Сгъваем велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Сгъваем велосипед

Мнениеот Petrashko » Пон Мар 19, 2018 5:57 pm

Здравейте,

Ще съм ви благодарен ако ми помогнете със съвет относно следния казус...
От известно време търся сгъваем велосипед, който да отговаря на следните условия/специфики:
- Да е лесен за транспорт в багажника на колата ми (Субару Форестър 2010 година) . Предполагам това ограничава избора до 20'' или 22''
- Бюджет до 500 лева
- Колелото ще се ползва само и единствено за съпровод на един (скоро се надявам и двама) малки колоездачи във пригодените за това места (паркове, равни неасфалтирани пътища, т.н.). Трудно ми става вече да тичам на каишка до тях! :D
- Висок съм 180 см / тегло 93 кг
- Абсолютен лаик съм, т.е. ми трябва нещо, което изисква минимална поддръжка

Основно проблема, който виждам е, че няма кой знае какъв избор на пазара (а последно Декатлон ме наритаха набързо - тъкмо си премествали колелата да освободят място на палатките и не знаели какво имат в наличност ... :crazy: ). Преди да получа забележка за ниската цена - предполагам е оправдана от целите, които съм си поставил (по горе) - т.е. не искам (и за тези пари и няма и да получа :D ) рамка от карбон, не планирам даунхил, т.н. Все пак ако се окаже, че бюджета ми е нереалистичен - ще трябва да се съобразя с пазара. Каквото можах от сайта прегледах, прегледах и доста от сайтовете в БГ - много от линковете вече не са активни и т.н.

Благодаря предварително за всеки конструктивен съвет(...и критика),
Петрашко..
Petrashko
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 9:54 pm

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот carmo » Пон Мар 19, 2018 9:04 pm

Имам такава машинка, но вече не се произвежда. Ако от БГ производителите нищо не ти е харесало, разгледай и секънд ханд-а. В олх има 3 страници и някои от предложенията не са лоши за целта ти. Просто гледай да е в добър общ вид. Тези байкчета не са за екстремно ползване и над тях е рядкост да се издевателства. Има реномирани марки, които правят само такива "згъвайки" и са доста добри, при това стават и за високи люде като теб.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот madsnake » Вто Мар 20, 2018 9:46 am

Скоро търсех сгъваем велосипед. В крайна сметка се спрях на градско колело, заради височината ми. При теб това няма да е проблем. Няколко пъти ходих до Декатлон за да гледам модела им Tilt 100. За това, за което ти трябва велосипеда ще ти върши чудесна работа. Няма нужда да се дават 500 лв за парков сгъваем велосипед, освен ако не искаш да го ползваш за по-дълги и агресивни градски преходи. Огромният плюс за мен е, че е с 1 скорост и е изчистен от китайски дерайльори, които изобилстват в този ценови клас и правят само проблеми. Въпреки това е страшно пъргав заради големината на гумите. Даваха го максимум до 178 см височина, но няма да има грижи да го караш. Колчето му е много дебело, което за сгъваем велосипед за мен е задължително. Ако искаш го разгледай в сайта им.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот oduh » Вто Мар 20, 2018 9:57 am

Petrashko написа:... последно Декатлон ме наритаха набързо - тъкмо си премествали колелата да освободят място на палатките и не знаели какво имат в наличност ... :crazy: ).


Аз взех от Декатлон (Тилт 120 се води сега) и все още си е доста стегнато. По-висок съм от теб и на това колело приличам на циркова мечка, но мен не ме спира да си гоня дечурлигата из парковете :)
// Честно казано го купих за жената, но май съм го карал повече от нея досега. //

Декатлон вече отвориха колелата, до неделя беше преустройството. Предлагам да отидеш пак :)
oduh
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 2:48 pm

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот Petrashko » Вто Мар 20, 2018 10:13 am

Благодаря момци ! (офф: явно и този форум върви добре със сутрешното кафе)

Работните варианти са два за момента:
1) Декатлон (Tilt 100/120 .. 500 май не е за моята целева група)
2) Ето този Sprint Tour Nexus (доколкото разбирам имат сравнително добра репутация Спринт-овете) :
http://bikespirachka.bg/sgvaemi-velosip ... speed.html
Относно него - поправете ме ако греша, нали за същия модел споменат в този сайт (на производителя?) иде реч:
https://www.bikesport.bg/bg/%D0%B2%D0%B ... -2018.html

Поздрави
Petrashko
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 9:54 pm

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот madsnake » Вто Мар 20, 2018 10:33 am

Ако не ти трябват скоростите, няма смисъл да плащаш за Nexus-a на този Спринт. Иначе не е лоша машинката. Относно тилтовете съм на мнение, че няма смисъл да се дават парите отгоре за 120-ката поради качеството на скоростите. Sunrace в този ценови клас са... уникални :) Единствено помагат калниците, но поради естеството на каране, което е посочено в първото мнение се съмнявам да трябват тези калници. А ако случайно дотрябват, мисля че ги бях гледал за 10тина лв. 20 цоловите.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот oduh » Вто Мар 20, 2018 12:04 pm

Съгласен съм с написаното отгоре - ако избираш за каране в парк с деца, скоростите само пречат. Но... пак да кажа, аз съм по-голям и въпреки това тия калпави скорости не съм ги настройвал две години.
oduh
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 2:48 pm

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот carmo » Чет Мар 22, 2018 2:51 pm

И аз не съм пипал моите откак е купено, но те са Capreo. Добре е да си има повечко предавки. Моите 9 са достатъчни и за стръмни баири, и за равно с мах спийд около 30+ км/ч.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот Petrashko » Чет Мар 22, 2018 3:53 pm

Ходих до Декатлон - с две думи - ужасен ужас. На тези хора (няма да ползвам думата "консултант-продавачи", защото е явно неподходяща) грам не им се занимава да кажат две думи. А компетентна информация - йок. Пробвах Тилт 120-ката - седалката се клатеше нагоре надолу както бях чел по форумите, предните спирачки скърцаха ужасно.. Може би за 420 лева не трябва човек да очаква повече, знам ли..
Остана ми като вариант Спринт Тур Нексуса (споменат по-горе), но пък го нямат наличен в големия им магазин на бул. Каблешков (София), та остава вариант с поръчване онлайн. Все пак ми се искаше да го пробвам за 5 минути.. Не очаквах такава липса на варианти, честно, явно няма голям пазар за такъв род велосипеди..

Поздрави
Petrashko
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 9:54 pm

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот MIKEY MOUSE » Чет Мар 22, 2018 8:50 pm

http://www.velosipedite.eu/%20%D0%BD%D0 ... 0%BE%D1%80


...ми , обърни се към класиката -няма да сбъркаш... :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот kaliopo » Пет Мар 23, 2018 7:17 am

MIKEY MOUSE написа:

...ми , обърни се към класиката -няма да сбъркаш... :wavey:

А ти това виждал ли си го на живо? Тежи над 20кг! Само не съм сигурен дали този който успях да премеря не беше с външни скорости, но другото е еднакво. Рамката е "правена в час по трудово", а частите са наистина начален клас. Всичко това е замаскирано с лепенка "БАЛКАН" събуждаща патриотични и носталгични чувства. Не мога, да си представя, че някой ще препоръча нещо такова.
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот carmo » Пет Мар 23, 2018 9:06 am

Петрашко, виж и нещо втора ръка. Нямам общо с обявата, но примерно това https://www.olx.bg/ad/sgavaem-velosiped ... f2500d4164 смятам за удачно и в приемливо (според снимките) състояние, а Дахон знаят как да правят такива колелца. Това https://www.olx.bg/ad/sgavaem-velosiped ... f2500d4164 също бива.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот victortrt » Пет Мар 23, 2018 9:34 am

Колега, защо не премислиш и варианта тротинетка за възрастни.
Аз лично мисля проблема с гоненето на децата по парковете, когато те са с колела да го реша с ролери.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот madsnake » Пет Мар 23, 2018 9:54 am

Аз имам декатлонска тротинетка, която е незаменима за парковете така като се замисля.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Сгъваем велосипед

Мнениеот Petrashko » Пет Мар 23, 2018 11:53 am

Благодаря за отговорите. Ето това пътува към мене. Та да видим ....

Поздрави
Petrashko
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 9:54 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта