Избор на детски велосипед (8 г.)

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на детски велосипед (8 г.)

Мнениеот mce » Пет Мар 16, 2018 5:50 pm

Здравейте,

Избирам велосипед за момче на 8 г. с височина 134 см. и дължина на вътрешната страна на крака 64 см. Бюджет до 400 лв., малко отгоре не е фатално. Карал е по-малко колело, бeз помощни колела (не помня 16" или 18" беше, Drag rush)

Предполагам 24" е най-удачния размер на гумите при тия размери? Спрях се на модели с алуминиева рамка заради разликата в теглото, но заслужава ли си разликата в цената?

Кой от следните три модела би бил най-удачен? Предложения за други модели в тоя ценови диапазон?:

https://dragzone.bg/detski-velosiped-drag-c1-jr-24-comp-2018

https://dragzone.bg/detski-velosiped-drag-hardy-junior-24-2017

http://www.crosscycle.com/bg/catalog/junior-6/24-speedster-boy-119.html

Заслужава ли си да дам още малко пари за тоя модел от Декатлон?:

https://www.decathlon.bg/p/8327645_detski-planinski-velosiped-24-rockrider-700-cherno-zeleno.html#/1133-214-24
mce
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 16, 2018 10:59 am

Re: Избор на детски велосипед (8 г.)

Мнениеот carmo » Нед Мар 18, 2018 8:13 am

Каквато и 24-ка да вземеш, ще я кара докато стане 150см висок. 24-ките са "преходно колело" и после може ново и с по-добри компоненти.
С1 ще е по-тежичко, но пък вилката е по-добра, обаче пише че не е в наличност. Хардито е малко дамска рамка. Декатлона определено ще му е доста висок при сегашната крака от 64см. Синковеца имаше Крос-чето и понеже си го пазеше, след 4 години езда го продадох за 75% от първоначалната му цена.
Посоченият от теб е новият модел, но старият бе със същата рамка и аналогични компоненти. Височината на прекрачване на горната тръба е 62см, а ако избереш с твърда вилка https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kateg ... aneno.html ще е още по-ниска. Амортесьорната вилка отчасти убива лекотата на алуминиевата рамка, така че горното не е много по-тежко, но пробвайте на живо (ако има къде).
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на детски велосипед (8 г.)

Мнениеот mce » Пон Мар 19, 2018 10:56 am

Аз бях за Кросчето, но като отидохме на място, беше свършило, както и C1-то. Гледахме и един РАМ, но в крайна сметка, както и предполагах, въпреки че аз не харесвам рамката на Харди-то, изборът беше направен по цвят. Малкият много му се кефи и го кара като бесен после.
mce
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 16, 2018 10:59 am

Re: Избор на детски велосипед (8 г.)

Мнениеот carmo » Пон Мар 19, 2018 4:04 pm

Да е жив и здрав. След няколко години, по-хубаво.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на детски велосипед (8 г.)

Мнениеот digitalrebel » Сря Мар 28, 2018 8:39 am

mce написа:Аз бях за Кросчето, но като отидохме на място, беше свършило, както и C1-то. Гледахме и един РАМ, но в крайна сметка, както и предполагах, въпреки че аз не харесвам рамката на Харди-то, изборът беше направен по цвят. Малкият много му се кефи и го кара като бесен после.


Според мен си направил много добър избор за модел и материал на рамката. Надявам се, че си го съобразил и с ръста на сина си.
Моят опит е с алуминиев Drag Alpha 20 цола за дете на 6г. и ръст в долната граница на колелото. Така хем не е малко, нито твърде голямо и ще може да го кара още два сезона докато стане на 8.

Ние с децата сме така. Няма значение, че след 2 години ще вземем ново колело, но най-правилното е сега колелото да е подходящо, а не да избързваме с нещо твърде голямо и некомфортно само и само да спестим някой друг лев.
Аватар
digitalrebel
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на детски велосипед (8 г.)

Мнениеот Lucky Loser » Съб Апр 18, 2020 11:46 am

Здравейте!

Ще изтупам темата, става въпрос за същия велисипед - https://dragzone.bg/detski-velosiped-dr ... or-24-2017 пак за дете на 8 г.

Та малко глупавият ми въпрос - не мога да се ориентирам, рамката има ли възможност за монтиране на помощни колела имайки предвид наличието на дерайльор ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на детски велосипед (8 г.)

Мнениеот carmo » Пон Апр 20, 2020 3:33 pm

Дерайльорът ще пречи разбира се, а и няма възможност за осигурителни планки против завъртане на стойките за помощните колелца.
Но невъзможни неща няма - хората на луната кацнаха, та ... :D
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на детски велосипед (8 г.)

Мнениеот Brave » Вто Апр 21, 2020 2:12 am

Lucky Loser написа:Здравейте!

Ще изтупам темата, става въпрос за същия велисипед - https://dragzone.bg/detski-velosiped-dr ... or-24-2017 пак за дете на 8 г.

Та малко глупавият ми въпрос - не мога да се ориентирам, рамката има ли възможност за монтиране на помощни колела имайки предвид наличието на дерайльор ?


Извинявам се, че вместо отговор на директния въпрос, ще се намеся с непоискано мнение, но имам опит с деца. 24" колело със скорости, комбинирано с помощни колела (ако изобщо могат да се монтират) е предпоставка за зверско пребиване. Подобно колело може да вдигне съвсем немалки скорости, а гадните помощни колелца имат лошия навик да се закачат в неравности, при което падането е неизбежно. Ако детето има предишно колело, което му е омаляло, сваляйте седалката му до долу, курбелите, веригата и средното се демонтират и става нещо като бюджетен баланс байк - разбира се, трябва детето да може да стъпва с двата крака едновременно. Няколко минути след това обикновено са достатъчни да се научи да се пази равновесие.
И още едно непоискано мнение - помощните колела за мен са голяма глупост - реално никой никога не се е научил да кара с тях. Просто в някакъв момент на родителите им щуква, че детето вече е готово. После следва упражнение тичане след велосипед с болезнена чупка в кръста, докато детето зацепи как се балансира. При 24" велосипед, пожелавам успех на "тичача". Освен това учат като цяло на грешни неща относно карането. Тъй като колелцата държат велосипеда перпендикулярен на настилката, детето привиква да завива без да накланя велосипеда.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Избор на детски велосипед (8 г.)

Мнениеот Lucky Loser » Вто Апр 21, 2020 10:04 am

@Brave, Благодаря за мнението, има смисъл в думите ти! :)
Ще предам на родителите какво написа. В крайна сметка дали ще е 20" или 24", "тичачът" в случая е маратонец, та няма да има проблем :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта