Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот Marto01 » Чет Фев 22, 2018 12:02 pm

Здравейте,

нов съм във форума и вело-света като цяло.....попрочетох малко за размери, типове и т.н.

спрях се на градски тип или т.нар трекинг тип - едно от двете ще е
имам конкретни варианти и трябва да избера

хем ми се ще по-ретро визия, хем ми харесват и по-солидно изглеждащите трекинг модели

ето ги предложенията, моля за съвет! подбрал съм ги като за мен - 190см, до чатала 88см, 97кг.

https://www.olx.bg/ad/granville-toronto ... 495a687168
https://www.olx.bg/ad/hercules-28ts-alu ... 495a687168
https://www.olx.bg/ad/winora-santiago-2 ... 6gtLe.html

ето ги ретраците:
https://www.olx.bg/ad/vonbackhaus-2034- ... 6Y35H.html
https://www.olx.bg/ad/kolelo-victor-retro-ID7fVj7.html

ще се кара градско из Варна, дупки, леш е ....аз съм си малко джелатин...тоя фон бакхаус като се освежи и с ретро елементи ще стане красота.... знам ли... иначе трекингите са новички и готини и те.... объркан съм! дайте съвет и да поръчам някое от тия днес и де се приключва, че сън не съм спал два дена.

благодаря!
Marto01
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 21, 2018 5:43 pm

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот Marto01 » Чет Фев 22, 2018 7:13 pm

дано някой се включи, че утре поръчвам.... каквото, такова...
Marto01
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 21, 2018 5:43 pm

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот Lucky Loser » Чет Фев 22, 2018 7:24 pm

Здравей!
Хубаво си си дал размерите, но едната рамка по-долу е 23 инча(по мои сметки), на друга пък изобщо нищо не пише.
От "каквото такова" най-много да си дадеш парите на вятъра.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот Marto01 » Чет Фев 22, 2018 8:51 pm

трите трекинг-модела горе са 56, 57 и 60см, ретраците отпадат... между трите е дилемата
Marto01
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 21, 2018 5:43 pm

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот carmo » Чет Фев 22, 2018 11:41 pm

Вземи GRANVILLE Toronto. Монтажа е най-балансиран и рамката ще ти стане -нали не караш бос. Херкулеса вече е висок, а и с тея команди... Уинората е доста вехта, и вилката и е :crap: , но пък по-рано ще влезе в категорията ретро. :)
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот Marto01 » Пет Фев 23, 2018 10:25 pm

е, значи съм се наиграл, защото поръчах уинората :) преди да видя, че си писал... дано не е тотално зле, макар, че май като нова е най-скъпа от трите.
иначе те трите имат по 2-3 см разлика в рамката, едва ли има чак такова значение, а нали колчето на седалката се регулира? знам ли.... за тези пари май това е оптимално, поне за моето търсене... искаше ми се и ретро, но там ще хвърчат кинти да го направя по мой вкус... може един ден да си събера един ретрак :)

като цяло останах без книжка за две години поради един инцидент, и затова - с колело :)

яд ме е малко, че гренвила беше черен мат и ме кефеше, но ако тая уинора ми допадне, може да я направя къстъм с нова боя на рамка и калници, плюс кафеви грипове и седалка...
Marto01
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 21, 2018 5:43 pm

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот carmo » Съб Фев 24, 2018 10:09 am

Кофти е това с книжката, но пък за 2 г. може няколко колелета да смениш. Почвай с Уинората и ще си покаже дали ти е удобно, и те устройват компонентите. Ще имаш личен опит и следващото ще е с информиран избор, а не ва банк. Трябвало е да послушаш сърцето си за Грейнвил-а, но и това бива.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот Marto01 » Нед Фев 25, 2018 7:30 pm

благодаря - пристигна вчера при мен, оказа се доста запазен, с изключения на малка люспа обелена боя на рамката може да се каже, че няма следи от употреба - наистина е употребявано малко, няма точка ръжда или замърсено.

въпрос с цел правилна преценка на настройка на височината на седалката - когато съм седнал на седалката, трябва ли да мога да стъпя с цяло ходило на земята или само да я докосвам с пръсти? не мога да преценя още при каране как е... иначе кормилото ми е удобно определено.

като се затопли поне малко ще я покарам и ако ми допадне, планирам цялата да се боядиса в черен металик... сегашният и цвят е интересен - сивото си е метала обработения, само лакиран, което е готино, но не ме кефи шарения, затова махнах стикерите с червено-бял надпис от каплите. гумите са чисто нови, спира добре, нищо не скърца, не хлопа, вилката е стегната... ще го видим.

не ме кефи как свети тоя фар с динамото, и ми се ще някой готин кръгъл LED да намеря, акумулаторен вероятно, ако има такива.
Прикачени файлове
WINORATA MI.jpg
WINORATA MI.jpg (103.93 KiB) Прегледано 2622 пъти
Marto01
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 21, 2018 5:43 pm

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот carmo » Пон Фев 26, 2018 10:04 am

Еми, честито и със здраве да си го караш. Докато му свикнеш с габаритите, може да покараш седалката по-ниска, тоест да опираш с пръсти в земята. За продължителни и неуморни преходи тя трябва да е по-високо. Кракът стъпил с пета на педала трябва да е опънат -"златно правило". Като стъпиш на него с правилната част, в коляното се образува желаният ъгъл. Ако седалката е по-ниско от описаното, ще те болят капачките, ако е по-високо - згъвките отзад. Експериментирай.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот Marto01 » Пон Фев 26, 2018 3:23 pm

благодаря!

не го знаех това за изпънатия крак, но бях убеден, че има някакво такова мерило :) ...харесах си едни черни калници, възможно най-изчистени ( https://niko.bike/product/%D0%B0%D0%BB% ... %D0%B8-28/ ) и тия дни като спре да вали ще ида да ги взема ....чудя се дали бих могъл да го разглобя сам внимателно (имам технически познания, но не и спрямо велосипеди, имам и инструменти) и да го занеса вилката и рамката за бластиране - мисля да го направя черно с гланц и да се боядиса прахово, четох, че не вреди на алуминия в крайна сметка. После обаче мисля да го дам на велосервиз да ми го сглобят и центроват, че сам няма да се справя...не знам какви пари биха ми взели
Marto01
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 21, 2018 5:43 pm

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот carmo » Пон Фев 26, 2018 6:04 pm

Абе има си капризни дреболии по разглобяването. Ако така или иначе някъде ще го сглобяват, по-добре там и да го разфасоват. Вземаш рамката, правиш, струваш и обратно при тях. Вадят ти частите от кашона и сбират. Пътем преценяват ако има нещо за смяна (или искаш ъпгрейд) и ти е мирна главата.
Който го боядисва, също трябва да пази резбата на централното и присъединителните повърхности на леглото за ушето на задния дерайльор, в седалковата и челната тръби, както и пивотите за спирачките.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот Marto01 » Вто Фев 27, 2018 1:43 pm

целта ми е да комбинирам трекинг велосипед с класически външен вид, доколкото е възможно.

май наистина ще го дам на сервиз да го разхвърлят на парчета, хем наистина да се прегледа кое как е.

мерси за насоките!
Marto01
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 21, 2018 5:43 pm

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот Marto01 » Нед Апр 01, 2018 10:47 pm

ето как го пипнах в крайна сметка :)


преди:
Изображение

след:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Marto01
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 21, 2018 5:43 pm

Re: Новобранец, объркан между два стила - съвет?

Мнениеот carmo » Пон Апр 02, 2018 10:11 am

Адмирации. По-добре изглежда.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта