Какво ми е колелото? (Аматьорска тема)

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Какво ми е колелото? (Аматьорска тема)

Мнениеот nohuty » Нед Дек 17, 2017 8:36 pm

Първо, искам да се извиня на съфорумниците, ако съм объркал раздела. Но, мисля, че точно аматьоркската ми тема е за тук.
Поствам снимка на сегашният си велосипед, за който не намирам никаква информация в интернет. Въпроса ми е, как мога да разбера изобщо става ли за нещо друго освен за градско каране и дали е възможно да започна да го ъпгрейдвам малко по-малко и да започна да се уча да карам по-агресивно?
Не ми се иска да отида в някой сервиз и да се излагам с малоумни въпроси от сорта на "колко "" ми е колелото, тая вилка мога ли да я сменя с по-голяма и т.н.).

Пояснявам, че съм пълен аматьор и просто си карам из града, но не познавам хора, които карат а искам да се науча след време...
https://i.imgur.com/NYOXybt.jpg
Motherfuckers Against Drugs
Аватар
nohuty
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 10:38 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: Какво ми е колелото? (Аматьорска тема)

Мнениеот Alexi » Нед Дек 17, 2017 8:43 pm

не става за сериозно каране ,и не е добра база за ъпгрейди .. събирай за ново
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Какво ми е колелото? (Аматьорска тема)

Мнениеот nohuty » Нед Дек 17, 2017 8:45 pm

Не говоря за сериозно каране от начало - а именно в градски условия или по-малки поляни ако щеш го наречи да започна да се уча да преодолявам малки препятствия като стълби - бордюри, каманаци и т.н. А ако примерно му направя един ъпгрейд, дори нормален (а не за 2000лв) след това да взема нова рамка и да си започна по-сериозно.
Motherfuckers Against Drugs
Аватар
nohuty
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 10:38 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: Какво ми е колелото? (Аматьорска тема)

Мнениеот marsa » Нед Дек 17, 2017 9:03 pm

Има части, които биха били съвместими хем с този "начален" велосипед, хем и с актуален висок клас такъв, но за жалост почти всичко е взаимосвързано с много от останалите компоненти. С други думи трябва да сменяш на куп, което обезсмисля процедурата.

Например не можеш да смениш само един компонент от скоростите, защото или няма да е съвместим с останалото, или с актуалните стандарти, та да бъде реален ъпгрейд. Не можеш да смениш колелата без венците, които пък са свързани отново със скоростите.

Евентуално ако отзад си със 7 или 8 венеца има известна възможност да си подмениш колелата с нещо което да позволява двата типа венци, както и дискови и вибрейк спирачки, тоест това ще е някакъв ъпгрейд.

Има опция и за обтегача с известни условности.

Останалото са педали, седалка и гуми.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Какво ми е колелото? (Аматьорска тема)

Мнениеот nohuty » Нед Дек 17, 2017 9:06 pm

marsa написа:Има части, които биха били съвместими хем с този "начален" велосипед, хем и с актуален висок клас такъв, но за жалост почти всичко е взаимосвързано с много от останалите компоненти. С други думи трябва да сменяш на куп, което обезсмисля процедурата.

Например не можеш да смениш само един компонент от скоростите, защото или няма да е съвместим с останалото, или с актуалните стандарти, та да бъде реален ъпгрейд. Не можеш да смениш колелата без венците, които пък са свързани отново със скоростите.

Евентуално ако отзад си със 7 или 8 венеца има известна възможност да си подмениш колелата с нещо което да позволява двата типа венци, както и дискови и вибрейк спирачки, тоест това ще е някакъв ъпгрейд.

Има опция и за обтегача с известни условности.

Останалото са педали, седалка и гуми.


Сиреч е достатъчно голям трошляк, че да не мога да му сложа нова по-нормална вилка, като преди това сменя спирачките и гумите?
точно за това постнах темата за да получа актуално мнение,а не да правя глупости.
Motherfuckers Against Drugs
Аватар
nohuty
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 10:38 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: Какво ми е колелото? (Аматьорска тема)

Мнениеот Petar_stoychev » Нед Дек 17, 2017 9:35 pm

Поне за мен грам не си заслужава да влагаш пари в това колело.По-добре го покарай така докато посъбереш пари за нещо което си заслужава и става да надграждаш :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Какво ми е колелото? (Аматьорска тема)

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Дек 17, 2017 10:07 pm

Само гумите можеш да смениш, както ти написаха по-горе всичко друго върви накуп, заради съвместимост. Събери пари и дебни за добри оферти - излизат.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта