Съвет за бъдещ ъпгрейд

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за бъдещ ъпгрейд

Мнениеот seers » Пет Сеп 22, 2017 4:03 pm

Здравейте.
Втора година карам Cross GRX 8m и вече е време за някаква промяна.

Колелото е от начален клас, като спирачките и вилката са доста зле. Размера на рамката е XL. Кара се XC, като най-тежкото изпитание е Витоша 100 през което за втора година преминавам без особени проблеми. От скоростите оплаквания нямам, като наскоро ми изпадна и сложих венец касета отново с 8 скорости но с megarange за малко по-лесно катерене.

Смятам да сменя вилката и спирачките около март месец догодина и е ясно, че дотогава може да има промени на пазара.
Бюджета е около 500 лева.
На първо четене се загледах в тази вилка: https://dragzone.bg/amortisyorna-vilka- ... -rl-r-27-5. Пише, че е среден клас и ме интересува дали е здрава и дали за тези пари може да се вземе нещо по-добро...Въздушна е и ми се струва, че въздушната е по-добре от такава с пружина. Кажете дали в този ценови клас не е по-добре с пружина отколкото въздушна от гледна точка на бъдещи проблеми.
На едно място ми предложиха въздушна вилка DNM, която била китайска пак за около 300 лева но нещо ни ми вдъхва доверие. В интернет не изплува нищо конкретно за тези вилки и май в България не са популярни.

Спирачките е хубаво да са по-сериозни защото съм тежък и виждат зор понякога при по-натоварени спускания. Спрях се на тези:
https://dragzone.bg/hidravlichna-diskov ... ka-bl-m640. Споделете мнение и за тях. Сегашните спирачки и команди са напълно интегрирани и въпроса е дали е възможно някакво преправяне или ще трябват и нови команди.

Нямам нищо против втората употреба, но за вилката не знам как стои въпроса и ме е страх да не взема нещо което след 2 месеца да започне да създава проблеми.

Намирам се в София и ми се иска да отида някъде където да може да се направи всичко от а до я. Да се изберат правилните части след правилна консултация и да се монтират. Ако имате предложения и добри мнения за сервизи и магазини, споделете...

Благодаря предварително за отговорите.
seers
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2017 7:18 am

Re: Съвет за бъдещ ъпгрейд

Мнениеот carmo » Съб Сеп 23, 2017 9:00 am

Щом колелото ти е Крос, резонно ми се струва да отидеш в магазина им в Младост. Там имат части и сервиз, та може да питаш могат ли да удовлетворят желанията ти.
Вилката не е лоша, но заради оста и ще ти трябва и нова главина. Отделно е малко по-висока, а и ще трябват други долни чашки за челната тръба, понеже е с конусовиден стержен. Хидравличните спирачки вървят комплект с маркучите и ръкохватките, така че отпадат и сегашните ти комбинирани команди и ще трябват нови.
Не е лошо колелцето, но при твоя бюджет и евентуалната му продажба в стоково състояние може да събереш достойна сума за ново и по-горен клас.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за бъдещ ъпгрейд

Мнениеот seers » Съб Сеп 23, 2017 9:20 am

Мерси за мнението. Какви вилки като показатели да гледам така, че да паснат на колелото без допълнително преправяне ?
seers
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2017 7:18 am

Re: Съвет за бъдещ ъпгрейд

Мнениеот carmo » Съб Сеп 23, 2017 9:41 am

Единичната тръба в горната част (стерженът) да е с еднакъв диаметър по цялата дължина, ходът и да е не повече от 120мм и да е за стандартна 9мм ос на главината. Примерно тази https://www.bikecenter.bg/vilka-amort-2 ... r-r-1-1-8/ бива и ще стане от раз. Втората употреба е афиф работа и трябва да внимаваш стерженът да не е вече отрязан по-късо от необходимият за твоята челна тръба + спейсъри и лапа.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за бъдещ ъпгрейд

Мнениеот seers » Съб Сеп 23, 2017 12:14 pm

Не е хич лоша тази и като цена. Записвам си я ще видим към февруари или март какво ще е положението.
seers
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2017 7:18 am

Re: Съвет за бъдещ ъпгрейд

Мнениеот guffa » Пет Сеп 29, 2017 4:19 pm

Погледни и тези спирачки:

https://www.bikecenter.bg/komponenti/spirachki/spirachka-diskova-zadna-shimano-deore-bl-m615-resin/

Имат сериозна спирачна сила и влизат в бюджета ти (комплект предна и задна + нови дискове - приблизително 250 лева).
guffa
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 8:20 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта