Пак колело - ясни параметри.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот gongor » Чет Сеп 21, 2017 12:10 pm

Здравейте, ще ви изгубя и аз времето с такава тема, дано е за този раздел.

Търси се шосеен всесезонен велосипед за града, който ще се ползва за придвижване по възможност всеки ден по 10км в посока (изкачване 10, след това спускане 10) със съответните изисквания:

1. Рамката да събира рошави тънки гуми (до 35мм мисля (или 40?), че са достатъчни)
2. Да има възможност за монтаж на плътни калници (които да пазят максимално)
3. Да е с шосейно кормило
4. Дискови спирачки (ще се ползва и зимата)
5. Динамичната стойка не е проблем, младеж съм.
6. Ще се надгражда в бъдеще, затова килограмите и оборудването може да са компромисни.
7. До 800-900 ще е чудесно, може и втора ръка.
8. Да е невзрачно...

Търся съвет каква рамка би ми свършила работа и съответно има ли такъв екземпляр. Бих се радвал на максимално бързо колело за целта. Вариантът с право кормило и после да сменям команди и още сума ти неща не мисля, че е удачен.
За любопитните -23г., 183см съм висок, 70-75кг

Предварително благодаря на включилите се.
gongor
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 10:51 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот Alexi » Чет Сеп 21, 2017 2:00 pm

такъв тип велосипед не е шосеен ,а се нарича Gravel и се кара по всякакъв терен ,предимно леко черно
Изображение
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот carmo » Чет Сеп 21, 2017 2:57 pm

Колегата ти е дал адекватен пример, отговарящ на почти всичките ти изисквания, но в БГ тоя тип е рядкост, а от навън не са евтини. По обясними причини нямат калници, но ако си много настоятелен и малко изобретателен, все някак ще монтираш трекинг тип такива. По спомен и в бюджета ти само това https://dragzone.bg/velosiped-drag-rodero-base-2016 съм виждал, но питай имат ли и кои размери. Иначе шансът ти е някой класически трекинг или ърбън, но са с прави или извити назад кормила и няма да ти предлагам такива, понеже си сигурен в изискванията си. :D От полза може да ти е и тази тема: viewtopic.php?f=15&t=183408
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот gongor » Чет Сеп 21, 2017 3:23 pm

carmo, убежденията са относително нещо.
Може би не зададох правилно въпроса си. Ясно ми е, че няма как да намеря такова колело в бюджета ми. Търся рамка, която да може да се доближи до този резултат в последствие.
Съответно да има правилната за целите ми геометрия и възможност за гореупоменатите аксесоари. И все пак в дъждовния сезон да не е с най-тънките гуми.
Не търся профи байк, офроуд такъв и т.н. Просто максимално лек и щадящ силите в рамките на бюджета. Ще се радвам и каплите отначало да са хубави (леки и здрави), а не да ги мисля и тях.
Та търся такова чудовище, но удрям на камък и затова се допитвам до вас. Ако сте попадали на нещо втора ръка, също е добър вариант за мен!

Гледал съм това: https://dragzone.bg/velosipedi/shoseyni-velosipedi/velosiped-drag-storm-comp-2017
Като размер на гумите ме устройва и мисля, че е максимумът, който ми трябва. Но ми се стори прекалено релаксиращ.

ПП. Това е идеално:
https://www.giant-bicycles.com/int/anyroad-2 :eyebrow: Но бързо ще си го харесат.
gongor
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 10:51 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот Lucky Loser » Чет Сеп 21, 2017 3:43 pm

gongor написа:Това е идеално:
https://www.giant-bicycles.com/int/anyroad-2 Но бързо ще си го харесат.

Т.е. ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Сеп 21, 2017 4:07 pm

https://m.decathlon.bg/p/8377732_shosee ... n-100.html
Не ви го предлагам но най изгодния подобен избор е следния велосипед, вече ако търсите нещо значимо в байкцентър имат cyclocross велосипеди на двойни цени определени от вашата. Ако не държите на дисковите спирачки може да си намерите една рамка leader 28'' Subs HF и да надграждате по нея, примерно монтаж 105 плюс капсуловани главини formula и шини с двойни капси за по-голяма здравина.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот d_d » Чет Сеп 21, 2017 4:36 pm

Старите руски Спутник покриват всички условия с изключение на дисковите спирачки! :)
d_d
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 29, 2016 3:41 pm

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот Lucky Loser » Чет Сеп 21, 2017 4:43 pm

http://velomasterclass.ru/wp-content/up ... 20x600.jpg - наистина красив велосипед !
И разбира се, подпрян на буркан :D
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот Любо » Чет Сеп 21, 2017 5:41 pm

Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот bcdd » Чет Сеп 21, 2017 5:50 pm

и аз съм за focus-а :) .като цяло обаче го дават 11кг ,което е много ,ако си намериш по скоро шосеен с по широки гуми ,и се направиш компромис със дисковете (без тях) ,мисля че ще имаш доста по голям избор от по бързи и леки колела
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот Alexi » Чет Сеп 21, 2017 6:37 pm

така както си го написал човек ще си помисли ,че има голям избор от леки велосипеди ( под 11 кила ) за тия пари .. ама то реално няма .. леки капли викаш .. ама то едни леки и качествени маркови капли клонят към 1000 лв :D олекотяването е много скъпо удоволствие а 11 кила е чудесно тегло за велосипед от 800 лв
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот bcdd » Чет Сеп 21, 2017 6:48 pm

e за шосеен нека да е поне 10кг
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот valsbak » Чет Сеп 21, 2017 8:38 pm

Сглобих нещо подобно на жена ми.
Ползвах рамка на датската марка Kildemoes с дискови спирачки, има ги и с ролкови спирачки.
Добре е да я намериш с вилката, защото аз трябваше да сложа китайска. Събира гуми 38 мм, но колелото тежи над 11 кг.
Можеш да видиш и велосипеди Centurion, те са подобни.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот gongor » Чет Сеп 21, 2017 9:25 pm

Еха, обсипали сте ме с внимание! :peace:

Lucky Loser написа:http://velomasterclass.ru/wp-content/uploads/2012/03/213-720x600.jpg - наистина красив велосипед !
И разбира се, подпрян на буркан :D

Ама на туй е със спукани гуми??? Такъв компромис - НЕ.

Alexi написа:така както си го написал човек ще си помисли ,че има голям избор от леки велосипеди ( под 11 кила ) за тия пари .. ама то реално няма .. леки капли викаш .. ама то едни леки и качествени маркови капли клонят към 1000 лв :D олекотяването е много скъпо удоволствие а 11 кила е чудесно тегло за велосипед от 800 лв


Амаааа аз не търся толкова лек велосипед. Искам да върви по-лесно от МТБ. Да върви бързо. За каплите наистина е условен въпросът - "що е то леко?". Просто от преди знам, че примерно на крос каплите са по-тежки. Не търся най-доброто, а нещо, което да е по-малък компромис.

Ориентирайки се по вашите мнения се оказва, че всичките ми "изисквания" влизат в графа - за правене...
Както казах и преди - търся една добра база за надграждане. А по-всичко личи, че ще е втора ръка.

Изникна и един въпрос - на нормална шосейка (с крепежи за дискови спирачки) може ли да се сложат 27.5 инча с рошави шосейни гуми? (пак говорим до около 30-35мм)
Какво ви е мнението за геометрията на предложеният фокус по-горе? Той е всичко, което търся.но Изглежда съмнително евтин, ако е от 2017.
https://www.focus-bikes.com/fr_en/28960-mares-al-commuter.html
gongor
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 10:51 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот Любо » Чет Сеп 21, 2017 9:36 pm

Ами побързай тогава :D
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот carmo » Пет Сеп 22, 2017 11:07 am

Едва ли ще намериш по-добро и на удачна за теб цена. Дори височината ще ти стане. Фокусът има всичко което искаш и предполагам следващият ти пост ще е че си го взел и ще ти :clap:
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот Alexi » Пет Сеп 22, 2017 12:14 pm

тоз Фокус ми хваща окото и на мене :D точно нещо подобно си сглобявам в момента ( но с твърда карбонова вилка и право кормило ) ,ще ми излезе повече пари от колкото е обявен Фокуса
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот gongor » Пет Сеп 22, 2017 5:24 pm

Прекрасен е, но съм в София...
Колко според вас е доставката с Еконт за 200км? Първомай - София. Мога да жертвам някой лев да го тествам и върна, ако не е ок.
gongor
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 10:51 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот Lucky Loser » Пет Сеп 22, 2017 9:13 pm

10-12 лв, толкова струва като пращам моето.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот Speedmaster™ » Съб Сеп 23, 2017 9:16 am

Изображение
Най много ще ви вземат 21,60лв. в двете посоки ако не ви допадне и го върнете. Друг момент е да хванете влак София-Първомай и да го видите лично и пробвате на място, за деня има девет влака и само един е с прикачване но трябва да имате свободен ден за целта. Ако ви допадне се връщате с него с влака, таксата за велосипеда е два лева.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот gongor » Пон Сеп 25, 2017 12:11 am

Lucky Loser написа:10-12 лв, толкова струва като пращам моето.
Speedmaster™ написа:Най много ще ви вземат 21,60лв. в двете посоки ако не ви допадне и го върнете. Друг момент е да хванете влак София-Първомай и да го видите лично и пробвате на място, за деня има девет влака и само един е с прикачване но трябва да имате свободен ден за целта. Ако ви допадне се връщате с него с влака, таксата за велосипеда е два лева.

Благодаря за инфото, ще го имам предвид и сигурно ще послужи и на други!

Малък ъпдейт по моя въпрос. Свободен ден нямам (нямах и почивни). 800лв за втора ръка не е разумен разход и този вариант отпада.

Загледах се в ето такива екземпляри:
https://www.olx.bg/ad/velosiped-mustang-energy-28-tsola-ID6W9rx.html#54b38276f6
https://www.olx.bg/ad/velosiped-mvk-28-tsola-ID6WmiT.html#54b38276f6
https://www.olx.bg/ad/novo-28tsola-promotsiya-220lv-ID6EAgL.html#69d0667a7d
https://www.olx.bg/ad/gradski-aluminiev-velosiped-28-tsola-ID6XfOb.html#ad8ea4e62a

Какво ви е мнението за ролерните спирачки? В града няма да прегряват, но здрави ли са?
За вътрешните скорости е ясно. Ако работят - супер, ако не, бягам на далеч.
gongor
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 10:51 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот vencil » Пон Сеп 25, 2017 7:32 am

Човек откриха ти перфектният велосипед за тебе и не се цигани ще съжаляваш след време. 800лв. е повече от разумен разход щом си струва, а колелото си струва от където и да го погледнеш. Дай ги тези 12лв. за транспорт, хвани някой твой приятел който е технически по грамотен от теб за да погледне дали отговаря на описанието и се наслаждавай след това.
Имай на предвид че много хора като си закупят велосипед след това минават месеци или години докато успеят да го докарат според техните изисквания, на тебе ти го откриха за 15мин. Аз ако нямах велосипед вече щях да съм го отнесъл, излъгах щото рамката ми е голяма :D .
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот L&R » Пон Сеп 25, 2017 8:38 am

Като допълнение вземи си нещо по стандартно и отдели поне 400 лв за втора употреба колело. Ролерните спирачки са ок, единствената им подръжка е смазване ако заскърцат, но с тях на мен ми се спира странно, тежки са и въобще не ги виждам при колело с универсално приложение. За надграждане надежда всяка остави и като цяло зав(б)иваш в грешна посока.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот carmo » Пон Сеп 25, 2017 10:06 am

Факт е че човек има късмет само когато е подготвен за него. При автора на темата "птичето кацнало на рамото", но той дори не осъзнава това.
С ролер брейковете се кара само по равно и спират от предишното кръстовище. Тяхното предимство е в скандинавските държави, където климатът е по-суров-понеже са затворени , а трафикът рядък.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот valsbak » Пон Сеп 25, 2017 10:17 am

И аз гласувам за Фокуса. Едва ли ще намериш нещо, което по-точно да отговаря на твоите изисквания. Забрави за ролковите спирачки, те изобщо не са леки. Трудно ще се вместиш и в бюджета си ако започнеш да надграждаш някоя рамка.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот L&R » Пон Сеп 25, 2017 10:29 am

carmo написа:Факт е че човек има късмет само когато е подготвен за него.

Добър цитат :) и да не съм офф има хибриди които са прилични до 500лв е olx гледай пак.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот gongor » Пон Сеп 25, 2017 1:32 pm

Вижте сега, бюджетът е сложно нещо, всеки го знае. Имах заделени 500, после добавих още, които отидоха по ново направление. Основният проблем, обаче, е, че колелото ще стои заключено на открито по няколко часа в близост до жива охрана, която си подремва от време на време. Затова се насочих към по-стари и евтини варианти.
За ролерните спирачки ми беше интересно да науча, тъй като не съм имал съприкосновение с тях до момента.
Сега движа със стара, крива, "мекица", която се справя, но половината компоненти са закрепени с тиксо и тел. Карам го на ръба и си е риск.
Покрай него открих нов маршрут, в който има стълбища и други подобни, затова и малко започнах да премислям каква точно да е рамката... Все пак и маршрутът не е особено дълъг - 10км в посока.

Дано Фокусът си намери собственик, който да му се радва много, но в момента наистина не съм сигурен дали е удачен. В случая нахраних птичето и го пуснах.
gongor
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 10:51 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот carmo » Пон Сеп 25, 2017 7:24 pm

:offtopic: Извини ме и да знаеш че целта ми не са язвителните изказвания, но ние ти се зарадвахме че имаш ясна и рядка концепция в главата, па се втурнахме да те окуражаваме. Човек не бива да живее в страх и да отлага удоволствията, понеже видиш ли били привлекателни и за недобронамерени люде -такива винаги ще има. Твоята работа е малко като да искаш и имаш пари за Ферари (макар и на старо), а да си вземеш Фиат, понеже първото биело на очи и по корем на "легналите" полицаи. :) Нищо лично към хората каращи някоя от 2-те марки.
От ОЛХ обявите: бялото бива за парите си, а ако вземеш Пежото, може въобще да не го връзваш -никой няма да го "дръпне" (дори в тъмното). :D :beer:
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот gongor » Пон Сеп 25, 2017 11:19 pm

:offtopic: Признавам, малко оптимистично започнах темата, когато нямаше надежда, че ще се появи някой, който да знае какво иска - се появи моята тема... И накрая какво.. :dontknow: Fail.
Сори, ще поразгледам още малко. 850 е много над психологическата (и материалната :bawling: ) граница, която мога да понеса като харч или още по малко загуба, в момента. Това към което се насочих в крайна сметка е нещо игриво, явно не ме бива в пазенето - на 2 пъти щях да сцепя сегашната рамка :nono:. Ще се оглеждам още малко и ако не сте ме отсвирили още, ще ползвам отново вашите познания.
carmo, имаш една бира от мен :beer:
gongor
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 10:51 am

Re: Пак колело - ясни параметри.

Мнениеот carmo » Вто Сеп 26, 2017 9:10 am

10Q 4 :beer: Споко, не си първият изпаднал в чуденка какво да кара според мераците си за маршрути. Втората употребе си е риск, а и никога не знаеш дали предишният собственик се е разделил с него съзнателно или са му "помогнали". Ограниченият бюджет изисква големи компромиси, но новото си е ново и законно.
Ето ти 2 "бюджетни варианта:
Хибрид -удачен за градско и черен сух път: https://velosiped.bg/creon-dover-cross- ... -3651.html Има си нужното, върви леко и бързо, и е чудесен за парите си.
МТВ 27.5" https://velosiped.bg/ultra-nitro-27-5-cherno.html Серийните му компоненти позволяват същото използване, но е по-бавно и тежко на ход. Добрата новина е че поне рамката е алуминиева и позволява ъпгрейдване на компоненти. Друг е въпросът че теглейки чертата е нерентабилно, но поетапната им подмяна няма да те "изгърби".
Разглеждай си и споделяй -все някой ще коментира и ще откриеш "твоето си" колело.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта