Съвет за хибриден велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот dumbi » Съб Сеп 16, 2017 9:12 pm

Здравейте колеги, моля за съвет. За моите нужди съм се спрял на хибриден велосипед, като съм решил да го купя от чужбина и реших да е един от долу посочените два модела. (Моля, не гледайте наличности, а като параметри). Възнамерявам да карам 85-90% в града, през останалата част еко пътеки и лек, неравен терен, но не планинско спускане или нещо подобно... :dontknow:

https://www.evanscycles.com/cube-curve-pro-2017-hybrid-bike-EV287852?xid=268459&awc=1302_1505586655_164895ce901c96161541f8e9867bcec1&utm_source=awin&utm_campaign=268459&utm_medium=Affiliate

https://www.evanscycles.com/specialized-crosstrail-disc-2017-hybrid-bike-EV279746

Благодаря предварително!
dumbi
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2017 10:04 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот bcdd » Съб Сеп 16, 2017 9:26 pm

не са лоши колела ,аз лично бих взел cube - но пропоръчвам и да погледнеш и други марки
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Нед Сеп 17, 2017 7:05 am

И 2-те биват, но ако не държиш на марките изписани на долните им тръби, ето ти аналогична спецификация на далеч по-добра цена: https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kateg ... n-mat.html
За предимствата на близкото гаранционно обслужване и коректността на бренда, както и за качеството на монтаж едва ли има нужда да изпадам в хвалебствия. :)
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот dumbi » Нед Сеп 17, 2017 1:28 pm

благодаря за мненията. изборът ми е между посочените от мен велосипеди и по-скоро исках да разбера кой от тях е по-добрият? curve pro-то е с малко по-добро оборудване, а specialized като рамка може би... иначе cube-a ще струва една идея повече от specialized.
от cross ми харесва quest-a. :)
dumbi
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2017 10:04 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Нед Сеп 17, 2017 7:43 pm

За Куеста пише че не е наличен, но питай. Иначе като компоненти е доста над 2-та ти варианта, а цената сам виждаш. Едва ли би дал доста повече пари за нещо, от някъде и то с по-ниска спецификация.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот Alexi » Нед Сеп 17, 2017 8:10 pm

аз не виждам с какво Куеста е повече от Кюба .. да не гадая ( че не пише тегло ) но е поне 1 кг по тежък ,най малкото заради шините на крос които са пословично тежки ( докато Кюба ползва шини Alexrims ZX20 ) отделно е 3х8 ,а не 3х9 като кюба ,целия монтаж на кюба е 2-1 класи отгоре ( курбел Acera срещу Turney примерно ).. и като видим и начина по който изглежда рамката на Крос сложена до маркова рамка ( сякаш е дялана с теслата в час по трудово ) и се вижда защо единия велосипед е 1000 лв ,а другия е 700 ... моя съвет ,ако имаш пари си вземи нещо различно от Крос ,аз лично бих загледал и нещо втора ръка ,изпадат нечовешки оферти понякога
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Пон Сеп 18, 2017 5:40 am

Нещо си се забъркал в спексовете. :D В изказването си може би си имал предвид Травела, а не Куеста. Да -първият при еднакви задни дерайльори е с 8-ца блок, но другото е почти аналогично. Погледни пак Куеста и кажи че Кюб-ът е по добър, но не гледай картинката, а чети описанието? После пак виж валутните курсове и "тегли чертата" като сложиш и транспорт.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот Alexi » Пон Сеп 18, 2017 7:31 am

ъъ да де ,Травела .. грешка .. а за Куеста изобщо го няма линка вече ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Пон Сеп 18, 2017 8:53 am

carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот victortrt » Пон Сеп 18, 2017 9:17 am

Вилката на Куеста е доста по-добра от на другите изброени колела. При мен е за Ви-брейк /което съм убеден, че има значение/, но от 2.5 години каране, още е добре. Хидравличното заключване и регулировка на твърдостта са много удобни за хибрид - заключваш и отключваш в движение и без да слизаш. Отделно моята дори няма нужда от заключване като се кара седнал по асфалт.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот 2WBGST » Пон Сеп 18, 2017 9:55 pm

dumbi написа:благодаря за мненията. изборът ми е между посочените от мен велосипеди и по-скоро исках да разбера кой от тях е по-добрият? curve pro-то е с малко по-добро оборудване, а specialized като рамка може би... иначе cube-a ще струва една идея повече от specialized.
от cross ми харесва quest-a. :)
Въз основа на твоите данни - ръст и тегло е добре да прецениш, по-къса или по-дълга да е рамката. При Cube рамките са традиционно къси, а това Pro - е компромисен вариант спирачките са Tektro вместо Shimano.
Този модел си заслужава да се кара, но е скъпичък - https://www.cube.eu/products/trekking/n ... aaa2c53ec5
P.S. Що се отнася до Cross - новите им хибриди са надеждни, бързи и на достъпни цени. Рамката при Travel-а(според размера) е с най-дълга горна тръба(съпоставено с модели на чужди производители). Спирачките са Shimano както при 8-speed, така и при 9-speed. Седалките са удобни. Шините им са доста здрави и надеждни (нямат огъване - носят много) - имам понатрупан опит :) .
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот dumbi » Вто Сеп 19, 2017 9:45 am

Благодаря за review-to :). Тъй като съм висок 191 см и това беше една от причините да искам да си поръчам велосипед от чужбина, тук нямат големи размери на такъв Cube...Мисля, че техния размер 62 см. ще ми е добре. Чувал съм че рамки и шини на Cube също за доста здрави, а ми харесва и като дизайн и тегло самия велосипед. А спирачките могат да се сменят на по-късен етап с Shimano, нали? Tektro много ли са кофти за хибриден велосипед?
dumbi
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2017 10:04 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Вто Сеп 19, 2017 2:14 pm

Всичко може да се смени. Присъединителните размери на повечето компоненти са стандартизирани. Друг е въпросът че това мероприятие винаги е нерентабилно в сравнение с покупката на максимално висок клас байк за бюджета. Важното е да ти харесва, а по важно от това са само 2 неща -правилен избор на тип и размер велосипед. Всичко по него ще си работи, а при по-големи претенции тръгваш по пътя на ъпгрейдването.
Относно размерите е важна и дължината на краката ти -от чатала до земята на пети. Простата сметка -за да ти е удобно за езда и обкрачване на рамката при спряло положение и инцидентно спиране е: 20см за колче и седалка + 16см за курбел и педал + височината на рамката ??см. Това трябва да е равно на въпросната дължина на кракът ти.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот 2WBGST » Вто Сеп 19, 2017 5:08 pm

Разликата в дължината на Tt-a при Cube ST=62, спрямо Tt-a Cross ST=60 cm е от 0,2 cm/Travel/ до 1,3 cm/Quest/(което е нищо). За сметка на това Cross-a ще се обкрачва по-лесно защото е с 2 см по-нисък и няма да ти задира на чатала. На практика 1 кг по-тежко колело, не е кой знае какво. Моя съм го товарил като магаре и няма спиране или пък огъване. Набере ли скорост - на подходящата предавка си върви без проблеми, включително катерне на стръмни баири.
Както казва Carmo няма смисъл да сменяш спирачки или други компоненти. Вземаш си добре оборудвано и окомплектовано за твоите нужди колело. И като ти го доставят му се яхваш и го караш поне 2-3 години без проблеми и ремонти.
Ако си вземеш Cube(или нещо друго - http://www.stevensbikes.de/2018/index.p ... lang=en_US също е късичък) ще видиш, че карането навън ще е доста повече от 15-20 % извънградско.
Аз си взех Urban байк, но го карам само извън градско. Карането в града не е никак очарователно и завладяващо колкото велопоход сред природата. :)
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Сря Сеп 20, 2017 8:09 am

Изпитаната "на свой гръб" от мнозина истина е че ако колелото е подходящият тип и размер, километрите се лапат с удоволствие. Иначе "инвестицията" стои подпряна нейде, а човек се чуди защо не му се кара или не му спори. По повод джантите кроссер -може да са тежички и преоразмерени, но откак имам хибрида (7/8г.) дори спици не съм регулирал, а съм зверствал с него и по чукаците. Бих усетил кривини, понеже съм с V-brake. Отделно бордовете на шините са достатъчно дебели и накладките още не са ги "изяли", макар че съм минал с него десетки хиляди км.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот Alexi » Сря Сеп 20, 2017 10:21 am

защо мислиш ,че леките капли ще са меки :D сложи си едни качествени 400 грамови шини и ще излетиш ,с половин кило надолу от неокачената маса - лично изпробвано
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Съвет за хибриден велосипед

Мнениеот Mindless » Сря Сеп 20, 2017 4:01 pm

Аз бих се спрял на нещо с твърда вилка отпред.( примерно https://www.cube.eu/en/2018/bikes/road/ ... blue-2018/) Не мисля, че ще ти липсва меката в града и по горски пътечки. На сайта на Кюб за Европа има много добре показани геометриите на всички модели - добре е да хвърлиш око там, както и на някой фит-калкулатор - https://www.competitivecyclist.com/Stor ... ke.jsp#res . Относно спирачите - не мисля, че би имало смисъл да ги сменяш. Това, че не са Шимано, не ги прави автоматично нефелни. Вероятно ще са напълно достатъчни за твоите цели :)) Поздрави и успех!
Mindless
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 11:09 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron