Избор на оптимален велосипед до 500лв

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот reflexa » Вто Юли 11, 2017 11:45 am

Здравейте бъдещи колеги,

Поредна тема за избор на велосипед, но ми е малко трудно да синтезизам от темите какво точно ми трябва за което се извинявам предварително.
1. Какво ми трябва: Велосипед(за мъж) за града с цел предвижване, когато времето го позволява.
2. Изисквания: Леки скорости за изкачване на наклони(нямам идея как се водят или на кои велосипеди ги има), като идеята ми е да не си давам много зор за да не стигна потен на работа примерно.
3. Моите данни: Височина 1.73-1.74, килограми 100(вероятно има значение)
4. Нужно ли ми е: Преден амортисьор, дискови спирачки , нещо друго което да имам в предвид?
5. Марка: Не робувам на определена марка, по-скоро визуално да ми хареса колелото така че съм отворен към всякакви предложения.
6. Цена: До 500лв, колкото по-надолу толкова по-добре.
7. Локация: гр.София , като изискването ми е на място да мога да отида да видя колелото с надеждата да не оразвам много възможностите си с това изискване

Накратко искам да си взема обикновен велосипед без глезотии на първо време, който да карам от време на време(придвижвам се с кола попринцип) без много екстри които да го оскъпяват.Ако се запаля по колоезденето ще го мисля по натам.

п.п Калници мисля че отделно мога да взема и да монтирам, за дни когато ме изненада времето?

Благодаря предварително на всички отзовали се :)
Поздрави!
Аватар
reflexa
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 19, 2017 11:23 pm

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот carmo » Вто Юли 11, 2017 2:10 pm

Случайно миналата седмица видях едно колелце и даже спрях човека да го поразпитам за 5 мин. Не го карах, но го вдигнах и е достатъчно леко. Иде реч за това http://koleloto.bg/product/1085/cross-2 ... -2015.html и понеже е малко стар модел, може и по-евтино да го има някъде. Това https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kateg ... n-mat.html е новият им модел, но геометриите на рамките са еднакви и долните 2 размера ще ти станат. Не отговарят единствено на 6-та точка от твоя списък, но останалите покриват перфектно. Виж във фирменият им магазин, може да имат и 2-те версии на живо и да си пробваш/прецениш кое повече те кефи.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот Любо » Вто Юли 11, 2017 2:45 pm

Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот ferrarko » Вто Юли 11, 2017 6:30 pm

http://bikesport.bg/bg/products/2338-велосипед-marlin-allcarter-26_quot_-планински-велосипеди_#pv_BK15ON0880
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот carmo » Пет Юли 14, 2017 2:25 pm

Сетих се и че преди време възстановиха марката си Ултра https://velosiped.bg/brand/?bid=57&q=ULTRA -за бюджетни велосипеди. Може и от тях нещо да харесаш. Вероятно също ги имат в Софийския Крос магазин.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот reflexa » Пет Юли 14, 2017 4:25 pm

carmo написа:Сетих се и че преди време възстановиха марката си Ултра https://velosiped.bg/brand/?bid=57&q=ULTRA -за бюджетни велосипеди. Може и от тях нещо да харесаш. Вероятно също ги имат в Софийския Крос магазин.

Благодаря за помощта, направо ще отида до Крос магазина имам вече няколко набелязани модела и просто ще избера този, който ми хареса най-много!
Аватар
reflexa
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 19, 2017 11:23 pm

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот reflexa » Нед Юли 16, 2017 4:58 pm

В крайна сметка избрах друг - Drag H3 - https://dragzone.bg/velosiped-drag-h3-27-5-2017 , не можах да намеря мнения за този велосипед но реших да се доверя на марката.Мисля че това е оптималното за парите които бях предвидил и нещата които исках да има велосипеда(дискови спирачки ,палцови скорости ако така се наричат и преден амортисьор), като съм наясно че всичко ми е начален клас.
За жалост времето днес не позволява да го изкарам за разходка, та ще му се нарадвам идните дни!

Поздрави и благодаря за помощта!
Аватар
reflexa
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 19, 2017 11:23 pm

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот carmo » Пон Юли 17, 2017 8:24 am

Еми -честито! Важното е да караш, пък с времето ще разбереш дали си направил сполучлив избор и че всъщност помощта ми не се е оказала потребна.
Ако пък точно това си искал, значи криво съм те разбрал :D
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот reflexa » Пон Юли 17, 2017 10:16 am

carmo написа:Еми -честито! Важното е да караш, пък с времето ще разбереш дали си направил сполучлив избор и че всъщност помощта ми не се е оказала потребна.
Ако пък точно това си искал, значи криво съм те разбрал :D

Не бих казал че е била непотребна - публичен форум е и доста хора четат и предложенията може да са полезни за някой друг!
Като цяло не бях много наясно какво точно искам и след обиколка през няколко магазина, проба на няколко велосипедна и консултации с няколко служителя ми се измести малко фокуса, иначе мисля че по описанието точно си ме разбрал.
Отделно мои приятел търси да закупи 2 велосипеда и му трябва нещо по бюджетно(понеже ще взима 2) му предложих тези на Ултра да погледне, като му казах ориентировъчни цени за техните модели така че предадох препоръката ти :)
Аватар
reflexa
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 19, 2017 11:23 pm

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот carmo » Вто Юли 18, 2017 5:58 pm

Еми, тогава за да съм полезен, бих казал че предложението на колегата Ферарко е по-разумно за 400лв, а това което взе е пладнешки обир, имайки предвид кривата геометрия на рамката -оста на централното е на линията на главините, а челната и седалковата тръби са успоредни. Тази рамка е от времето когато такива се купуваха на килограм и няма значение с какво оборудване е накичена, да не говорим че е морално остаряла заради кормилната колона. Не случайно ти споменах за Ултрите. Примерно това https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kateg ... eleno.html е каквото си купил, но виж му цената и рамката. Носи спокойно на ъпгрейд. С докупени комплект комбинирани палцови команди + грипове стигаш 400лв и получаваш по-добро от покупката си, а поетапно може да смениш колчето за седалката, лапата и кормилото с алуминиеви, а за по-добра вилка (нова или секънд хенд) вече "според чергата". По-нагоре също може постепенно да вървиш, понеже базата (рамката) е читава, но идва момент в който почва да ти излиза по-скъпо, отколкото да купиш в началото по-висок клас байк. Но пак казвам -важното е да се кара, понеже "на чужд гръб и 100 тояги са малко". Друго си е да са на твоя и "да си имаш обеца на ухото" за следващия велосипед. :beer:
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот reflexa » Вто Юли 18, 2017 8:55 pm

carmo написа:Еми, тогава за да съм полезен, бих казал че предложението на колегата Ферарко е по-разумно за 400лв, а това което взе е пладнешки обир, имайки предвид кривата геометрия на рамката -оста на централното е на линията на главините, а челната и седалковата тръби са успоредни. Тази рамка е от времето когато такива се купуваха на килограм и няма значение с какво оборудване е накичена, да не говорим че е морално остаряла заради кормилната колона. Не случайно ти споменах за Ултрите. Примерно това https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kateg ... eleno.html е каквото си купил, но виж му цената и рамката. Носи спокойно на ъпгрейд. С докупени комплект комбинирани палцови команди + грипове стигаш 400лв и получаваш по-добро от покупката си, а поетапно може да смениш колчето за седалката, лапата и кормилото с алуминиеви, а за по-добра вилка (нова или секънд хенд) вече "според чергата". По-нагоре също може постепенно да вървиш, понеже базата (рамката) е читава, но идва момент в който почва да ти излиза по-скъпо, отколкото да купиш в началото по-висок клас байк. Но пак казвам -важното е да се кара, понеже "на чужд гръб и 100 тояги са малко". Друго си е да са на твоя и "да си имаш обеца на ухото" за следващия велосипед. :beer:

Надявам се предното ми мнение да не е било криворазбрано - благодарен съм на всеки включил се в темата за съветите и отделеното време.
Главният ми проблем с повечето предложения е че не намерих магазин в който да отида и да се кача на колелото за да преценя дали ми харесва или не.За кроса ми беше чуденка и може и след време да съжелявам че не съм го избрал, но имам лошата черта да си втълпявам разни неща - но това е друга тема.
За момента велосипеда е супер и не съжелявам за избора си - просто това ми хареса, имаха го на място и честно казано не ми се обикаляше повече.То е ясно че един път ще си счупя главата и после ще слушам, ама до тогава.... :rofl:
Приемам ситуацията като с първата кола - взимаш си нещо по евтино и все пак да ти харесва, докато се понаучиш и след това нещо по-сериозно след като си придобил опит.

Благодаря отново на всички и поздрави!
Аватар
reflexa
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 19, 2017 11:23 pm

Re: Избор на оптимален велосипед до 500лв

Мнениеот carmo » Сря Юли 19, 2017 12:43 pm

:offtopic: Човек неминуемо трупа опит и той е по-съществен с първоначално неправилната преценка. :D В отговор на въпроса "как така си толкова добър?" главният герои в един филм отговори -Бърбън и грешни решения - по много и от двете. :D Надявам се не звуча назидателно -не такава ми е целта, но докато схвана кое за какво е, вече имам 3 различни колелета и виждам че ми трябва поне още едно :)
Звучиш ми "пекан", така че, споко -карай си и се озъртай какво и защо яздят околните. Ще забележиш и добри и лоши примери. :beer:
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта