Помощ във вземане на решение?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ във вземане на решение?

Мнениеот peshko5 » Нед Юли 09, 2017 9:00 pm

Здравейте приятели!Наскоро ми подариха колело Leader mtb Chicago 26"'- http://shop.leader96.com/product/view/4 ... o-fsf-blue
Въпросите ми са следните:Мислите ли,е това колело ще ми върши работа за планинско колоездене в черни пътища в региона на Банско НП Пирин?Ако не ства вариант ли е да почна да заменям компонентите един по един докато сглобя ново колело :D ?И ако не,каквон колело бихте ми препоръчали става въпрос за 2-3 карания в седмицата смесено каране с надеждата да правя и спускания с него по черните пътища?Като цена за момента не бих могъл да отоговоря но ще в някакъв скромен диапазон,примерно да продам това и да доплатя за друго?Благодаря ви!
Oryx seven s9
peshko5
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 08, 2017 3:05 pm

Re: Помощ във вземане на решение?

Мнениеот Lucky Loser » Нед Юли 09, 2017 9:25 pm

Здравей :)
На първите два въпроса - не и не.

Зс останалото като за начало можеш да разгледаш останалите десетки теми във форума.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Помощ във вземане на решение?

Мнениеот carmo » Пон Юли 10, 2017 7:16 am

подаръкът си е подарък и жестът трябва да се уважава, но с това колелце -само за хляб до магазина. ПроДай го на някой -докато е ново и мисли/чети какво да е следващото което ще можеш да натискаш нагоре и надолу, но бюджетът ти трябва да е минимум двоен (а най-добре х3) за "твърдак".
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Помощ във вземане на решение?

Мнениеот peshko5 » Пон Юли 10, 2017 7:39 am

А вариант за втора употреба нещо читаво за около 500лв дали се намира?
Oryx seven s9
peshko5
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 08, 2017 3:05 pm

Re: Помощ във вземане на решение?

Мнениеот Admin » Пон Юли 10, 2017 10:21 am

Намират се, но пак трябва ти самият да си наясно или да го избираш (по възможност на живо) с човек, който разбира. Много често тук във форума се задават въпроси дали това или онова е добро, но само по снимка няма как да се прецени дали има нещо прикрито, износено, зле работещо. Може само да се каже дали като окомплектовка е изгодно, но това само по себе си не е достатъчно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта