Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот StormRage » Сря Юни 14, 2017 10:20 am

Първо здравейте всички ентусиасти! :beer:
Нов съм във форума и тъй като за последно съм карал велосипед нейде из ученическите години съм изпуснал всякакви нови тенденции и колелата са ми пълна мъгла. :)

Търся да си закупя нов велосипед между 700 и 1100лв, като поне на този етап не предвиждам каране из тежки терени и офроуд, а по-скоро из по-спокойните квартали на София, евентуално из Драгалевци, Бояна и малко от Витоша, може и малко черни пътеки, но не и някакви спускания из камъни, дънери, коренища или катерене из откровено планински терени. Въпреки всичко ми се ще колелото да е някакво МТБ вместо шосейка, тъй като очаквам да са по-здрави, пък пътищата из България не е като да са идеални. В момента съм в лоша спортна тема и сигурно гоня стоте кила, та ме притеснява и да не потроша някое по-слабичко колело. Висок съм към 181 или 182 и мой приятел, който има повече опит с велосипедите и МТБ-тата ми препоръча колело с 29" гуми, само че на пазара е пълно с модели, а аз въобще не разбирам. Разглеждах модели в моя ценови диапазон и този Шок Р7 29" Елит 2013 ми хвана окото.

Притеснява ме, че на сайта има посочени 3 размера (С, М, Л) и от тези три само най-малкият е наличен. От друга страна ми направи впечатление, че на велосипедите с 26" гуми, размери М и дори Л отговарят на този "С" по отношение на размера на top tube, top tube (real) и wheel base. Тоест съвсем се обърках "малко" ли е това колело или просто изначално моделите с 29" гуми са си големи, заради което дори С-размерите не са чак толкова малки.

По принцип не държа да е Шок, но чух че в този ценови клас (700-1100лв) моделите с намаление са прилични. Ако имате и други предложения или идеи ще се радвам да ги чуя! Единственото ми изискване за момента е машинката да е нова, тъй като ще ми е първи велосипед от над 10 години и ми се ще да си е нещо мое, пък било и то не толкова висок клас. :beer:
StormRage
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 13, 2017 11:29 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот Pulse » Чет Юни 15, 2017 8:41 am

Ние няма как да не ти предложим: https://www.pulse-cycles.com/bg/bikes/st-2/
Модерна геометрия. Ново. На добра цена. :-)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот nnk » Чет Юни 15, 2017 9:40 am

С две ръце съм за Пулс :) До преди месец доста гледах марки, модели, размери на колела, челни ъгли и т.н и се спрях на ST-1. Колелото дойде преди няма и седмица и е на няколко карания - нито грам съжаление или забележки ! :) Предполагам, че моделът им ST-2 е също толкова добър. Мисля, че за твойте височина и килограми L-ка ще е :agree:
nnk
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 17, 2017 10:31 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот carmo » Чет Юни 15, 2017 10:41 am

Буквените означения (S M L XL) са малко относителни -гледай сантиметрите. За твоя ръст -спокойно може да гледаш и 27.5". Височината ти е фактор, но зависи и от конкретните ти пропорции. Ако вътрешната част на крака ти (от чатала до земята) е почти половината от общата ти височина е едно, ако е по-малко -друго. Вкарай си размерите тук https://www.competitivecyclist.com/Stor ... orBike.jsp и ще имаш по-добра представа какво ти трябва. За удобство на обкрачване е важна височината на рамката, но за езда -дължината и. За първото, кракът ти трябва да е с 20-тина см по-дълъг от сбора на височината и + 16см -заради дължината на курбела (средно 17.5см), понеже от горната част на педала (когато е в долно положение) -до земята има около 13-14см. Дължината пък е важна за да не си твърде прегърбен (къса рамка) или твърде изпънат напред (при твърде дълга). И двете крайности са неприятни, макар че офсета на адекватна лапа може да компенсира отчасти. Принципно е по-добре дълга рамка/къса лапа, отколкото обратното.
Шока 13-та е добър (за сегашната си цена) но е 29". Ти може да минеш със средния цолаж. 29" се правят не само за високи хора, просто трябва да попаднеш на подходящ размер рамка за теб. Иначе хода на вилката му е по-малък (80см), а и петилетка назад не е ново колело -макар и некарано.
Пулса също е добър, но според тях пак трябва да се качиш на 29", а и рамката изглежда леко "афиф" за тежък ездач. Сигурен съм че е тествана и здрава, но визията е като на състезателен жребещ, язден от хилав жокей. Така се правят спортни машини, но дали това е твоят случай?
Провери/уточни си размерите и си дай време за оглед на още варианти, включително на живо. Това http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... -3242.html примерно смятам за добра алтернатива и оферта. Солидна рамка, курбели с куха ос и достатъчно добър сет компоненти.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот hatamoto » Чет Юни 15, 2017 11:30 am

Определено считам, че пулса е по-добър избор от кроса.
Основно заради геометрията на велосипеда.
Можеш да погледнеш и Ram H2 2.2 29, който според мен е с още по-добра геометрия, почти същата окомплектовка като Пулс (разлика основно в спирачките), но е 150 лева над бюджета ти.
Лично мнение, не е препоръка.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот Alexi » Чет Юни 15, 2017 11:54 am

окомплектовката според мен е далеч от същата .. пружинена вилка сънтур ,9 скоростна система .. всичко е 1-2 класи отдолу на Пулса ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот hatamoto » Чет Юни 15, 2017 2:48 pm

Alexi написа:окомплектовката според мен е далеч от същата .. пружинена вилка сънтур ,9 скоростна система .. всичко е 1-2 класи отдолу на Пулса ..


Не мисля. Ето спецификациите:
http://www.ram-bikes.com/bikes/ht-two-29-2016/

HT.TWO29 2.2 е със RockShox XC30 coil.
Пулс S2 също е с девет скоростна система 3х, като и при него, както при рам тя е Х5.
Последна промяна hatamoto на Чет Юни 15, 2017 2:54 pm, променена общо 1 път
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот victortrt » Чет Юни 15, 2017 2:53 pm

hatamoto написа:
Alexi написа:окомплектовката според мен е далеч от същата .. пружинена вилка сънтур ,9 скоростна система .. всичко е 1-2 класи отдолу на Пулса ..


Не мисля. Ето спецификациите:
http://www.ram-bikes.com/bikes/ht-two-29-2016/

HT.TWO29 2.2 е със RockShox 30 coil.

А с какво е по- добра рамката от на пулса, по- дълга?
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот hatamoto » Чет Юни 15, 2017 3:07 pm

За размер L дължината на рамките е еднаква. Ето данните на рамките:
Челният ъгъл при Рам е 69.5° (70° при Пулс);
Седалковата тръба при Рам е 460 мм (483 мм при Пулс);
Chain stay при Рам е 440 мм (450 мм при Пулс).
По-остър челен ъгъл, по-ниско разположена горна тръба (повече пространство под достойнството и повече пространство за движение на велосипедиста над колелото), по-къс chain stay, позволяващ по-голяма поврътливост.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот victortrt » Чет Юни 15, 2017 3:37 pm

Благодаря, схванах идеята. Но с оглед разликата в цената, начина на монтаж на задната спирачка и по-изваденото колче при рама при еднакви колоездачи, мисля, че и пулса е добър избор. И двата имат добри капли, което май е най-важното в случая с тежък колоездач.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот hatamoto » Чет Юни 15, 2017 4:12 pm

victortrt написа:Благодаря, схванах идеята. Но с оглед разликата в цената, начина на монтаж на задната спирачка и по-изваденото колче при рама при еднакви колоездачи, мисля, че и пулса е добър избор. И двата имат добри капли, което май е най-важното в случая с тежък колоездач.


Въпрос на предпочитания и финансови възможности.

Според мен монтажа на спирачния апарат вътре в триъгълника ограничава достъпа до него, особено когато ти се наложи да го пипаш в полеви условия без демонтаж на задната капка. Но това, както и геометрията е въпрос на личен избор и предназначение.
И ST1 29, и HT.TWO 29 и Big Foot 27.5 са типични твърдаци с XC насоченост, просто рама ще е по-удобен при спускане, без това да оказва значително влияние на способността му да катери. Може би заради по-дългия чейнстей пулса ще по-ефективен и практичен при изкачване, а кроса - заради късата рамка, по-тъпият челен ъгъл и по-малките колела ще е най-поврътлив от всичките.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот victortrt » Чет Юни 15, 2017 4:23 pm

Малко по моя вина темата се отклони, но дано сме помогнали на питащия, за мен е най-важно колелото да катери добре :beer: Спускането все някак се случва :) , а за нас, по - тежките то е поначало внимателно и по-бавно, и предпазливо.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот StormRage » Чет Юни 15, 2017 5:35 pm

По принцип нямам много против от тези леки 'отклонявания', тъй като знанията ми са достатъчно малко, за да ми е полезно всичко което чета. :) Засега от това което прочетох сякаш клоня към Пулса или Кроса, защото РАМ-а наистина излиза от ценовия диапазон. Естествено в момента на работа нямам условия да си меря израстъците :) , поради което и не мога да дам някакъв смислен ъпдейт относно дължината на краката, но като цяло сякаш предпочитам моделите с 29" гуми.

С гледането на живо проблемът е по-скоро, че и да гледам няма да разбера нищо. Притеснява ме, че съм лесна мишена на маркетинга и на място в дадения магазин/шоуруум лесно могат да ме убедят в нещо, което не е баш така, пък тук предполагам колегите от форума са малко или повече по-обективни. Ако действително запазя предпочитанията си за 29" гуми (не съм решил за момента) този модел Cross BIG FOOT 29" идентичен ли е с предложения по-горе 27.5" ? В смисъл еднакви ли са като компоненти поне, за геометрия е ясно, че няма как да са 100% идентични. 60лв по-скъп е от Пулса, но ако ми допадне повече (ако ще дори само заради цвета дето се казва) ще се прежаля за 60лв. :)
StormRage
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 13, 2017 11:29 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот hatamoto » Чет Юни 15, 2017 6:02 pm

Ако избора е между пулса и кроса, аз бих взел пулса. Кроса е с прекалено къса горна тръба и ще си много изправен на него. Вярно, с дълга лапа е, битова влошава управлението, особено на пресечен терен. Да не говорим, че челният ъгъл на кроса е повече като за шосеен, не за планински велосипед.
Ходи пробвай и двата и вземи по-удобното за теб.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот valenci » Съб Юни 24, 2017 7:16 pm

Здравейте колеги,
възползвам се от темата на колегата, за да не пускам нова. Горе-долу съм пред същия избор. Търся си колело, за предпочитане 29 цола гуми, става обаче и 27,5, до около 1000 лв. В момента карам една Мерида биг севен 27,5, но нещо не изпитвам удоволствието, каквото изпитвах с предишното ми колело (ghost).
Големи претенции нямам, искам да е със скорости от аливио нагоре, горе долу леко, ако е възможно. Меридата е 15кг почти, ghost-а беше около 10. Ясно ми е, че няма как да е 10, но ще се радвам да е по-малко от 15 кг.
Пулс колелата ми харесват най-вече, че са български, но работното им време не мога да го хвана.
Спрял съм се на два модела от bikecenter, най-вече защото предлагат безлихвен лизинг за 6 месеца, а това е важно в летния сезон :)

29 CUBE AIM SL KIWI BLU за 919 лв
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... -kiwi-blu/

27.5 SPECIALIZED PITCH BLK BLU за 759 лв. Не изпълнява изцяло изискванията, но ми харесва цената и външния вид.
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... p-blk-hyp/

Колелото ще го ползвам основно за градски условия, ще се носи доста по стълби в блокове. Благодаря. :)
valenci
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 10:53 pm

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот Pulse » Пон Юни 26, 2017 12:39 pm

Здравей,
Ако работното ни време е пречка да си купиш наш велосипед, бихме се радвали да те изчакаме ( или подраним ) някой ден!
Може да се уговорим по телефона например. Телефона ни е: 0888777434


valenci написа:Здравейте колеги,
възползвам се от темата на колегата, за да не пускам нова. Горе-долу съм пред същия избор. Търся си колело, за предпочитане 29 цола гуми, става обаче и 27,5, до около 1000 лв. В момента карам една Мерида биг севен 27,5, но нещо не изпитвам удоволствието, каквото изпитвах с предишното ми колело (ghost).
Големи претенции нямам, искам да е със скорости от аливио нагоре, горе долу леко, ако е възможно. Меридата е 15кг почти, ghost-а беше около 10. Ясно ми е, че няма как да е 10, но ще се радвам да е по-малко от 15 кг.
Пулс колелата ми харесват най-вече, че са български, но работното им време не мога да го хвана.
Спрял съм се на два модела от bikecenter, най-вече защото предлагат безлихвен лизинг за 6 месеца, а това е важно в летния сезон :)

29 CUBE AIM SL KIWI BLU за 919 лв
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... -kiwi-blu/

27.5 SPECIALIZED PITCH BLK BLU за 759 лв. Не изпълнява изцяло изискванията, но ми харесва цената и външния вид.
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... p-blk-hyp/

Колелото ще го ползвам основно за градски условия, ще се носи доста по стълби в блокове. Благодаря. :)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот StormRage » Вто Юни 27, 2017 2:03 pm

Аз искам да се извиня малко за отсъствието си в темата, но общо взето нямах нищо за споделяне известно време и затова.
Бих искал да благодаря на всички за съветите и насоките - в крайна сметка реших да доплатя до жълт ST-1 размер L и ми се струва, че няма да съжалявам. :beer:
StormRage
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 13, 2017 11:29 am

Мнениеот teh_policer » Вто Юни 27, 2017 4:37 pm

Ползвам темата да се похваля :beer:
Четох, четох и накрая си взех един Sprint Apolon Pro 27.5 от 2016 за 800 кинта.
Като гледам цените на частите по отделно си заслужава.
Изобщо не разбирам от текущите части и варианти за колелета, но съм решил да се понауча. Не съм карал колело от ученическите си години, а от тогава доста са се променили нещата. Явно
teh_policer
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 22, 2017 2:46 pm

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот sokolcheto » Сря Авг 02, 2017 12:34 pm

Здравейте, ще използвам темата на колегата, за да не отварям нова.

Планирам да си купя велосипед до 900 лв. Основната функция на велосипеда ще бъде като транспорт до работа(няма да се ползва абсолютно всеки ден), вторична функция ще бъде да правя преходи до 50 км. Идеята ми е да се движа основно по асфалт, в някои редки случаи ще се кара по черен път.

Бях се насочил към Cross Urban или Areal, но консултантите в Bike Center ми препоръчаха SPECIALIZED SIRRUS 28, тъй като по техни думи Cross-четата ще са тегави за толкова дълъг пробег.
В началото няма да мога да правя повече от 10-15 км, заради влошена физическа подготовка, но с времето ще се целя към по-високи резултати. Разбира се, основната цел ще бъде да ползвам колелото и да не събира прах :D

Моля, помогнете ми да направя правилния избор!
sokolcheto
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 16, 2017 11:24 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот cnow » Сря Авг 02, 2017 1:51 pm

Ареал-а е хубав велосипед. Не знам защо в bike center винаги убеждават против бг марките, въпреки, че повечето модели не отстъпват на нискобюджетните чужди марки. Аз лично ти препоръчвам https://velosiped.bg/cross-quest-urban-cheren-mat.html. Подобно на ареала, но по висок клас. Аз имам такъв от скоро и съм много доволен. Лек и бърз. Можеш да му сложиш тънки и по - дебели гуми. Добре напаснати компоненти. Има го и във вариант с амортисьорна вилка, като разликата в цената е малка. Аз избрах този с твърдата вилка, защото е по - лек и не карам по тежки терени. А и не трябва да поддържам още един компонент. Твърдата возия не ми е проблем. Карам го дори по леки черни пътечки. Моят съвет е ако имаш възможност отдели пари за Quest-a (независимо дали с твърда вилка или не), ако не, Ареал-а е супер :)
cnow
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 24, 2017 9:34 pm

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот victortrt » Сря Авг 02, 2017 1:55 pm

cnow написа:Ареал-а е хубав велосипед. Не знам защо в bike center винаги убеждават против бг марките, въпреки, че повечето модели не отстъпват на нискобюджетните чужди марки. Аз лично ти препоръчвам https://velosiped.bg/cross-quest-urban-cheren-mat.html. Подобно на ареала, но по висок клас. Аз имам такъв от скоро и съм много доволен. Лек и бърз. Можеш да му сложиш тънки и по - дебели гуми. Добре напаснати компоненти. Има го и във вариант с амортисьорна вилка, като разликата в цената е малка. Аз избрах този с твърдата вилка, защото е по - лек и не карам по тежки терени. А и не трябва да поддържам още един компонент. Твърдата возия не ми е проблем. Карам го дори по леки черни пътечки. Моят съвет е ако имаш възможност отдели пари за Quest-a (независимо дали с твърда вилка или не), ако не, Ареал-а е супер :)

В байк център правят така, защото продават и кросове, и спешълайзи и ако се купуват кросове, никой няма да си купи спешълайзите на същото ниво оборудване и двойна цена. Доста очевиден конфликт на интереси.
Между другото и рам пуснаха някакви семпли градски колела с твърди вилки и задвижване на срам. Под семпли имам предвид изчистени от излишни аксесоари.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот sokolcheto » Чет Авг 03, 2017 5:47 pm

Ареал-а е хубав велосипед. Не знам защо в bike center винаги убеждават против бг марките, въпреки, че повечето модели не отстъпват на нискобюджетните чужди марки. Аз лично ти препоръчвам https://velosiped.bg/cross-quest-urban-cheren-mat.html. Подобно на ареала, но по висок клас. Аз имам такъв от скоро и съм много доволен. Лек и бърз. Можеш да му сложиш тънки и по - дебели гуми. Добре напаснати компоненти. Има го и във вариант с амортисьорна вилка, като разликата в цената е малка. Аз избрах този с твърдата вилка, защото е по - лек и не карам по тежки терени. А и не трябва да поддържам още един компонент. Твърдата возия не ми е проблем. Карам го дори по леки черни пътечки. Моят съвет е ако имаш възможност отдели пари за Quest-a (независимо дали с твърда вилка или не), ако не, Ареал-а е супер :)


Какви са другите предимства на Questa?

В байк център правят така, защото продават и кросове, и спешълайзи и ако се купуват кросове, никой няма да си купи спешълайзите на същото ниво оборудване и двойна цена. Доста очевиден конфликт на интереси.
Между другото и рам пуснаха някакви семпли градски колела с твърди вилки и задвижване на срам. Под семпли имам предвид изчистени от излишни аксесоари.


- т.е. спешълайзите ползват името си за да продават велосипеди нисък клас, за повече пари
sokolcheto
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 16, 2017 11:24 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот carmo » Чет Авг 03, 2017 10:02 pm

Моделите на Крос (включително интересните за теб) виж във фирмения им магазин (жк.Младост 2 бул.Андрей Ляпчев бл.261 А)
Вчера се отбих и има доста неща, включително и изненадващо добри оферти.
Спешълайзд не е марка за подценяване, но в този бюджет 30% от сделката е за името. Ако оценяващите инвестицията ти разбират малко от колелета, ще те адмирират, но ако разбират повечко, ще схванат че "си си подготвил домашното" с проучването и съвсем закономерно си предпочел Крос-а.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот cnow » Пет Авг 04, 2017 3:00 am

sokolcheto написа:
Ареал-а е хубав велосипед. Не знам защо в bike center винаги убеждават против бг марките, въпреки, че повечето модели не отстъпват на нискобюджетните чужди марки. Аз лично ти препоръчвам https://velosiped.bg/cross-quest-urban-cheren-mat.html. Подобно на ареала, но по висок клас. Аз имам такъв от скоро и съм много доволен. Лек и бърз. Можеш да му сложиш тънки и по - дебели гуми. Добре напаснати компоненти. Има го и във вариант с амортисьорна вилка, като разликата в цената е малка. Аз избрах този с твърдата вилка, защото е по - лек и не карам по тежки терени. А и не трябва да поддържам още един компонент. Твърдата возия не ми е проблем. Карам го дори по леки черни пътечки. Моят съвет е ако имаш възможност отдели пари за Quest-a (независимо дали с твърда вилка или не), ако не, Ареал-а е супер :)


Какви са другите предимства на Questa?

В байк център правят така, защото продават и кросове, и спешълайзи и ако се купуват кросове, никой няма да си купи спешълайзите на същото ниво оборудване и двойна цена. Доста очевиден конфликт на интереси.
Между другото и рам пуснаха някакви семпли градски колела с твърди вилки и задвижване на срам. Под семпли имам предвид изчистени от излишни аксесоари.


- т.е. спешълайзите ползват името си за да продават велосипеди нисък клас, за повече пари


Quest има хидравлични спирачки, по- добри дерайльори, палцови команди, курбел, главини, повече скорости (което за преходи по асфалт си е голям плюс). Най-важното е рамката. Жилата минават вътре в нея, докато при Ареала са външни.
Имай в предвид, че рамката на Quest e по-къса, т.е при 55см височина, хоризонталната рамка е 58. Ареала при 52 височина, хоризонталната е 58. Та малко се различават като размери. Аз като си взимах моето и пробвах рамките, 52 на Ареал ми беше малко, а следващият му размер - 56 ми идваше високо. 55 на Quest ми пасна перфектно. Та това трябва да видиш за твоя ръст.
И аз имах същите колебания и изисквания към велосипеда като теб и избрах questa. Ако караш велосипеда интензивно взимай questa, ако от време на време, ареала.
cnow
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 24, 2017 9:34 pm

Re: Избор на велосипед между 700 и 1100лв

Мнениеот 2WBGST » Нед Авг 06, 2017 3:09 pm

sokolcheto написа: Бях се насочил към Cross Urban или Areal, но консултантите в Bike Center ми препоръчаха SPECIALIZED SIRRUS 28, тъй като по техни думи Cross-четата ще са тегави за толкова дълъг пробег................. :rofl: :rofl: :rofl: .....

Карам Ареал-а много здраво вече по (3х50 км) 150 км/седмица. На 04.08.2017 в най-голямата жега (40 С от 12:20 h до 16 h) с раница > 12 кг покарах 75 км. Колелото е без забележки и питаше: - "може ли още едно 50 км?" :D . С Ареала може да се правят велопоходи 150-200 км дневно, а и повече ако си без багаж и имаш сила и издържливост.
Вярно е, че жилата са отвън, но за шосе не е от значение(всички шосейки са с такъв монтаж). Командите са палцови, много отзивчиви - превключват бързо и точно. Главините за сега са много добре. Спирачките са V-brake и не е нужно (при моя стил на каране) да са дискови. Рамката е уникална без никакви процепи - здрава масивна, надеждна и побира дебели гуми - 50 мм. Велосипеда е лек 13 кг и това го прави много подходящ за дълги преходи. Държи се като 29" МТБ - стабилно, гази през пясък и по-лош терен. Скоро ще го пробвам и на 100 км, но без багаж :)
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта