Нова вилка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Нова вилка

Мнениеот martinic3 » Вто Юни 06, 2017 11:51 pm

Здравейте,

Искам да си сменя вилката на моя Cross Romero с вилка RST Deuce или Suntour xcr втора употреба и двете са използвани горе долу еднакво време (около 2 години) и са в раборещо състояние. Коя вилка е по-добра и би ли била съвместима със колелото ми? По принцип харесвам да карам повече по шосе но имам случаи където карам по черни пътища където твърда вилка не е добра идея, а един от път който мисля до ползвам редовно е доста неприятен без амортизирана вилка.

RST Deuce е с 120мм ход и не се връзва с боята на колелото.

Suntour xcr е с 120 или 130мм ход, и си пасва с боята на колелото и се предлага от един приятел.

Редакция: не съм сигурен дали тази тема е точно за тази секция, затова моля преместете ако е нужно. Искам да си ъпгрейдна вилката главно защото ще карам колелото още извстно време преди да си купя ново
martinic3
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 29, 2017 2:01 pm

Re: Нова вилка

Мнениеот carmo » Сря Юни 07, 2017 1:04 pm

И двете са по-височки от сега монтираната и ще ти се вирне предницата. Не ми стана ясно дали сега колелото ти е с твърда вилка? Ако е така -разликата ще е драстична и не бива. Ако е "мека" -премери сегашната си вилка (от оста на главината, до долната страна на лагера върху короната и) и xcr-а на същото място. Ако разликата е до 30мм -нещата с общата геометрия и управляемост ще са поносими, но подозирам че ще е повече от 50мм. Другият момент е еднаквият външен диаметър на стержените (това което влиза в рамката) и на заменящата да не е по-къс. Вероятно ще трябва да му нарежеш и резба (като на сегашната ти вилка).
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Нова вилка

Мнениеот martinic3 » Сря Юни 07, 2017 2:34 pm

Вилката ми е около 43-45см дълга и е от тези евтини меки вилки с които идва колелото. Изглежда че от двата ми избора рамката ми е съвместима само със Suntour XCR.
martinic3
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 29, 2017 2:01 pm

Re: Нова вилка

Мнениеот carmo » Сря Юни 07, 2017 4:00 pm

Избраните от теб вилки няма да станат, поради описаните по-горе причини, дори да паснат като присъединителни размери. Твоята вероятно е нещо такова http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... k-720.html Подобна -втора употреба просто не си струва куриера и занимавката, защото може да е в подобно "вдървено" състояние. Просто ресурсът си им е малък, особено ако колелото се кара/съхранява във влага. Подобна и малко по-добра https://www.olx.bg/ad/vilka-za-velosipe ... a19fd148e0 (втора ръка) е максимумът който е рентабилен имайки предвид стойността на целия ти велосипед. Ако е в работеща кондиция, ще те изкара до новото колело, а и с нея сегашното ще продадеш по-лесно.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта