Помощ с избор на байк

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ с избор на байк

Мнениеот Niki9403 » Съб Май 13, 2017 7:07 am

Здравейте!

Нов съм във форума и от скоро искам да си взема байк. Парите които мога да отделя са около 800лв. Искам колелото да е подходящо предимно за градски условия и леки черни пътеки. Намислил съм да си взема някакво хибридче като Sprint Apolon, Cross Grip или Drag Grand Canyon, но все пак приемам и други предложения. Висок съм 195см с тегло 102кг и не знам какъв размер рамка ще е подходящ за мен. Моля за компетентен съвет за такъв нищо не разбиращ човек като мен. :)

Благодаря предварително!
Niki9403
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 11, 2017 6:34 am

Re: Помощ с избор на байк

Мнениеот Ivan B » Пон Май 15, 2017 10:45 pm

Здравей!

560 мм е размер рамка за теб.
29"колела мисля ще ти харесат, защото с най-малко усилие се изминава най-голямо разстояние и возят комфортно и стабилно.

Снимай и покажи новата придобивка тук.

Успех!
Ivan B
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 01, 2017 11:26 pm

Re: Помощ с избор на байк

Мнениеот hristo_kolev » Вто Май 16, 2017 12:00 am

Здравей!По-добрият избор за мен е Cross Grip.Най-добре ще е ако е възможно да ги покараш малко по едно пробно кръгче и да си прецениш.И 29-ка най добре ще ти пасне за твоя ръст.Успех!
<<H N K>>
Аватар
hristo_kolev
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пон Апр 17, 2017 10:58 am
Местоположение: Кочериново

Re: Помощ с избор на байк

Мнениеот carmo » Вто Май 16, 2017 10:55 am

От първоначалните ти 3 варианта, първите две са МТВ, а не хибрид. Инвестирай малко време и разгледай/прочети подобни теми във форума, за да уточниш за себе си (поне на теория) кое по-добре ще ти приляга според периметър и начин на употреба. Височината ще я мислиш после. Освен твоите размери, тя също зависи от типа байк. Иначе пробно кръгче ще е полезно, но може и подвеждащо да е, защото трябва по-голяма дистанцийка, а и типични терени за МТВ близо до магазини рядко се срещат. Може да пробваш на някой познат.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта