Велосипедна помпа

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Велосипедна помпа

Мнениеот geagleiam » Вто Мар 28, 2017 9:11 pm

В един железарски магазин купувах и пробвах и 3-те вида вида помпи, които предлагаха, и всички се развалиха след няколко ползвания. Можете ли да препоръчате надеждна помпа за автомобилен вентил на изгодна цена?
geagleiam
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 12:58 pm

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот Admin » Сря Мар 29, 2017 12:22 am

Голяма за дома/гаража/автомобила (със степенка при основата и Т-образна дръжка) или компактна за раницата по време на каране?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот geagleiam » Сря Мар 29, 2017 7:57 am

За в къщи е, но ако е на по-изгодна цена и друг вид бих използвал :)
geagleiam
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 12:58 pm

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот Начинаещият » Сря Мар 29, 2017 8:12 am

geagleiam написа:За в къщи е, но ако е на по-изгодна цена и друг вид бих използвал :)

Не знам в ЛИДЪЛ дали има още останали помпи... :dontknow: Цената беше 16.00 лв.
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот victortrt » Сря Мар 29, 2017 9:22 am

Помпа за 30-40 лева е десетки пъти по здрава от такава за 10 от железария. Виж моделите на марката Вето, например - http://koleloto.bg/manufacturer/27/beto.html?page=1
Аз от 3 години имам тази - http://koleloto.bg/product/752/beto-pom ... achna.html и нямам грам забележка, помпи и трите вида винтили, вдига много атмосфери, има едно червено на манометъра, за да виждаш налягането и така.
Преди това ми се скапа на второто помпене някаква "руска" метална от железария само за авто винтил за 10 лева и де факто тези 10 лева все едно ги хвърлих на вятъра.
Вече за носене може някоя сгъваема пластмасова, но не е много удобно с такава.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот bb_king » Сря Мар 29, 2017 1:07 pm

Подкрепям казаното от victortrt за Beto CMP-069.Имам я от доста години(май към 6) и не иска да се предава.Работи прекрасно на различни типове вентили,също ми се е налагало и да помпя гумите на колата,никакъв проблем.Честно казано за тази цена не съм попадал на нещо по-добро.За толкова години ползване няма никаква амортизация,маркуча още е като нов,манометъра също си работи коректно,а като се сетя и аз колко боклучави помпи от железариите съм затулил :D
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот victortrt » Сря Мар 29, 2017 4:47 pm

Да, веднъж 40 лева и после години ползване без проблем и с най-вече с удоволствие и лекота, е по-оферта от 10 левов боклук, който да откаже, точно, когато ти трябва.
Естествено има някаква граница при която помпа за 90 лева https://niko.bike/product/silca/ може би няма да е два пъти по-добра от такава за 40 /предложението по-горе/, но при този случай вече става въпрос за друго.
Тайванската помпа Вето е напълно достатъчна за всичко /има два накрайника, което стават за всички видове винтили/ и си струва парите.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот geagleiam » Чет Мар 30, 2017 8:16 am

victortrt написа:Помпа за 30-40 лева е десетки пъти по здрава от такава за 10 от железария. Виж моделите на марката Вето, например - http://koleloto.bg/manufacturer/27/beto.html?page=1
Аз от 3 години имам тази - http://koleloto.bg/product/752/beto-pom ... achna.html и нямам грам забележка, помпи и трите вида винтили, вдига много атмосфери, има едно червено на манометъра, за да виждаш налягането и така.
Преди това ми се скапа на второто помпене някаква "руска" метална от железария само за авто винтил за 10 лева и де факто тези 10 лева все едно ги хвърлих на вятъра.
Вече за носене може някоя сгъваема пластмасова, но не е много удобно с такава.


Благодаря за препоръката; като за същата марка и по-изгодно за сега ще пробвам с тази http://koleloto.bg/product/1062/beto-po ... entil.html
geagleiam
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 12:58 pm

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот victortrt » Чет Мар 30, 2017 9:15 am

Добре, стига да я има налична. Щом е пластмасова все пак я пази.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот bb_king » Чет Мар 30, 2017 9:27 am

Все пак препоръчвам да се вземе металният вариант.По-голяма е,по-здрава,с манометър и ще се помпи по-лесно/бързо без риск да прегрее.Виж ТУК дали я има налична,по-изгодно няма на къде.
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот carmo » Чет Мар 30, 2017 1:10 pm

Имах 1 пласмасова дълга (не крачна) и веднъж така ме ядоса че я строших в земятя. После зи взех маркова, джобна и няколко пъти съм я ползвал, но пак не я нося с мен, понеже рядко пукам гума, а и нямам нерви да я мачкам стотици пъти докато направя нормално налягане. Синковеца много ми се смя веднъж като му помпих гумите :) Сега ползвам компресорчето от колата или попътна бензиностанция при излизане да покарам из околията. Иначе виж и тук http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... i.html?p=1 има някакви варианти според нужди и бюджет де.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот geagleiam » Чет Мар 30, 2017 3:22 pm

bb_king написа:Все пак препоръчвам да се вземе металният вариант.По-голяма е,по-здрава,с манометър и ще се помпи по-лесно/бързо без риск да прегрее.Виж ТУК дали я има налична,по-изгодно няма на къде.


Доста по изгодно, благодаря, но дали е същия модел и става за автомобилен вентил? Питам като невещ в темата; а данните в сайта са: Модел Помпа Beto CCO-012A, съвместима с типове вентили: DV/AV (Schrader/Presta).
geagleiam
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 12:58 pm

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот 2WBGST » Чет Мар 30, 2017 4:21 pm

geagleiam написа: и всички се развалиха след няколко ползвания
М да и при мен се прецака една китайка, но и до ден днешен карам с българска крачна помпа маркуча и накрайника са класа над китайското. Имам и преносима помпа giyo-air-rifle - с манометър, много качествена и надеждна излезе.
Повечето от новите преносими помпи да са с накрайници и за двата типа вентили(трябва все пак да се провери или да си пита продавача).
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот bb_king » Чет Мар 30, 2017 7:06 pm

geagleiam написа:Доста по изгодно, благодаря, но дали е същия модел и става за автомобилен вентил? Питам като невещ в темата; а данните в сайта са: Модел Помпа Beto CCO-012A, съвместима с типове вентили: DV/AV (Schrader/Presta).


Всъщност е напълно възможно да има грешка.На снимката и в заглавното описание си е CMP-069,но по-надолу е споменат друг модел помпа,така че най-вероятно става въпрос за грешно въведен артикул,което не забелязах за което съжалявам ако съм подвел някого.Както се казва-твърде хубаво за да е истина. :look:
Успех в избора.
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Велосипедна помпа

Мнениеот geagleiam » Пет Мар 31, 2017 8:18 am

Всъщност е напълно възможно да има грешка.На снимката и в заглавното описание си е CMP-069,но по-надолу е споменат друг модел помпа,така че най-вероятно става въпрос за грешно въведен артикул,което не забелязах за което съжалявам ако съм подвел някого.Както се казва-твърде хубаво за да е истина. :look:
Успех в избора.


Поръчах пластмасовата, понеже в сайта имат технически проблеми с поръчките; благодаря на всички за насочването!
geagleiam
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 12:58 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта