Въпрос за Skott Aspect 750

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос за Skott Aspect 750

Мнениеот mpnmpn » Нед Фев 19, 2017 9:41 am

Здравейте спрял съм се на модела Scott Aspect 750 модел 2016 г. Велосипеда ще е подарък за 12 годишно момче.Прочетох някъде из темите, че тези велосипеди са силно надценени и са оборудвани с възможно най-ниския клас компоненти. В момента този модел се продава за 770 лв. намален от 1100. Въпросът ми е и на новата цена ли не си струва и има ли други модели в момента на пазара с по-добро оборудване за тези пари.Велосипеда ще се използва главно в града. Другият ми въпрос е дали тази рамка позволява след време да се сменят компонентите с по-добри.
mpnmpn
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 18, 2017 8:51 pm

Re: Въпрос за Skott Aspect 750

Мнениеот bb_king » Нед Фев 19, 2017 11:23 am

Като за подарък за младеж мисля,че е добър избор.Все пак в такъв случай и визията е важна.Така или иначе в този ценови диапазон няма велосипеди със сериозни компоненти.Имам някакви резерви към спирачките,но с уточнението че залагам на сигурното с хидравликите на шимано,а не че самите тектро са некачествени,но за в градски условия така или иначе не е от такава важност това.Колкото до рамката и надграждането,да може да се надгражда,но реално за да се вдигне нивото трябва да се смени почти всичко,което е много скъп и безмислен процес.Правилният начин е когато младежа задобрее и натрупа опит с този велосипед,просто да го смени с нов по-висок клас и това е.
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Въпрос за Skott Aspect 750

Мнениеот mpnmpn » Нед Фев 19, 2017 12:52 pm

Благодаря за отговора. Като човек който нищо не разбира избрах колелото най-вече по външен вид,марка и разбира се намалената с 30% цена. След това се зачетох обаче и установих че нещата стоят по друг начин. Размера както се оказа в последствие също не е най-подходящия - поръчах М, а детето е 1.50 високо и май ще му е голям велосипеда, но пък то расте и няма смисъл да купувам детско колело което след една година ще е малко.
mpnmpn
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 18, 2017 8:51 pm

Re: Въпрос за Skott Aspect 750

Мнениеот bb_king » Нед Фев 19, 2017 1:38 pm

На стандартната цена Скота въобще не си струва,това е факт,но с намалението нещата са по-добре.Принципно тук се препоръчва масово Shockblaze,но има постоянен проблем с наличностите,иначе са приятни велосипеди.Относно размера,наистина може да е проблем с този ръст.Според мен трябва да е S,защото горната ефективна тръба(на таблицата е C) ще дойде дълга.Може малко да се компенсира с по-къса лапа,но и това е възможно да не е достатъчно.Все пак 1-2 години не е малко време да се кара неудобен велосипед.

Изображение
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта


cron