Съвет за велосипедна рамка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот Kalpazan » Чет Фев 09, 2017 6:48 am

Здравейте,

бих искал съвет за смяна на велосипедна рамка. Купих си наскоро велосипед Drag Grand Canyon TE с 21.5" рамка. Дойде си с гуми 700х35С и с тях ми беше горе-долу добре рамката. Може би една идея малко по-голяма. После сложих гуми 700х42С и рамката вече ми идва голяма; неудобна е :( А с тези гуми пък вози по-добре и по ми допадат.

Искам да си взема рамка 19" и да прехвърля оборудването от едната на другата. Преди да се замъкна в местния магазин на Drag да видя какви рамки ще ми предложат бих искал да попитам дали не мога да ползвам такава на друг производител? Примерно ето тази:

http://www.bikecenter.bg/product/cube-aim_pro_29_frame

Става ли ? И изобщо нищо не разбирам от рамки и искам съвет каква изобщо ще стане ? Благодаря предварително!
Kalpazan
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 19, 2016 9:20 pm

Re: Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот IvanTheMan » Чет Фев 09, 2017 8:30 am

Колко си висок ?
IvanTheMan
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1110
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 10:27 am

Re: Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот carmo » Чет Фев 09, 2017 8:59 am

Рамката която си харесал е от 2014-та и е за МТВ модел, а твоето колело е хибрид. Тоест геометриите на тези велосипеди са различни, а някои от компонентите (дори при еднакви присъединителни размери) може да не станат. Най-добре иди и питай дали не биха се съгласили да ти подменят рамката със същия модел, но по-ниска, а ако твоята е в идеално състояние, може да пробваш пазарлък само за труда да платиш.
Иначе само от смяна на гуми няма как рамката да ти е по-голяма защото за това усещане имат значенията разстоянията между седалка, педали и кормило. Ако позата ти е неудобна и прекалено приведена напред, може да сложиш по-къса кормилна лапа. Седалката естествено можеш освен надолу да преместиш и малко напред спрямо колчето (по релсите и). С по-балонните гуми велосипедът ти се е вдигнал като цяло с 5-6мм и вероятно като го обкрачиш (стъпил на земята), горната тръба опира в чатала ти малко по-осезаемо, но това е било така и като си мерил и купил колелото. Ако това те притеснява и не можеш да му свикнеш -сменяй я, но прецени с колко по-ниска, за да не стане пък новата прекалено къса.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот Kalpazan » Чет Фев 09, 2017 9:40 am

180 съм висок.

Не уточних, проблема ми е единствено, че с тези гуми напречната рамка ми опира в чатала. С оригиналните го нямаше това. Кормилото и седалката са ми добре.
Kalpazan
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 19, 2016 9:20 pm

Re: Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот MIKEY MOUSE » Чет Фев 09, 2017 9:58 am

Kalpazan написа:180 съм висок.

Не уточних, проблема ми е единствено, че с тези гуми напречната рамка ми опира в чатала. С оригиналните го нямаше това. Кормилото и седалката са ми добре.



42–35= 7 мм-разлика в диаметъра и 3,5мм разлика във височината -Сигурен ли си ,че не си внушаваш ?? :dontknow:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот Kalpazan » Чет Фев 09, 2017 10:07 am

Възможно е. Точно затова смятам да върна оргиналните гуми и да видя защо с тях ми беше удобно, а сега не е. Благодаря за отговорите и съветите!
Kalpazan
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 19, 2016 9:20 pm

Re: Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот 2WBGST » Чет Фев 09, 2017 11:11 pm

Не вземай по-малката рамка на Драг ще е НЕУДОБНО НИСКА(483mm) И КЪСА(552.9mm). На твоя велосипед ST=550 mm, а ти си за ST = 520-530 mm.
Принципно DRAG нямат избор от размери и не предлагат НИКАКВИ рамки за Хибриди.
Това е жалко понеже именно Grand Canyon с V-brake 8(9)-speed беше най-успешният им модел сред хибридите до 2015 г.
В крайна сметка, конкуренцията не спи: http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... siped.html
При Cross имат голям избор, от рамки и размери (480; 520; 560; 600 mm). Определено си за размер 52(53) cm.
Например Avalon Man или Areal (Urban - с твърда вилка) предлагат 52 cm размер.
Рамката на Areal-a се (2017 г) е с широки - 50 mm гуми! Това е МНОГО ПРИЯТНА НОВОСТ ЗА ПАРАЗА В БГ!
НЕ МИ ДОПАДАТ при Cross жила с монтаж по долната тръба - замърсяването в тази част на велосипеда е голямо.
Sprint SINTERO MAN 28"имат 53 см (горен монтаж на жилата), но не се намира на БГ-пазара.
Може да потърсиш и нещо 2-ра ръка - някакъв велосипед 28-мак или рамка за едно 150-200 лева.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот Kalpazan » Пет Фев 10, 2017 2:10 pm

2WBGST, благодаря много за споделеното мнение. Ще потърся рамка на SPRINT защото и на мен не ми допада жилата да минават от долу.
Kalpazan
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 19, 2016 9:20 pm

Re: Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот danchoky » Съб Фев 11, 2017 10:09 pm

начало на бит пазар:
Така като се позамисля аз мога да предложа нещо. http://imgur.com/a/p3YiT Давам рамката с чашки, средно, ухо и колче за седалка, защото като си взема нова тези очевидно няма да ми трябват. Ако купувача ми е симпатичен може и седалка :eyebrow: Шегичка, тя е достатъчно твърда и без тва. Колелото по принцип е замислено за 28" и беше с 700Сх45, май, обаче аз направих хибрид между хибрид и МТБ. Ако някой е заинтересован може спокойно да ми пише.
край на бит пазар.
danchoky
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 10, 2016 12:41 am

Re: Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот 2WBGST » Вто Фев 14, 2017 11:06 am

danchoky написа:начало на бит пазар:....

Бит пазара хич не е за препоръчване! 1. Уж маркови, но СИЛНО ПРЕСТАРЕЛИ(Bulls, Cube, ...) и с крайно амортизирани компоненти (особено рамки); 2. Пробутват колела уж, че са монтаж Deore и т.н., но всичко е прахоляк СЛОМЕНО ОТ КАРАНЕ, а искат майка си и баща си. 3. Миксират се по безобразен начин стари("маркови") компоненти с още по стари (чаркалъци от някое сметище). 3. Част от продавачите са доста съмнителни, велостоката им също. 4. Ако не рабираш от велокомпоненти, материали и монтажи НЕ КУПУВАЙ ВТОРА РЪКА!
По-добре нещо ново Българско, отколкото ГРОХНАЛ, марково-миксиран велотаралясник с неясен(краден) произход.
НОВА, ЗДРАВА И ОТ НАДЕЖДЕН ПРОИЗВОДИТЕЛ РАМКА е НАЙ-ДОБРОТО РЕШЕНИЕ. :)
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Съвет за велосипедна рамка

Мнениеот Kalpazan » Чет Фев 16, 2017 2:12 pm

Говорих с представителите на Крос. Казаха че очакват да заредят рамки от новата колекция за 2017-та. Чакам да видя какво ще изкарат. Не съм на зор. Искам нова да е.
Kalpazan
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 19, 2016 9:20 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта