Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот Djani_Varna » Чет Дек 15, 2016 4:29 pm

Здравейте! Наближа зимата и ми трябва една гума, малко по-подходяща за каране зимата и лятото разбира се. В момента съм с две гуми Schwalbe Rapid Rob. На 2200км ми са гумите, за сега мисля да сменя предната, защото е по-изтъркана да сложа сегашната задна на нейно място и да сложа новата гума отзад. Сегашните са 26x2.10. Чудех се дали да не си взема 2.35. Между 2 гуми се чудя ако може да ми дадете и вие нещо или пък да ме посъветвате какво да взема.. Спрях се на Rapid Rob и Black Jack
RAPID ROB е 24лв и 2.10 и 2.25
Black Jack е 24лв. също и двата варианта 2.10 и 2.25 кое да избера по-голямата гума или по-малката и коя от двете и защо?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот 2WBGST » Чет Дек 15, 2016 8:54 pm

Около 2 години карах с подобни на тези гуми: http://www.tiogausa.com/main/products/tires/factory-dh/ - 26 x 2.10”.
Тествани на сняг, заледено, при преход до 20 km. Газят без проблем сняг дълбок 15-20 см. "Карал" съм(за проба) в поле със сняг до кръста. Спирачките ми бяха V-brake - всичко се задръсти със сняг. Като цяло добре е снега(като дълбочина) да е под осите на главините. Препоръчвам 26"х2,10, ще ги ползваш и през пролетта и през лятото. Малко по-големия балон, НЕ Е СНЕГОХОДКА! По-голямо е триенето, много е далеч от идеята за фетбайк.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот carmo » Пет Дек 16, 2016 1:38 pm

Copy (2) of IMG_0521.JPG
Copy (2) of IMG_0521.JPG (486.42 KiB) Прегледано 1777 пъти


То за лепкава кал гума няма. Неделята в едни усойни коловози така се омазах че 3 пъти за 100-тина метра спирах да чистя майката земя :) Даже задната ос се беше изместила от напъните ми да карам. Протектора има значение като е сухо или доста мокро. Междинното агрегатно състояние на пръстта прави сликове и валяци :) Това на снимката е след около 1 км на висока скорост и по сухо.
Джани -трябва да решиш за себе си какъв ще е приоритетно терена и атмосферните условия, иначе изборът е твърде необятен. Това с което съм е достатъчно добро (универсално и леко) за моите базови намерения, а като "изтрещя" си "нося кръста".
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот Djani_Varna » Пет Дек 16, 2016 10:13 pm

carmo написа:
Copy (2) of IMG_0521.JPG


То за лепкава кал гума няма. Неделята в едни усойни коловози така се омазах че 3 пъти за 100-тина метра спирах да чистя майката земя :) Даже задната ос се беше изместила от напъните ми да карам. Протектора има значение като е сухо или доста мокро. Междинното агрегатно състояние на пръстта прави сликове и валяци :) Това на снимката е след около 1 км на висока скорост и по сухо.
Джани -трябва да решиш за себе си какъв ще е приоритетно терена и атмосферните условия, иначе изборът е твърде необятен. Това с което съм е достатъчно добро (универсално и леко) за моите базови намерения, а като "изтрещя" си "нося кръста".


Аз карам с 2.1 Rapid Rob и съм доволен. Разликата м/у Rapid Rob и Black Jack е много малка и се чудя на кое да заложа. Исках 2.25, защото просто искам да изглежда по-готин :D иначе не карам толкова често по черно, но карам все пак : :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот hatamoto » Съб Дек 17, 2016 12:00 am

Вземи си рейсинг Ралф. Рапид роб е прекръстена предходна модификация на Ралф.
Друг вариант е максис икон 2,20 Или кросмарк. Не взимай нисък клас континентал, най-кофти е от всички изброени.
Швалбетата са с най-широк балон.
С по-широка гума ще имаш повече сцепление, ще можеш да я караш с по-ниско налягане, но и ще въртиш по-трудно.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот Djani_Varna » Нед Дек 18, 2016 11:27 am

hatamoto написа:Вземи си рейсинг Ралф. Рапид роб е прекръстена предходна модификация на Ралф.
Друг вариант е максис икон 2,20 Или кросмарк. Не взимай нисък клас континентал, най-кофти е от всички изброени.
Швалбетата са с най-широк балон.
С по-широка гума ще имаш повече сцепление, ще можеш да я караш с по-ниско налягане, но и ще въртиш по-трудно.

Бюджетът ми е до 30лв. не мисля да давам повече от 30лв. за гума поне за сега. Относно балона се чудя дали да взема 2.10 или 2.25. Дали 2.25 ще стане на моята рамка без да опира и дали ще влезе в каплата ( Crosser X6) ?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот Admin » Нед Дек 18, 2016 11:28 am

2.25 би трябвало да влязат във всяка нормална/масова рамка.
На мен лично Rapid Rob повече ми харесва като шарка, но в никакъв случай не е гума за кал, сняг и трудни условия.
За по-трудни терени и условия като минимум бих ти препоръчал отпред това: http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... 6x225.html
Отзад с доста условности може да запазиш Rapid Rob...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот Alexi » Нед Дек 18, 2016 11:45 am

Взимай Ноби , чудесна гума е за ХС и позволява повече волности
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот Djani_Varna » Нед Дек 18, 2016 12:10 pm

Admin написа:2.25 би трябвало да влязат във всяка нормална/масова рамка.
На мен лично Rapid Rob повече ми харесва като шарка, но в никакъв случай не е гума за кал, сняг и трудни условия.
За по-трудни терени и условия като минимум бих ти препоръчал отпред това: http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... 6x225.html
Отзад с доста условности може да запазиш Rapid Rob...

Ясно
П.П Дали има такава огромна разлика м/у Rapid Rob и Nobby Nic?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот hatamoto » Нед Дек 18, 2016 1:32 pm

Определено да! Ноби Ник е доста по-сериозна гума за офроуд. И трите ми XC байка ги карах с предна Ноби Ник и задна Рейсинг Ралф. И не само аз, доста колеги тук ползват същата комбинация.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Schwalbe Rapid Rob vs Black Jack

Мнениеот Admin » Пон Дек 19, 2016 6:19 pm

Djani_Varna написа:П.П Дали има такава огромна разлика м/у Rapid Rob и Nobby Nic?

Да, разликата е сериозна и се усеща точно при по-трудни условия. Примерно на утъпкана и твърда почва и двете гуми ще спират и ще завиват, но в по-мека и рохкава почва, на чакъл, в кал и т.н. Ноби Ник ще спира по-добре, ще завива по-добре и ще имаш повече контрол с него, дори когато говорим за такъв по-евтин вариант (защото същият модел се предлага и в по-скъпи варианти с по-мека каучукова смес и т.н.).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта