Съвет за хибрид

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Пет Ное 04, 2016 11:48 am

Здравейте. Искам да си взема ново колело, което със сигурност да е хибрид. Висок съм 1,82 / 75 кг/ 81см дължина на бедрото/ и съм се насочил към рамка 19-20 инча/ L размер/ и размер на гумите 29 инча. Бюджета ще е 600 лв.
Четох различни теми и стигнах до извода, че колелото ще е марка Спринт или Крос. От Спринт добри отзиви има за аполон, а за Крос за авалон. За Драг онтарио също четох добри неща, но се разколебах.
Може ли някой да даде съвет, като размери добре ли съм се ориентирал и да даде още някакви предложения, понеже имам съмнения, че примерно авалон-а е изчерпан, като наличност.
Извинявам се ако въпросите ми са лаишки, но не разбирам кой знае колко от велосипеди :dontknow:
Благодаря предварително.
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот victortrt » Пет Ное 04, 2016 2:37 pm

Хибридният модел на спринт е синтеро, аполон е МТБ, същото се отнася и за Драг Онтарио.
600 лева са долната граница на цената за относително приличен хибрид, ако е нов.
Мери се преди покупка.
Виж и моделите Гранд Каньн на Драг, имат различни модификации и съответно цени, макар че залитнаха по дисковите спирачки излишно според мен.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот carmo » Пет Ное 04, 2016 3:13 pm

Въпросът (както и примерите за модели) са малко подвеждащи. Хибрид е колело с 28" гуми, а 29" са "по-дебелите и рошави" гуми на МТВ байковете. Хибридите са за по-комфортна и бърза езда, предназначени за относително равна повърхност -асфалт и сухи черни пътища / пътечки. Рамките им са по-леки, вилките с по-малък ход, а предавателните числа в трансмисията по-дълги с цел по-висока максимална скорост. Принципно се водят крос тип (cross type). Наистина е най-добре на живо да се мери рамката, но смятам че добре си се ориентирал и може и от някой Е-магазин да го поръчаш -все някъде е останала някоя бройка. Ако търсиш Авалон http://www.bikecenter.bg/product/cross-avalon_man_cross https://kadenas.bg/CROSS-AVALON-MAN , а има и още. Другите модели също едва ли са изчезнали напълно, но първом уточни за себе си какво точно търсиш и къде / как ще го ползваш. Всеки в началото е бил несведущ, но сега информация поне има достатъчно.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Пет Ное 04, 2016 4:40 pm

Извинявам се за подвеждането, не е нарочно :dontknow:
Колелото ще се кара предимно 60:40 градско- черни пътища, като няма да има издевателства върху него :D
В такъв случай ще търся 28".
Да речем бюджета може да варира леко в увеличение да речем 700 лв., но не ми се иска да ги надскачам.
Лошото е, че както четох из темите, велосипедите с по-добра окомплектовка са по-стари модели, а по-новите са по-скъпи и с по лоша такава. :crazy: поради ред причини.
Мен ми се иска да няма дискови спирачки, пружини и др.такива неработещи части/при този бюджет разбира се/., а да са по-добър клас Деклашор-и например. Но пък и ограничения бюджет налага доста компромиси.
Колелото най-вероятно ще се взима от онлайн магазин, че във Враца не са много хубавите магазини.
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Speedmaster™ » Съб Ное 05, 2016 7:06 am

Начинаещият написа:във Враца не са много хубавите магазини

http://www.crosscycle.com/bg/catalog/ur ... --164.html
Възможно ли е пълен твърдак от такъв хибрид с начален клас компоненти,може да се ползва и за по дълги преходи.Като идея е да се разходите до София и да погледните реални велосипеди и размери на рамки,набелязвате си магазини близки до метро станции.После може да се пътува с влак на цена 5,7лв.+2лв.велосипед в обратна посока.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот carmo » Съб Ное 05, 2016 1:09 pm

Това е добро, като компоненти -достатъчно за предназначението си и макар да се води "ърбън" ще ти върши чудесна работа за неекстремно возене, но е нов модел и вероятно ще излезе напролет. Във Враца гледам имат фирмен магазин. питай там за Авалон-а, може някъде да е останал 1 като за теб.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Пон Ное 07, 2016 9:04 am

Както казах, реално колелото ще се използва да отида до работа, която е на 4 км от нас и да си разходя кучето по поляните около Враца :D
Не е проблем да се монтират рога на тези хибриди нали? Понеже захвата ми става по-удобен с тях. Кои модели са като цяло добри?
Засега не бързам да купувам каквото и да било, а мисля да изчакам около Коледа за евентуални промоции...
FERRINI FASTER Man 27V 2016 някой може ли да даде мнение и за това колело спрямо Спринт синтеро и Крос Авалон, Драг каньон про
Ако някой има още някой модел като предположение...
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Ное 07, 2016 11:15 am

Изображение
Наскоро пътувах до вашия град и имах възможност да покарам вътре в града...имаше доста дупки и течеше ремонтна дейност,ако това няма край може да си вземете нещо като от линка.На вън от града пътя бе изключително добър и ремонтиран и предполага за изцяло твърда рамка и вилка,имате време и може да изчакате за още предложения.
http://www.dobrevbike.com/shop/gradski- ... an-28.html
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Пон Ное 07, 2016 11:33 am

Да, водния цъкъл продължава с втори етап. :crazy: Този път е точно под работата ми. Дефакто от тук ще минавам...Да, аз не бързам, чета теми за да се доограмотя и да мога да задавам адекватни въпроси :beer: За сега Спринта ми е фаворит...
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот carmo » Пон Ное 07, 2016 1:51 pm

Ферини-то не е лошо за парите си, но огромният му минус (поне за мен) като хибрид е предния троен венец, който е с по-малко зъби -тоест е МТВ. Най-големият венец е 44 зъба, а трябва да е 48. Това по равно си е осезаема разлика. Не знам рамката ли не събира нормален, но и по-евтината версия е със същия недостатък -там са 42. Велосипедстването води до пристрастяване, особено с лекотата и универсалността с която хибридите лапат километри по равното, а късата трансмисия никак няма да те радва в това отношение. Това колело е все едно че си взел МТВ, обул си му тънки гуми да върви по лесно, но по-бързо няма да може, понеже не е комфортно да се върти с прекалено бърз каданс. Спринта и той е добър за парите си ( с намалението), но пък предната част на рамката му е доста къса. За да ти е удобно като поза трябва да вземеш най-високата (53см = 21"), но пък може да я усещаш височка.
Нито е добре за хибрид да са ти къси предавките, нито пък да ти е къса рамката, така че трудно бих направил избор между някой от 2-та модела.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Пон Ное 07, 2016 3:55 pm

Виж, това за Феринито не го знаех - значи то отпада със сигурност.
Carmo, ако е удобно, дай тогава някакво твое предложение?
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот speeeder » Пон Ное 07, 2016 5:14 pm

Аз карам това: https://hemus-bikes.com/shosejni-velosi ... 8-man-2009 Взех го втора употреба от OLX след съвет от този форум. Това, че е стар модел не е никакъв недостатък и е перфектно за терените, по които мислиш да караш.
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот carmo » Пон Ное 07, 2016 8:58 pm

Това което горният колега е качил (в прекия и преносния смисъл) наистина е добро и реално повече не ти трябва. Дано го имат още.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Сря Ное 09, 2016 3:04 pm

Излезе оферта до края на деня за нов Драг Гранд Каньон про 19"" - от 699,00лв. на 559,00лв. Нямахат моя размер на ТЕ версията :crap: И сега се чудя дали е добра оферта спрямо другите предложения?
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот bcdd » Сря Ное 09, 2016 3:17 pm

не и двете са зле с 24 скорости и механични спирачки вилка с ход 60мм,за тея пари приличен хибрид нов няма ... по добре търси втора употреба Драг Гранд Каньон ,поне да не му плащаш 600лв .. няма да се счупи и да е втора употреба .. просто ще вземеш пп евтино колело
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Чет Ное 10, 2016 8:58 am

И на мен нещо не ми допадна този велосипед :dontknow:
Може днес да се разходя до магазина на Крос в Монтана да видя има ли нещо от търсеното от мен и поне да пробвам на живо нещо...
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Alexi » Чет Ное 10, 2016 12:35 pm

доста сила се иска за да пердашиш с 48х11 ,а и с такъв тежък велосипед граничи с мазохизъм така че за мен Феринито много правилно са му сложили по малки плочи и е добро предложение
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот L&R » Чет Ное 10, 2016 12:48 pm

Вилките с ход 50-65 мм. са стандарт за хибридните велосипеди, както и твърдите такива.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Чет Ное 10, 2016 2:26 pm

Значи, отново съм в изходна позиция.Ходих в магазина на Крос/човека беше много учтив/ Обажда се по складове...Крос авалона е изчерпан навсякъде...Няма и FRX 8 - не знам защо, не си актуализират ел.магазините.
Друго предложение, ако има някой ще съм благодарен. Иначе ми остава варианта да чакам 2017г. да излезат новите им модели и там ще има авалон...
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот carmo » Чет Ное 10, 2016 3:03 pm

Alexi написа:доста сила се иска за да пердашиш с 48х11 ,а и с такъв тежък велосипед граничи с мазохизъм така че за мен Феринито много правилно са му сложили по малки плочи и е добро предложение


Аз не се имам за много здрав, но по равно и без насрещен вятър колкото и да съм уморен си ползвам тази (48х11) предавка. Ако ветрецът е в гръб или има неусетно надолнище и тя ми окъсява. Трудно бих направил 50-70км преход с по-къса трансмисия, понеже много въртене ще падне с по-бърз каданс :) Ако е МТВ съм съгласен. Него рядко карам по равно и асфалт, а и тези етапи са къси и поносими като време, но там на най-високата (44х11) понякога ми иде да сляза и да тичам :) Ако се сметне-разликата в крайните диаметри на 26"х 2.10 гумите на МТВ-то спрямо 700Сх35 на хибрида, разликата е 4%. Разликата в големите венци обаче е 9% и на мен поне ми идва недостатъчно за нормалния ми каданс. Може би е редно всеки сам да си прецени, но от наблюдение (и може би не случайно) де що е трекинг и хибрид, е с 48 зъба.

Иначе гледам за догодина http://www.crosscycle.com/bg/catalog/cross-2.html ще имат и нови модели, та питащият ако не му е необходимо колело зиме, до напролет ще си увеличи избора, а вероятно и бюджета.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Ное 10, 2016 3:32 pm

http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... a_ramki-20
Утре нали ще има промоции до -50% тоест 474,5лв.и ако не е голяма рамката може да се вземе.На мен не ми се вярва да го намалят толкова но може да се провери рано.Има дерайльор XT? :buck:
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Чет Ное 10, 2016 3:37 pm

Speedmaster™ написа:http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gradski-hibridni/9832-velosiped-drag-grand-canyon-te-2014.html#/cvyat-cheren_bronz/razmeri_za_ramki-20
Утре нали ще има промоции до -50% тоест 474,5лв.и ако не е голяма рамката може да се вземе.На мен не ми се вярва да го намалят толкова но може да се провери рано.Има дерайльор XT? :buck:

В магазина във Враца, не можа да ми го намери, като наличност по складовете...Иначе няма да е повече от 150 лв намалението според мен...Но ако е 50% намалението определено си е оферта :agree:
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Ozzie » Чет Ное 10, 2016 4:19 pm

Не очаквайте за цели велосипеди повече от 10-15 %, максимум 20%, но вероятно за по- евтините.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот victortrt » Чет Ное 10, 2016 4:22 pm

Намалението е "до ...%", но този модел /ТЕ модификацията/повече от 24% не е бил намаляван. Аз имам такъв мога да дам само добри отзиви за него с изключение на педалите /неудобни и евтини/и колчето за седалка /късо/, но със сигурност той е първо изчерпан и освен това няма да се намали на половин цена, защото тогава другите модификации изобщо няма да се продадат.
Отделно по мои наблюдения намалението на Драг през късната есен се прави за изчистване на складови наличности преди навлизане на нова колекция и обикновено се намалят сериозно най-вече малки рамки на 29-ки, големи рамки на 26-ци и други не особено добре продавани или силно надценени модели.
Огледай се за този модел, който има шанс да го намалят, но е по-особен тип хибрид, клонящ към фитнес велосипед - http://screambikes.eu/bg/velosipedi-sho ... -2014.html.
Той обаче както си личи от пръв поглед е само за шосе и по изключение за равен сух черен път.
Все пак успех утре на промоцията и отиди рано.

П.С. Изпреварили са ме, за това да не чакаш 50% намаление.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Чет Ное 10, 2016 4:27 pm

Не се изразих добре...намалението на този Драг ще е около 150 лв. просто нямаше 19"" при проверка. Момчето за това ми предложи Про версията...
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Ное 10, 2016 5:00 pm

http://bikes4you.eu/index.php/velosiped ... per-detail
Вместо драг блейд по добре sprint whisper с цял монтаж Claris и е на по ниска цена,могат да се монтират гуми 25,28.За града е удобен но за черен път трябва да се пази.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот victortrt » Чет Ное 10, 2016 5:07 pm

Така е, но блейда може да е намален и да го има наличен във Враца. Иначе май и той е сега почти с пълен кларис, но поне е с две плочи отпред, което е малко по-умният вариант според мен.
Тъй или иначе това е само предложение, а не съвет за вземане на инвестиционно решение.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот 2WBGST » Чет Ное 10, 2016 9:18 pm

В крайна сметка твоят избор е между хибрид на Cross и Drag. Трябва да си избереш нещо минимум с 8 скорости и да има някаква вилка(по възможност да се заключва). Задължително курбел с 48 зъба. По малкото зъби са на останалите 2 плочи. Конструкцията на хибридите е такава, че да вървят по-леко и по-бързо от МТБ. През 2017 ще има доста разнообразие в хибридния сегмент на БГ-вело-пазара. Проблема е, че повечето велосипеди са за износ.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Начинаещият » Чет Ное 10, 2016 10:17 pm

Съгласен съм напълно с твоето мнение. По ми харесва хибрида на Крос, но дано има и за бг пазара :dontknow:
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Съвет за хибрид

Мнениеот Speedmaster™ » Пет Ное 11, 2016 12:43 am

http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... -2016.html
Има за сега отстъпки -20,30,40% този как е като цена на -20% има рамки близки до вашита "+-".!?
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron