Cross GRX8 струва ли си ?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Cross GRX8 струва ли си ?

Мнениеот BlueShark » Съб Окт 29, 2016 8:58 pm

Здравейте!

Скоро ще си купувам колело та се спрях на ето този:
http://www.bikecenter.bg/product/cross-grx_8m_27dot5

Въпросът ми е : дали някой има такъв и ,ако да споделете как се държи колелото на пътя и заслужава ли си? :D

Ще го използвам както за планина така и за скокове и т.н.

Благодаря ви предварително!
BlueShark
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 28, 2016 6:42 pm

Re: Cross GRX8 струва ли си ?

Мнениеот IvanTheMan » Нед Окт 30, 2016 8:19 am

Ами, ако ходиш с него до Била си заслужава....
IvanTheMan
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1110
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 10:27 am

Re: Cross GRX8 струва ли си ?

Мнениеот Admin » Пон Окт 31, 2016 12:53 pm

За скокове не става, а и гаранцията не покрива такова каране.
Карането в планината е разтегливо понятие, затова е най-добре да разбереш за какво става такъв тип велосипед - за ХС разходки, т.е. за това, което аз обикновено наричам туристическо ХС - леко и спокойно каране по лесни терени (черни пътища или не много трудни пътеки), без много високи скорости и без агресивни изпълнения. Другите предложения в този ценови клас също стават само за това.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Cross GRX8 струва ли си ?

Мнениеот carmo » Вто Ное 01, 2016 4:41 pm

Рамката е здрава и доказана с времето, но по-добре виж малко по-скъпата версия: http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... -bjal.html С малко по-добри компоненти е и спирачките са хидравлични, което освен базовата разлика е добре и за последващ ъпгрейд, понеже ръкохватките им са отделни от командите за скоростите. Останалото ще те вози (както добре го е казал админ-а), а ако сложиш по-достойна вилка и ще те радва. Дребните скокчета не са му проблем. Принципно зависят от много фактори + инстинкта ти за самосъхранение, но посредникът между здравите капли и рамка са така или иначе нормалните главини и техните оси. Моделът е масов и съм виждал доста издевателства, а ако прекалиш, той ще си каже.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Cross GRX8 струва ли си ?

Мнениеот krach » Сря Ное 09, 2016 7:21 am

IvanTheMan написа:Ами, ако ходиш с него до Била си заслужава....

:crazy: :crazy: :rofl: :rofl: :clap: :clap: :beer: :beer:
5та година го карам, както в града така и на преходи ХС. Както са ти писали по - горе зависи какво визираш под планина, лично аз не го жаля никак.
Моето има разлика с окомплектовката , но всичко по рамката се сменя.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Cross GRX8 струва ли си ?

Мнениеот Alexi » Сря Ное 09, 2016 8:24 am

сменя се но струва пари .. аз подкрепям колегите с мнение че това е посредствен велосипед крайно неподходящ за ХС освен лежерни разходки по утъпкани пътеки
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Cross GRX8 струва ли си ?

Мнениеот bcdd » Сря Ное 09, 2016 8:27 am

колелото си струва колкото за парите си ,добро колело за XC струва поне 1300лв ново (прилично)
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Cross GRX8 струва ли си ?

Мнениеот krach » Сря Ное 16, 2016 2:44 pm

Alexi написа:сменя се но струва пари .. аз подкрепям колегите с мнение че това е посредствен велосипед крайно неподходящ за ХС освен лежерни разходки по утъпкани пътеки

Ясно е че струва. Идеята е, че ще изкара спокойно 2-3 години (вероятно не толкова комфортно, колкото с по - скъпо но) и не лежерно по отъпкани пътеки. Човек може с малко може и с много. Щом пита конкретно за това колело надали е отделил 2 бона за XC колело.
В последствие може да смени и главини и вилка и тн. Но изказването за била е крайно несериозно. :crazy:
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Cross GRX8 струва ли си ?

Мнениеот b0n40 » Пон Ное 21, 2016 3:21 pm

Имам такова от 2012 г. Колелото е здраво.
Моето е 26 инча капли, Вилка сънтур ХСМ, главини джойтех, рамка от ал 7005 /мисля че сега GRX ги правят от ал 6061/.
Навъртял съм му около 3 000+ км., предимно градско в София и по-малко по черни пътища и пътеки.
Не е жалено - карано е и в лоши метереологични условия - дъжд кал.
За този пробег няма хлабини, луфтове, разтегната верига криви капли и подобни.
Накладки и гуми съм сменял.
За каране приятно се кара - особено с по гладки гуми, че таралежите много морят. "Носи" на дупки, паважи и бордюри.

Дали си заслужава - Да заслужава си - колело с тази рамка и компоненти струва долу-горе толкова :D

Не мисля, че велосипеда е посредствен както пише Alexi - все пак четем и пишем в "Начален клас велосипеди и компоненти".
За начален клас велосипед е повече от посредствен.
Съотношението качество цена е добро. Ацера-та се е доказала през годините. Става за планински пътеки и черни пътища.
Докато се разлуфти вилката има да мине доста километри.
Ако автора на темата имаше възможност за по скъп велосипед нямаше да пита за този.

Като цяло е един добър избор на колело, докато си направиш експериментите и решиш какво, и за какво точно ти трябва.

За скокове НЕ става.
Може да стане за един скок :rofl:
b0n40
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 2:38 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта