Колебания за велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колебания за велосипед

Мнениеот dr_akula_9 » Пон Сеп 19, 2016 7:52 pm

Здравейте хора :) Искам да помоля за малко помощ в избора си на колело тъй като аз определено не разбирам от колела ,но за сметка на това не слизам от моето rock raider-че.
Като бюджет разполагам с до 4 000 лв. тежа около 115 килограма ако е от значение :D обичам гористите местности ,но и градско си го карам.
Като начало това ми е бюджета,но след това мага и още толкова да дам за да го Ъпгрейдна както се казва та разчитам на вашата компетентност и благодаря предварително
dr_akula_9
dr_akula_9
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 7:26 pm

Re: Колебания за велосипед

Мнениеот carmo » Вто Сеп 20, 2016 7:59 am

Поднасям извиненията си относно 0-та. Бюджетът ти е добър за над среден клас МТВ с двойно окачване, а такива предложения има доста и ще завалят от колегите. Ако обаче го завишиш, може да се огледаш и за твърдак с електрическа асистенция. Ще е тежичък, но нагорнищата ще катериш като на шега. Ако имаш място за съхранение на 2 велосипеда, бих ти препоръчал да вземеш 1 за градско и още 1 за чукаците. Прекалено са различни и в предложението ми повярвай има резон .
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Колебания за велосипед

Мнениеот victortrt » Вто Сеп 20, 2016 2:56 pm

Като собственик на градско и хибрид и аз съм за едно градско, ърбън или трекинг колело за града и отделно едно за планината, твърдак 29 цола например. Моделът ST1 на Pulse мисля, че е е много добро предложение откъм съотношение цена - качество.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Колебания за велосипед

Мнениеот dr_akula_9 » Чет Сеп 22, 2016 8:02 pm

За съжаление нямам място за съхранение на второ колело а рокрайдрчето къде сега го имам си ме вози доста меко и държа и следващото да ме вози така ,но тъй като аз не разбирам от колела нищо че обичам да карам (около 150 км. на седмица средно) за това моля за помощ в избора си на следващото.
А бюджета си мога да го надскоча доста повече ,но просто не ми се дават повече :D за сега съм се спрял на това http://www.vitalmtb.com/product/guide/B ... on-8,13181 защото предимно съм в планината
dr_akula_9
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 7:26 pm

Re: Колебания за велосипед

Мнениеот stoicho85 » Чет Сеп 22, 2016 10:24 pm

Това е DH колело, т.е. за спускане по трасета.
За градско и планинско търси колело с ход около 130-150 мм ход на окачването.
http://www.bikecenter.bg/product/cube-s ... pro_27dot5
http://shockblaze.com/en/bikes/TRACE-RA ... 16-En.html
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта