Sprint SINTERO Plus man 28"

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот L&R » Чет Авг 04, 2016 9:56 pm

Така колелото изглежда много по-стилно, за монтажите най-практично е да чакаш нещо да се развали и тогава да сменяш, защото другия вариант си е наливане на пари.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот victortrt » Пет Авг 05, 2016 8:48 am

Струва си само задния дерайльор да се смени при нужда с хт 771, който е за 9 скорости и Шадоу, но не Шадоу +. Аз съм с такъв и работи добре с команди Асера, веригата не трака при скокчета, а сменя много добре. Но щом сегашния работи - ползвай докато можеш.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот victortrt » Пет Авг 05, 2016 9:55 am

В грешка съм, 772 имах предвид.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Съб Фев 18, 2017 7:29 pm

Абе хора трябва ми идея, съвет, информация или най вече една шина :D .

Та за какво иде реч: Имах желани да си направя една предна капла с динамо, ами направиха ми я. Обаче свалям гумата от старата капла и започвам да я прехвърлям на новата но ми прави впечатление че по трудно се монтира. Лошото беше като я напомпах, еми не ще да се изравни белият кант на гумата спрямо шината(от единият край канта винаги е по близо до шината). Въпреки всичко качих я на вилката и я завъртях и ужас :bawling: получава се радиално биене на гумата от няколко мм. Свалям демонтаж монтаж мазане на гумата със сапунена вода помпане и т.н. ефект никакъв, даже е помпах и до 7,5 атмосфери (до толкова си може помпата ми). И така поне 4 пъти и не става и не става.

Измерих външният диаметър на новата шина 635мм. после на моята 632мм. и ми стана ясно от къде идва проблема.
И сега явно ще повтарям същата гимнастика ама от къде да си намеря шина с външен диаметър 632мм., рових и никъде не откривам производител да дава този размер :dontknow: що така бе хора оказва се че е важен :dontknow: .

Наплетоха ми главината на тази шина Crosser Х11 ETRTO 622*19С на Синтерото идея си нямам каква марка са но и те са ETRTO 662*19С.

Сега оглеждам Mach1 Neo Disc 29" с ETRTO 622 x 19C само че как мога да разбера какъв е външният диаметър на шината :crazy:
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот HHristov » Съб Фев 18, 2017 10:39 pm

622 mm. e вътрешният диаметърът на гумата, т.е. диаметъра на шината там където ляга гумата, а не външният диаметър на шината. Външният диаметър зависи от височината на борда и може да има разлики при различните шини. В твоят случай няма нужда от смяна на шина, а някой с повече умения да ти я монтира.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Нед Фев 19, 2017 1:17 pm

Добре де HHristov сподели какви по специални умения са необходими за да си монтираш гумата :crazy: . Мисля че от няколко десетилетия карам колело(не казвам че съм професионален вулканизатор или пък че съм голяма работа) но през всичките тези години винаги сам съм си лепил и монтирал гумите и за първи път ми се случва подобно нещо. Пробвах няколко пъти с два различни модела гуми на Континентал и с двете резултата е един и същ :crap: а на старите ми шини си стоят перфектно.

Диаметъра на шината там където ляга гумата е 621мм. предполагам точно съм го измерил, но си мисля че точно височината на борда който реално е с 1,5мм. по-голям от моите ми създава този проблем просто нямам друго обяснение.

За това ако някой е измервал външният диаметър на Mach1 Neo Disc 29" и го сподели ще съм доволен :praying: , аз не откривам някой производител да дава този размер.
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот Vatman » Пон Фев 20, 2017 10:42 am

"направили" са ти каплата недобре според мен... т.е. при наплитането са се получили неравномерни напрежения в шината и тя не е идеална окръжност, а леко елипсоведна (затова не пасват линиите на гумата)... но това е само предположение... ако е такъв проблема може лсно да се поправи.
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот valsbak » Пон Фев 20, 2017 12:16 pm

Имах подобен проблем с нова капла Crosser X12 28 цола и нова гума Continental City Ride II. Дадох каплата за центровка, след това сапунена вода и бавно помпане до 5 атмосфери, като извивах гумата да се изпъне равномерно. Тогава се оправи линията на отражателната лента.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот HHristov » Пон Фев 20, 2017 3:08 pm

Центровката на каплата няма нищо общо с лягането на гумата. Каплата като бие, да не би да и се променя обиколката? Или борда на гумата е идеална и твърда окръжност, която не може да деформира, и да покрие 5 мм. биене? В сапуна и наместването с ръце, при ниско налягане е ключът.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Пон Фев 20, 2017 7:14 pm

Днес ходих до един магазин да видя Mach1 Neo Disc премерих външният диаметър и беше с 2мм. по-малък от Х11 и я купих. В къщи първата ми работа беше да монтирам гумата, ами въпреки че я напомпах само до малко над 1,5 атмосфери (понеже не е наплетена и ме достраша да не скапя шината) си легна почти перфектно :bowdown: . То и вътре (мястото където лежи гумата) като погледнеш изработката на профила на Mach1 си е съвсем друга.

Разплетох каплата и тези дни ще я занеса да ми я наплетат. М/у другото опитах се да изчисля дължината на спиците и ми даде доста голяма разлика от тези с които беше наплетена :crazy: . Предположих че нещо съм объркал и реших да видя моите на колелото колко са дълги, оказа се че са същата дължина само където динамото е с доста по-голям диаметър 54мм. и му трябват по-къси спици. Няма нищо такива имали хората такива сложели :lol: , сега ще трябва да купувам и други спици ама майсторът ще каже колко дълги да са.

Вероятността да се окаже че шините Crosser Х...са пълен боклук е голяма ;) .

Когато ми я направят ще драсна един ред дали съм доволен в крайна сметка, е от цената няма как да съм доволен щото да си направя една капла ще са ми необходими две шини и два комплекта спици :banghead: .
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот Alexi » Пон Фев 20, 2017 8:37 pm

е ти ще вземеш да откриеш топлата вода с тия шини .. няма как шина от 15 лв да се сравнява с такава от 30 ,да не говорим за 130 :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот Gvt333 » Вто Фев 21, 2017 8:37 am

Проблеми с лягането на гумата при шини на крос и аз имах. Пробвах , какво ли не.......Накрая ги изхвърлих.
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Чет Фев 23, 2017 8:28 pm

Каплата с Mach1 Neo Disc вече е наплетена, никакви кахъри с гумата :dontknow: . Тия шини на крос за какви гуми са правени :crazy: един господ знае :D .
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта