Sprint SINTERO Plus man 28"

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот carmo » Вто Юли 19, 2016 10:03 am

Мисля че твърдите вилки (с мостчето) от ОЛХ обявата са същите, понеже съм чувал че правят и Carver. Сега като погледнах съм почти сигурен, само че говоря за вилката на трекинг версията http://www.crosscycle.com/bg/catalog/tr ... an-74.html , но за теб едва ли има огромно значение.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот L&R » Вто Юли 19, 2016 10:06 am

Вилката на Куеста е вероятно някой модел на кинезис и няма да ти хареса цената, онези които съм дал в обявата от олекс са със същата геометрия, подходяща за директа замяна на такава с пружина и са без пари.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Вто Юли 19, 2016 11:23 am

Този от продавалника вече няма нищо, имал някакви нови на други цени но не успя точно да ми обясни какво има само разбрах че са за V-брейк спирачки.
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот L&R » Вто Юли 19, 2016 11:51 am

А тази?
http://olx.bg/ad/vilka-suntour-carver-2 ... 52a4851bc0

Трябва да се рови из продавалника
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот fryer » Вто Юли 19, 2016 3:48 pm

L&R написа:А тази?
http://olx.bg/ad/vilka-suntour-carver-2 ... 52a4851bc0

Трябва да се рови из продавалника


Трябва да се измери дължината на стрежена на Синтерото.При мен дължината му при Крос Авалон е 25,2см и тази вилка няма да стане.
Освен преминаването към твърда вилка,най-удачен вариант за мен остава ремонт на старата вилка с нови втулки,изработени от стругар,почистване и смазване.Какъв трябва да е материала според вас? Чета из мото форумите,че втулките са тефлонови?
fryer
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 8:32 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот victortrt » Вто Юли 19, 2016 4:06 pm

vencil написа:След една година каране и изминати почти 6000км. разбрах че май съм сбъркал в избора си на колело :crap: . Както казват старите хора опитът е най-добрият учител, вярно взима скъпо но за сметка на това обяснява разбираемо :D . М/и това е бил моят велосипед http://www.crosscycle.com/bg/catalog/ur ... st-91.html да ама вече е късно :dontknow: .

Човек, няма какво да се ядосваш, ти преди година сам каза, че избра по-евтиното и видно от моя линк колелото ти е с малко по-евтина вилка от тази на гранд каньон ТЕ, но явно доста по-кофти такава.
Според мен ако си свикнал с мека вилка, си вземи някакъв сънтур ncx, nvx, nrx, за около 150 лева и така докато изкара, но твоята явно толкова й е животът.
Отделно обаче дисковите спирачки си помагат за разлуфтването на подобна вилка според мен и затова по-високия клас подобни велосипеди с дискови спирачки са с твърди вилки.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот 2WBGST » Вто Юли 19, 2016 4:11 pm

1. 27,5 става ли за гума с размер 700 X 42C: 28x1.60 /42-622/ или трябва да се оглеждам за 29.
НЕ СТАВА! Шината на 27,5 е с d=584 мм, а при 29" d = 622mm. Не се занимавай с ПОБЪЛГАРЯВАНЕ!
2. От къде да намирам информация за височината на вилката до стержена за да мога да сметна до колко ще ми се промени геометрията на колелото и ще мога ли и до колко да компенсирам с премахването на спейсърите на вилката и нова лапа ако се наложи.
Ще трябва да свалиш наличната вилка и да измериш. После ще мислиш за спейсъри или пък за рязане на оста на вилката.
3. На каква вилка да заложа, отново с пружина или въздушна. При въздушните няма ли да ми се наложи повече да помпя за да регулирам налягането от колкото да карам, кое зло е по-малко.
Виктор добре ти препоръчва пружинна! За този тип колела не ти прябват скъпи изгъзици (хода на вилката е традиционно малък - до 63 mm). За повече информация - погледни, какви вилки слагат (но сходен с твоя хибрид) немците - Steevns, Cube, Bergamont, Bulls. Определено Sprint разочарова и мисля, че не си заслужава. Много рано се появяват дефекти и проблеми. Например при Cube дават на рамката 7 години ГАРАНЦИЯ! Даваш пари, но не НЕМСКО КАЧЕСТВО! Това е положението.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот billclinton » Вто Юли 19, 2016 9:36 pm

2WBGST написа:1. 27,5 става ли за гума с размер 700 X 42C: 28x1.60 /42-622/ или трябва да се оглеждам за 29.
НЕ СТАВА! Шината на 27,5 е с d=584 мм, а при 29" d = 622mm.


Трябва да кажа че когато имах 26" рамка и бях сложил 28" цолови капли и гуми с размер 700x42(28x1.6).Вилката беше Suntour XCR 26"
Така че не виждам причина гуми с размер 700x42 да не станат на 27,5 вилка
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Вто Юли 19, 2016 9:43 pm

Какво ви е мнението за тази http://www.ebay.com/itm/SRAM-RockShox-X ... 1211072244 намерил съм я в наш магазин с 24% отстъпка от 210 на 160лв. само че е бяла.
Гледам че Axle-Crown: е 502 mm, на моята е 475мм. имам два спенсъра които могат да се махнат + че лапата ми е с някакъв градус извита и нея ако се наложи мога да обърна, абе аз си мисля че като размер ще стане без някаква съществена разлика. Като марка и модел струва ли си, а и ще стане ли според вас:crazy: .

Днес следобед покарах едни 45км. като маршрута имаше всякакъв терен но за първи път целият го изкарах с заключена вилка, исках да добия някаква представа как ще е с твърда вилка. Ами не че не става но определено комфорта е по-различен, вярно че с повече каране ще се привикне и въпреки всичко ми е много трудно да взема решение твърда или мека(бах мама му, сегашната ми кола за 15мин. я избрах) :dontknow: . По принцип тази която предложи L&R http://olx.bg/ad/vilka-suntour-carver-2 ... e05824e1b5 става идеално но....

Състоянието на вилката ми според мен се дължи на проблема със спирачките който имах в началото, тук сме го коментирали viewtopic.php?f=4&t=174360#p1034598 . Голямо тресене беше и докато ми обясняваха в магазина че това е нормално и аз докато разбера какъв е проблема минах едни 1000км. и това май доста помогна за сегашният луфт.
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот 2WBGST » Вто Юли 19, 2016 10:11 pm

billclinton написа: Трябва да кажа че когато имах 26" рамка и бях сложил 28" цолови капли и гуми с размер 700x42(28x1.6).Вилката беше Suntour XCR 26"
Така че не виждам причина гуми с размер 700x42 да не станат на 27,5 вилка

Така е, спор няма, че по-големия размер може да поеме по малък диаметър. Може би и 24" може да стане с по-дебели гуми, стига да не опират рамената на курбелите в земята. За хибрид от този среден клас моето мнение е, че това си е ПОБЪЛГАРЯВАНЕ. Затова казвам, че не става в смисъл няма да му подхожда подобно уйдурдисване!
Що се отнася до читава пружинна вилка, не знам тук(в БГ) дали има кой знае какъв избор? Нещо вносно може би - все пак до 2 кг се прежалва.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот carmo » Сря Юли 20, 2016 1:49 pm

vencil написа:Какво ви е мнението за тази http://www.ebay.com/itm/SRAM-RockShox-X ... 1211072244 намерил съм я в наш магазин с 24% отстъпка от 210 на 160лв. само че е бяла.
Гледам че Axle-Crown: е 502 mm, на моята е 475мм. имам два спенсъра които могат да се махнат + че лапата ми е с някакъв градус извита и нея ако се наложи мога да обърна, абе аз си мисля че като размер ще стане без някаква съществена разлика. Като марка и модел струва ли си, а и ще стане ли според вас:crazy: .

Днес следобед покарах едни 45км. като маршрута имаше всякакъв терен но за първи път целият го изкарах с заключена вилка, исках да добия някаква представа как ще е с твърда вилка. Ами не че не става но определено комфорта е по-различен, вярно че с повече каране ще се привикне и въпреки всичко ми е много трудно да взема решение твърда или мека(бах мама му, сегашната ми кола за 15мин. я избрах) :dontknow: . По принцип тази която предложи L&R http://olx.bg/ad/vilka-suntour-carver-2 ... e05824e1b5 става идеално но....


Меката вилка която визираш горе ще ти вдигне малко централното и предницата, и ще намали челния ъгъл спрямо сегашната която си мерил. Махането на спейсърите и обръщането на лапата просто ще върнат отчасти кормилото на старото положение по височина от земята, но няма да компенсират промяната в геометрията. Твърдата ще олекоти байка с около 1кг и ще елиминира всякакви луфтове (включително тези които не усещаш). Може да сложиш нея докато търсиш подходяща мекица (ако решиш че ти трябва).
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Съб Юли 23, 2016 11:16 am

В крайна сметка реших да пробвам с твърда вилка, поръчах си тази и естествено смятам да сменя цвета и.
Изображение
Кой от двата адаптера ще ми трябва за 160мм. ротор
Изображение
Този http://belbike-bg.com/%D1%81%D0%BF%D0%B ... 60p-s.html или този http://belbike-bg.com/%D1%81%D0%BF%D0%B ... 60p-s.html

Реших да пробвам с твърда вилка как е (да не ме е яд после че не съм пробвал), ако не съм доволен не свикна и т.н. отново ще мисля каква да взимам. Като за начало ще ми олекне колелото с 1,8кг. :D , абе не знам точно какво да очаквам за сега съм по-скоро скептично настроен. Като покарам ще докладвам за реални впечатления.
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот carmo » Вто Юли 26, 2016 10:11 am

E, то си пише -естествено "предният" (ако ти трябва -понеже споменаваш че вилката ти е стар модел). Може и от тук да го вземеш http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... 60psa.html (малко по-евтин е) :)
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Вто Юли 26, 2016 10:15 am

Да бе, кой да гледа какво пише :crap:. Взех си правилното.
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Вто Юли 26, 2016 10:47 am

Вече е готова за монтаж, само 776гр. ;)
Изображение Изображение Изображение
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот fryer » Вто Юли 26, 2016 10:53 am

Дай снимки след монтажа да видим как стои на Синтерото и колко е променена геометрията,ако е променена.
fryer
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 8:32 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Сря Юли 27, 2016 8:28 pm

Значи геометрията се запази до милиметър, чак се учудих. Ще направя снимки тези дни и ще кача, иначе точно като този крос стана без калника де. Изображение Изображение
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот headhead » Чет Юли 28, 2016 10:48 am

Здравейте, виждам че тук се обсъжда хибриден велосипед и понеже за момента и аз съм се насочил да закупя такъв вид ( и да не отварям поредната нова тема за съвет) моля да ми дадете мнение за този:
SB http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 13-Bg.html

Като цяло ме интересува дали си заслужава инвестицията. Мисля да карам основно по асфалт и рядко по някоя пътека ако се наложи, но нищо екстремно.
Преди се бях се насочил към MTB 29 цола, но разбрах че хибридите се движат по леко и бързо.Бюджета ми по принцип е до 700лв, но ако SB си заслужава може и да ги надскоча. Искам да използвам велосипеда главно за тренировка и поддържане на физ.форма. 1.85м висок на 75кг съм.
Извинявам се на автора на темата ако е проблем, че използвам неговата.
headhead
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Юли 27, 2016 9:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот victortrt » Чет Юли 28, 2016 12:23 pm

Като изключим, че това не е инвестиция, а харчене, този специално модел си заслужава според мен най-малкото заради вилката и спирачките. Въпросът ти наистина не е в подходяща тема, но карай да върви.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот carmo » Чет Юли 28, 2016 12:58 pm

headhead написа:Преди се бях се насочил към MTB 29 цола, но разбрах че хибридите се движат по леко и бързо.

Вярно че ще върви по-леко, но точно този, по-бързо едва ли. За второто хибридите принципно трябва да са с предни венци -курбел 48х38х28, а този е с по-къси -от МТВ, така че :crap:
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот victortrt » Чет Юли 28, 2016 3:42 pm

Този велосипед макар да не е с най-оптималния трекинг ориентиран курбел, е с повече зъби на средния и големия венец от стандартен мтб 29 цола, които са с 40 -30 зъба, но пък и разликата в диаметъра на гумите компенсира донякъде, но не напълно това.
Лекотата на вървене и малко повечето зъби отпред ще доведат до опредено усещаща се /субективно/ "бързина".
Бързината е въпрос на въртене и е възможно на равно и лек наклон надолу да ти се стори, че бързите предавки не достигат, но нищо не пречи да се вдигне каданса за малко.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот carmo » Пет Юли 29, 2016 9:22 am

headhead написа:
Като цяло ме интересува дали си заслужава инвестицията.

Като цяло, за тея пари -бива. Имам лек резерв към посочените в спек спирачки (без конкретни впечатления), но останалото не е зле. Мах скорост няма да е твърде ниска, но пък ще имаш повече мощност в баирите и със сигурност е по добре от МТВ 29" за посочения от теб периметър. Не пречи да огледаш и други хибриди.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот headhead » Пет Юли 29, 2016 9:25 am

Благодаря за мненията. Утре предстои ходене по магазините и силно се надявам да се сдобия с нещо, което ще ми върши работа. Други хибриди като модели може ли да ми предложите за този ценови диапазон 650-750 ?
headhead
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Юли 27, 2016 9:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Пет Юли 29, 2016 3:56 pm

В крайна сметка така изглежда
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот victortrt » Пет Юли 29, 2016 4:13 pm

Хайде смени ги тия гуми вече. Хем нямат грайфер където трябва по принцип, но не ти трябва на тем, хем имат там, където не трябва въобще. Новата вилка си отива с по-гладички гуми.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Пет Юли 29, 2016 4:34 pm

Бях се засилил да ги сменям но реших да ги оставя за следващото почистване и смазване на колелото. Идеята беше да не се чудя ако има промени от вилката или от гумите са ;).
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот fryer » Пет Юли 29, 2016 5:31 pm

Супер,как е като усещане с твърдата вилка?Пусни една снимка на колелото в цял размер.
fryer
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 8:32 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Пет Юли 29, 2016 9:01 pm

Ето снимка на цялото колело, само му липсва фарчето но ми трябваше по-дълъг болт за да го монтирам.
Изображение
Абе рано ми е още да правя някакви генерални заключения, но пък имам вече първи впечатления ;) .

Колелото реално олекна с 1,8кг., когато го изкарвам и прибирам се усещат когато го бутам също се усеща че предницата му е по-лека. След седмица сигурно вече няма да ми прави впечатление. Очаквах когато го карам тези две кила да се усещат повече, да има малко по-леко(бързо) ускорение и на баира м/и също го усещам по-лекичко но определено очаквах повече.

Някой по-нагоре в темата беше споменал че заключената вилка не е като твърдата, аз бих добавил че нямат нищо общо. Тук именно останах най-приятно изненадан, тази вилка определено вози много по приятно и комфортно от оригиналната когато е заключена :dontknow: . Усещам при каране че предницата ми е по-лека и определено самото управление стана по-стегнато. Смятай щом на хубави павета не ми липсва меката вилка, забелязвам че при такива неравности самата вилка има леко сгъване по дължината на извивката си и работи някак като пружина (става дума за някакви милиметърчета) но се забелязва. С меката определено ми беше по-комфортно когато качвах или слизах от по-големички бордюри ама....няма пълно щастие :crap: . С твърдата по-често ми се налага да се изправям на педалите, иска си известна корекция на стила на каране.

Има си плюсове и минуси но съм по скоро очарован(спрямо очакванията ми), предполагам че когато навъртя някакъв приличен брой километри ще имам окончателен отговор искам ли мека вилка или оставям с твърдата :) .
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот victortrt » Сря Авг 03, 2016 4:47 pm

1. Какво разбираш под "хубави" павета - добре подредени и равни или друсащи.
2. Извивката на тази вилка едва ли действа като пружина, ако е алуминиева, това е характерно за стоманените. Тя има друга роля, леко да намалява челния ъгъл и да се вземат неравностите по-лесно. За мекото возене обаче голямо влияние оказват гумите с голям балон.
Като сложиш по-гладки и тесни, ще имаш по-добра възможност за преценка.
3. Не си постъпвал добре, ако не си ставал при качване на бордюри с предната вилка. Разлика има при слизането, не при качването
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re:  Sprint SINTERO Plus man 28"

Мнениеот vencil » Чет Авг 04, 2016 9:08 pm

Под хубави павета имах предвид малки сравнително гладки и добре подредени. Все си мисля че вилката има известен пружиниращ ефект, наблюдавам я внимателно и определено забелязвам известна деформация при преминаване върху неравности. Както и да е важното е че има добра возия. Не че не съм ставал когато съм качвал бордюри, имал съм възможност(и съм се възползвал :D ) при по-ниски да не ставам докато с твърдата вече не е така.

Колкото повече километри навъртам толкова по-малко ми липсва меката вилка, истината е че и двете си имат своите предимства и недостатъци.

Обмислям вариант за подмяна на задният и после предният дерайльор с Deore XT :crazy:. Нямам никакви забележки към сегашните, добре регулирани са и идеално работещи по-скоро ей така. Бях решил когато си купих колелото(понеже спестих пари от бюджета си)че ако нещо се скапе от монтажа му ще го подменям с по-висок клас, ама като гледам може скоро нищо да не се скапе.
Според вас струва ли си да подменям части които за момента са в добро здраве и добре работещи или да си карам и когато нещо се скапе чак тогава да подменям :dontknow: .
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

ПредишнаСледваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта