Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот barito » Нед Сеп 27, 2015 1:17 pm

Здравейте съфорумци :) карам колелото от 2 години :D ,тогава се запалих за колело с което да се предвижвам в града и не само . Попитах един приятел и той ме посъветва да търся ram :peace: и търсих . Понеже всички или по голямата част от нас имат ограничени доходи :evil: търсих около месец . Тогава намерих ram ht two само че не бях на ясно че не само марката е важна а цялата база на колелото :crazy: . Посъветва ме едно момче от Пазарджик че колелото не струва но разликата от това което той предлагаше беше 300 лева . И така до сега искам да ми помогнете с съвети за по добри и качествени компоненти за да мога да кажа че и аз карам свястно колело. Благодаря на отзовалите се .Нека компонентите да не са най скъпите а просто да имат до добри качествени характеристики от тези с които разполагам в момента .
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
barito
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 03, 2013 1:34 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот Pileto » Нед Сеп 27, 2015 2:22 pm

тази верига май не знае що е почистване и смазване
Pileto
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот donpeev » Нед Сеп 27, 2015 4:00 pm

Не знам колко пари си готов да приготвиш, защото има спирачки за 50Е и за 300Е.. но примерно
Влизаш тук и почваш да гледаш:
https://www.bike-components.de/en/

Избираш един монтаж според джоба ти:
https://www.bike-components.de/en/Compl ... psets/MTB/
Примерно Деоре за 190Е

После избираш спирачки:
https://www.bike-components.de/en/Brake ... asc&page=2
Зимаш един комплект Деоре с дискове и преходници за 130Е

Правиш едно обслужване на вилката ако е годна, ако не даваш 200Е за нещо от тия https://www.bike-components.de/en/Forks ... n-Fork-26/

Другият вариант е да го продадеш тоя таралястник (след като го почистиш за да заприлича не нещо) и да си купиш ново колело с горните компоненти за около 1500-600лв.
Поздрави!
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот Alexi » Нед Сеп 27, 2015 4:16 pm

по изгодния вариант е да се продаде и да се вземе ново ( или втора ръка запазено ) с по висок клас монтажи ,за ново в байк дискаунта има голям избор около 1500-1800 лв а и от българските марки има интересни предложения и промоции
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот barito » Нед Сеп 27, 2015 5:02 pm

Благодаря на колегата от Пловдив за адекватния и конкретен отговор това ми трябваше като събера парите ще помисля за компонентите . а това че в момента съм 3 x 8 не е проблем примерно ако взема 3 x 10 например това https://www.bike-components.de/en/Shima ... en-p32099/ колкото до колегата с смазването чакам по празниците да се освободи малко свинска мас и ще реша проблема :rofl:
barito
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 03, 2013 1:34 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Нед Сеп 27, 2015 6:26 pm

С мас и грес не става работата много боклуци ще се полепят. Има масла колкото искаш но в важно първо хубаво да почистиш. Aко искаш 3х10 трябва да смениш дерайльор, команда, верига, касета, да купиш нов лост за спирачката(силно предпоръчвам да минеш просто на хидравлични) което повярвай ми не излиза евтино. Общо взето тегли му една баня вкарай го в приличен вид продай го и си вземи нещо което е на ниво.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот donpeev » Нед Сеп 27, 2015 6:58 pm

barito,
като гледам към какъв монтаж си се насочил, ще избереш и спирачки ХТ. Като сложиш всичко, ще те дразнят старите грипове, старите педали и седалка. Ще искаш и тях да смениш. После ако решиш да си запазиш каплите ще искаш поне нови гуми, а съм сигурен, че ще искаш и каплите да си смениш. За вилката не знам в какво състояние ти е, но да речем, че ще я запазиш.
Една проста сметка:
- монтаж ............. 320Е
- спирачки ........... 160Е
- педали ..............30Е
- грипове.............15Е
- гуми .................40Е
- капли ...............150Е
И една сметка се получава от около 700Е за едно обновление без рамка и вилка.
Казвам го от личен опит, защото бях тръгнал да дигам от гроба една Мерида. Беше с много яка рамка, но толкова. И набих доста пари, но си остана стар очукан велосипед. Измий колелото, продай го за около 300-400лв. и почвай да следиш за промоции от немските сайтове. Взимаш нещо подобно -
- http://www.bike-discount.de/en/buy/cube ... /wg_id-801
- http://www.bike-discount.de/en/buy/rado ... /wg_id-801
- https://www.canyon.com/en-bg/mtb/grand- ... l-6-9.html

После си праиш една нова тема да си покажеш новия звяр, а ние с изплезени езици си праим по една чекия и умираме от завист :beer:
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот barito » Нед Сеп 27, 2015 7:14 pm

Съгласен съм че новото си е ново ама няма аз съм тъп и упорит , за хондата така ми казаха махай я тая кола изобщо не е поддържана ама още я карам. Няма за къде да бързам . Иска ми се да повярвам че след някои и друг месец не дай си година ще лепим заедно пак по една бичкия :rofl: благодаря ти колега посмях се от сърце.
barito
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 03, 2013 1:34 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот kobso1245 » Нед Сеп 27, 2015 8:25 pm

Един важен въпрос-на зор ли си?
Ако не-аз лично бих изчакал и бих се оглеждал на пазара за втора ръка велосипеди(тук или у немско), сега ще започнат да излизат оферти. Ново също си е вариант, де, ако хванеш някоя прИмоция.
Накрая-не виждам смисъл да се набиват пари за компоненти. Просто като дадеш 300 евро за задвижване и още примерно 120-150 евро за спирачки-за тия пари си взимаш цял байк втора ръка с подобен клас компоненти...
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Сеп 28, 2015 12:11 pm

kobso1245 написа:. Просто като дадеш 300 евро за задвижване и още примерно 120-150 евро за спирачки-за тия пари си взимаш цял байк втора ръка с подобен клас компоненти...


Ако сложи ХТ или подобен клас SRAM ще стане-по добре от байк втора ръка защото байка или ще е дърт или ще е на много километри и пак ще се налага да сменя жила касети и тем подобни консумативи. Аз смених движение и спирачки защото още от самото начало си казах че каквото се износи го сменям с висок клас и нищо друго и мога да ти кажа че си стана страшно стабилна машина. НО! Но, си трябва време и пари и тук само собственика може да си реши. На мен рамката ми е удобна, и затова се отказах и да минавам на мекица а вместо това инвестирах в твърдака. Дори и да реша в бъдеще да минавам на мекица много малко нови компоненти ще се налага да купувам.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот Pileto » Пон Сеп 28, 2015 1:27 pm

осемскоростната касета не е ли на резба? докато десетскоростната е на шлици...май и главина ще трябва да се сменя, а с новата я паснат старите спици, я не.
Pileto
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Сеп 28, 2015 4:40 pm

Pileto написа:осемскоростната касета не е ли на резба? докато десетскоростната е на шлици...май и главина ще трябва да се сменя, а с новата я паснат старите спици, я не.


То направо цялата капла да смени, има сетове за по 40лв на Крос.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот donpeev » Пон Сеп 28, 2015 5:45 pm

Осемскоростната си е на шлици.
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот donpeev » Пон Сеп 28, 2015 5:46 pm

ЧестоНеадвкватен написа:
Pileto написа:осемскоростната касета не е ли на резба? докато десетскоростната е на шлици...май и главина ще трябва да се сменя, а с новата я паснат старите спици, я не.


То направо цялата капла да смени, има сетове за по 40лв на Крос.


То и в Метро има цял велосипед за 189лв.....
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот Alexi » Пон Сеп 28, 2015 7:08 pm

мда дори мекици има за толкова :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Сеп 28, 2015 10:52 pm

Alexi написа:мда дори мекици има за толкова :D


Готови за дАнхил :rofl:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот did » Вто Сеп 29, 2015 12:33 pm

Alexi написа:мда дори мекици има за толкова :D

има
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот kobso1245 » Вто Сеп 29, 2015 6:02 pm

donpeev написа:
ЧестоНеадвкватен написа:
Pileto написа:осемскоростната касета не е ли на резба? докато десетскоростната е на шлици...май и главина ще трябва да се сменя, а с новата я паснат старите спици, я не.


То направо цялата капла да смени, има сетове за по 40лв на Крос.


То и в Метро има цял велосипед за 189лв.....

Моите капли и 2-те са на Крос, нови струват 50лв в магазина им и за 2 години не са мръднали. Единствен минус-по-високо тегло(сравнявам с x317 на Мавик), ама пък са и доста по-стабилни като цяло, та не знам колко е коректно сравнението...
Иначе от момента, в който си взех колелото, си казах, че като се разбият директно ги сменям(очаквах в рамките на година макс да сдадат багажа, все пак и аз съм 100-на кг), ама още се държат...

Ако сложи ХТ или подобен клас SRAM ще стане-по добре от байк втора ръка защото байка или ще е дърт или ще е на много километри и пак ще се налага да сменя жила касети и тем подобни консумативи.

Ситуацията миналата година-Крос Грип рамка, СЛХ задвижване(май и спирачки), стабилна вилка(май беше реба) и вървеше за около 1200лв, карам по спомен.
Нито беше на много километри, нито беше дърт, доста читав си беше(направо щях да се изям, че ги нямах парите), а и беше доста лек.
И това беше само една от многото оферти.
А и да не говорим, че дори да трябва да се сменя нещо-няма да е повече от 100-150лв доплащане отгоре, та така..
Лично за мен си е чиста проба глупост да се набиват пари в това колело, особено по това време на годината, сега ще започнат читави оферти. Да кажеш да му трябваха някакви 2-3 компонента и другото да си беше читаво-ОК, ама тук не е така...
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Окт 01, 2015 12:39 pm

@kobso1245

Прав си. А оферти има през цялата година например крос ц20 който го пуснаха малко след като си взех мойто и щях да се изям :(!:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот alkuni » Пон Окт 05, 2015 4:43 pm

Има ли някаква съществена разлика между команди Acera и Alivio и Deore

Сега съм с Shimano Acera SL-M390 9ск.Чудя се ако ги сменя с Shimano Alivio SL-M430 9ск или Shimano Deore SL-M590 9ск.
Ще осетя ли някакво подобрение
alkuni
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 11:02 am
Местоположение: София

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот barito » Сря Окт 14, 2015 10:36 am

Момци нещата вървят към ново :peace: мисля да е Ram Ht two 27.5 мислих и за 29 цола но смятам че е прекалено . Планиран бюджет 1500лв базовия модел е кам 1000 лева смятам да подобря някои от компонентите за разликата . Предлагам да обсъдите и да ме насочите в правилната посока за избора им . Също така се чудя скоростите 2 по 10 или 3 по 10 да бъдат ? И накрая знаете ли дали ще има разлика в цената ако го взема преди нова или след нова година , има ли месеци в който Ram правят промоции защото съм срещал такива . Това е засега благодаря на отзовалите се . И ДОВЕЧЕРА ДА РАЗБИЕМ ГЕРМАНЦИТЕ УСПЕХ НА МОМЧЕТАТА :beer:
barito
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 03, 2013 1:34 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот victortrt » Сря Окт 14, 2015 11:37 am

Не че нещо но има готови в рамките на бюджета. Това казват било направено от бивши служители на рам - http://shop.leader96.com/product/view/4 ... -seven-s10
Не забравяй и Спринт, ако описанието е по-вярно от снимките /вилката на снимката е друга/ - http://bikes4you.eu/index.php/velosiped ... 7-5-detail
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот Alexi » Сря Окт 14, 2015 4:41 pm

това не е Elite версията на Radical и в тази модификация не тежи тия кила ами малко повечко .. естествено и цената е надолу и е приемлива
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот victortrt » Пет Окт 16, 2015 2:48 pm

barito написа:Момци нещата вървят към ново :peace: мисля да е Ram Ht two 27.5 мислих и за 29 цола но смятам че е прекалено . Планиран бюджет 1500лв базовия модел е кам 1000 лева смятам да подобря някои от компонентите за разликата ..........................
И накрая знаете ли дали ще има разлика в цената ако го взема преди нова или след нова година , има ли месеци в който Ram правят промоции защото съм срещал такива . :beer:

Понеже ги бихме германците, рам май се продават само от дистрибутори и вече някои от тях почнаха да намалят цените на по евтините модели. Просто трябва да се пазариш за цената и да договориш компонентите.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот barito » Вто Ное 10, 2015 12:33 pm

Така докато събирам парите искам да събера и повече мнения . Понеже искам колелото да е в цветове бяло зелено червено :peace: няма как да бъде закупено без поръчка. Доколкото знам Ram предлагат тази екстра. От няколко дни се раздвоявам и за Drag , откакто гледах репортажа на Дикооф по нова телевизия. Възхитих се как човек е постигнал нещо от нищото и сега е водеща фирма за няколко отбора. Не съм сигурен дали те предлагат избор на цвят и какво мислите за техните модели до 1500 лева . Също се чудя с твърда рамка или с заден амортисьор да е ,защото при Drag има тази възможност . Ваш ред е за мнения. :popcorn:
barito
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 03, 2013 1:34 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Ное 11, 2015 1:35 am

За тия пари по добре твърдак с хубави компоненти отколкото мекица с нисък клас. Също защо се ограничаваш само с два производителя, Крос и Спринт виндаги са имали добри предложения като цена/качество да не казвам в доста случаи по добри предложения от Рам или Драг. До пролет имаш време, проучи компонентите предимствата и недостатъците и ще ти е много по лесно да направиш избор.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот barito » Сря Ное 25, 2015 7:29 am

barito
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 03, 2013 1:34 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Ное 25, 2015 10:41 am

По-потробно от това няма да намериш:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... ne-3rd-try
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот barito » Вто Яну 05, 2016 7:17 pm

За много години на всички дилемата ми приключи :beer: . Поръчах си рам обаче рамката се доближава до HT TWO :popcorn: разликата е в мястото на вилката е конусна :dontknow: . Някаква нова е. Дано не съм сгрешил. :dontknow:
barito
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 03, 2013 1:34 pm

Re: Смяна на старите компоненти с нови до добри и качествени.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Яну 06, 2016 7:03 am

Всички нови рамки са с конусовидно чело, не се притеснявай. :beer:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта