Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот speeeder » Чет Апр 23, 2015 9:06 am

Здравейте,

Търсих доста информация за Sprint Elite FT, но не открих нищо. Бях се ориентирал към Apolon, но в сайта на bikesport видях, че Sprint Elite FT е със сериозно намаление и си го поръчах:

http://bikesport.bg/bg/products/2316-%D ... %B4%D0%B8_.

Предполагам, че не съм направил най-добрия избор, но пък и аз съм пълен новак в тази сфера. Интересува ме все пак доколко Elite FT се различава от Apolon? От магазина ми казаха, че единстевно вилката на Elite е по-нисък клас, иначе са почти еднакви. Също така може ли да се сравнява и с Ferrini R1 или е далече от истината?

Предварително благодаря за коментарите!
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот NomadRider » Чет Апр 23, 2015 9:32 am

Няма какво да се лъжем - компонентите са нисък клас, а за 100 лева отгоре можеше да си вземеш Cross S-Cape, но не знам има ли го изобщо някъде в момента.

Но! За тези пари няма как да очакваш повече, а и вече си го взел! В такъв случай - честито и карай с кеф.

П.С. http://bikesport.bg/bg/products/2337-%D ... %B4%D0%B8_ Ако говориш за това Ферини, то е по-зле, спокойно
"Ако искаш здрав и евтин за поддръжка мотор, купи си колело."
Аватар
NomadRider
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Мар 06, 2015 11:25 pm

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот speeeder » Чет Апр 23, 2015 9:45 am

NomadRider написа:Няма какво да се лъжем - компонентите са нисък клас, а за 100 лева отгоре можеше да си вземеш Cross S-Cape, но не знам има ли го изобщо някъде в момента.

Но! За тези пари няма как да очакваш повече, а и вече си го взел! В такъв случай - честито и карай с кеф.

Аз не се заблуждавам, че колелото е кой знае какво. Изчетох тонове мнения досега. Само ме интересува доколко Elite FT може да се сравнява с Apolon и Ferrini R1, защото не намерих никъде информация по този въпрос.

ПС: Да, точно за това Ферини говоря. Мерси, сега се чувствам малко по-добре. :)
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот NomadRider » Чет Апр 23, 2015 9:56 am

http://bikesport.bg/bg/products/178-spr ... %B4%D0%B8_ - Ако става въпрос за този Аполон той е с малко по-добри части и то не всички.
Не знам на твоя байк до колко му е читава дисковата спирачка, но на планинско каране определено си е +. Elite-а, който си взел, има 110 лв. разлика с аполона, така че не мисля че си сбъркал при избора между трите байка. Успех :beer:
"Ако искаш здрав и евтин за поддръжка мотор, купи си колело."
Аватар
NomadRider
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Мар 06, 2015 11:25 pm

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот kobso1245 » Чет Апр 23, 2015 9:59 am

Дисковата мяза на 416-ка, която си е доста добра спирачка(карал съм за малко и за цената си спира добре).
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот russian » Пет Апр 24, 2015 8:29 am

Това е велосепеда най-близко като цена, а компонентите са несравнимо по-добри
http://bikesport.bg/bg/products/2311-планински-велосипед-spr-phase-26_quot_-планински-велосипеди_
Аватар
russian
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 11:36 am

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот speeeder » Пет Апр 24, 2015 9:39 am

russian написа:Това е велосепеда най-близко като цена, а компонентите са несравнимо по-добри
http://bikesport.bg/bg/products/2311-планински-велосипед-spr-phase-26_quot_-планински-велосипеди_

За кои компоненти имаш предвид, че са по-добри? Всички или някои отделни? За вилката знам, че Zoom-a няма какво да се коментира. :D
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот kobso1245 » Пет Апр 24, 2015 9:44 am

russian написа:Това е велосепеда най-близко като цена, а компонентите са несравнимо по-добри
http://bikesport.bg/bg/products/2311-планински-велосипед-spr-phase-26_quot_-планински-велосипеди_

В тоя ценови клас(говорим за ново) няма такова нещо като "несравнимо по-добри".
Дали ще е Зуум или ХСТ е все една и съща гавра, за движение, спирачки и т.н. няма какво да говорим. Просто за тия пари всичко е нисък клас и няма какво да се очаква като компоненти.
Иначе съм съгласен, че е с по-добри компоненти от този от първото мнение.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот victortrt » Пет Апр 24, 2015 11:47 am

speeeder ако не е тайна къде и как смяташ да караш велосипеда, че и това е от значение. Поначало според мен ако не си под 18 години карането на този велосипед като градски не ми се струва разумно при положение, че може да се намери за същите пари изчистен и с модерна визия градски /ърбън/ велосипед.
Общо взето избрания от теб велосипед може да се кара без притеснения основно по асфалт, но там ще е доста по-бавен обикновен 28 цолов велосипед с тесни гуми. В момента получаваш визия срещу лекота.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот speeeder » Пет Апр 24, 2015 11:58 am

Велосипеда възнамерявам да го карам по всякакви терени в града и извън. Е, иска ми се да опитам и по-екстремно планинско каране, но всяко нещо с времето си. На възраст съм доста над 18 години, но по този спорт се зарибих съвсем наскоро. Досега карах един крос номад, но след като изчетох повечето мнения във форума реших, че не е нужно да преоткривам топлата вода и да инвестирам повече в него и затова минах на нов велосипед. Напълно наясно съм, че нивото му не е като на мерцедесите, но ми е интересно по към фолксваген или по-към дачия клони, ако ме разбираш. :D
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот victortrt » Пет Апр 24, 2015 12:26 pm

Да кажем Дачия Дъстър - има вид на джип /планинско колело/ и може да качва бордюри, но не се сигурно дали може да се ползва за истински оф-роуд
Важното е, че ти е харесало :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот speeeder » Вто Апр 28, 2015 2:58 pm

Ще използвам същата тема, за да не отварям нова. Велосипедът (Sprint Elite FT 26") пристигна и вече някоко дни го тествам. Като цяло съм доста доволен. Единственото, което не ми харесва е това, което предположих и в началото - вилката Zoom. Ясно е, че ще се сменя, но не разбирам нищо от вилки и бих искал да помоля да ме насочите към нещо подходящо за моя клас велосипед, което да върши работа. Това, което не ми допада в Zoom-a е голямата твърдост, рязкото връщане обратно и едно отвратително тропане с вибрации, когато се върне в начално състояние. Общо взето доста далеч от ефекта на амортисьор, както прочетох на не малко места във форума.

Ще съм благодарен за всякакви предложения, които бих могъл да нямеря по магазините или втора ръка тук.
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот ЕAngel » Вто Апр 28, 2015 3:32 pm

Аз не бих сложил нищо по-скъпо от XCT на това ниво. От друга страна рамката си е стария Аполон, така че може да решиш да надграждаш значително.
ЕAngel
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 8:58 am

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот speeeder » Вто Апр 28, 2015 3:34 pm

Разбирам, но ми трябват конкретни модели. В каталозите се ориентирам трудно кое какво значи в означенията.
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот ЕAngel » Вто Апр 28, 2015 3:43 pm

ЕAngel
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 8:58 am

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот VIdqhKoleelo » Пет Юни 24, 2016 8:37 pm

Само да попитам, тъй като мисля да си купя същото колело, какво от това, че компонентите са нисък клас... като например аз ще го карам предимно в града (което си е екстремно :D ) и по равен черен път. Не съм чувал на някого да му се разпадне на две, та какво толкова може да стане :dontknow:
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот kawasuna » Съб Юни 25, 2016 1:32 pm

Нищо му няма да му стане.По високия клас компоненти носят по-голям комфорт и по-голяма издръжливост по екстремни терени.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот nikant » Нед Юни 26, 2016 1:22 pm

VIdqhKoleelo написа:Само да попитам, тъй като мисля да си купя същото колело, какво от това, че компонентите са нисък клас... като например аз ще го карам предимно в града (което си е екстремно :D ) и по равен черен път. Не съм чувал на някого да му се разпадне на две, та какво толкова може да стане :dontknow:


Преди години карах един хибрид, сложих му евтина скоростна система - tourney shimano.
Непрекъснато му се "разстройваше" задния дерайльор, има една врътка дето не е с фиксатор и непрекъснато се развърташе особено при каране по павета. Веднъж на велоалеята на Борис някакво винтче се разви и за малко да се разхвърчат ролки и каквото там имаше, добре че на 50м имаше велосервиз.
Оттогава реших, че монтаж под Deore не гледам, може да направя компромис с Alivio, но не ми се е налагало.
Та гледай задния дерайльор да е читав. Повечето производители(сглобители) така и правят, задния дерайльор е с един/два класа над другите компоненти на скоростната система.
Другото което се гледа е за собствена безопасност - от спирачки и гуми не пести. Евтините спирачки не спират, особено в критични ситуации. Евтините гуми се пързалят и губят сцепление при спиране и завои.
Крайните решения всеки си ги взима сам и разбира се парите не растат по дърветата :)
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Мнение за Sprint Elite FT и Apolon

Мнениеот VIdqhKoleelo » Пон Юни 25, 2018 8:36 pm

След 2 години потвърждавам, че частите са важни. :D :agree:
И за комфорт, и за безопасност.
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта