Фарове за из града

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Фарове за из града

Мнениеот ivaylod » Нед Дек 13, 2020 9:41 pm

Колеги, да ви питам някой ползвал ли е от тези смарт стопове, които разпознават, когато намалиш скоростта, и започват да светят, подобно на стоповете на автомобилите.
Нещо като моделите, дадени в този клип https://www.youtube.com/watch?v=BP62Qh5 ... dgetFinder
Налага ми се в участъка между метростанцията на Витошка и съдебната палата да карам по ул. "Цар Асен", където няма възможност автомобилите да ме изпреварят и искат, не искат, карат зад мен. Опитвам да стана максимално видим за тях и съм си измайсторил за раницата една много широка светлоотразителна лента от жълта жилетка да им привлича вниманието, но винаги имам едно на ум отзад дали ще ме възприемат навреме, че намалявам или спирам.

Гледам по клипчетата, че при рязко спиране стопът светва, обаче се чудя дали при плавно намаляване ще усети промяната и ще светне, защото аз се стремя да карам, така че да не се налага да набивам рязко спирачки ?
Ще ми е интересно да споделите, ако някой има преки впечатления от такава джаджа.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот didonch » Вто Дек 15, 2020 8:50 am

За гореизброените модели нямам представа как се държат, но Lupine Rotlicht LED Rear Light(който има същата функция) си светва постоянно при разко спиране или при окончателно спиране. При плавно намаляне на скоростта не реагира по никакъв начин, до момента на спиране. Но за да бъде активен този режим трябва да е включен(т.е. да работи на някой от режимите си), ако е изключен .... никога няма да светне колкото и рязко да спираш.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта