Фарове за из града

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Фарове за из града

Мнениеот VA » Вто Авг 19, 2014 11:08 pm

Здравейте :) Може ли да ми препоръчате преден и заден фар за каране най-вече из града. Разгледах доста сайтове и е трудно да се направи сравнение, защото се рекламират с различни мерни единици... lm, lx, cd. Цена до 50-100 лв. Добре е да работят с нормални батерии - AA или AAA.
VA
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 3:18 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот Vorac » Сря Авг 20, 2014 12:07 pm

Лумените гледай. Кандела е мерна единица за осетеност в точка - ако са дадени кандели, за коя част от светлинното поле се отнася? Луксовете подобно, показават осветеност на квадратен метър - е, за коя част от светлинното поле се отнася това.

За това най-адекватната единица е лумен. Чрез тях сравняваш тоталното количество светлина, абстрахирайки се от това дали светлината е фокусирана или разпръсната.

Май към 80 са челниците за ходене, към 200 работещите фарове за нощно каране в гора и 500 някакви за спускане.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Фарове за из града

Мнениеот yohan » Сря Авг 20, 2014 1:27 pm

http://www.olight.bg/far-za-velosipedch ... icland-b10 -аз карам с такъв от повече от година.Не гледай цената тука-на мен ми го донесоха от англия за 17 паунда.Работи идеално и свети много силно.Има 3 режима-силен,слаб и блитц(мигащ) и е пълен комплект със зарядно,ластици за закрепване и лента за глава,да се ползва като челник.Какви са тези 200 лева ,500 лева дето говори колегата.За тея пари ще си инсталирам ксенон на колелото :rofl: :eyebrow:
А за отзад има едно стопче евтино е и свети изненадващо добре за цената си - "Falcon eye "се казваше по спомен,беше не повече от 7 лева ,а аз ползвам сега това http://www.dimibike.com/velosipedi-kolo ... 0-stop.htm ,което свети горе-долу по същия начин.
Успех в търсенето и можеш да си вземеш хубави неща за до 100 лева,които да ти вършат идеална работа дори и за извънградски вечерни разходки. :agree: :D :clap:
Аватар
yohan
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 3:13 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот Vorac » Сря Авг 20, 2014 2:33 pm

500 лумена.

Иначе имам подобен. Свети доста, държи доста дълго, закрепянето на батерите е малко филм, защото са тежки, самото тяло се извърта постепенно при скокчета и свети надолу (не ми се побра късото ластиче и сложих дългото). В заключение, за 45 долара от Китай е добра оферта, ако се кара по шосе или черен път.

Изображение
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Фарове за из града

Мнениеот kobso1245 » Сря Авг 20, 2014 3:29 pm

Това с лумените при китайските фарове не знам дали е вярно, защото аз имам един челник от ОЛХ(15лв май беше, миналата година го взех), на който пишеше, че е 150 лумена и свети доволно. Да де, ама тая година си взех фар, подобен на горепосочения(може и да е същия, от амазон го купувах), който по спецификации е 1200 лумена и свети маалко повече от челника ми. Та така :д
Иначе и според мен тия като горния са доста добри за парите си(50-60лв), само им куца закрепването, че леко се измества, ама не е толкова фатално.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Фарове за из града

Мнениеот Vorac » Сря Авг 20, 2014 3:48 pm

Мм, една мацка в планината се хвалеше с 10 000 лумена челника си ... пък той като горния :D
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Фарове за из града

Мнениеот jafiso » Пет Авг 22, 2014 12:42 am

Наскоро ми препоръчаха това: http://kevlar.netne.eu/product/48/cheln ... -cree.html

Mога да кажа, че съм много доволен. Естествено има и своите минуси. Свети толкова силно, че е достатъчно за нощно каране в планината. Лично няколко пъти вече се спускам по пътеки с него и е ок. Ако трябва да обобщя личните си впечатления:

"+":
- изключително силна светлина, която е подходяща и за нощно каране в планината
- три режима на работа: силен, слаб и авариен
- относително лесно се зарежда, предвид наличието на зарядно
- стойката на кормилото може да се върти настрани
- може да се използва и като челник

"-":
- неудобство, свързано със закрепянето на батериите, които са отделно (това се разрешава много лесно с две велкро лепенки)
- поради мощността по-често се налага неговото зареждане
- според някои не е достатъчно естетично (на мен лично пък не ми прави впечатление, особено когато видя силната светлина много ми харесва)
- все пак личи, че самото качество на изработка не е на много високо ниво; очаквано, предвид цената

Поздрави!
Bahur Bike Team
Аватар
jafiso
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 2:36 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот Brave » Пет Авг 22, 2014 1:13 am

Китайците се разбиха да правят челници/фарове на основата на Cree XM-L. Няма лошо, диодите са силни, не чак 1200 или 1800 лумена, съвсем пък не 10000, реалните могат лесно да се видят в сайта на Cree. Аз лично си взех един с 4 такива диода преди повече от година и е тотален оувъркил. За града всеки фар с 1 такъв диод е предостатъчен. Само че, по-евтино е да се купят от ибей, дийл екстрийм или друг подобен сайт. Като гледам неграмотността по българските сайтове, които сте дали, те нямат идея какво продават и просто ще се явят посредник, за което няма да се посвенят да ви вземат двойно или тройно.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Фарове за из града

Мнениеот fu4ko » Сря Дек 23, 2015 6:59 pm

Тази вечер на път до офиса за работа една бяла ладичка ми светна на дълги,а бях си завъртял главата на другата страна.За да не остана длъжен светнах към предното стъкло. :D Бях пуснал челника на по силния диод.Май ще карам и на трите вече.Уж не свети толко силно пък дали не го е облещило,но умишлено бях си завъртял леко главата на другата страна.Свети силно,но като гледам тука има и по силни.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот joroblob » Сря Дек 23, 2015 10:46 pm

Тъй като имам известни познания в материята, бих искал да дам известни насоки при избор на светлини - особено китайските такива!
1. - Мерната единица която трябва да се гледа е лумен - lm (единица за светлинен поток). Както колегата по горе писа грешно е да се дава в кандела - cd (единица за интензитет на светлината в дадено направление), а съвсем пък в лукс - lx (единица за осветеност на дадена площ).
Типични референтни стойности за ориентация: 100W крушка с нажежаема жичка ~1300lm; автомобил на дълги светлини 2х55W халогенни светлини ~1600lm (тук не забравяйте влиянието на рефлекторите за осветеността!).
2. - При китайските светлини забравете за т.1 - пишат си каквото им падне. Съвета ми е да гледате типа на диода: най-често използваните диоди по мои наблюдения са на cree - Q5; T6 и U2 (това поне все още не правят менте диодите са си американски). Реалните лумени на диодите от сайта на производителя при номинален ток 700mА са както следва: Q5 - 107lm; T6 - 280lm; U2 - 300lm. Да се вземе под предвид, че често правят драйверите да пускат ток през диода по-голям от номиналния им, при което той свети по ярко но му се скъсява живота многократно - прегрява и "яде" батериите бързо!
3. - Цветната температура. Според изследвания човешкото око възприема най-добре отразена светлина с цветна температура около 5500К (леко синееща бяла светлина) за сравнение слънчевата е около 4200К. Та диодите Q5 се правят 5000К до 10000К (почти винаги са по сини спрямо другите 2 модела); T6 и U2 имат разновидности от 5000К до 8300К.
4. - Рефлектор/рефрактор/дифузиор (в зависимост какво са сложили). Добрата насоченост на светлината е също основна за качествата на фара! Примерно моя китаец (два Q5 и един T6 диода за 25 долара от DX) беше с рефлектори с прекалено съсредоточена светлина, което не ми харесваше и замених рефлекторите с рефрактори (лупи) с по широк ъгъл и направо заспа!
Е това е в основни линии, разбира се има доста неща, които също променят нещата но няма как да ги опиша подробно! Силно НЕ препоръчвам описаните светлини за градско каране тъй като имат доста силен отблясък и заслепяват неприятно насрещно движещите се! За града според мен е достатъчно ярък стандартен светодиод с много широк ъгъл в мигащ режим. Мигащ за да се разграничава от шофьорите като нещо различно от статични светлини, отражения и отблясъци на неподвижни обекти!
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот fu4ko » Сря Дек 23, 2015 11:16 pm

Пробвах с едно фарче с един диод и стойка и докато видя дупката и пропадналата шахта в неосветените участъци и вече съм в нея.За това си взех светлини да виждам аз.Чудно ми е как заслепяват,като не светя към колите?!Както пишеше и в други теми:велосипедиста не се зачита от шофьорите.И как да разбера какъв диод е,като на него не пише?Освен от описанието,ако е вярно.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот balkankar » Вто Сеп 27, 2016 9:15 pm

Да повдигна темата,като попитам за този фар - http://www.ebay.com/itm/5000Lm-2-x-CREE ... 1836622096 свети ли добре,става ли за градско,колко издържа горе-долу?

И също така какво означава T6USB и L2USB ?
Мерси!
balkankar
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 am
Местоположение: Пловдив

Re: Фарове за из града

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Сеп 28, 2016 12:36 am

https://www.olx.bg/ad/velo-far-chelnik- ... 6f51e4e906
Аз имам модела от линка 1 и 2 но работят на 3,7 волта,свети към 900 лумена и издържа 3/5/8 часа според режима.На Илиянци складовете се откриват по 25лв.като внимавате да не попаднете на пластмасов корпус на по ниска цена.T6USB и L2USB може би е някакъв стандарт USB за зареждане или липсва зарядно и батерии и се ползва ваша мобилна батерия за телефон.За града е силен и може да е на най слабата степен,лично го ползвам за бревети и нощни преходи и извън града когато няма луна е на режим две като светло сила,трета степен идва малко слаба.Мога да кача реални снимки за сравнение по необходимост на продукта,батериите се поставят на рамката или чантичка.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Фарове за из града

Мнениеот L&R » Сря Сеп 28, 2016 7:21 am

За града най-удобно е динамо главина + фар 30 лукса примерно, разбира се това предразполага да ползваш за града градско колело, а не планинско такова.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот balkankar » Сря Сеп 28, 2016 7:36 am

Благодарско за отговора! :beer: Пише,че има фар,пръстени,зарядно и батерия,което е пълна окомплектовка нали?Ей това съдържа пакета,според описанието - 1 x Bicycle Light
2 x Spare O-ring
1 x 6400mah Battery Pack
1 x US Charger

По принцип от Бг и частност пазарите като "Илиенци",избягвам да пазарувам,а и втория ми е доста далече.
Ако може 1 снимка в града нощно време с ул.осветление /по възможност разбира се/.
Нещо против на "ти"? :)

От динамото съм се отказал отдавна по ред причини,предпочитам лед фарче,като ще го ползвам основно в градски условия т.е при наличието на някакво ул.осветление.
balkankar
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 am
Местоположение: Пловдив

Re: Фарове за из града

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Сеп 28, 2016 10:17 am

balkankar написа:Ако може 1 снимка в града нощно време с ул.осветление /по възможност разбира се/.

http://youtu.be/IMUiul3G_Ow
Вечерта при възможност ще снимам,за по бързо тук има видео на продукта.Аз си го поръчах от следния сайт с две седмици доставка,разминах се с митници защото ги поръчах отделно.
http://www.dx.com/p/y-002-2-x-cree-xm-l ... -t7R5jVSEc
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Фарове за из града

Мнениеот goso » Нед Окт 02, 2016 9:08 pm

Тази сутрин за пръв път ползвах фара от горпия пост.Пробвах да направя снимка но не стана.Осветява много прилично окоро 50м , поне мисля че е такова растояниета между 2 стълба.Всмисъл от първия до третия стълб.
На мен ще ми върши прекрасна работа.Не мога да кажа колко време ще карат батериите с едно зареждане, щото това беше първото включване на фенера.
Комплекта включва - зарядно, 2 гумени пръстена с различна големина за закрепване на кормилото, калъф с 4 батерии,фара, друго маи няма.Поръчах го от тук и цената му беше някъде около 45лв.Няма за кога да го чакам от Китаи.
goso
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Авг 14, 2016 1:07 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот Katana » Нед Окт 02, 2016 10:37 pm

Нека и аз да се включа по темата.Карам цело лято с това чудо на природата http://www.bikecenter.bg/product/cube-rfr_300_usb .Много съм доволен като цяло.За градско каране е идеален.Водоустойчив,изключително лек и удобен за сваляне...забравих какво е това батерия.Веднъж седмичното в USB-то на компа и това е! :D А колкото до силата на светене...на мен лично ми е идеален за след работа до вкъщи.За мен цената му е поносима...немци са замесени в цялата работа все пак :D .Забравих до добавя,че е идеален и за домашно ползване ( като спре тока го закачам за полилея и става ден... :beer: )
П.С. Все още не ми се е налагало да му ползвам най-силния режим. :agree:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот noncho » Вто Окт 04, 2016 10:24 am

Специално за карането в града не знам дали си правите сметка, че ако срещу вас има друг велосипедист/пешеходец може да му извадите очите с тези китайски чудеса, особено на мигащ режим. На мен ми се случва от време на време и е много неприятно.
Предпочитам нещо средно, което да осветява прилично за движение с нормална градска скорост и да е насочено леко надолу към пътя. Ако се предвижда ходене на дълги походи извън града вече е по-различно.
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот Speedmaster™ » Вто Окт 04, 2016 10:53 am

Изображение
Вчера гледах това фарче на познат взимано под 10$.Има COB диод и светло сила 100-120 лумена,свети доста разпръснато в диапазон 10 метра.Зарежда се чрез USB и е доста компактно и леко.Гледам че има и такива челници с този диод и могат да се монтират на каската чрез ластик в процепите за въздух.Вечерта примерно да се ползва за смяна на гума или просто да знаете с един поглед на коя скорост сте или нещо подобно.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Фарове за из града

Мнениеот Yash » Вто Окт 04, 2016 10:54 am

noncho написа:...особено на мигащ режим. На мен ми се случва от време на време и е много неприятно...

Като цяло не разбирам и изобщо не подкрепям на тъмно да се кара на мигащ режим на фара. Фарът ми има стробоскоп, който използвам само през деня, когато е светло. Взех си по-слаба мигалка за по-мрачно време или при здрач. По тъмно съм на постоянен режим, а когато шофьорите започнат да не ме отразяват много, пускам комбиниран - постоянен с премигване.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот piksun » Вто Окт 18, 2016 2:13 pm

Моята философия за конкретно фарове за градът е малко по различна от тази на повечето колеги които са писали тук.Градовете като цяло са добре осветени и няма нужда от мощни велосипедни фарове,,най много да си навлечеш глоба от полицаите ,ако фара ти е много силен и много вдигнат .Заслепяват се шофьорите на автомобили".Мой познат са го глобили с 20 лв за такъв мощен фар.Според мене идеята на градските фарове е тебе да те виждат.Като си следвам тази идея аз си взех преден фар и стоп за които гледах да са видими да светят сравнително ярко но не и силно и да са икономични.Да издържат много с батерията с която работят.Също така и да са добре защитени от атмосферните влияния.Удачен вариант за мене са Преден фар Cat Eye HL EL 135 и задна светлина Cat Eye OMNI 5 TL-LD135-R или Cat Eye OMNI 3 TL-LD135-R.За предният фар мога да кажа че ме виждат чудесно ярък е,,бях го вдигнал хоризонтално на пътя и автомобилите ми бибиткаха че ги заслепявам" става за осветяване на тъмни градски участъци,,не очаквайте чудеса,не е като фар на мотоциклет" и в мигащ режим издържа 320 часа,,не е грешка 320 ч по каталог".Задните светлини светят много ярко и са чудесно видими.Cat Eye мисля е японска фирма ,а знаем какви са японците.Препоръчвам на всички колеги които карат на фарове с батерии да използват сухи презареждащи батерии защото вече си опропастих едно фарче с нормалните алкални батерии.Протекоха и киселината повреди фарче то
piksun
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 12:52 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот balkankar » Пет Окт 21, 2016 11:52 am

В крайна сметка се отказах от толкова ярка светлина като тази,за която бях питал първоначално.Все пак в градски условия при наличието на някакво ул.осветление,не ми трябва фар като на автомобил и затова взех това - http://velo-m.net/product/7420/far-forc ... s-usb.html - малко,леко и най-вече компактно фарче - напълно достатъчно ми е.
balkankar
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 am
Местоположение: Пловдив

Re: Фарове за из града

Мнениеот fu4ko » Чет Ное 03, 2016 4:59 pm

Карам с този на снимката от Базар бг за 22лв.На най силния режим си карам и още няма реакции от шофьори.Утре ми пристига и втория такъв.
Прикачени файлове
IMG_20161103_171548_478.JPG
(219.8 KiB) 397 пъти
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот ivaylod » Съб Окт 03, 2020 6:12 pm

Колеги, да побутна малко темата.
Препоръчаха ми тази марка https://www.ebay.co.uk/itm/AKSLEN-BATTE ... SwTdZcztVD

Обаче изобщо не мога да се ориентирам как ще сведи предният фар при тези 500 candlepower ?
По-горе в темата обяснявахте, че се гледат лумените, а не кандели.

Отделно от това, бихте ли могли да ми препоръчате някакъв фар и стоп до 50 лв. общо, които да са с презареждащи се батерии, а не вградена такава. Ще се кара само в града.
Пробвах с един марков челник 150 лумена, обаче не ми е комфортно - осветява широк периметър, но напред твърде близо свети и нямам време за реакция. Ако ходя или тичам е перфектен, но за велосипед не става и затова се разтърсих за фар.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот prostyler » Пон Окт 05, 2020 11:50 am

Здравей колега и аз съм пред същата дилема само че предпочитам да е със зареждаща батерия за да не ходя със торба батерии на първо време си взех един такъв малко свети, има и бибитка( https://a.aliexpress.com/_mt4y5l5 ) ама за 15лв от илиенци толкова по натам друг. Иначе гледам тези виждам доста доволни хора( https://a.aliexpress.com/_mqrgaGR ) а за отзад си да си поръчам нещо подобно по натам
( https://a.aliexpress.com/_mOLOyUB ) а иначе чакам едни такива в момента тип габаритни светлини (
https://a.aliexpress.com/_mqOVjTp ) от трите цвята по един , а иначе ако искаш само фенерче сега в лидл имат такива по 12лв и светят доста силно но трябва да сменяш батерии постоянно.
prostyler
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2020 1:45 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот Vel0-Mania » Пон Окт 05, 2020 3:30 pm

Може да разгледате и тази тема :)

viewtopic.php?f=28&t=125983&start=210
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот darin » Пон Окт 05, 2020 6:27 pm

prostyler написа:Здравей колега и аз съм пред същата дилема само че предпочитам да е със зареждаща батерия за да не ходя със торба батерии на първо време си взех един такъв малко свети, има и бибитка( https://a.aliexpress.com/_mt4y5l5 ) ама за 15лв от илиенци толкова по натам друг. Иначе гледам тези виждам доста доволни хора( https://a.aliexpress.com/_mqrgaGR ) а за отзад си да си поръчам нещо подобно по натам
( https://a.aliexpress.com/_mOLOyUB ) а иначе чакам едни такива в момента тип габаритни светлини (
https://a.aliexpress.com/_mqOVjTp ) от трите цвята по един , а иначе ако искаш само фенерче сега в лидл имат такива по 12лв и светят доста силно но трябва да сменяш батерии постоянно.


Стопчето го имам и не бих го препоръчал. Не се включва винаги - може би бутона не е ок (подобен проблем съм срещам и при други китайски фарове/стопове за по 2-3лв).
Сега съм с този стоп от Декатлон и нямам проблеми:
https://www.decathlon.bg/stop-sl-100-s-baterii-cheren-id_8322808.html
darin
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 23, 2018 8:06 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот Dido2 » Съб Ное 14, 2020 9:21 am

За града и парка, аз ползвам 50стотинки светлоотразител и 7лв поставка за телефон от който ползвам фенерчето. :D
Не свети силно, но вечер си карам по бавно и на познати и осветени улици!
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Фарове за из града

Мнениеот gyurzagyurza » Пон Ное 23, 2020 7:32 pm

Взех един фар комбинация със стойка за телефон от горе и четери вида сигнализация а едната е полицейска и става интересно като я ползвам има три режима на светене и извън града особенно е супер силно и е с зарядно а не с батерии , бързо ги раззимат едвам се уредих с такъв фар
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта