Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот EquilibriumCST » Пон Авг 18, 2014 4:47 pm

Здравейте,

След няколко години работа на бюро и качени немалко излишни килца реших да почна да ходя с велосипед на работа.
Размерите ми са височина - 173см и тегло - 105кг. Разстоянието до работа и обратно е около 15км. Колелото трябва да е планинско(твърдак), понеже имам и добър фотоапарат и ще се получи добра комбинация с преходи в планината + снимане. Та изискванията са да е здраво да мога да минавам по някой друг бордюр и да издържа на не екстремни планински разходки без да се потроши нещо. Не разбирам много от колелета затова и не ми се вярва да променям части от първоначалната конфигурация на велосипеда. Един колега на работа си купи горепосочения модел ( DRAG ZX2 PRO ) и ми го похвали, та се чудя дали ще е подходящ и за мен.
Като бюджет мога да заделя около 500лв, но ако няма нищо като за мен до тоя лимит ще го увелича с още няколко стотин лева.
Прочетох една тема тук забравих за линка, в която на човек с подобно на моето тегло препоръчваха Sprint APOLON ELITE 29. В други теми пък даваха добри отзиви и за Cross 27,5” GRX8, но за момента тия цени ми са височки.

Та споделете мнението си или опита по въпроса ми.
Благодаря предварително
EquilibriumCST
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:54 pm

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Пон Авг 18, 2014 5:22 pm

Отговорът на твоя въпрос може да бъде само един и той е НЕ. За 429 лева от драг не можеш да си купиш велосипед с амортисьорна вилка, който да издържи 105 килограмов колоездач. Този специално е с най-никаквата вилка и задна главина на резба, което означава, че нито вилката ще ти работи, нито главината ще изкара дълго.
За твоите цели - или изцяло твърдо колело или някоя 29 -ка - като например тези
http://koleloto.bg/product/379/cross-29 ... -2013.html или промоционалния за 609 лева http://koleloto.bg/product/871/cross-29 ... -byal.html
Вярно е че си нормално висок и 29 не е задължителна за теб, но с оглед килограмите е препоръчителна, защото с големите гуми по-лесно ще понася теглото ти. И двата са с по-хубави части от драга, със главини на шлици са и подлежат са подобрение впоследствие.
Виж също така обикновения спринт аполон 2012 г. той е 550 лева някъде, 26 цола е.
В този ценови клас обаче драг изобщо не си струват
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот floydogi » Пон Авг 18, 2014 5:25 pm

http://koleloto.bg/product/867/cross-27 ... -2014.html
Седмичката е под 500 лева, а рамката е същата. Аз съм с миналогодишния GRX8, бях 106 кила, и на няколко пъти доволно я изтормозих по разни чукари. Здрава рамка си е. Е, за тия пари компонентите не са кой знае какво.
floydogi
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 6:09 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Пон Авг 18, 2014 5:37 pm

Абе старите рамки за 26 цоловите вярно са се доказали, но за новите още не се знае. Освен това новите 7-чки са с по-нисък клас окомплектовка от старите. Сегашното 8 отговаря на 7, а сегашното 7 е неща като грип 921, но в 29 цолов и 27.5 цолов вариант.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот kobso1245 » Пон Авг 18, 2014 6:07 pm

Пффффффф, тия от Крос верно ли са се изгаврили толкова яко с окомплектовката на 7-цата???
Един съвет(ако си от София и имаш малко свободно време)-отиди до фирмения на Крос и виж дали имат миналогодишни модели.
Аз така миналата година, като си купувах Грип-а, забелязах, че има модели 2012-та. Като нищо да има 7-цата 2013-та и вече ако те устройва цената може да мислиш.
Като марки-Крос и Спринт главно гледай, Драг от тая година започват да пускат също конкурентни модели, но още са в средния клас(1к+).
А, да, също можеш да следиш промоциите на Крос в Пазара.
Като идея какво да гледаш-задна главина на шлици, стабилна рамка(въпреки че надали ще я спукаш, а пък и повечето производители си имат стабилна гаранция),добри спирачки(тук вече е трудно, но като цяло стой далеч от някакви механики от типа на Промакс,не, че няма и сполучливи бройки, ама в повечето случаи са боклук, в този клас си главно за Ви-Брейк или ако нацелиш с хидравлики(Шимано 394 или 445)), също поне 19(559х19 при 26-ките, за 29-ките не знам как се водят)мм ширина на шина, че се гъне по-трудно. За вилка-нещо повече от ХСР/ХСМ надали ще намериш, ама и те вършат някаква работа. Май е това като цяло.
Да, и вечният въпрос 26 или 29(или модерното напоследък 27.5, дет е ни в клин, ни в ръкав, ама..).
Иначе аз преди 3 години като си взех 1-вото колело(Крос Райдър за 300 и нещо беше) бях около 110кг и главината издържа едно 7-8 месеца каране(говорим за главина най-долен тип, някъф джойтек за никви пари беше). Та това колко ще издържи е спорен въпрос.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот EquilibriumCST » Пон Авг 18, 2014 6:23 pm

Тоест доколкото разбрах моделите от миналите години може да са по - добри от тазгодишните (2014г).
А ако нещо трябва да се сменя после, дали ще има такива части. Смисъл нов чарколак от тази година дали ще пасва на модел от 2013 или даже 2012.
То предполагам си има някакви стандарти. И ако може да ми кажете някои добри магазини с добро сервизно обслужване.
EquilibriumCST
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:54 pm

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот kobso1245 » Пон Авг 18, 2014 6:42 pm

EquilibriumCST написа:Тоест доколкото разбрах моделите от миналите години може да са по - добри от тазгодишните (2014г).
А ако нещо трябва да се сменя после, дали ще има такива части. Смисъл нов чарколак от тази година дали ще пасва на модел от 2013 или даже 2012.
То предполагам си има някакви стандарти. И ако може да ми кажете някои добри магазини с добро сервизно обслужване.

Явно.
Аз реално не съм ги разглеждал, ама може би е някакъв маркетингов трик(миналата година ГРХ8 на Крос беше хит и давай сега да му променим леко компонентите, ама да му оставим името :Д).
За части-всичко си е по стандарт и няма проблем.
За сервизи/магазини- viewtopic.php?f=3&t=71325&p=994916&hilit=%D0%BF%D0%BE%D1%85%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8#p994916
За гаранционна поддръжка(предполагам това имаше предвид под "магазин с добър сервиз") за Крос може би е вариант Байк Център или официалния магазин в Младост(но тогава очаквай да ходиш до него, ако си за сервиз, защото официалният им сервиз не е много читав..) Също се сещам за "Колелото"(намира се на "Сердика"), но не съм имал пряк достъп със сервиза им и не мога да говоря.
Има и още предполагам, но аз за тези знам(досега не ми се е налагало да ползвам гаранционна поддръжка)
Това е за София, де. Ако си от друг град-не мога да помогна.
За Спринт-Максбайк.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот travel_mate » Пон Авг 18, 2014 8:31 pm

С твоя ръст и твоите килограми и по същата причина седене по цял ден на бюро, си взех Cross Grip 921 и за сега (верно 1 седмица и 114км) съм много доволен.
travel_mate
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 10, 2014 9:37 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Вто Авг 19, 2014 9:00 am

EquilibriumCST написа:Тоест доколкото разбрах моделите от миналите години може да са по - добри от тазгодишните (2014г).
А ако нещо трябва да се сменя после, дали ще има такива части. Смисъл нов чарколак от тази година дали ще пасва на модел от 2013 или даже 2012.
То предполагам си има някакви стандарти. И ако може да ми кажете някои добри магазини с добро сервизно обслужване.

Ами то е относително, защото новите модели на крос не че са по-лоши, а просто промениха нивото на оборудване за съответната номерация да го наречем. Преди имаше ГРХ 7, 8 и 9, но само в един размер гуми, сега има ГРХ 7, 8, 9 , тракшън g 27 и тракшън g 27 slx. Всеки модел си струва като за парите си. Не съм искал да те обърквам, но постът ми беше отговор на floydogi който има добри впечатления от старата осмица, която сега отговаря на новата девятка и като цена, а ти препоръчва нова седмица, която отговаря на грип 921.
В този ценови клас обаче може би ще се наложи да смениш нещо, най-малко гумите, а може би и спирачките.
Виж и този модел на спринт http://bikesport.bg/bg/products/178-spr ... BK11BG0310. Той е класика в жанра и като оборудване е минимума за планински велосипед. Общо взето отговаря на промоционалния крос ГРХ 8 29 цола за 609 лева с тази разлика, че е 26 цола и няма хидравлични дискови спирачки.
Моят съвет е кроса за 609 лева /докато е в промоция/, защото има всичко за планината и може да се подобрява впоследствие. И при него обаче може да се наложи да смениш гумите с по-добри 20-30 лева на гума.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот EquilibriumCST » Сря Авг 20, 2014 3:06 pm

Ходих вчера до магазин на Крос в Младост 1 до блок 43 срещу Телерик. Разгледах Cross GRX7,8,9 и ето малко мой наблюдения.

GRX7 29' - стандартно колело с V brake, цена ~ 468лв -- > това колело го използвам за база за сравнение
GRX8 29' - механични дискови спирачки и по - добър вид. Е и другите части ще са по - хубави но не им разбирам. Цена ~ 580лв
GRX9 26' - хидравлични дискови спирачки и най - добрия вид. Цена около ~ 700лв

Цените са +-20лв че не си ги записах а ги помних. Забелязвам че и онлайн навсякъде цените са почти еднакви(+- 10лв), без промоциите.

За момента се спирам на този байк.
Но почва да ме човърка отвътре да заделя още 100-200лв и да си взема колело с по - малко компромиси по частите.
И ми минават през главата тия два модела Sprint Apolon Elite 29' и Cross 29 grip 924
Предполагам ще са по - корави колела и няма да ми се налага да сменям части( то това си зависи и от самото каране ).

Много почнах да се колебая нещо и се чудя дали има смисъл да налея толкова пари за колело. Ама предполагам веднъж се купува. Та споделете и мнения за тези два модела или други с ценови диапазон до 800лв.
Имам още две седмици да се чудя до покупката :) но поне съм решил твърдо, че ще взема нещо.
EquilibriumCST
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:54 pm

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Сря Авг 20, 2014 3:54 pm

Изчакай до септември. Крос си обновяват каталога и пускат нови модели. Виж им сайта. Този модел на който си се спрял според сайта на самите крос е с вилка, която не се заключва, а само се регулира твърдостта й. Като ти го препоръчах, мислех, че е със заключваща. Между другото той е на нивото на крос грип 924 от предната година - еднакви вилки и скорости, само гумите са различни в полза на грип 924, но разликата не си струва 100 лева разлика в цената /при цени извън промоция/.
Аполона е със сходен клас скоростна система, макар и цялостна група асера и по-хубава вилка със заключване от кормилото.
Ако ще даваш още пари, по добре си вземи това - http://koleloto.bg/product/869/cross-29 ... atsit.html то е на нивото на грип 927 от миналата година, който струваше над 850 лева или
това http://koleloto.bg/product/841/cross-29 ... zelen.html особено ако го пуснат в промоция.
Ще има и нов модел 27.5 цола http://www.crosscycle.com/bg/catalog/mt ... n-107.html
Като изключим гумите, при които швалбе и континентал е много по-добре от кенда, вилка Сънтур xcr е по-добра от xcm, а тя от xct, която е по-добра от вилки с означения много букви и цифри М0.......... например. При шимано класовете вървят ........... - търни - алтус /начален клас и градско/ - ацера- аливио /среден клас, трекинг, градски от висок клас/- деоре /среден клас за планинско каране висок за трекинг и градско/ - деоре нещо /xt например/.
Абе качеството започва от xcr нагоре включително за вилки и деоре включетелно за дерайльор /устройството, което сменя скоростите отзад/.
Има и много добри хибридни велосипеди, които всъщност са идеалния избор за теб предвид начина, по който възнамеряваш да караш.
Ето с хидравлични спирачки, вилка за трекинг, не за градско, калници /ще ти трябват/ и гуми за циклокрос /бързи на асфалт, подходящи и за черно/. За леки преходи в планината по нормални пътеки и каран с нормална скорост /не да се спускаш 50 км/ч по камъните, а проста да го караш/ това е идеалният велосипед.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот EquilibriumCST » Сря Авг 20, 2014 4:36 pm

Мерси много за подробното мнение. Ще е интересно Септември да видим какво ще излезе и какви промоции ще има.
EquilibriumCST
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:54 pm

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот EquilibriumCST » Сря Авг 20, 2014 4:43 pm

Търсих в нета но не можах да намеря обяснение. Какво значи заключваща се вилка? Може да е глупав въпроса, но съм бос по темата :)
EquilibriumCST
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:54 pm

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Сря Авг 20, 2014 5:02 pm

Заключването означава, че можеш да предотвратиш сгъването й /потъването на горните лъскави тръби -стеншъни в долните-ботуши/. Това е важно и полезно при изкачване, каране прав и въртене на равно, защото в тези ситуации сгъването на вилката хаби енергията и води до други проблеми- например ако изкачваш баир прав и вилката не е заключена, тя се сгъва с всяко завъртане на всеки педал, отделно потъва и се променя положението ти на велосипеда. На асфалт, когато караш седнал по равно заключената вилка помага за по-висока скорост например. Отделно има различни видове заключване, най-често става с копче на самата вилка, при което се прави като не упражняваш натиск върху вилката /трябва да си стъпил на земята, не може в движение, може ако си спрял на светофар например/ има и с дистанционно заключване от кормилото, при което не е нужно да ставаш и може да се прави в движение. Друг е въпросът, че много хора карат почти винаги със заключена вилка в града и осъзнават, че возят едно излишно кило /твърдите вилки са около килограм, меките - два/
Заключването естествено оскъпява вилката.
Освен заключване има и други функции - регулиране на началната твърдост /прелоуд/ и регулиране на обратния ход /скоростта на връщането/ - рибаунд. Ако пише с фиксиран обратен ход, това означава, че дори да регулираш началната твърдост, след сгъване вилката ще се разгъва винаги еднакво, а не на всеки му харесва определена скорост на връщане /ако е бърза при малка неравност самото сгъване ще е добре, дори излишно, но от връщането вилката ще произведе по-голяма вибрация и това разваля удоволствието от карането, че дори е опасно при слизане от бордюри, ако не си й свикнал/.
Общо взето това е, не претендирам за изчерпване на темата, защото визирам вилките на разглежданите кросове и аполони.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот kobso1245 » Сря Авг 20, 2014 10:32 pm

Мдам, колегата доста добре е обяснил кое за какво е. Общо взето, ако искаш да караш читаво в планината, а не само градско, минимумът от вилка трябва да ти е заключване(добре де, това баш за планината не ти трябва, ама вилка без заключване принципно не готина, губи се енергия и т.н., обяснено е горе)+ребаунд.
Отделно има различни видове заключване, най-често става с копче на самата вилка, при което се прави като не упражняваш натиск върху вилката /трябва да си стъпил на земята, не може в движение, може ако си спрял на светофар например/ има и с дистанционно заключване от кормилото, при което не е нужно да ставаш и може да се прави в движение.

Тук малко не мога да се съглася.
Първо, че дистанционната команда реално е палче+жило, което върши абсолютно същото като врътката(даже на повечето вилки може да се слага допълнително), та не би трябвало да има разлика, че при едното може, а при другото не да има натиск.
И второ-2-годишния ми Райдон е видял адски много отключвания/заключвания по време на каране и още си е идеален, та не вярвам наистина да трябва да е само в покой.. Интересна работа.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Чет Авг 21, 2014 7:26 am

Моят опит е с xcm и xcr, за високия клас не знам как е. При мен може проблема да е и от 95-те ми кила, които водят до сгъване на вилката когато съм на велосипеда, а явно за да се заключи , трябва да е разгъната. Както казах, не претендирам за съм написал реферат по темата.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот po_taka » Чет Авг 21, 2014 1:58 pm

Доколкото знам механичното заключване не може да стане при потънала/natisnata вилка.
Хидравличното заключване - може
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Чет Авг 21, 2014 2:23 pm

Явно моят опит е бил с такава с механично. То сигурно и тези с дистанционното заключване от кормилото в по-голямата си част са с хидравлично, че иначе няма смисъл, но не съм чак такъм спец. Само ми се струва, че има такива с хидравлично заключване с копче на самата вилка и явно на колегата му е такава.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот kobso1245 » Чет Авг 21, 2014 6:11 pm

Не съм се зачитал с какво е точно, знам, че за моята(а иза други модели) си се продава отделно команда за заключване от кормилото с цел удобство(даже по едно време щях да слагам, ама нещо се отказах).
пс:Вилката е Rock Shox Solo Air(сега май се води ХС32).
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Чет Авг 21, 2014 8:21 pm

Аз говорех за сънтурите с оглед темата и колебанията на питащия :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот EquilibriumCST » Сря Авг 27, 2014 10:16 pm

Някой да е пазарувал от http://www.sportdelivery.com/
Цените на колелата в промоция особено са много ниски.
EquilibriumCST
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:54 pm

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Чет Авг 28, 2014 8:41 am

Не съм, но от такъв магазин хората имат леки проблеми с гаранцията, при транспорта се получават проблеми и размествания, не можеш да мериш и може да получиш колело с козметични дефекти. От друга страна- цените са по-ниски. Специално на кросовете цените им са тези от минали промоции, явно тогава са купувани.
Според мен ако си харесаш нещо на промоция на крос, го вземи от реален магазин, защото ще ти го дадат готово, стегнато и регулирано като за теб. Ако няма промоция на това, което си си харесал - както решиш, но имай предвид, че и в реален магазин се случват такива неща като счупени държачи за жила и прочие неща Заради подобен проблем не си взех един 27.5 тракшън Г27 СЛХ от байк центъра - само той беше в моя размер, но едно от жилата висеше под горната тръба и ми казаха, че това може да се оправи със свинска опашка, защото била счупена скобичката.
Ами да дам 989 лева и да връзвам жило на горната тръба със свинска опашка - това няма да стане никога и мисля, че си е мое право да харесам стоката, преди да я купя.
Представи си ако ти дойде така, опаковано в кашон например.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот EquilibriumCST » Чет Авг 28, 2014 8:49 am

Като се замисля прав си. Най - добре е от реален магазин. Сега за 50-100лв по - ниска цена рискуваш да си създадеш главоболия после :) А и вярно ще трябва да ми го настроят, че аз не знам как, освен изгледаните клипчета в youtube.
Пуснали са нов каталог в Cross сайта за 2015 година звъннах и питах ама тези колела ще са чак догодина в магазина. Но ще ида Събота до Младост2 във фирмения им магазин да видя какво е положението.
EquilibriumCST
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:54 pm

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Чет Авг 28, 2014 10:31 am

Аз вече ти казах кои модели са добре в горните си постове.
Те са модели за тази година и ги има по магазините.
Осмицата, на която си се спрял, е добра като за тези пари - 609 лева, но за да бъде постигната тази цена, има някои компромиси.
Де факто с изключение на гумите обаче, тя е еквивалентна на грип 924, който беше и е по-скъп от нея.
Карал съм 924 и го продадох, не защото не ми хареса, а защото нямах време да го карам по предназначение /купих си го миналото лято на промоция и го покарах 2-3 месеца в града и на Витоша, но след това детето тръгна на училище и аз почнах да го карам с кола до там и нямах време/. Сложих му едни по-гладки гуми и малко го покарах уикендите, но получих изгодна оферта за него и го продадох на един познат, който си го кара със здраве основно в града. Та компонентите на ГРХ 8 29 цола от тази година и на грип 924 стават за градско каране и за леко планинско такова. Витоша /ако си от София/ е много интересна планина откъм възможности за колоездене и позволява както да се качиш със шосейка до няколко върха изцяло по асфалт или паваж, така и да караш по черни пътеки още от подножието /Княжево, Бояна, Драгалевци, макар последните да не са точно подножие/.
Добрите и скъпи планински велосипеди с добри вилки /защото това е ключовият компонент при каране по неравен път/ позволяват да се кара по неравности с висока скорост. С вилка xct също ще можеш, но тя ще издържи по-малко на това. Понеже си начинаещ /без да се засягаш, и аз се смятам за такъв/ и ще караш за удоволствие, то на 99% ще се спускаш с нормална скорост и мисля, че едва ли ще имаш сериозни проблеми. Вече с опита и рутината може би ще поискаш да увеличиш скоростта и тогава може да ти се прииска да смениш вилката, но колелото позволява това.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот EquilibriumCST » Пон Сеп 01, 2014 2:40 pm

Събота ходих до фирмения магазин на Крос в Младост.
Момчетата ми препоръчаха 27.5" колело. 29ката щяла да ми бъде голяма, а също и в интернет прочетох, че 29 е за високи люде.
Казаха още, че препоръчителното тегло на колоездача е до 120кг( за техните колела ), което е с над 10кг по - голямо от моето. А и се надявам да отслабна и с още 5-10 килца.

Поразгледах и 27,5" колела на живо. Не можах да покарам някое, понеже момчетата имаха работа и не щях да ги занимавам. Като го купувам вече ще пробвам модела задължително.
Както бях писал първоначалния бюджет се увеличи до около 800-900лв.
И като модел се спрях на Traction G27 .

В друга тема във форума мисля се обсъждаше този модел и имаше добри отзиви за него.
Видях и SLX варианта, но не знам дали си струва да дам още 100лв отгоре, въпреки че визията му беше страшна :confused:

И това е, ако някой не сподели нещо лошо срещу тези модели ще си взема един от тях.
EquilibriumCST
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:54 pm

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот hatamoto » Пон Сеп 01, 2014 3:00 pm

@EquilibriumCST

Здравей!
От тази година карам Тракшън SLX 27.5 и мога да споделя, че колелото си струва всеки лев. Висок съм 174, тежа 85 килограма.
Имам преки наблюдения върху обикновенният тракшън 27.5 - разликата е единствено във вилката и задният дерайлоьр /май и рамката на SLX е по - лека/.
В случай, че го караш само в града, и леко навън, не мисля, че има смисъл да купуваш SLX. Допълонително, вилката на SLX е XC30 "medium". Допълнително, при заключено положение не е напълно твърда, както при XCR - a, така че незнам как ще реагира при твоето тегло. Пробвай на място.
Определено и двете колела като компоненти са перфектни за парите си. Аз съм много доволен, каот имам същите отзиви и за другото колело.

Един минус - гумите continental X-King не са най- удачният избор. Имат ужасно поведение на мокро, и никакво сцепление на черен път. Първото нещо което смених. Същото направи и ползвателя на Traction 27.5

Отиди и провери и двете колела, тогава ще разберш кое е твоето.
Успех с покупката, и да се похвалиш с новата придобивка!
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот victortrt » Пон Сеп 01, 2014 3:36 pm

Според мен като за първо колело обикновения тракшън е достатъчен, защото си има всичко необходимо. СЛХ е вече по про вариант.
Разликата в рамките, ако е вярно описанието в сайта е 100 грама, разликата в теглото идва от компонентите.
Вече има горе долу подходящи гуми за асфалт на 27.5 цоловите и нямаш грижи с тях, освен цената.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот EquilibriumCST » Съб Сеп 06, 2014 2:45 pm

Благодаря на всички за отговорите.

Ето я и моята нова придобивка Cross Traction G27 SLX снимка 1 снимка 2 снимка 3

Напълно го оборудвах - каска, скоба, светлини, компютърче, туба.
Направих си и пробен преход до работа(Младост 1 - Полиграфия) и всичко беше 6 спирачки, скорости само малко седалката ми убиваше накрая, но предполагам ще свикна.
Статистика за пробега:

Време: 50мин
Разстояние: 13,04км
Ср. скорост: 15,6км/ч
Макс. скорост: 42,2км/ч
Калории: 183kkal

Като цяло имах и още поне 20мин почивки :) Уморих се прилично. А и имаше много денивелации по пътя.
Това е засега след няколко месеца ще пиша по - подробни отзиви.
EquilibriumCST
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:54 pm

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот Ozzie » Съб Сеп 06, 2014 3:30 pm

Ако ще го юркаш повече из града, оборудвай го с някакви по- тесни гуми, колкото се може по- гладки (най- добре слик). Разликата е осезаема в сравнение с "рошавите" с които е в момента.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Подходящ ли е DRAG ZX2 PRO за 105кг човек?

Мнениеот EquilibriumCST » Съб Сеп 06, 2014 6:38 pm

Ozzie написа:Ако ще го юркаш повече из града, оборудвай го с някакви по- тесни гуми, колкото се може по- гладки (най- добре слик). Разликата е осезаема в сравнение с "рошавите" с които е в момента.


Съгласен, но по нататък че ми свършиха финансите, а с допълнителните неща много прекрачих границата :)
EquilibriumCST
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:54 pm

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта