Cross fusion vs traction sl5

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот V.todev » Чет Юли 19, 2018 3:12 pm

Привет

След миналата ми тема за Драг Тундра се отказах от фетбайовете в близко време и сега пак съм на тема МТБ.

Този път дилемата е между cross fusion 29" и cross traction sl5 29" . По принцип си се бях огледал във фюжъна и него си търсех , но искам да си го купя от магазин , а не онлайн а трудно се намира xl рамка в наличност. В магазина на крос казаха , че ще докарат другата седмица та ще го има наличен , но като ходих до байк център ми казаха , че тракшън сл5 е заместителя на фюжъна от новата гама на крос и , че е по-добре да взема него и да не обикалям да търся другия.
Оообаче ми се иска и вашето мнение като безпристрастни хора , които разбират от колела и компоненти ( все пак от магазина трябва да гледат да продават това което имат ).

Ето единия https://kadenas.bg/CROSS-TRACTION-SL5-29
Ето и другия https://kadenas.bg/CROSS-FUSION-MAN-29
След намалението на фюжъна са почти на една цена.... Какво мислите ?
Благодаря предварително
V.todev
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 3:55 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот Lento corredor » Чет Юли 19, 2018 3:29 pm

Единственото, което не ми се нрави в тракшъна е интегрираните спирачки и команди (това е коментирано вече в друга тема). Иначе тракшъна е с малко по - добър заден дерайльор.
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот V.todev » Чет Юли 19, 2018 3:35 pm

Ахам , да видях в една от темите това, което сте коментирали за комбинираните , но не бях видял че при него е така. Ако не греша е по-добре да сменям дерейльор отколкото спирачки+скорости при евентуална повреда или ъпгрейд. И само това ли им е главна разлика ?
V.todev
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 3:55 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот Lento corredor » Чет Юли 19, 2018 3:56 pm

V.todev написа:Ахам , да видях в една от темите това, което сте коментирали за комбинираните , но не бях видял че при него е така. Ако не греша е по-добре да сменям дерейльор отколкото спирачки+скорости при евентуална повреда или ъпгрейд. И само това ли им е главна разлика ?

Така е ако новия дерайльор е пак 9 скоростен.
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот V.todev » Чет Юли 19, 2018 5:01 pm

Съмнявам се да променям каквото и да е по окомплектовката освен кормило , лапа или седалка ако не са ми удобни. Като цяло не сменям скорости често , което незнам дали е от значение спрямо живота им ( преден венец сменям 5-10 пъти годишно , заден 2-6 пъти на ден ) , но миналия ми байк беше с монтаж Tourney и за една година без никаква поддръжка нямах проблеми , сменяше си като по масло. Та ако не е удар или някаква друга външна намеса най-вероятно няма да подменя скоро компоненти.
V.todev
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 3:55 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот carmo » Пет Юли 20, 2018 9:32 am

От кога Алтус заден апарат е по-добър от Асера такъв? Като погледнеш вилките, курбелите и рамките, аз не виждам колебание кое от 2-те е по-добро при разлика от 10лв. :dontknow: Ама гледайте ги тея спецификации, за кво се пънат хората да ги пишат?
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот carmo » Пет Юли 20, 2018 11:33 am

Моя грешка Аливио, а не Алтус, но пак Фюжъна е доста по-добър за +10лв, докато е на промоция.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот V.todev » Пет Юли 20, 2018 12:12 pm

Чакам го да го доставят. А колкото до четенето на спецификацията , не съм на ясно кое е по-добро от другото , което ме подсеща за една молба към някой от вас , който разбира и има желание - по най-елементарния начин да напишете подредбата на класовете на Шимано ( знам че tourney е най-ниския и примерно tourney<.... )
V.todev
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 3:55 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот victortrt » Пет Юли 20, 2018 1:55 pm

Разни с букви и цифри, търни, алтус, асера, аливио, деоре, slx, xt, xtr. Това за МТБ и трекинг като има някои разлики при еднакви класове и различно предназначение например крос слагаха задни дерайльори от висок клас, но за трекинг предназначение на част от колелата си. Те са същия клас като тези за мтб, но не се заключват.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот Lento corredor » Пет Юли 20, 2018 2:53 pm

victortrt написа:Разни с букви и цифри, търни, алтус, асера, аливио, деоре, slx, xt, xtr. Това за МТБ и трекинг като има някои разлики при еднакви класове и различно предназначение например крос слагаха задни дерайльори от висок клас, но за трекинг предназначение на част от колелата си. Те са същия клас като тези за мтб, но не се заключват.

Напълно съм съгласен, но от значение е и годината на съответния клас. Примерно аливио 4000 е по-добро от деоре 591.
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот V.todev » Съб Юли 21, 2018 11:20 pm

Днес си взех Фюжъна и успях да му направя първите 10 км ( само толкова за съжаление , от магазина в Младост до Люлин ). За сега съм доволен от покупката си , доста е различен от другите байкове ,които съм имал по един или друг начин. Последния въпрос , който имам към вас е - какви гуми бихте препоръчали ако реша да сменя тези , с които идва фабрично ( schwalbe rapid rob 2.25 ) , на няколко места видях , че доста хора са писали , че не са останали доволни та дори са се пребивали заради нестабилността им. Аз още нямам твърди впечатления от тях , защото не съм свикнал дори и с байка , но някак са ми по странни от smart sam с който бях на миналия байк.
V.todev
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 3:55 am

Re: Cross fusion vs traction sl5

Мнениеот carmo » Нед Юли 22, 2018 2:34 pm

Първо: честито!
Второ: покарай с тези гуми и като си уточниш критериите и претенциите, ще знаеш какво да търсиш. Смарт Сам принципно са по-добри, но и това е относително, понеже зависи къде и как предимно ще го караш. От към избор си облагодетелстван, тъй като джантите ти са 28", а за тях има доста широк спектър от гуми, както и 29" (каквито се водят твоите) също е вече масов размер, с много разновидности като марки и шарки.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта