Избор на хибрид

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 700 лв. (за твърдаци) и до 900 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на хибрид

Мнениеот warstomp » Чет Май 18, 2017 7:44 am

Съгласен съм с Вас и мисля да се огранича до един от следните 2 варианта:
28х1.6 42-622
28х1.75 47-622
Сегашната ми е 28х1.5 40-622, 700х38c. Каплата е 19c.
Аз също четох доста из интернет и там пише че гумите до 42мм са по-леките, като след тази ширина теглото скача драстично и стават по-мудни потеглянията.
Но стига съм разводнявал темата за избор на хибрид. Благодаря за коментарите.
warstomp

Рейтинг: 1200

Мнениеот carmo » Чет Май 18, 2017 9:59 am

Темата ще е по-полезна на следващите, ако споделиш после какво си обул, как вози и гази, а ако сложиш и снимки преди/сега ще е :clap:
carmo

Рейтинг: 1420

Мнениеот 2WBGST » Пет Май 19, 2017 5:18 pm

carmo написа:Темата ще е по-полезна на следващите, ако споделиш после какво си обул, как вози и гази, а ако сложиш и снимки преди/сега ще е :clap:

И нека също да каже за силната страна на хибрида Какви скорости постига по шосето на равно, по нагорнище? Как е маневреността на хибрида? Доволен ли е от дисковите спирачки и работата на вилката? Какви дистанции са най-удобни за преодоляване - 50 - 60 - 80 -..... km? Все пак този хибрид не е толкова твърд като бегач например, трябва да е с по-удобна возия.
2WBGST

Рейтинг: 1215

Мнениеот warstomp » Пон Май 22, 2017 7:27 am

Още нямам толкова натрупани впечатления, но ги увеличавам. В събота карах още офроуд, но този път не по каменист път, а по черни утъпкани пътища. Преди това спаднах и гумите малко и мога да кажа че е доста удобно. Нямам забележки. Обаче карах и по обрасли с храсталаци пътища, където се спукаха и двете гуми(едната даже на две места). Докато ги сменях видях колко са леки и тънки. Явно не са за мен, но ще ги сменям по-нататък, като има финанси. Имаше и коловози по този път, където трябваше да си помагам с пускане на крака. Бяха много коварни и за mtb. Досега съм карал само 40км (до 5 км офроуд) и не усетих някаква умора. Средна скорост около 17км/ч. Не мога да усетя чак толкова голямо предимство в скоростта, но мисля че потдържа поне 2-3км/ч повече от стария ми мтб. Просто тук се моря по-малко, а не че е много бърз като че ли. Върти леко и по-добре от mtb-то. Вилката също работи, гриповете са удобни, но ми липсват рога отстрани. Гледах че тези модел Ergon GP1 нямат, но основата ми изглежда същата като на следващите 2,3,4, само че не съм намерил да се продават отделно. За дисковите спирачки нямам забележки. Работят добре. За 2 карания толкова мога да кажа. Ако има още нещо, ще споделя пак.

p.s. Докато сменях предната гума ми се развъртя гайката на лоста за стягане и съм загубил някъде пружината от едната страна. Не знам дали мога да карам така и къде ще си намеря друга.
Прикачени файлове
DSC_1673_v2.JPG
(298.71 KiB) 29 пъти
warstomp

Рейтинг: 1200

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти