Препоръка за градски велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Препоръка за градски велосипед

Мнениеот abyss » Вто Апр 25, 2017 4:11 pm

Здравейте,

Сигурен съм че ви е писнало да се задават едни и същи въпроси всеки час, но се надявам да помогнете.
Доста изчетох тука какво може и какво не за малко пари и направо се отчаях. Гледах и обявите по базара и олх - има разни хубавини, ама как да се хвърлям на старо като не ги разбирам и ще ме метнат на джанката.

Накратко имам нужда от съвет за велосипед за градско - София (със всичките екстри на релефа). Ще се ползва за разходки из парковете и малко в околията, за офроуд не може да става дума. Нито ще понесе неква страшна експлоатация, нито яко набиране - само да си джиткам за кеф.
Данни:
Цена - 500лв.
Пол - мъж
Ръст - 173
Крак - 78
Тегло - 79

Нямам предпочитания за външни-вътрешни скорости, но мисля че поне 6-7 вътрешни трябват?
Ще ми се да е новичко, колкото и да е трудно с тия пари. Като си правя сметката втора ръка ще ми излезе същия масраф за 2-3 години. Склонен съм на втора ръка, най-добре от "свой човек" - да не е крадено и пр. Ако някой препоръча обява ще е хубаво. :)

Гледах Canyon, Glide, Cruiser на Drag. Shockblaze не ми се нрави че не виждам как ще го тествам. Крос и Спринт в тия пари май не се класират?
abyss
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 21, 2017 3:36 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот victortrt » Вто Апр 25, 2017 5:16 pm

Шокблейз може да тестваш в магазина на Макском в кв. Борово или ман. ливади запад но в този бюджет по-скоро нещо на спринт.
За нова трябва още малко да додадеш поне за тези - http://koleloto.bg/product/1239/cross-a ... 2017g.html и http://koleloto.bg/product/1240/cross-s ... 2017g.html
Драг май отиваха по-скъпи за колело с 24 скорости и главина на шлици, но имат и някакви евтини модели, които не са върха на сладоледа.
Ако се насочиш към втората употреба, според мен търси велосипеди от реномирани марки с вътрешни скорости.
Ако търсиш нещо такова https://www.olx.bg/ad/mbk-airborn-motob ... 6r5Qs.html ти допада и ти е добре като размер - за тези пари няма да сбъркаш. Дори нещо да не е наред може да се смени и оправи.
Този продавач поне с детските велосипеди е сериозен и ги праща стегнати на купувачите.
Другият ти вариант е да си вземеш нещо такова - https://www.olx.bg/ad/uintar-holandiya- ... 6vU6R.html и да му смениш кормилото с право за по-спорна стойка и визия и съответно ако не ти трябва, да махнеш багажника. Аз така съм направил и съм доволен, но излиза по-скъпо.
Вътрешните скорости са доста издръжливи и удобни в градски условия.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Апр 26, 2017 9:16 am

http://m.decathlon.bg/p/8377732_shoseen ... n-100.html
@victortrt ви е посочил добри велосипеди, при възможност до вашия ценови диапазон погледнете и този с гуми балон 32 и монтаж SHIMANO A050. Нисък клас е но командите са здрави, ползвах такива определено време и бяха безпроблемни, тук ми допада че от пред е с една плоча и ще бъде удобно за града както и велосипеда ще става и за дълги преходи.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот abyss » Пет Апр 28, 2017 10:26 am

Благодаря за бързите съвети.
Поред:
Втора ръка в Първомай, а изобщо извън София - трудна работа да купя без да мога да пробвам и огледам (не че ще разбера нещо).

Сприята не е ли тегава с тия 3 скорости.

Ареала е симпатичен, гледам че има модел 2015 с няколко десетака надолу.
А имат и Ареал 2015 и Авалон 2015 малко над неговата цена.
Дали не е по-добре тях да гледам.
Притеснява ме че не пише налични размери, но работя близо до магазина им и ще отскоча на място да проверя какво имат и кое ми е по мярка.

Гледам и Ареал трекинг 2015 и Ареал гент 2017 - окомплектовани са с калници, протектор (?) на веригата и пр. работи, дето аз веднага ще купувам и са си пара.
abyss
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 21, 2017 3:36 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот carmo » Пет Апр 28, 2017 1:30 pm

Последното (версии 15 и 17) е трекинг тип колело. Да, има калници/багажник, но и осветителен комплект с динамо главина, и извита назад кормило + регулируемо по ъгъл и височина колче, за него. Тези неща повишават комфорта и функционалността, но тежат и общо взето имат смисъл ако ги ползваш. Горните ти линкове са хибриди и Авалон-а е по-добър, заради някои компоненти и "меката" вилка, която има смисъл по черни пътища и пътечки, но и тя си тежи. Наистина, първо си определи приоритетите и премисли, кое ти е важно. Колелетата с вътрешни скорости са ърбън или сити тип.
Тук (най-горе) може да прочетеш кратко описание на трекинг: http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... cking.html ,
хибрид: http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... cross.html ,
ърбън: http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... urban.html ,
сити: http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... /city.html
Ползвам сайта им именно заради базовите описания, но и колелета имат достатъчно. Като всички са пред очите ти, може по-лесно да придобиеш представа и да си канализираш приоритетите.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот abyss » Пет Апр 28, 2017 1:55 pm

Благодаря за уточненията.

Само дето... аз ако знаех какво искам/трябва нямаше да питам. :).

Преди малко се отбих до веломания център и се пробвах на 17" каньон - оказа се висок!?
Правя си извода, че с хоризонтална тръба трябва да търся под 17". Или както се оказа МТБ 17" със по коса тръба. Или грешно съм разбрал?

Предложиха ми https://dragzone.bg/velosipedi/planinsk ... -comp-2017 17" - пасна ми размера, хвана ми очото и парите са тука-тука. Нямаха миналогодишния https://dragzone.bg/velosipedi/planinsk ... -comp-2016 на 17" за проба.

Сега го гледам него в нета - стотачка надолу, почти същия, май? Може би това да ми е късмета...

Целта на цялата галимация е разходки в парка, включително малко черен път.
abyss
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 21, 2017 3:36 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот carmo » Пет Апр 28, 2017 2:07 pm

И двете са МТВ тип. Ако не ти трябва лекота на вървене и скорост, ще ти вършат работа. Ако не знаеш какво искаш, все някой ще успее да ти продаде каквото има. :) Най-голяма услуга ще си направиш ако се напрегнеш и помислиш. Избира се трудно, мери се правилно, а после се кара приятно. Иначе става обратното: Ибор -лесен, мерки -на око, каране -мъка.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот victortrt » Пет Апр 28, 2017 2:31 pm

abyss написа:Благодаря за бързите съвети.
Поред:
Втора ръка в Първомай, а изобщо извън София - трудна работа да купя без да мога да пробвам и огледам (не че ще разбера нещо).

Сприята не е ли тегава с тия 3 скорости.


В София съм виждал да се карат фиксита и сингъли с една скорост. Аз карам за града колело с 7 вътрешни и ми стигат даже за да изкачвам рампи на подлези на 2-ра и 1-ва предавка /според зависи набраната скорост или прав или седнал/. Рампите са стръмни, но не са много дълги и може в крайна сметка и да се бута по тях. Нормални наклони се качват някак /неколкократно пробвано с т. нар. Голяма монца и ул. Богатица от басейна Спартак нагоре./
Очевидно проблемите, които те притесняват са откъм най-лека скорост за изкачване.
Не знам точната разлика в предавателните съотношения, а и зависи от венец и курбел, но едва ли разликата между най-леката предавка на 7-цата е голяма с тази на 3-ката. Вече за тежките може и да не е така.
Предполагам, че затова сприята е лека и с тесни гуми, за да може да се катери и да върви бързо при наличните скорости. Прави впечатление че курбелът е 38 зъба, тоест явно е имало някаква мисъл в конкретното отношение между брой зъби отпред и отзад.
А да при моето смених средното и курбела с друг и зъбите отпред станаха с два повече.
При сприята това е малко по-трудно заради целия предпазител, който е много джиджана част от колелото.
Просто трябва да пробваш в магазина и около него и така.

Другия ти пост с залитането към мтб нисък клас няма да го коментирам, щото няма смисъл.
Очевидно първо трябва да си изясниш какво точно искаш.
Мека вилка, която почтни не работи, тежи доста повече от твърда, едни дунапренени грипове са 20 лева със сищия ефект и те така.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот abyss » Пет Апр 28, 2017 2:35 pm

Точно на сляпо не искам нищо да взимам, затова търся съвети.

Гледах рамките на тия двете - почти еднакви, обаче каньона опира много. Дали не е заради малко по-високите гуми?. Скорост не търся изобщо. Комфорт и кеф само. Какво ще рече лекота на вървене? Тежко колело, скорости?

Явно ще ми трябват повечко проби на живо.

ЕДИТ: @victortrt, наистина тия фалшиви вилки не ми се нравят, ма почти всичко е с такава. Не ме притесняват изкачвания, просто нямам опит с три скорости затова попитах. Имам бая баджаци и за фикси, просто не мие целта да се напиням по малки наклони. :)

Слев работа ще ида да пробвам, ако ги имат тия спринтове в магазина на koleloto.bg
abyss
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 21, 2017 3:36 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот victortrt » Пет Апр 28, 2017 2:49 pm

Сприите искаш да кажеш. Колелото е близо до веломанията на Борис І, пробвай на двете места и прецени.
Лекота на вървене означава че колелото върви лесно, гумите не шумят като самолет по асфалта, има инерция и т.н.
Това е по-характерно за колето от вида на сприята или драг блейд, отколкото за мтб с рошави гуми и малки плочи отпред, но последните возят по-меко.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот carmo » Пет Апр 28, 2017 2:54 pm

Под лекота на вървене принципно се има предвид изминат път спрямо вложена енергия. Велосипедите с по-тънки гуми са по-ефективни, но пък тези с балонни гуми (особено ако се карат по-меки), ще возят по-комфортно. Твърда седалка е по-подходяща за дълги преходи, а меката за кратки, понеже повече се впива в Д-то. МТВ-тата са с по-къси скорости, за да катерят по-лесно оф-роуд, но по равното ще усещаш че можеш повече, а няма накъде. Ще искаш по-тихи и леки гуми и дори да сложиш такива, предните венци трудно ще смениш. Ще стане така че си си купил джип и го караш градско.
ценното на вътрешните скорости е че могат да се превключват на място. Спираш внезапно (в града това често се случва) на най-високата и превключваш за секунда на най-ниската преди да тръгнеш. С външните трябва да превъртиш курбелите поне веднъж (след като щракнеш) и така за всеки 2 които сваляш. Абе още особености има и "навлизане в материята" му е майката. Иначе колелото е проста работа, но ...
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот abyss » Пет Апр 28, 2017 3:09 pm

carmo написа:Под лекота на вървене принципно се има предвид изминат път спрямо вложена енергия.
......
Абе още особености има и "навлизане в материята" му е майката. Иначе колелото е проста работа, но ...

Тия неща ги разбирам чудесно, и все пак - благодаря за отделената енергия. Доста изчетох за седмица и са ми ясни основните положения.

victortrt написа:Сприите искаш да кажеш. Колелото е близо до веломанията на Борис І, пробвай на двете места и прецени.
Лекота на вървене означава че колелото върви лесно, гумите не шумят като самолет по асфалта, има инерция и т.н.
Това е по-характерно за колето от вида на сприята или драг блейд, отколкото за мтб с рошави гуми и малки плочи отпред, но последните возят по-меко.

Кросове имах предвид. Иначе да аз точно в тая веломания влязох на обяд за 10мин, че ме гонеше работа.

Наистина ще отделя повечко време след работа да видим. малко ме уплаши тая работа с високата 17" рамка, ма кот-такоа.
abyss
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 21, 2017 3:36 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот carmo » Пет Апр 28, 2017 3:20 pm

така е по-добре: въоръжен със сериозен подход, а в резерв -чувство за хумор :)
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот victortrt » Пет Апр 28, 2017 3:29 pm

Драговете са с коса горна тръба и макар да са 17 цола при седалковата, там където мериш, не е толкова. Хибридите и ърбъните са с относително равна тръба и така. Гранд каньонът също е с мтб подобна рамка като форма, а и дебелина на тръбите.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот victortrt » Сря Май 03, 2017 3:41 pm

Колега доста време мина, каква стана с търсенето. Или намери и от каране нямаш време да се похвалиш?
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот abyss » Чет Май 04, 2017 12:44 pm

В колелото.бг пробвах Сприята и направо ми взе акъла, но не ми се нрави заради тънките гуми. Опитах и Ареала и много ми допадна. Продавача ми пробутваше с две ръце сприята.
Във Веломания център пробвах Grand Canyon Comp и много ми хареса, а и за разлика от базовия не ми опира. Гумите му са за градско - изглежда ърбън, само тая вилка ми бърка в здравето, ма какво пък толкова.

Чуденката опира до тия трите. Другата седмица ще ида до Макском да видя тия шокблейзове. А и се оглеждам за нещо втора ръка.
abyss
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 21, 2017 3:36 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот victortrt » Чет Май 04, 2017 1:13 pm

Тия тънки гуми се сменят с малко по широки. Това на ареала са твърде широки и тежки за градски според мен. Но изборът е твой.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Май 22, 2017 11:52 am

http://m.decathlon.bg/p/8379017_treking ... e-120.html
Погледнете и този, но е на доста по-ниска цена, просто да ви върши работа в града и разходки? Става и да се пътува в метрото, влак и да се одраска и да не ви пука много за него при пътуване.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот abyss » Сря Май 31, 2017 12:47 pm

Благодаря на всички за насоките и акъла, включително и задочно от други теми!

След доста проби и обикаляне и малко мал шанс с Areal Trekking (изпуснах примоцията щото нямаше размер) се сдобих с CROSS AREAL URBAN 2017, сложих му некви не ужасни калници и отразители и едно смотано звънче и го врътнах за 10мин. Много леко върви. Довечера ще го покарам повече.

Днес ще му взема и един катинар ABUS и ще си търся допълнително въже на 12мм да овързвам (приемам съвети).

Ще помоля да препоръчате комплект инструмети да си го притягам от време на време.
abyss
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 21, 2017 3:36 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот carmo » Сря Май 31, 2017 2:10 pm

Честито! Добро е моделчето и изглежда дори по-скъпо отколкото е, така че правилно вземаш секюрити мерки. Големичък ми се вижда тос катанец и неудобен за носене, но пък е доста солиден. Има по-малки http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... rvena.html стига да позволяват хващане към статичен анкерен обект където ще го съхраняваш. За въже минаващо през спиците на 2-те джанти също добре си решил (понеже са с перчатки), макар че за да ги свалят, трябва да се сетят да спаднат балонните гуми (няма да минат покрай накладките, дори да разкачат спирачките). Колчето на седалката мисля е с болт, а не с "бърза стяга", но може да предвидиш дължина от въжето, така че да минава между двете и релси. Катинарчета и въжета има всякакви, но най-добре си е да си близо и да го виждаш, или да е в обсега на охраната. И по този въпрос има теми във форума, но важното е да караш, а не да го мислиш :)
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот victortrt » Сря Май 31, 2017 4:35 pm

abyss написа: ...Ще се ползва за разходки из парковете и малко в околията, за офроуд не може да става дума. Нито ще понесе неква страшна експлоатация, нито яко набиране - само да си джиткам за кеф...

Аз колелото, което ползвам за такива цели, главно за каране в парковете и разходки в околията, изобщо не го връзвам, защото не се отделям от него на повече от 2 метра.
Тоест карам, спирам, седя до него, купувам си бира от някоя будка с него, подпирам го на стола си като седна на открита кръчма и така.
То е с куик рилийзи на двете капли, на седалката и ако трябва да съм подсигурен, ми трябват 2 метра кабели и сигурно три ключа, а те и се губят.
Затова карам за кеф от вратата до вратата и не мъкна заключалки.
За целта на градското каране и връзването ползвам делник и като ми се налага да джиткам из града по пазар съвсем друго чудо на техниката, на което всичко му е с винтове и гайки 15 мм и само предната капла е с бързо сваляне, но я връзвам заедно с рамката. То е старо градско с вътрешни скорости, право кормило, калници и махнат багажник. но има вид на нещо пенсионерско, хипстърско и т.н. тоест не е особено атрактивно за кражба.
Веднъж по стечение на обстоятелствата /рожден ден, прибиране без кола, отиване на следващия да я взема, дъжд и т.н./ прекара цяло седмица вързано между два блока в Люлин и си го намерих пак там непокътнато и измито от дъжда.
Та съветът ми е това колело да не го оставяш дълго време вързано, а да го караш и държиш до теб.
Бира може да си купиш и без да влизаш в магазин - има будки почти навсякъде.
Чувал съм за кражби дори от подземните паркинги на моловете, които все пак са с видеонаблюдение.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот abyss » Сря Май 31, 2017 4:36 pm

Благодаря за хубавите съвети.

Абуса го уредих под 50лв. та ако трябва и на врата ще го нося за фукня. :D
Съхранението е добре - гараж в двор с комунистически хитрини, и запушено с една стара баба (автомобил), която още върви. И разбира се - baba surveillance systems в целия квартал. :bowdown:
abyss
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 21, 2017 3:36 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот ico_3 » Сря Май 31, 2017 10:20 pm

Здравейте,изправен съм пред същата дилема като колегата.Трябва ми колело за придвижване и разходка из града.Бях се засилил да купувам колело втора употреба ама те цените им като на нови.Та се спрях на това някой виждал ли го е на живо че евентуално ще го поръчвам по интернет.Става ли за кратки разходки,смятам да му монтирам и детска седалка да разхождам щерката
http://www.passati.com/bg/trekking/trek ... eko-detail
ico_3
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 4:31 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот carmo » Чет Юни 01, 2017 1:41 pm

За тея пари -бива.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот valtera_ » Пон Юни 19, 2017 9:53 pm

Здравейте,
Като нов член на форума и аз ще се възползвам от темата на колегата и ще помоля за съвет.
Решил съм да си взема колело, да почна да ходя на работа с него (5-6 км в София в едната посока) и през уикенда чат пат по паркове. Висок съм 187 см и тежа 95 кг, дължина от земята до четала 85-86 см, това да ме ориентирате за рамката.
Искам да е възможно най-евтино, затова и след всичкото четене реших, че трябва да е без никакви окачвания, с в-брейк и т.н.
Чудя се между следните модели:
1. B'twin Riverside 100 - http://m.decathlon.bg/p/8379019_treking ... e-100.html
2. B'twin Riverside 120 - http://m.decathlon.bg/p/8379017_treking ... e-120.html Този даже го тествах в Декатлон, хареса ми що годе, но може би искам една идея по-дебели гуми
3. Passati Torino 28 - http://www.passati.com/bg/trekking/trek ... -40-detail
4. Passati Courier 28 - http://www.passati.com/bg/trekking/trek ... eko-detail като на това вилката е с амортесьор и предполагам не се заключва, та по-скоро отпада, но пък ако кажете, че е по-добро от другите ще се замисля, а и рамката е малка може би за мен (48 см)

Може би най-много клоня за Пасати Торино, но ме притеснява да не ми е малка рамката (50 см), в декатлона карах размер L и го чуствах добре, но не пише колко сантиметра е. Питах за разстоянието на Торионото от земята до горната рамка и ми отговориха 74 см. Това добре ли ще ми е, спрямо моите мерки посочени по-горе.

Моля за съвет към кое да се ориентирам. Благодаря предварително
valtera_
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 19, 2017 1:28 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Юни 21, 2017 10:34 am

https://youtu.be/ozJ44JQzMZg
B'twin Riverside 120 ми допада и може да попитате за поръчка на по-голяма рамка от наличната, допада ми защото е елементарен като замисъл на скорости и главините са с QR автомати, докато при модела 100 липсват. Също ако разполагате с по-голям бюжет, погледнете и този?
http://bikesport.bg/bg/products/2597--
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот cnow » Сря Юни 21, 2017 3:32 pm

"размер S - ръст от 1,50 до 1,65 м / размер M - ръст от 1,66 до 1,82 м / размер L - ръст от 1,83 до 2 м."

Л-ка е дават като за теб и май няма по - голям размер. Декатлонските колелета за тея пари са добре.
cnow
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 24, 2017 9:34 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот carmo » Сря Юни 21, 2017 3:55 pm

Не си писал бюджет. Принципно всеки гледа да мине "тънко", но обикновено става като в онази мъдрост -"човек или си плаща, или си плаща щот не си е платил".
B'twin не ми допадат понеже има голямо разминаване между горните тръби на задния триъгълник и тази от предния. Получава се усукващ момент, понеже колчето на седалката ще е в този диапазон, а ти си висок и тежък. Ако искаш спокойно да караш ще ти трябва слизащо по-надолу (500+мм), но такива трудно се намират. Иначе е семпло и цената блазни.
Пасатите пък не са много популярни, а май мъжкия вариант на долното липсва (по спомен от някоя тема)
Бих погледнал нагоре в темата (ако не си я чел) какво си е взел колегата Абисс (мнението от 31-ви Май). Смятам че е чудесно (като цена / компоненти), а 520мм рамката ще пасне добре на краката. Велосипеда е ърбън тип, съвсем като за описаният периметър.
Тези с меката вилка са тип хибриди и за +100лв, може да се вземе това http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... n-mat.html За асфалт е добро, както и за сухи черни пътища и полегати горски пътечки.
Марката е достатъчно известна, а гаранционното обслужване -пословично добро, нещо доста важно спрямо предните 2 бренда.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот valtera_ » Сря Юни 21, 2017 4:55 pm

Да наистина забравих да напиша бюджет, тъй като исках съвет между посочените модели, т.е. до към 350 лв. Мога да дам и повече, но просто не съм сигурен колко ще го карам, а и за колело ми се струват неоправдана инвестиция (моля да не се приема като обида от запалените велосипедисти).
Изчетох темата и много други още преди да се регистрирам, да посочените модели наистина са добри и ми харесват, но връщайки се на горе написаното, не ми се дават толкова пари за колело, което може да се окаже, че ще използвам рядко. Искам да стартирам с нещо възможно по-евтино и ако се запаля тогава ще мисля за по-скъпи варианти.
Звънях на Пасати, мъжкия вариант го имат на Куриера, говорих с един господин, който именно него ми препоръча, спрямо другия трекинг Торино 28, най-вече заради рамката и други неща. Дори каза, че може да сменя компоненти и т.н., но за момента докато не се ориентирам според мен няма смисъл. Иначе спрямо тези от декатлона като характеристики на хартия куриера мисля е по-добър (колкото разбирам от всичко четено де) - алуминиева рамка (3D нещо ми казаха), двустенни капли, вече повечето скорости нямат значение толкова за града и т.н.
Затова питам Вас, които разбирате повече и като прочетете характеристиките между Куриера и Ривърсайд 120 кое да избера като начало?
Аз се насочвам може би към Куриера, единствено не исках да е с мека вилка, но човека ми каза, че не толкова мека, т.е. няма голям ход (а и в сайта пише SR-SUNTOUR 28 NEX, но ми каза че е объркано, всъщност е някаква обикновена нещо МОД ми каза, но не разбрах точно). Също каза, че може да ми сложат твърда, но стоманена, че алуминиевата щяла да оскъпи, само че не знам дали няма да се промени геометрията, а и препоръча да си остане с меката вилка, както е по принцип модела. Гумите може да ми сложат 1.5 (37) по-гладки в средата и с шарка отстрани, но аз може би предпочитам тези, с които си върви 1.75 (42), не знам с по-малките дали ще усетя толкова разлика. Вие за гумите какво мислите?
Та това е, знам че може после спестените пари, които няма да дам сега за по-скъп велосипед, да ги дам и двойно, но за момента така съм решил.
Благодаря за всички съвети досега :)
valtera_
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 19, 2017 1:28 pm

Re: Препоръка за градски велосипед

Мнениеот carmo » Сря Юни 21, 2017 7:46 pm

Тогава вземай Куриера, но питай за рамка 50+ см. Остави си стандартните гуми. Riverside 120 при аналогична цена с него е бита карта, а за рамката вече споделих. Ториното също е надценено за това което предлага.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта