Чудя се за твърдак

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Чудя се за твърдак

Мнениеот Prelude » Пон Мар 02, 2015 8:15 pm

Здравейте.търся си твърдак за около 750 лв. Насочил съм се към няколко модела на Drag,Scott и Ram,но няма да ги споменавам, за да не ви влияя на мнението :) 70% от времето ще го карам в града,но при всяка свободна минута в планината(Витоша). Насочил съм се към 27,5 , като държа възможно на най-добрата вилка,за тия пари.дисковите спирачки мога да ги прежаля.
Prelude
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 02, 2015 7:50 pm

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот Telepatok » Пон Мар 02, 2015 9:48 pm

Здравей,
Това колело според мен е добър избор - http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kategorija/velosipdi/mtb/27-5/27-5-cross-grx-8-cheren-mat.html.
За 719 лв получаваш хидравлични дискови спирачки, вилката е Suntour XCT, но за тези пари това е макса общо взето.
Принципно сега има промоция на CROSS за точно този велосипед - 649 лв, но само за 29 инчовия модел.

Бих ти препоръчал също RAM, но за тези пари можеш да си вземеш само модел с V-brake така че отпада.
Недей да прежалваш дисковите спирачки, това ти е един от основните животоспасяващи компоненти. :)

От DRAG този модел става: http://screambikes.eu/bg/velosipedi-planinski-s-tvurda-ramka/8805-velosiped-drag-zx4-team-edition.html
Общо взето същата окомплектовка като CROSS-a, малко по-ниско тегло. Курбелите са лоши обаче.

В зависимост колко можеш да изчакаш, можеш да се възползваш от промоциите на CROSS.
Аз бих се спрял на тях.
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот Prelude » Вто Мар 03, 2015 4:31 pm

Prelude
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 02, 2015 7:50 pm

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот Prelude » Вто Мар 03, 2015 5:54 pm

180 85 кг за леко каране в планината без прекалено агресивни спускания
Prelude
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 02, 2015 7:50 pm

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот Vorac » Сря Мар 04, 2015 3:43 pm

Според мен ето тук започват ставащите вилки:
http://koleloto.bg/product/701/cross-26 ... -2013.html
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот creapfog » Сря Мар 04, 2015 3:57 pm

Напоследък има доста теми за избор на твърдак в този ценови диапазон , а ти попрочете ли форума преди новата тема?
А иначе смятам ,че Крос имат хубави модели за твоя тип каране скоро би трябвало да има и доста намаления :agree:
Лично мое мнение не се насочвай към рам (нямам компетентно мнение защото не съм го карала) ,но за тези цени комплектовката не си заслужава ,само дето са сложили един рок шок и тва е.
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот victortrt » Сря Мар 04, 2015 4:25 pm

creapfog, знам, че си дама, но ако нямаш впечатления от рам, не е удачно да съветваш хората да не ги купуват.
Стойността на един велосипед не винаги и не за всеки е тази на сбора на стойността на компонентите му. Да рам са по-скъпи като цяло, но май са най-леки и с най-добри откъм геометрия рамки от българските марки. За планински велосипед вилката е важен компонент и за някой тя може да се по-определяща за избора от задвижването. Отделно има неща като периферни компоненти и гаранционна подръжка и условия например.
Давам пример. Аз харесвам крос и не харесвам драг, но си взех Драг Гранд Каньон ТЕ на намалението им от 24%, просто защото не можех да не забележа, че за такава цена не се предлагаше по-добър хибрид в онзи момент, а и сега /с вилка ncx и обтегач xt/, а на мен ми трябваше универсален велосипед за града /София, която си е почти офроуд/ и леки черни пътеки. Велосипеда си е супер, гумите дори са със светлоотразителни ивици и защита против пукане, но не струва според мен 895 лева, колкото му искат на нормална цена и никога не бих го препоръчал като добър вариант при бюджет до 700 лева.
Отделно обаче обслужването във Веломания малко не ме кефи, защото велосипеда дойде с колче 300 мм и го вдигам точно на ограничението, съответно ме "посъветваха" да го сменя с друго за 29 лева, а това да си запазя, сякаш лесно се продава черно колче с марка "кокс". Това при рам го няма. Мериш, сменяш каквото не ти харесва, поръчваш си цвят, избираш си гуми и т.н., а с годините за човек това стават важни неща.
Prelude Имаш лично съобщение за намалени добри велосипеди.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот Prelude » Сря Мар 04, 2015 5:26 pm

Четох и други теми и въпреки тях много се чудя,както писа victortrt,държа повече на теглото и вилката.
Prelude
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 02, 2015 7:50 pm

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот creapfog » Сря Мар 04, 2015 8:05 pm

victortrt написа:creapfog, знам, че си дама, но ако нямаш впечатления от рам, не е удачно да съветваш хората да не ги купуват.
Стойността на един велосипед не винаги и не за всеки е тази на сбора на стойността на компонентите му. Да рам са по-скъпи като цяло, но май са най-леки и с най-добри откъм геометрия рамки от българските марки. За планински велосипед вилката е важен компонент и за някой тя може да се по-определяща за избора от задвижването. Отделно има неща като периферни компоненти и гаранционна подръжка и условия например.
Давам пример. Аз харесвам крос и не харесвам драг, но си взех Драг Гранд Каньон ТЕ на намалението им от 24%, просто защото не можех да не забележа, че за такава цена не се предлагаше по-добър хибрид в онзи момент, а и сега /с вилка ncx и обтегач xt/, а на мен ми трябваше универсален велосипед за града /София, която си е почти офроуд/ и леки черни пътеки. Велосипеда си е супер, гумите дори са със светлоотразителни ивици и защита против пукане, но не струва според мен 895 лева, колкото му искат на нормална цена и никога не бих го препоръчал като добър вариант при бюджет до 700 лева.
Отделно обаче обслужването във Веломания малко не ме кефи, защото велосипеда дойде с колче 300 мм и го вдигам точно на ограничението, съответно ме "посъветваха" да го сменя с друго за 29 лева, а това да си запазя, сякаш лесно се продава черно колче с марка "кокс". Това при рам го няма. Мериш, сменяш каквото не ти харесва, поръчваш си цвят, избираш си гуми и т.н., а с годините за човек това стават важни неща.
Prelude Имаш лично съобщение за намалени добри велосипеди.


Прав си ,все пак написах че моето мнение не е компетентно по въпроса.За сведение тези изводи ги направих по причината ,че съм прочела доста минуси относно рам ,но наравно има и положителни.
А за кроса системата е пак същата много съфорумници препоръчват новите модели поради цена-качество ,обаче не знам и не съм чела за оплаквания или похвали от вилките ,а до колкото разбирам на човека това му е важно :^:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот kobso1245 » Чет Мар 05, 2015 12:24 am

Prelude написа:Четох и други теми и въпреки тях много се чудя,както писа victortrt,държа повече на теглото и вилката.

Вилка като вилка...нисък клас, 28мм стеншъни, ако караш малко по хард или недай си боже си малко по-тежък(да не говорим, ако е комбинация от 2-те) има голяма шанс да я разлуфтиш.Не знам какво точно им се прехласват на ХС28 специално(да не говорим, че изглежда хипер смешно, особено ако му сложиш по-дебели гуми, ама тва е друг въпрос вече). За мен си заслужава, ако може с доплащане да ти сложат ХС32 въздух/Рекон/Епикон(за тия пари май е това всъщност), тогава вече може да си говорим.
Като цяло читавите вилки започват от половината твой бюджет, та няма какво толкова да очакваш.
За тегло(линка нещо е зачезнал, ама май ставаше въпрос за НТ2-ка)-Грип рамката е около 1.8кг, НТ2 е 2.2кг.. Демек РАМ хич не са най-леките на пазара, като приемем, че са със сходни компоненти.
За препоръки-дъвкано е хипер много. Има поне 3-4 теми, където се обсъждат подобни велосипеди, та не смятам да ги давам на готово(1-во-защото ме мързи и 2-ро - защото е по-голям кеф сам да попрочетеш нещо, хем ще понаучиш някое друго ново нещо).
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот Prelude » Пет Мар 06, 2015 7:15 am

Рамката на драг харди комп заслужава ли си. Мисълта ми е след време да му сменя вилката
Prelude
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 02, 2015 7:50 pm

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот esg85 » Пет Мар 06, 2015 8:29 am

Здравей. Преди 2 седмици и аз бях пред тази дилема и накрая се спрях на този Рам http://www.sportdelivery.com/bg/product ... Greenwhite като направих лека промяна и го поръчах с вилка Rockshock XC30TK само доплатих разликата в цената на двете вилки и ми излезна 930лв. Колелото вече е на около 300км и засега съм много доволен . Виждам че си се ориентирал към 27.5 размер ,но за 1.80 ръст мисля че и 29 ще ти е добре. Та моят съвет е ако имаш възможност да отделиш още 100лв взимай рама без да се замисляш
esg85
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 1:18 pm

Re: Чудя се за твърдак

Мнениеот Prelude » Пет Мар 06, 2015 4:49 pm

Пробвах 29 и са ми малко големи и неудобни иначе този рам го бях гледал
Prelude
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 02, 2015 7:50 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта