Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот EMILEN » Вто Сеп 30, 2014 11:55 pm

Имам MTB с 26 цола гуми от най-ниския клас. Карам го предимно по асфалт, но ми е трудно да поддържам повече от 30 км/ч средна скорост, а и като мина 100-150 км, се чувствам изморен. Та в тази връзка съм решил да си взема някой хибрид с 28 цолови гуми, с който да мога да измина 200-300 км и да не се движа със скоростта на каруца. Пистов на този етап не планувам да си купувам. Спрял съм се на следните два модела.
1. http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... -2014.html
2. http://bikesport.bg/bg/products/2197-sp ... %BD%D0%B8_
Кой от двата бихте ми препоръчали и ЗАЩО?
Моля да се абстрахирате от голямата разлика в цените и да не ми предлагате трети вариант.
Аватар
EMILEN
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1095
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 9:41 pm

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот victortrt » Сря Окт 01, 2014 8:09 am

Аз бих ти препоръчал спринта, защото макар и по-скъп, той има по-добри части - по-хубава вилка като модел, пълна скоростна група алтус, за разлика от безименните компоненти на драга, палцови команди, добри спирачки на шимано, хидроформувана рамка, която го прави с повече от кило по-лек от драга. От друга страна гумите на спирнта са по-широки и евентуално тежки от тези на драга, защото са за циклокрос, но те се сменят. Миналогодишния модел на спринт синтеро е още по-добър- заключваща вилка, регулируема лапа и ацера http://bikesport.bg/bg/products/1220-si ... %BD%D0%B8_
Понеже и същия модел, но друга година, си позволявам да го покажа. :peace:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот irgnet » Сря Окт 01, 2014 11:39 am

Ами ако имаш парите взимай спринта.
А за драга - този специално е с по-нисък клас части,
а ти им изпусна промоцията на Драг , до вчера в магазина им имаше отстъпки до 70%.
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот victortrt » Сря Окт 01, 2014 11:46 am

Абе точно този драг едва ли щеше да е намален със 70 % и човека е от Русе, ако дойде до младост за едно намаление неизвестно на какво, пак няма да му е на сметка. Щом пита точно за тези двата, значи има някакви надежди да ги вземе на далавера.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот EMILEN » Сря Окт 01, 2014 2:55 pm

Почти съм убеден, че нито един от велосипедите на Drag не е бил намален със 70%. Със 70% вероятно е било намалено или едно единствено детско розово колело за 3 годишни или някое залежало джърси, от което са останали 2 броя от един размер.
Аватар
EMILEN
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1095
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 9:41 pm

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот victortrt » Сря Окт 01, 2014 3:33 pm

Така е, драг намалят само трек, на които са вносител или други неща, различни от велосипеди - каски, дрешки, компоненти и такива подобни. Жестоко мисля, че трека го намалят, за да се купува изобщо, тъй като моделите на драг го копират, но са по-евтини стават малко като ауди и шкода.
Но ти си вземи спринта.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот GOA » Сря Окт 01, 2014 6:14 pm

EMILEN написа:Имам MTB с 26 цола гуми от най-ниския клас. Карам го предимно по асфалт, но ми е трудно да поддържам повече от 30 км/ч средна скорост, а и като мина 100-150 км, се чувствам изморен. Та в тази връзка съм решил да си взема някой хибрид с 28 цолови гуми, с който да мога да измина 200-300 км и да не се движа със скоростта на каруца...

В тази връзка вземи да повъртиш повече, не става само с гледане на ТВ, и вземи някой да ти обясни как стават тия работи с храната, течностите, загрявката, аеродинамиката, пулсомерите, пауърметрите, тесните гуми, педалските одежди и т.н. Слушай съветите на хора, които ядат спагети, а не кюфтета с бира. В тоя форум има повече градски даунхилъри с цели 2 г. опит, отколкото шосейкаджии, приемащи подобни цифри за нещо обичайно.

На много кратко мнението ми:
И две неща няма да ти свършат работа. Вероятно са хибриди защото позволяват хем да излезеш с колелото, хем да ходиш бутайки го, докато лафиш с някого. Разликата в цените не е голяма на фона на цените на подобни стоки в България.
Пистов велосипед за подобни разстояния е за герои-мазохисти. Шосеен ще върши много добра работа. Ако е неудобно кривото кормило - лесно се слага право. Гумите или са бързи и леки, или стабилни->бавни->тежки. Вилката няма пружинки и става по-лека минимум с 1кг., но пък посочените по-горе велосипеди нямат никакъв шанс да станат МТБ. За цената на която се продават няма как да се постигне ниско тегло, а най-евтините шосейки са макс. около 11 кг. Само с по-добра аеродинамика вдигаш средната скорост с няколко км/ч, а максималната с повечко.
На първо място са краката, сърцето, белите дробове и подходящи храни и напитки, консумирани по подходящ начин. Техническите средства дават сравнително малка разлика.
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот EMILEN » Сря Окт 01, 2014 11:34 pm

GOA написа:
EMILEN написа:Имам MTB с 26 цола гуми от най-ниския клас. Карам го предимно по асфалт, но ми е трудно да поддържам повече от 30 км/ч средна скорост, а и като мина 100-150 км, се чувствам изморен. Та в тази връзка съм решил да си взема някой хибрид с 28 цолови гуми, с който да мога да измина 200-300 км и да не се движа със скоростта на каруца...

В тази връзка вземи да повъртиш повече, не става само с гледане на ТВ...

Аз какво питам, ти какво ми отговаряш? Телевизия да не казвам въобще, ама много много рядко гледам. Нито пък ще ставам професионален колоездач.
Аватар
EMILEN
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1095
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 9:41 pm

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот victortrt » Пет Окт 03, 2014 10:48 am

Само да не се скарате. И двамата се прави по своему.
Действително за дълго каране по шосе по подходящ е хибрид с твърда вилка, отколкото тези двата, защото те са нисък клас вилки /за градски велосипеди/, които не се заключват, а и тежат. Примери - http://www.crosscycle.com/bg/catalog/ur ... al-92.html модел за 2015, сигурно ще е около 400-до 500 лева, води се ърбън по класификацията на крос, но такива за тази фирма са леки и бързи пълни твърдаци.
http://bikesport.bg/bg/products/2207-%D ... %BD%D0%B8_ Това е шосейка с три плочи и право кормило и е най-подходящата за дълги преходи по шосе, но според мен трябва да се сменят гумите с 25 мм от по-добра марка и евентуално да му се сложат рога за смяна на позицията на ръцете.
http://bikesport.bg/bg/products/1330-fe ... %BD%D0%B8_ Абстрахирай се от багажника /маха се/ и калниците и ще видиш перфектен хибрид на поносима цена - шосейна геометрия, право кормило, здрава главина /на шлици/, скорости среден клас и регулируема лапа /за да се променя позицията на кормилото/
или http://bikesport.bg/bg/products/1648-%D ... %BD%D0%B8_ ако още го има съща е добър вариант.
За дълго каране обаче ще ти трябват най-вече лек велосипед с леки гуми и рога, ако не ти харесва шосейното кормило.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот kobso1245 » Пет Окт 03, 2014 11:12 am

Добре, де, човекът ще върти по 300км, което изключва въртенето в града, откъдето следва, че ще му е доста по-добре да си вземе една читава шосейка за тия пари, с която ще му е доста по-удобно да върти, отколкото с какъвто и да е хибрид...
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот victortrt » Пет Окт 03, 2014 11:25 am

Е не всеки иска да кара шосейка, аз мисля, че именно това значи израза от първия пост "Пистов на този етап не планувам да си купувам", понеже явно не се има предвид пистов с една фиксирана скорост, а шосеен и общото при двете е извитото кормило. То не на всеки е удобно, защото е по-тясно, изнесено е по-напред, не е удобно да се стигат спирачките и командите и т.н.
Друг е въпросът, че смисъл от евтина шосейка няма много по ред причини, които не са за този форум, но все пак това което прави шосейните велосипеди бързи и вървящи с лекота са качествените и съответно скъпи компоненти като рамка, вилка, главини, капли, спици, гуми, команди и скоростна система. Шосейка за 500 лева е просто хибрид с шосейно кормило.
Отделно това за 300 -та километра на ден е доста амбициозна заявка. Стандартният бревет е 200 километра, защото никога не може да се поддържа постоянно висока средна скорост, винаги има баири, спирания и такива неща.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот kobso1245 » Пет Окт 03, 2014 11:30 am

victortrt написа:Е не всеки иска да кара шосейка, аз мисля, че именно това значи израза от първия пост "Пистов на този етап не планувам да си купувам", понеже явно не се има предвид пистов с една фиксирана скорост, а шосеен и общото при двете е извитото кормило. То не на всеки е удобно, защото е по-тясно, изнесено е по-напред, не е удобно да се стигат спирачките и командите и т.н.
Друг е въпросът, че смисъл от евтина шосейка няма много по ред причини, които не са за този форум, но все пак това което прави шосейните велосипеди бързи и вървящи с лекота са качествените и съответно скъпи компоненти като рамка, вилка, главини, капли, спици, гуми, команди и скоростна система. Шосейка за 500 лева е просто хибрид с шосейно кормило.
Отделно това за 300 -та километра на ден е доста амбициозна заявка. Стандартният бревет е 200 километра, защото никога не може да се поддържа постоянно висока средна скорост, винаги има баири, спирания и такива неща.

Мдам, късно прочетох поста.
Имайки предвид, че досега е имал велосипед според мен най на оферта ще си е да поизчака малко и или да си вземе ново с намаление, или да си намери някое запазено старо(главно за шосейки говоря).
Иначе винаги може да се сложи право кормило и на шосейка, а и също имаш твърда вилка, която сваля доста тегло, да не говорим, че колкото и калпави да са колелата все пак ще може да се развие по-висока скорост, отколкото с някой хибрид, но това е лично мнение.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот victortrt » Пет Окт 03, 2014 4:34 pm

Предложения от мен спринт Уиспър е де факто шосейка с право кормило и трипъл курбел Това - http://shop.leader96.com/product/view/4 ... un-rv-sora също е изгоден вариант, защото е с карбонова вилка добри скорости и команди.
Понеже и аз така мисля за твърдата вилка, съм предложил именно колела с твърди вилки.
Все пак човекът каза, че не иска да му предлагаме други варианти.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот EMILEN » Нед Окт 05, 2014 8:21 pm

Взех да си задавам един въпрос, а именно ЗАЩО попитах КОЙ ОТ ДВАТА велосипеда бихте ми препоръчали. Защото посочих два конкретни модела с амортисьорни вилки, като същевременно помолих да не ми предлагате трети вариант, но въпреки това вие ми предложихте четвърти, пети, шести, седми и осми вариант с твърди вилки. Направо да ми бяхте предложили някое колело за 5000 лв, с коментара, че със сигурност ще е по-бързо и по-удобно за дълги преходи от посочените два модела от мен.
Аватар
EMILEN
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1095
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 9:41 pm

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот kobso1245 » Нед Окт 05, 2014 11:00 pm

EMILEN написа:Взех да си задавам един въпрос, а именно ЗАЩО попитах КОЙ ОТ ДВАТА велосипеда бихте ми препоръчали. Защото посочих два конкретни модела с амортисьорни вилки, като същевременно помолих да не ми предлагате трети вариант, но въпреки това вие ми предложихте четвърти, пети, шести, седми и осми вариант с твърди вилки. Направо да ми бяхте предложили някое колело за 5000 лв, с коментара, че със сигурност ще е по-бързо и по-удобно за дълги преходи от посочените два модела от мен.

Ми не, за тия пари(особено на старо, визирам порядък 500-600лв) може да се намери читава шосейка, която със сигурност ще е по-добре от тия.
Кой от 2-та-еми втория :д.
Защо-по-добри компоненти-вилката е по-добра, задвижването е по-добро(можеш да провериш дали при второто задното колело е на шлици, както е според мен, защото ще издържа повече), абе всичко е по-добро :Д, но пък има 200лв разлика в цената...
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот victortrt » Пон Окт 06, 2014 5:20 pm

EMILEN написа:Взех да си задавам един въпрос, а именно ЗАЩО попитах КОЙ ОТ ДВАТА велосипеда бихте ми препоръчали. Защото посочих два конкретни модела с амортисьорни вилки, като същевременно помолих да не ми предлагате трети вариант, но въпреки това вие ми предложихте четвърти, пети, шести, седми и осми вариант с твърди вилки. Направо да ми бяхте предложили някое колело за 5000 лв, с коментара, че със сигурност ще е по-бързо и по-удобно за дълги преходи от посочените два модела от мен.

Споко, това е български форум, хората отговарят не само на първия задал въпроса, а и на останалите, които са отговорили и става като трета фаза на пиянството - всички говорят /пишат/ каквото им е на сърце.
Иначе пак ще повторя, че спринта е по-добър защото ...... /горе съм го написал/. Всички ще ти кажат същото и затова няма много отговори, тъй като отговорът е един и е очевиден - спринт. :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот Pencho93 » Сря Окт 29, 2014 10:59 am

kobso1245 написа:
EMILEN написа:Взех да си задавам един въпрос, а именно ЗАЩО попитах КОЙ ОТ ДВАТА велосипеда бихте ми препоръчали. Защото посочих два конкретни модела с амортисьорни вилки, като същевременно помолих да не ми предлагате трети вариант, но въпреки това вие ми предложихте четвърти, пети, шести, седми и осми вариант с твърди вилки. Направо да ми бяхте предложили някое колело за 5000 лв, с коментара, че със сигурност ще е по-бързо и по-удобно за дълги преходи от посочените два модела от мен.

Ми не, за тия пари(особено на старо, визирам порядък 500-600лв) може да се намери читава шосейка, която със сигурност ще е по-добре от тия.
Кой от 2-та-еми втория :д.
Защо-по-добри компоненти-вилката е по-добра, задвижването е по-добро(можеш да провериш дали при второто задното колело е на шлици, както е според мен, защото ще издържа повече), абе всичко е по-добро :Д, но пък има 200лв разлика в цената...


Нали не мислиш, че като смениш планинското с градско тънки гуми ще вдигнеш 10км и ще минеш 300км без проблем :) ? Ако искаш над 30 средна взимаш шосейка, и то пак няма да са 10км разлика а 4-5, колкото до 300-те километра няма човек който да ги мине без да се измори с каквото и да било колело.
Pencho93
 
Мнения: 173
Рейтинг: 1428
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 9:30 pm

Re: Кой от двата велосипеда бихте ми препоръчали?

Мнениеот fryer » Пет Юни 19, 2015 8:02 am

Колега,взема ли Спринта-а?Ако да,какво ти е мнението за него?
fryer
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 8:32 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта